W Warszawie powstaje nowy, 131,5-metrowy wieżowiec Upper One [FILMY]

Orzech

Realizacja podziemia Upper One, inwestycji spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.

Projekt warszawskiego kompleksu Upper One zakłada realizację wieży biurowej o wysokości 131,5 metra i 17-kondygnacyjnego budynku hotelowego, a także pięciu kondygnacji podziemnych. Prace nad ich budową rozpoczęły się we wrześniu 2023 roku, a proces jest prowadzony w zgodzie z technicznymi wymogami taksonomii UE.

– Ponad 10 miesięcy temu rozpoczęliśmy budowę Upper One. Na razie prace toczą się w podziemiu, ale w przyszłym roku planujemy rozpocząć konstrukcję nadziemia zarówno części biurowej, jak i hotelowej. Mam nadzieję, że kompleks stanie się nowym ulubieńcem Warszawy – zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i zastosowanych rozwiązań proekologicznych. Tworzymy go w linii z polityką proklimatyczną STRABAG oraz zgodnie z legislacją UE, chcąc by służył warszawiakom przez dziesięciolecia – mówi Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający w spółce deweloperskiej STRABAG Real Estate.

W rozpoczętej kolejnej fazie realizacji podziemia Upper One zostaną wykonane: wykop do poziomu poniżej spodu płyty fundamentowej, płyta fundamentowa wraz z znajdującą się pod nią instalacją geotermalną oraz pozostała część konstrukcji podziemia, czyli garaż.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka budowlana STRABAG, a za projekt odpowiada znana i ceniona polska pracownia Medusa Group oraz austriackie biuro projektowe MHM architects.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem części biurowej jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

WIZUALIZACJE:

Typ nieznany: feed

Kompleks wzbogaci skyline Warszawy, a jego znakiem rozpoznawczym będzie, "żywa", rzeźbiona światłem i pulsująca ruchem pięciu przeszklonych wind, fasada.

Upper One otrzymał już precertyfikację na poziomie LEED Platinium. Będzie się też ubiegać o uzyskanie certyfikatów LEED BD+C: New Construction i WELL. Według niezależnej ekspertyzy ESG, przeprowadzonej przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, projekt znalazł się w europejskiej czołówce najlepszych zrównoważonych praktyk.

Upper One dostarczy na stołeczny rynek 35 900 mkw. ultranowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni biurowej do pracy oraz około 11 000 mkw. powierzchni hotelowej.

Wieża biurowa wyróżni skyline stolicy elegancką, harmonijkową szklaną fasadą. Unikalny design tego miejsca uzupełnią panoramiczne windy oraz blisko 400 mkw. tarasów zlokalizowanych na najwyższych piętrach 34-kondygnacyjnego budynku biurowego.