We Wrocławiu został otwarty pierwszy butik Luisa Spagnoli, włoskiej marki odzieżowej premium dla pań

Orzech

Renoma, należąca do portfela nieruchomości Globalworth, przyciąga kolejnych najemców. W lutym jej oferta powiększyła się o salon odzieżowy Luisa Spagnoli. Butik włoskiej marki w Renomie jest pierwszym i jedynym na Dolnym Śląsku.

Wrocławska Renoma konsekwentnie powiększa swoje portfolio najemców. Kolejna po Elisabetta Franchi, marka premium, uatrakcyjniła jej ofertę handlową. Od 15 lutego odwiedzający mogą korzystać z asortymentu butiku Luisa Spagnoli, włoskiej marki odzieżowej dla pań. Lokal o powierzchni blisko 200 mkw., znajduje się na parterze, w strefie wejścia głównego.

– Modernizowana Renoma niezmiennie przyciąga światowe brandy. To dowód na to, że jesteśmy cenionym i zaufanym partnerem. Luisa Spagnoli, to kolejny ekskluzywny salon odzieżowy, który docenił potencjał Renomy i wybrał ją na swój pierwszy salon na Dolnym Śląsku. Swoje sklepy mają u nas m.in. Elisabetta Franchi, Liu Jo, Patrizia Pepe, Marella, Pinko, czy Weekend by Max Mara. Otwarcie butiku w Renomie, w sąsiedztwie innych prestiżowych marek, zapewnia nowemu najemcy widoczność, nie tylko ze względu na popularność lokalizacji, ale również dzięki imponującym szklanym witrynom. Jestem przekonana, że asortyment salonu zaaranżowanego w najnowszym koncepcie przypadnie do gustu najbardziej wymagającym klientkom – Anna Merta, Retail Asset Management & Leasing Director, Globalworth Poland.

Luisa Spagnoli to marka odzieżowa obecna na rynku już od 90 lat. Jej produkty wyróżniają się oryginalnym kobiecym stylem i najwyższą jakością tkanin. Kostiumy, garsonki czy płaszcze sygnowane znakiem jakości Luisa Spagnoli noszą dziś księżna Kate, czy Sophia Loren. Asortyment to mieszanka twórczej energii, umiejętności zawodowych i produkcyjnych, osobistej i rodzinnej inicjatywy – elementów charakterystycznych dla regionu, w którym powstała. Wszystkie produkty są wynikiem kreatywności, dobrego smaku i profesjonalizmu osób tworzących markę.

Renoma odzyskuje dawny blask

Pod koniec marca 2022 do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy - atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Odtworzono oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie. Oba atria zdobią biało-szare marmury z Portugalii i Turcji, złocone rzeźby słynnych głów, wzorowane na tych z fasady, a także ogromne żyrandole, swoim kształtem nawiązujące do przedwojennych oryginałów w stylu art deco. Projektantem przebudowy jest uznany wrocławski architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia.

W efekcie metamorfozy inwestor udostępni Pedet - nową strefę gastronomiczno-kulturalną inspirowaną ideą food hali. Będzie to połączenie wyjątkowej atmosfery historycznego miejsca, unikatowych konceptów gastronomicznych. Renoma zaoferuje także blisko 35 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przyszli użytkownicy biur będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, które zostaną też udostępnione również gościom i klientom, rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami, a także usługi carsharingu. Najemcy otrzymają też dedykowaną aplikację Globalworth, dzięki której ich pracownicy skorzystają z bezdotykowego dostępu do biura, przywołają windy przez smartfon, otworzą szlaban do parkingu czy zarezerwują salkę konferencyjną lub miejsce parkingowe. Renoma jest również przyjazna środowisku - obiekt może się poszczycić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, zasilaniem w 100% zieloną energią oraz certyfikatem WELL Health & Safety 2022.

O RENOMIE:

Renoma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia i zarazem ikoną modernistycznej architektury. Obiekt otwarto w 1930 r. pod oryginalną nazwą Dom Towarowy Wertheim, a jego projektantem był berliński architekt Hermann Dernburg. Elewacje budynku ozdobiły istniejące do dziś rzeźby głów ludzi z różnych rejonów świata, mające symbolizować nie tylko międzynarodowe pochodzenie oferowanych towarów, ale przede wszystkim różnorodność kulturową i otwartość na drugiego człowieka. Zniszczony w wyniku działań wojennych Dom Towarowy Wertheim został częściowo odbudowany i otwarty w 1948 r. jako Powszechny Dom Towarowy, a wszystkie jego piętra oddano do użytku dopiero w 1985 r. Wtedy też budynek przyjął swoją obecną nazwę wyłonioną w konkursie przez mieszkańców Wrocławia. W 2009 roku Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna. Obecnie budynek przechodzi kolejną metamorfozę, w wyniku której przywrócona zostanie przedwojenna architektura dziedzińców, a także zyska nowe funkcje. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.