NOWE MIESZKANIA GDAŃSK

Znaleziono inwestycji: 93
Pokaż inwestycję
Motława Garden
Gdańsk, Olszynka, Wspólna
metraże
57 - 137 m2
Pokaż inwestycję
Ujeścisko Vita
Gdańsk, Ujeścisko - Łostowice, Przemyska 25-33
Pokaż inwestycję
Baltea Apartments
Gdańsk, Przymorze Wielkie, Lecha Kaczyńskiego 12A
Pokaż inwestycję
Osiedle Latarników
Gdańsk, Letnica, Letnicka
Via Flora
Pokaż inwestycję
Via Flora
Gdańsk, Chełm, Ptasia
Szmaragdowy Park
Pokaż inwestycję
Szmaragdowy Park
Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Szmaragdowa
Matemblevo
Pokaż inwestycję
Matemblevo
Gdańsk, Brętowo, Dolne Migowo
Unikat
Pokaż inwestycję
Unikat
Gdańsk, Piecki-Migowo, Belgradzka
Monsa
Pokaż inwestycję
Monsa
Gdańsk, Jasień, Guderskiego 63
Kamienice H. Kołłątaja
Pokaż inwestycję
Kamienice H. Kołłątaja
Gdańsk, Wrzeszcz Górny, Kołłątaja 2
Pokaż inwestycję
Wzgórze Ferbera
Gdańsk, Śródmieście
Słupska 63
Pokaż inwestycję
Słupska 63
Gdańsk, Przymorze Małe, Słupska 63
Ogrody Neptuna
Pokaż inwestycję
Ogrody Neptuna
Gdańsk, Olszynka, Olszyńska
Villa Park Gdańsk
Pokaż inwestycję
Villa Park Gdańsk
Gdańsk, Jasień, Jasińskiego
Gdańskie Tarasy
Pokaż inwestycję
Gdańskie Tarasy
Gdańsk, Jasień, Kartuska
Perspectum
Pokaż inwestycję
Perspectum
Gdańsk, Ujeścisko - Łostowice, Stolema
Osiedle Lazurowe
Pokaż inwestycję
Osiedle Lazurowe
Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Niepołomicka 47
Apartamenty Scala
Pokaż inwestycję
Apartamenty Scala
Gdańsk, Śródmieście, Łąkowa 60C
Antracyt
Pokaż inwestycję
Antracyt
Gdańsk, Oliwa, Czyżewskiego 31A
Sollo
Pokaż inwestycję
Sollo
Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Borkowska

Gdańsk jest stolica województwa pomorskiego. Położony jest na północy Polski, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską. Gdańsk jest ważnym w kraju ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturalnym. Miasto jest także istotnym ośrodkiem gospodarki morskiej z dużym portem handlowym. Pod względem liczby ludności – 470 tys. – Gdańsk zajmuje szóste miejsce w kraju. Jeśli natomiast chodzi o powierzchnię – 263 km2 – to plasuje się na siódmym miejscu.

Gdańsk to historyczne miasto z ponad tysiącletnią przeszłością. Miasto na przestrzeni wieków kształtowały różne kultury. Stolica Pomorza uznawana jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Tutaj również narodziła się Solidarność, dzięki której zapoczątkowano upadek komunizmu w Europie Środkowej. Na Starówce miasta istnieje obecnie wiele zabytków architektury. Warto również wspomnieć o największych na świecie międzynarodowych targach bursztynu Amberif, które mają miejsce właśnie w Gdańsku. Należy również wspomnieć o corocznym Jarmarku Św. Dominika, który odbywa się tutaj od 750 lat. Jest to obok Weinachtsmarkt oraz Oktoberfest największa tego typu impreza plenerowa w Europie. Ważnym miejscem w sercach gdańszczan jest także Stocznia Gdańska, gdzie są budowane i remontowane statki. Na wielu terenach postoczniowych budowane są obecnie nowoczesne osiedla. Poza wspaniałymi zabytkami architektury, czy obiektami Stoczni na terenie Gdańska znajduje się również wspaniały świat flory i fauny w postaci Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zajmuje on powierzchnię 6 tys. ha, czyli ok. 23% powierzchni miasta. Dzięki morenowym wzgórzom znajdującym się na terenie miasta, można obserwować wspaniałe widoki Zatoki Gdańskiej z wielu platform. Warto również wspomnieć o bliskości Kaszub i Borów Tucholskich, które oferują odwiedzającym wspaniałe krajobrazy i lasy.

