Trademarc sprzedał magazyn BTS pod Warszawą

Orzech

Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. Platforma logistyczna Trademarc sprzedała magazyn w podwarszawskim Teresinie (powiat sochaczewski). Powierzchnia obiektu typu BTS wynosi prawie 37,6 tys. mkw.

Obiekt, realizowany etapami, z początkową powierzchnią 24 800 mkw oddaną do użytku w czerwcu 2021 r. i dodatkowymi 12 790 mkw ukończonymi w ubiegłym roku, odzwierciedla zaangażowanie najemcy w tę strategiczną lokalizację. Nieruchomość została w całości wynajęta dystrybutorowi znanych na całym świecie marek FMCG, drobnego sprzętu AGD i produktów z branży HoReCa, i została dostosowana do specyficznych potrzeb najemcy. Położony w Teresinie, trzeciej strefie regionu warszawskiego, obiekt oferuje doskonały dostęp do kluczowych węzłów komunikacyjnych. Znajduje się w pobliżu drogi krajowej DK92, około 26 km od węzła autostrady A2 i około 40 minut jazdy od Warszawy.

– Rynek logistyczny w Polsce pozostaje odporny pomimo tymczasowego spowolnienia gospodarczego obserwowanego w krajach Unii Europejskiej. Jako jeden z najszybciej rozwijających się krajów w Europie, Polska oferuje najnowocześniejsze i zrównoważone obiekty logistyczne, które przyciągają zarówno renomowanych najemców, jak i inwestorów. BTS Warsaw West, stworzony z myślą o specyficznych potrzebach najemcy, spełnia również rygorystyczne normy środowiskowe i technologiczne. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do przyszłych perspektyw polskiego rynku logistycznego i przemysłowego, oraz będziemy nadal analizować rynek pod kątem nowych, atrakcyjnych możliwości re-inwestycji – mówi Auri Benatar, Executive Director w Trademarc Property Fund.

Projekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Zrealizowany we współpracy z Panattoni budynek został dostosowany do wymagań najemcy. Obiekt w Teresinie został dostosowany min. do zwiększonej odporności ogniowej powyżej 4000 MJ/mkw, wysokość w świetle została ustanowiona na 12 metrów, powierzchnia ekspansji komponuje ok. 2 106 mkw strefy kontrolowanej temperatury. Ponadto najemca partycypował w kosztach inwestycji, wyposażając swoją powierzchnie w zautomatyzowany system sortowania i uczestniczył w koszcie wzmocnienia dachu pod instalację fotowoltaiczną.

– Uważnie przyglądając się polskiemu rynkowi, dostrzegamy wiele nowych, atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych. W związku z tym dostosowujemy naszą strategię, zbywając ustabilizowane i dochodowe aktywa oraz wykorzystując uwolnione środki na nowe projekty, które będą odzwierciedlać nowy punkt równowagi rynkowej. Sektor logistyczno-magazynowy pozostaje bardzo atrakcyjny, oferując naszym inwestorom znaczny potencjał wzrostu i zysków – dodaje Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Capital Partners.

Kupujący oraz kwota transakcji nie zostały ujawnione. Rymarz Zdort, SKJB i JLL doradzili sprzedającemu w procesie sprzedaży.