NOWE MIESZKANIA GDAŃSK

Znaleziono inwestycji: 18
Pokaż inwestycję
Via Flora
Gdańsk, Chełm, Ptasia
metraże
32 - 89 m2
zakres cen
od 366 651 zł
Pokaż inwestycję
Osiedle Ambro
Gdańsk, Ujeścisko - Łostowice, Świętokrzyska
metraże
28 - 66 m2
zakres cen
od 292 242 zł
Pokaż inwestycję
1 Aleja (apartamenty 23% vat)
Gdańsk, Suchanino, Karola Kurpińskiego
metraże
15 - 28 m2
zakres cen
od 255 798 zł
Pokaż inwestycję
Myśliwska 24
Gdańsk, Piecki-Migowo, Myśliwska 24
metraże
30 - 92 m2
zakres cen
od 398 197 zł
Nowa Cegielnia
Pokaż inwestycję
Nowa Cegielnia
Gdańsk, Kokoszki, Stokłosy
metraże
53 - 95 m2
zakres cen
od 444 000 zł
Osiedle Morelova
Pokaż inwestycję
Osiedle Morelova
Gdańsk, Jasień, Morelowa
metraże
54 - 70 m2
zakres cen
od 493 402 zł
Linea
Pokaż inwestycję
Linea
Gdańsk, Jasień, Kraśnięta
metraże
40 - 102 m2
zakres cen
od 460 893 zł
Pokaż inwestycję
Osiedle Novelo
Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Władysława Jagiełły
metraże
28 - 68 m2
zakres cen
od 289 374 zł
Osiedle Zdrovo
Pokaż inwestycję
Osiedle Zdrovo
Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Niepołomicka
metraże
31 - 74 m2
zakres cen
od 313 635 zł
Sol Marina
Pokaż inwestycję
Sol Marina
Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
metraże
26 - 86 m2
zakres cen
od 695 565 zł
[Gdańsk] Osiedle Pastelowe
Pokaż inwestycję
[Gdańsk] Osiedle Pastelowe
Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Pastelowa
metraże
34 - 39 m2
zakres cen
od 330 500 zł
Neo Jasień
Pokaż inwestycję
Neo Jasień
Gdańsk, Jasień, Źródlana
metraże
27 - 68 m2
zakres cen
od 336 000 zł
Grano Marina Hotel ****
Pokaż inwestycję
Grano Marina Hotel ****
Gdańsk, Łąkowa
metraże
23 - 31 m2
zakres cen
od 503 685 zł
Villa Neptun
Pokaż inwestycję
Villa Neptun
Gdańsk, Wyspa Sobieszewska, Nadwiślańska
metraże
28 - 42 m2
zakres cen
od 479 500 zł
Osiedle Maciejka
Pokaż inwestycję
Osiedle Maciejka
Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Kazimierza Wielkiego
metraże
48 - 64 m2
zakres cen
od 406 208 zł
Osiedle Horizon
Pokaż inwestycję
Osiedle Horizon
Gdańsk, Letnica, Starowiejska 67
metraże
32 - 91 m2
zakres cen
od 470 296 zł
[Gdańsk] Osiedle "Wiszące Ogrody"
Pokaż inwestycję
metraże
52 - 85 m2
zakres cen
do 714 336 zł
Młyny Gdańskie
Pokaż inwestycję
Młyny Gdańskie
Gdańsk, Siedlce, Malczewskiego
metraże
31 - 122 m2
zakres cen
od 456 970 zł
Gdańsk jest stolica województwa pomorskiego. Położony jest na północy Polski, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską. Gdańsk jest ważnym w kraju ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturalnym. Miasto jest także istotnym ośrodkiem gospodarki morskiej z dużym portem handlowym. Pod względem liczby ludności – 470 tys. – Gdańsk zajmuje szóste miejsce w kraju. Jeśli natomiast chodzi o powierzchnię – 263 km2 – to plasuje się na siódmym miejscu.
Gdańsk to historyczne miasto z ponad tysiącletnią przeszłością. Miasto na przestrzeni wieków kształtowały różne kultury. Stolica Pomorza uznawana jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Tutaj również narodziła się Solidarność, dzięki której zapoczątkowano upadek komunizmu w Europie Środkowej. Na Starówce miasta istnieje obecnie wiele zabytków architektury. Warto również wspomnieć o największych na świecie międzynarodowych targach bursztynu Amberif, które mają miejsce właśnie w Gdańsku. Należy również wspomnieć o corocznym Jarmarku Św. Dominika, który odbywa się tutaj od 750 lat. Jest to obok Weinachtsmarkt oraz Oktoberfest największa tego typu impreza plenerowa w Europie. Ważnym miejscem w sercach gdańszczan jest także Stocznia Gdańska, gdzie są budowane i remontowane statki. Na wielu terenach postoczniowych budowane są obecnie nowoczesne osiedla. Poza wspaniałymi zabytkami architektury, czy obiektami Stoczni na terenie Gdańska znajduje się również wspaniały świat flory i fauny w postaci Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zajmuje on powierzchnię 6 tys. ha, czyli ok. 23% powierzchni miasta. Dzięki morenowym wzgórzom znajdującym się na terenie miasta, można obserwować wspaniałe widoki Zatoki Gdańskiej z wielu platform. Warto również wspomnieć o bliskości Kaszub i Borów Tucholskich, które oferują odwiedzającym wspaniałe krajobrazy i lasy.
Z roku na rok przybywa do Gdańska coraz więcej turystów. Przyjeżdżają oni, aby zobaczyć piękne zabytki architektury, Jarmark Św. Dominika, czy po prostu korzystać z uciech letniego morza. Wysoki standard życia, jaki gwarantuje Gdańsk swoim mieszkańcom, powoduje, że chętnie przyjeżdżają tutaj studenci, a także inwestorzy nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Zakupem mieszkań czy też domów w Gdańsku zainteresowani są nie tylko mieszkańcy, ale także obcokrajowcy głównie z Europy Zachodniej. Warto zwrócić uwagę na to, że ceny nieruchomości w Gdańsku są znacznie niższe niż np. w Niemczech. Co więcej obcokrajowcy mają do wyboru zakup mieszkania w zabytkowych kamienicach na Starówce, w nowoczesnych budynkach nad Motławą, czy nad samą Zatoką Gdańską.