Z roku na rok przybywa do Gdańska coraz więcej turystów. Przyjeżdżają oni, aby zobaczyć piękne zabytki architektury, Jarmark Św. Dominika, czy po prostu korzystać z uciech letniego morza. Wysoki standard życia, jaki gwarantuje Gdańsk swoim mieszkańcom, powoduje, że chętnie przyjeżdżają tutaj studenci, a także inwestorzy nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Zakupem mieszkań czy też domów w Gdańsku zainteresowani są nie tylko mieszkańcy, ale także obcokrajowcy głównie z Europy Zachodniej. Warto zwrócić uwagę na to, że ceny nieruchomości w Gdańsku są znacznie niższe niż np. w Niemczech. Co więcej obcokrajowcy mają do wyboru zakup mieszkania w zabytkowych kamienicach na Starówce, w nowoczesnych budynkach nad Motławą, czy nad samą Zatoką Gdańską.

Dzielnice Gdańska

Gdańsk został podzielony na 35 dzielnic. Należą do nich: Aniołki, Brętowo, Brzeźno, Chełm, Jasień, Kokoszki, Krakowiec - Górki Zachodnie, Letnica, Matarnia, Młyniska, Nowy Port, Oliwa, Olszynka, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Orunia - Św. Wojciech - Lipce, Osowa, Piecki - Migowo, Przeróbka, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Rudniki, Siedlce, Stogi, Strzyża, Suchanino, Śródmieście, Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Wyspa Sobieszewska, Wzgórze Mickiewicza, Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Żabianka - Wejhera - Jelit.Tysiąc.

Najwięcej mieszkańców wśród dzielnic Gdańska jest na Chełmie – prawie 32 tys. Na kolejnych miejscach są Ujeścisko - Łostowice i Przymorze Wielkie, gdzie mają odpowiednio 28 i 26 tys. mieszkańców. Najmniej ludności zamieszkuje Rudniki – 1 tys. i Letnice – 1,5 tys. Największą powierzchnię spośród dzielnic Gdańska ma Wyspa Sobieszewska – 35,8 km2 i Kokoszki – 19,9 km2. Najmniejszą natomiast powierzchnię ma Wzgórze Mickiewicza – 0,52 km2 i Strzyża 1,11 km2. Największe zagęszczenie ludności jest na dzielnicy Zaspa Młyniec – 10 586 os/km2 i na Chełmie – 8 166 os/km2.

Zaletami takich dzielnic jak: Brzeźno, Krakowiec - Górki Zachodnie, Nowy Port, Przymorze Wielkie, Stogi, Wyspa Sobieszewska, czy Żabianka - Wejhera - Jelitkowo jest bezpośredni dostęp do plaż Zatoki Gdańskiej.

Do typowych sypialni miasta należą takie dzielnice jak: Chełm, Jasień, Orunia Górna, czy Ujeścisko - Łostowice. To typowe dzielnice południowe miasta.

Bezpośredni dostęp do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego mają takie dzielnice jak: Oliwa, VII Dwór, Strzyża, Wrzeszcz Górny, Piecki - Migowo, czy Jasień.

