DODAJ

I2 Development ponownie inwestuje na Oporowie

Mieszkania i domy / Wrocław
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2017-03-25 19:22:20
1 marca jeden z największych wrocławskich deweloperów – i2 Development otrzymał pozwolenie na budowę II etapu osiedla Ogrody Jordanowskie. W ramach II etapu osiedla przy ulicy Awicenny powstaną dwa nowe budynki wielorodzinne o kubaturze 29 243 m3. Na działce o powierzchni 1,9 hektara ma powstać łącznie 270 mieszkań z garażami podziemnymi.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialny jest architekt Arkadiusz Chamielec z wrocławskiego studia architektonicznego Chamielec Architekci, który zaprojektował również I etap tego osiedla.

I2 Development działkę przy ulicy Awicenny, na której powstanie ta nowa inwestycja zakupił w połowie 2016 roku za 10 mln złotych netto. Nieruchomość została kupiona przez spółkę zależną M3 SKA. Zakup został sfinansowany ze środków pochodzących z publicznej emisji akcji serii B oraz środków własnych dewelopera.

Przypomnijmy, że I2 Development oprócz Ogrodów Jordanowskich zrealizował na wrocławskim Oporowie również inne osiedle  Ostoja Oporów przy ulicy Ogórkowej na granicy Oporowa i Kleciny.