Firma Diebold Nixdorf, wyspecjalizowana w sprzęcie i oprogramowaniu dla sektorów bankowego i handlowego zdecydowała się na powiększenie swojego głównego, polskiego biura, które ulokowane jest w Katowicach.
Wzrost zatrudnienia wiąże się z realizacją nowego projektu technologicznego, którym zajmą się oddziały tej firmy w Katowicach i stolicy Ukrainy - Kijowie. W Katowicach Diebold Nixdorf planuje zatrudnić w tym roku około 100 nowych pracowników.
Firma posiada w Polsce również biura w Warszawie i Szczecinie ale swoją centralną lokalizację dostarczania i wytwarzania oprogramowania dla globalnych klientów sektora handlowego zlokalizowała w Katowicach, w którym to mieście jest obecna już od ponad 20 lat. Rozbudowany zespół Diebold Nixdorf będzie pracował w biurowcu Brynów Center.
Firma rozpoczęła już rekrutację pierwszych 50 nowych pracowników. Rozpoczęcie działalności nowego zespołu planuje jeszcze w pierwszym kwartale br. Równolegle z nowym projektem Diebold Nixdorf rozwija również dotychczasowe zespoły pracujące dla firmy w Katowicach, pracuje m.in. nad wdrażaniem rozwiązań z wykorzystaniem technologii chmurowych Microsoft Azure, konteneryzacją i programowaniem w Angular 10, .NET Core oraz React.
Diebold Nixdorf to kolejna zagraniczna firma, która zdecydowanie postawiła na Katowice. Wczoraj pisaliśmy o planach rozwoju innej amerykańskiej firmy Hyland Software, a kilkanaście dni temu informowaliśmy, że firma ING Tech Poland wynajęła prawie 17 tys. m kw. powierzchni w nowo budowanym katowickim kompleksie biurowym Global Office Park, który stanie się główną polską siedzibą tej spółki.
W grudniu ub. roku pisaliśmy o otwarciu w Katowicach biura przez inną, międzynarodową firmę Infobip, specjalizującą się w rozwiązaniach w zakresie komunikacji w chmurze. W tym roku planowane jest powiększenie katowickiego zespołu do ok. 40 osób.
Jesienią 2020 roku eksperci prognozowali, iż w 2021 r. w Katowicach przybędzie ok. 600 nowych miejsc pracy w centrach usług biznesowych.
Jak podaje raport ABSL (Association of Business Services Leaders), w pierwszym kwartale 2020 r. w Katowicach działało 110 polskich i zagranicznych centrów sektora usług biznesowych. Łącznie zatrudniały 25,8 tys. osób. z Katowic i okolicy. 45 proc. stanowisk pracy w tym sektorze na Śląsku jest w sektorze IT oraz nowych technologii.
W Katowicach i innych miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii swoje centra usług dla biznesu mają m.in. takie firmy zrzeszone w ABSL jak: Asseco, Accenture, Arvato Polska, Capgemini, Fujitsu, Future Processing, ING Tech Poland, IBM, Unilever czy PwC.
Usługi dla biznesu świadczą w tym regionie również: centra usług wspólnych (Shared Service Centers, SSC), centra badawczo-rozwojowe (Research & Development, R&D), outsourcingu procesów biznesowych (Business Process Outsourcing, BPO), outsourcingu IT (Information Technology Outsourcing, ITO) a także firmy wspierające rozwój sektora.