Warta Tower w Warszawie przechodzi dużą modernizację i zmienia nazwę na V Tower [WIZUALIZACJE]

Orzech

Kolejny starszy, duży biurowiec w Warszawie przechodzi gruntowną modernizację. W przypadku Warta Tower przy ulicy Chmielnej 85/87 na warszawskiej Woli, jego właściciel, firma Cornerstone Investment Management zdecydowała się również na zmianę nazwy tego znanego budynku.

Warta Tower zmienia nazwę na V Tower. W ramach modernizacji nieruchomość zostanie wyposażona w najnowocześniejsze systemy i rozwiązania, spełniając najwyższe standardy certyfikacji ekologicznych i technologicznych obowiązujących we współczesnych normach.

Pierwsi najemcy będą mogli się wprowadzić do nowych przestrzeni w I kwartale 2025 roku. Nowa nazwa inwestycji - V Tower – jest symbolem zmian, jakie czekają ten budynek za sprawą spektakularnej modernizacji.

– V Tower to symbol nowoczesnych rozwiązań, które pojawią się w budynku i jego otoczeniu za sprawą drobiazgowo przemyślanej transformacji. Biurowiec ten to jeden z pierwszych projektów wieżowych w Warszawie, wyróżniający się doskonałą lokalizacją i ponadczasową architekturą. Chcemy harmonijnie połączyć ikoniczny charakter budynku i jego dotychczasowe atuty z różnorodnym spektrum planowanych zmian, które przyczynią się do wyposażenia V Tower w najnowocześniejsze funkcje i technologie – mówi Paweł Dębowski, Managing Partner w Cornerstone Investment Management.

Rewitalizacja dawnego budynku Warta Tower oparta jest przede wszystkim na poszanowaniu zastałej architektury oraz materiałów, których użyto przy budowie. Inwestorom zależy na podkreśleniu stylu art deco, przy jednoczesnym zastosowaniu najnowszych technologii i przyszłościowych rozwiązań dla najemców.

Wiele charakterystycznych elementów zastanej architektury biurowca zostanie nie tylko zachowanych, ale ich oryginalność będzie podkreślona i wyeksponowana.

– Najważniejszym zakresem renowacji jest dostosowanie systemów budynkowych do najnowszych wymogów stawianych budynkom klasy A. Szybkie windy, energooszczędne i niezawodne zasilanie, najwyższej jakości komunikacja, sprawne i wydajne systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne płynnie zarządzane przez nowoczesny BMS, a także systemy ochrony i monitoringu zapewnią przyszłym użytkownikom komfort i bezpieczeństwo pracy – przekonuje Przemysław Pikus, Partner w Cornerstone Investment Management.

Projekt modernizacji zakłada także renowację zielonych dziedzińców – dodanie małej architektury, zaprojektowanie nowoczesnych i atrakcyjnych stref relaksu.

– Zielone patia, które są integralną częścią budynku będą jednym z wyróżników V Tower. Chcemy, aby te przestrzenie były bardziej otwarte i dostępne dla najemców oraz osób odwiedzających biurowiec. Również wokół budynku pojawi się dużo nowej zieleni. Od strony ulicy Żelaznej planujemy stworzenie niewielkiego parku – dodaje Przemysław Pikus.

Przemianę przejdzie również część handlowo-usługowa. Planowana jest funkcja gastronomiczna na poziomie 1, a także nowoczesna kawiarnia w holu głównym z dostępem do zielonego patio. Kawiarnia i restauracja będą dostępna dla wszystkich gości odwiedzających budynek lub okolicę.

W holu głównym, od strony Al. Jerozolimskich, inwestorzy chcą stworzyć komfortową strefę dla najemców i gości, gdzie będzie można zorganizować krótkie spotkanie, popracować lub zrelaksować się w komfortowych i przyjaznych wnętrzach.

– Kluczową kwestią pozostaje komfort naszych najemców. Dokładamy wszelkich starań, by sposób zarządzania V Tower był transparentny, dopasowany i spełniał wymagania użytkowników budynku. Kompleksowe strategie zarządzania ryzykiem zapewniają szybką identyfikację problemów i rozwiązywanie ich proaktywnie. Stworzyliśmy otwarte kanały komunikacyjne i koncentrujemy się na aktywnej współpracy, odpowiadając w ten sposób na zróżnicowane potrzeby przyszłych najemców, ale i również lokalnych społeczności – podkreśla Pikus.

Komercjalizacją V Tower zajmują się eksperci z Colliers, wiodącej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych.

V Tower to 21-piętrowy wieżowiec o powierzchni 33,7 tys. mkw. zlokalizowany w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu. Budynek składa się z części wieżowej oraz podium, które obsługiwane jest przez 4 dodatkowe, oddzielne recepcje, które mogą być dedykowane najemcom na wyłączność.

Cornerstone Investment Management to firma założona przez Przemysława Krycha w 2001 roku, zarządzająca inwestycjami private equity o wartości aktywów wynoszącej 10 mld EUR. Dorobek firmy obejmuje inwestycje w różne sektory, w tym nieruchomości, outsourcing IT, biodegradowalne produkty higieniczne, operatorów kablowych, energię odnawialną, opiekę zdrowotną, sektor spożywczy, metale zielone, opiekę nad zwierzętami i usługi finansowe. Spravia, Elemental, Ecowipes, Okechamp/Lutece, Luxmed, Avenga, LuxVet Group, ProService Finteco - to przykłady, które ilustrują różnorodność branż i sektorów, w które zainwestował Cornerstone Investment Management.