Tak powstawała II faza kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu [FILM – time lapse]

Orzech

Budynek drugiej fazy kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu, oddany do użytku kilka miesięcy temu, oferuje powierzchnię wynoszącą 21 500 mkw. Jego największym atutem są 40-metrowe loggie, znajdujące się na każdym piętrze biurowca, które można dowolnie aranżować, tworząc wyjątkową przestrzeń do pracy i relaksu.

Położenie Centrum Południe to jedna z najdynamiczniej rozwijających się części Wrocławia, otoczona zielenią i bliskością głównych punktów miasta, takich jak Dworzec Główny czy Rynek.

Dzięki doskonałemu połączeniu komunikacyjnemu, z kilkunastoma liniami tramwajowymi i autobusowymi, można łatwo i wygodnie dotrzeć do biurowców, a popularna ścieżka rowerowa umożliwia aktywny tryb transportu. Wrocławski flagowiec Skanska to inwestycja zaprojektowana i zrealizowana zgodnie z zasadami ESG, która oferuje dostępność dla wszystkich i otwartość na społeczność Wrocławia.

Znalazło się tam ogólnodostępne boisko do koszykówki, huśtawki oraz wygodne siedziska, które tworzą zarówno nowe miejsce pracy, jak i przestrzeń odpoczynku dla pracowników Centrum Południe i mieszkańców miasta.

Za projekt architektoniczny kompleksu Centrum Południe odpowiedzialna jest znana i ceniona polska pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o.

Tak powstawała II faza kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu [FILM – time lapse]

Obok dostępności architektonicznej, w Centrum Południe położono nacisk również na takie rozwiązania, które skupiają się na zdrowiu pracowników oraz aspektach środowiskowych. Skanska postawiła na najwyższy poziom standardów dotyczących powietrza, wody, oświetlenia czy temperatury, co zostało potwierdzone uzyskaniem certyfikatu WELL Core & Shell na poziomie Gold. To pierwsze takie wyróżnienie we Wrocławiu. Inwestycja może pochwalić się również certyfikacją LEED Platinum, która weryfikuje budynek pod kątem jego wpływu na środowisko naturalne.

W II etapie Centrum Południe, powstał 15-kondygnacyjny budynek biurowy, który dostarczył na wrocławski rynek powierzchni biurowych 21 500 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni.

W dwupoziomowym podziemnym parkingu samochodowym znajdzie się miejsce na 200 samochodów. Na parterze zaplanowano ogólnodostępną część gastronomiczno-restauracyjną. Koszt realizacji II etapu 47 mln euro. W wieżowcu powstanie od 2 do 2,5 tys. miejsc pracy.