Gdańsk jest pod względem położenia dość nietypowy, gdyż miasto rozciąga się wzdłuż wybrzeża, w odróżnieniu choćby od takich miast jak Warszawa, czy Poznań. Główną ulicą miasta jest aleja Grunwaldzka, która ciągnie się przez kilka dzielnic. Trudno powiedzieć właściwie, gdzie leży centrum miasta. Wszystko zależy od tego, czy chcemy się przejść zobaczyć piękne zabytki, czy zależy nam na załatwieniu spraw w przelicznych sklepach. Śródmieście ze Starówką to typowy turystyczny teren miasta. Natomiast drugim centrum można uznać Wrzeszcz, gdyż tam znajdują się liczne sklepy usługowe, czy centra handlowe z Galerią Bałtycką na czele. Ważnym ośrodkiem biznesowych stało się miejsce na granicy Przymorza i Oliwy. Tam znajdują się liczne biurowce na czele z wieżowcem Olivia Star mierzącym 180 metrów wysokości. Ważne miejsce wśród dzielnic zajmuje również Oliwa z Parkiem Oliwskim i ZOO. Jest to stosunkowo stara dzielnica miasta, gdzie można jeszcze znaleźć stare zabytkowe kamienice.

Najpiękniejszą ulicą miasta jest Jaśkowa Dolina, należąca do dzielnicy Wrzeszcz Górny. Ulica jest zdominowana stylowymi zabudowaniami Willowymi z XIX i XX w., w stylu podmiejskich pałacyków. Obiekty te znakomicie komponują się z otaczającą roślinnością w postaci lasu po obu stronach ulicy.

W czasie II wojny światowej Śródmieście Gdańska wraz ze starówką zostało zniszczone. Jednak po wojnie zaczęto odbudowywać zabytkowe kamienice.

Jeśli chodzi o Główne Miasto to mamy tam najwięcej zabytków, do których zaliczyć należy: Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP, Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Wielką Zbrojownie, Katownię z Wieżą Więzienną, Bramę Wyżynną, Żuraw, Dom Uphagena, Basztę Jacek i wiele innych. Najbardziej rozpoznawalną ulicą Starówki Gdańska jest Długi Targ, przez miejscowych nazywaną ulicą Długą.

Ranking dzielnic Gdańska

W 2016 roku Pracownia Realizacji Badań Socjologicznych Uniwersytetu Gdańskiego przeprowadziła badanie ogólnego wskaźnika jakości życia w Gdańsku. W badaniach proszono m.in. o ocenę poczucia bezpieczeństwa, komunikacji miejskiej, sieci handlowo-usługowej, czy infrastruktury. W 6-punktowej skali Gdańsk otrzymał ocenę 3,69.

Ranking dzielnic (dzielnica, ocena):

 • Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża – 3,87
 • Przymorze Wielkie, Przymorze Małe, Żabianka - Jelitkowo – 3,85
 • Chełm, Jasień, Ujeścisko - Łostowice – 3,77
 • Śródmieście, Aniołki – 3,76
 • Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje – 3,75
 • Piecki - Migowo, Brętowo – 3,64
 • Oliwa, VII Dwór – 3,64
 • Siedlce, Suchanino, Wzgórze Mickiewicza – 3,61
 • Osowa, Kokoszki, Matarnia – 3,56
 • Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Młyniska – 3,56
 • Stogi, Przeróbka, Krakowiec - Górki Zachodnie, Rudniki, Wyspa Sobieszewska – 3,31
 • Orunia Św. Wojciech, Olszynka – 3,28

Źródło: obido.pl

Jak widać, jakość życia w poszczególnych dzielnicach jest do siebie zbliżona. Najwyższe noty jednak uzyskał Wrzeszcz i osiedle Strzyża. Najniżej natomiast notowane jest mieszkanie na Oruni Św. Wojciech i Olszynce.

To, gdzie wybierają mieszkańcy miejsce zamieszkania jest uzależnione od wielu czynników. Przykładowo studenci patrzą na pewno na cenę wynajmowanego lokalu i odległość od uczelni, do której muszą dojechać. Akademia Medyczna, Politechnika, czy Uniwersytet Gdański znajdują się w okolicach ulicy Grunwaldzkiej, w pobliżu stacji SKM i przystanków tramwajowych. Wysoko w rankingu uplasowały się dzielnice południowe tj. Chełm, Jasień, czy Ujeścisko - Łostowice. Ceny na tych dzielnicach są dość atrakcyjne w porównaniu z dzielnicami położonymi bardziej w centrum miasta. Na Ujeścisku - Łostowicach dużo buduje się nowych mieszkań o atrakcyjnych cenach, co na pewno przyciąga uwagę. Tą mniej atrakcyjną stroną tej dzielnicy jest długość dojazdu do centrum i konieczność stania w korkach w godzinach szczytu. Dlatego osoby, które szukają dogodnego poruszania się po mieście wybierają raczej dzielnice, skąd blisko do pracy, bądź znajdujące się w okolicach ulicy Grunwaldzkiej tj. Oliwa, Zaspa, Wrzeszcz, czy Śródmieście.

