We Wrocławiu powstaje nowa, duża atrakcja dla najmłodszych. I etap już gotowy! [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]

Orzech

W stolicy Dolnego Śląska powstaje nowa, duża atrakcja dla najmłodszych mieszkańców miasta. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO) w Parku Tysiąclecia trwa budowa dużego placu zabaw "Średniowieczny Wrocław".

To jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – edycji 2019 (projekt nr 250), który został wybrany w głosowaniu przez mieszkańców i doczekaŁ się realizacji. Obiekt powstaje w rekreacyjnej części parku – za rzeką Ślęzą. Inwestorem jest miejska spółka - Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) we Wrocławiu.

– Dobiegł końca pierwszy etap budowy placu zabaw w parku Tysiąclecia o nazwie „Średniowieczny Wrocław”. Atrakcja dla najmłodszych w formie starego grodziska jest już niemal gotowa. Zielony Wrocław we Wrocławiu czeka już tylko na ostatnie poprawki. Zobaczcie zdjęcia, jak prezentuje się wyjątkowy plac zabaw i z jakich atrakcji wkrótce skorzystają dzieci! – poinformował Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 3 mln zł.

W drugim etapie inwestycji przewidziana jest budowa średniowiecznej zagrody, piaskownicy z zadaszeniem w kształcie średniowiecznej chaty wiejskiej oraz bujaki w kształcie zwierząt gospodarczych.

W trzecim i ostatnim etapie placu zabaw "Średniowieczny Wrocław" zaplanowano wykonanie następujących obiektów: Rynku z parkiem linowym, zjeżdżalniami i tyrolką oraz smokiem.

Lokalizacja parku zapewnia dobry dostęp dla mieszkańców osiedli Nowy Dwór, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Kuźniki oraz Żerniki, a dzięki lokalizacji w pobliżu węzła "Lotnisko" i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, także dla wszystkich odwiedzających Park Tysiąclecia we Wrocławiu. W pobliżu znajdują się linie autobusowe komunikacji zbiorowej, a w przyszłości także budowana nowa trasa tramwajowa na Nowy Dwór.

Placu zabaw "Średniowieczny Wrocław" podzielony będzie na trzy części dla dzieci w różnych grupach wiekowych:

1. Część dla najmłodszych – średniowieczna zagroda

- piaskownica z zadaszeniem w kształcie średniowiecznej chaty wiejskiej,

- bujaki w kształcie zwierząt gospodarczych.

2. Część dla dzieci w wieku średnim – warowny gród na naturalnym wzniesieniu

- baszta,

- wieża,

- kładka,

- palisada (z możliwością obejścia całego grodu),

- trampolina.

3. Część dla dzieci najstarszych – rynek z parkiem linowym

- zjeżdżalnie stalowe,

- park linowy,

- tyrolka