źródło: Materiały prasowe

Podpisano umowę na budowę nowego aquaparku we Wrocławiu

Orzech
We Wrocławiu zostanie wybudowany kolejny aquapark. Nie będzie to obiekt wielkości pierwszego parku wodnego we Wrocławiu, który znajduje się przy ul. Borowskiej. Nowy kompleks basenowy, który powstanie w dzielnicy Psie Pole, na osiedlu Zakrzów przy ul. Wilanowskiej będzie mniejszy. To będzie kopia mini-aquaparku, który powstaje na Brochowie.
Nowy kompleks przy ul. Wilanowskiej 31 zaprojektuje i wybuduje konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. oraz Magnitudo Sp. z o.o. z którym we wtorek, 4 stycznia 2022 r. miasto podpisało umowę. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2023 roku. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 39,5 mln zł.
Materiały prasowe
– Już za pierwszym razem udało nam się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę na budowę kolejnego obiektu we Wrocławiu, który szczególnie będzie przydatny zarówno dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i naszych sąsiadów z gminy Długołęka – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Nie zapominamy także o uczniach pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 44, którzy również będą mogli korzystać z uroków nowo powstającego obiektu rekreacyjnego.

Basen przy ulicy Wilanowskiej 31, który będzie bliźniaczo podobny do budowanego kompleksu na Brochowie będzie wyposażony zostanie w trzy niecki basenowe, jacuzzi, strefę fitness, która będzie składała się z trzech sal zajęciowych i siłowni oraz saunarium, gdzie goście będą mogli skorzystać z uroków saun fińskich i parowych.
– Zainteresowanie klientów naszymi usługami pokazuje, że tego typu obiekty we Wrocławiu są niezbędne. Jesteśmy już w końcowej fazie budowy aquaparku na Brochowie, a teraz będziemy mogli zmierzyć się z kolejnym zadaniem – budową obiektu na Zakrzowie. Mamy nadzieję, że także spełni oczekiwania mieszkańców i będzie miejscem tętniącym życiem – dodaje Grzegorz Kaliszczak, prezes Aquaparku Wrocław.
Nie zabraknie także basenu letniego z podgrzewaną wodą, co w znacznym stopniu zwiększy komfort użytkowania. Teren wokół obiektu zostanie odpowiednio zagospodarowany, z budową niezbędnej infrastruktury parkingowej włącznie.

– Technologicznie obiekt ma być nisko energochłonny i wyposażony w system kogeneracji, czyli odzysku wód popłucznych i wód opadowych. Również w zakresie automatyki i zarządzania obiektem, inwestycja przy Wilanowskiej będzie stanowiła wzorzec proekologicznych i niskokosztowych rozwiązań – dodaje Grzegorz Kaliszczak.

Wykonawca od dnia podpisania umowy ma 22 miesiące na realizację inwestycji.