Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje kolejną nową inwestycję w Łodzi. Z początkiem 2025 roku nową inwestycję mieszkaniową na Bałutach zaprezentowała firma ATAL, która podjęła się zabudowy terenu po dawnych zakładach włókienniczych przy ul. Hipotecznej 7/9. Deweloper znany z dużych projektów i tym razem stawia na rozmach, zapowiadając na nowym osiedlu realizację ponad 200 mieszkań.
Hipoteczna Park tworzyć będą dwa okazałe, dwusegmentowe bloki wielorodzinne, w których zaplanowano 204 mieszkania o zróżnicowanych metrażach (od 32 do niemal 107 mkw.) i rozkładach (1–4 pokoje). Każde mieszkanie ma posiadać balkon, loggię lub taras, a mieszkania na parterze będą mieć przypisane im prywatne ogródki.
W projekcie zapisano także 15 lokali usługowych, które po zagospodarowaniu przez najemców mają służyć mieszkańcom – ci nie będą musieli opuszczać osiedla, by załatwiać codzienne sprawy.
W ramach Hipoteczna Park powstanie też niewielki budynek o powierzchni 25 mkw., który zostanie przekazany lokatorom na klub lub świetlicę.
Dodatkowym atutem osiedla ma być park leżący w obrębie inwestycji, przy zbiegu ul. Hipotecznej i ul. Srebrnej. Obecnie zaniedbany i zapuszczony teren ma zostać zrewitalizowany, by stał się prywatną przestrzenią rekreacyjną dla mieszkańców. Prace obejmą nowe nasadzenia, pielęgnację istniejącej zieleni oraz miejsca do wypoczynku, takie jak alejki spacerowe, ławki, skwery zieleni i plac zabaw dla dzieci.
Na terenie inwestycji będzie 270 miejsc parkingowych, z czego 220 w podziemnej hali garażowej. Planowany termin oddania osiedla do użytku to IV kwartał 2026 r. Sprzedaż mieszkań już ruszyła.
WIZUALIZACJE:
Inwestycja na terenie pofabrycznym
Parcela przy ul. Hipotecznej 7/9 to teren po dawnych zakładach włókienniczych Karola Buhlego, które w czasach swej świetności w okresie międzywojennym zatrudniały ponad 2000 pracowników, wytwarzając przędze i tkaniny z bawełny oraz sztuczny jedwab. Po wojnie fabryka została upaństwowiona i przekształcona w Zakłady Przemysłu Jedwabniczego im. generała Walerego Wróblewskiego, późniejszy Ortal. W 2010 r. jej zabudowania zostały rozebrane.
Źródło: UM Łódź / lodz.pl