Rynek najmu w Gdańsku

Obecnie cena najmu mieszkania w Gdańsku wynosi ok. 50 zł/mkw. W zależności od lokalizacji, wynajęcie 2-pokojowego mieszkania w tym mieście kosztuje od 2000 do 3000 zł za miesiąc. Natomiast na wynajęcie tych najbardziej atrakcyjnych lokali trzeba przeznaczyć miesięcznie min. ok. 5000 zł. Uwzględniając obecne ceny mieszkań i stawki za wynajem, szacuje się, że inwestycja pod wynajem zwraca się po ok. 17 latach. Nastąpi to znacznie szybciej jeśli postawimy na najem pojedynczych pokoi lub najem krótkoterminowy.

W ostatnich kilku latach błyskawicznie wzrósł rynek najmu krótkoterminowego w Gdańsku. Jak podają statystyki, co piąty turysta zatrzymujący się w Gdańsku korzysta z wynajmu prywatnego mieszkania. Przykładowo zamieszkanie na jedną noc w średniej jakości hotelu trzeba zapłacić od 150 zł za osobę w górę. Dla porównania wynajęcie mieszkania 2-pokojowego z ogłoszenia prywatnego kosztuje od 150 do 500 zł za dobę. Jednak w tym przypadku zamieszkać może kilka osób i mamy do dyspozycji kuchnię. Dlatego wynajem mieszkania prywatnego wychodzi taniej, niż zakwaterowanie w hotelu, przy czym komfort jest porównywalny. Warto do tego dodać, że apartamenty na wynajem znajdują się często w bardzo atrakcyjnych punktach miasta.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku

W kwietniu 2022 r. w Gdańsku dostępnych było 2,7 tys. ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 61 inwestycjach deweloperskich. Największy wybór ofert znajduje się przy mieszkaniach 3-pokojowych – 1046. Najmniej nowych ofert jest w przypadku największych mieszkań 5-pokojowych – 8. Natomiast jeśli chodzi o dzielnice, to najwięcej nowych inwestycji w Gdańsku znajduje się na Ujeścisko - Łostowicach.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń z rynku pierwotnego znajdziesz nowe mieszkanie w Gdańsku i kupisz je bez prowizji od pośrednika.

Ceny mieszkań w Gdańsku

Średnie ceny transakcyjne z rynku pierwotnego w Gdańsku o metrażu 0-35 mkw. wynosiły w III kw. 2021 roku 10 289 zł/mkw. Jeśli chodzi o większe metraże o przedziale 35-60 mkw., to średnia cena wynosiła w tym czasie 9026 zł/mkw. Przy metrażu 60-80 i powyżej 80 mkw., cena wynosiła odpowiednio 8409 i 8724 zł/mkw.

Najnowsze artykuły z Gdańsk

Firma Archer zdecydowała się na relokację w ramach kompleksu Alchemia w Gdańsku
Firma Archer zdecydowała się na relokację w ramach kompleksu Alchemia w Gdańsku. W elastycznej przestrzeni Chilliflex w biurowcu Ferrum firma zajmie 50 stanowisk na zaprojektowanej dla własnych potrzeb powierzchni. Knight Frank doradzał najemcy przy wyborze oraz w procesie negocjacji z wynajmującym.
W Gdańsku trwa budowa biurowca Punkt [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Punkt to nowa inwestycja Torusa powstająca przy Galerii Metropolia, nieopodal Dworca PKP/SKM Gdańsk Wrzeszcz. W kameralnym, przeszklonym budynku o 6-ciu kondygnacjach nadziemnych znajdzie się 12 781 metrów kwadratowych przestrzeni do pracy i rozwoju biznesu.
CTP skomercjalizowało 25 400 mkw. w CTPark Gdańsk Port
Międzynarodowy deweloper energii odnawialnej, dystrybutor i dostawca usług oraz rozwiązań dla branży energetycznej wynajął ponad 25 400 mkw. w CTPark Gdańsk Port. Tym samym zajmie blisko 70 proc. pierwszego etapu inwestycji. Jego oddanie do użytkowania jest zaplanowane na IV kwartał 2023 roku. W transakcji najmu doradzała agencja AXI IMMO.
Northvolt zakończył w Gdańsku budowę największej w Europie fabryki magazynów energii [ZDJĘCIA]
Northvolt, europejski dostawca ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, zakończył budowę największej w Europie fabryki magazynów energii. Budowa zakładu produkcyjnego rozpoczęła się pod koniec 2021 roku na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego w Gdańsku.
Brytyjska firma technologiczna Kainos stawia na Gdańsk i zwiększa zatrudnienie
Brytyjska firma technologiczna Kainos była jedną z pierwszych firm IT, które zainwestowały w Gdańsku. Kiedy w 2008 otwierała swoje pierwsze biuro, pracowało w nim 15 osób. Niedawno polski oddział Kainos świętował przekroczenie progu 300 osób na pokładzie i zapowiedział inwestycję w nową przestrzeń.
Międzynarodowa skandynawska firma ISS otwiera Finance Service Centre w Gdańsku
ISS, wiodąca firma w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami, otwiera biuro w Gdańsku. To kolejna lokalizacja w Polsce, obok drugiej po Kopenhadze centrali firmy (tzw. HUB) i polskiego oddziału w Warszawie.
Międzynarodowa firma z branży energetycznej Fortum powiększa biuro w Gdańsku
Fortum, międzynarodowa firma z branży energetycznej, od 2021 r. korzystająca z biura w gdańskim kompleksie biurowo-usługowym Palio Office Park, zdecydowała o zwiększeniu zajmowanej powierzchni o ponad 500 mkw.
Półmetek budowy Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Budowa jednego z najnowocześniejszych, "zielonych" centrów badawczych w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnęła półmetek. Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej będzie zapleczem badawczo-rozwojowym dla najważniejszych specjalizacji regionu Pomorza, tj. energooszczędnego budownictwa, ekoenergetyki i technologii ochrony środowiska. Ale nie tylko.
W lipcu w Gdańsku zostanie otwarty nowy, 4-gwiazdkowy hotel Grano Sol Marina [WIZUALIZACJE]
W Gdańsku planowane jest otwarcie kolejnego nowego hotelu. 1 lipca zostanie oficjalnie otwarty czterogwiazdkowy hotelu Grano Sol Marina ze 130 pokojami i 15 apartamentami nieopodal Wyspy Sobieszewskiej, przy nabrzeżu Martwej Wisły. Nowy obiekt zaoferuje m.in. strefę SPA & wellness z basenem i ośmioma gabinetami, dwie sale konferencyjne łącznie na 140 osób, a na dachu restaurację Sea Roof.
Globalny lider kompleksowych systemów zabezpieczeń budynków nowym najemcą biurowca Format w Gdańsku
Spółka ASSA ABLOY Mercor Doors będąca częścią Grupy ASSA ABLOY, globalnego lidera kompleksowych systemów zabezpieczeń budynków, wynajęła blisko 1 tys. mkw. powierzchni w biurowcu Format w Gdańsku. Lokalizacja nowego biura firmy nie jest przypadkowa – budynek idealnie wpisał się w potrzeby lokalizacyjne, funkcjonalne, jakościowe oraz plany rozwojowe firmy. Umowa z deweloperem biurowca, firmą Torus, podpisana została na okres 66 miesięcy. W transakcji najemcy doradzała firma ITRA Polska.
REKLAMA