Dzielnice Gdańska

Gdańsk został podzielony na 35 dzielnic. Należą do nich: Aniołki, Brętowo, Brzeźno, Chełm, Jasień, Kokoszki, Krakowiec - Górki Zachodnie, Letnica, Matarnia, Młyniska, Nowy Port, Oliwa, Olszynka, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Orunia - Św. Wojciech - Lipce, Osowa, Piecki - Migowo, Przeróbka, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Rudniki, Siedlce, Stogi, Strzyża, Suchanino, Śródmieście, Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Wyspa Sobieszewska, Wzgórze Mickiewicza, Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Żabianka - Wejhera - Jelit.Tysiąc.
Najwięcej mieszkańców wśród dzielnic Gdańska jest na Chełmie – prawie 32 tys. Na kolejnych miejscach są Ujeścisko - Łostowice i Przymorze Wielkie, gdzie mają odpowiednio 28 i 26 tys. mieszkańców. Najmniej ludności zamieszkuje Rudniki – 1 tys. i Letnice – 1,5 tys. Największą powierzchnię spośród dzielnic Gdańska ma Wyspa Sobieszewska – 35,8 km2 i Kokoszki – 19,9 km2. Najmniejszą natomiast powierzchnię ma Wzgórze Mickiewicza – 0,52 km2 i Strzyża 1,11 km2. Największe zagęszczenie ludności jest na dzielnicy Zaspa Młyniec – 10 586 os/km2 i na Chełmie – 8 166 os/km2.
Zaletami takich dzielnic jak: Brzeźno, Krakowiec - Górki Zachodnie, Nowy Port, Przymorze Wielkie, Stogi, Wyspa Sobieszewska, czy Żabianka - Wejhera - Jelitkowo jest bezpośredni dostęp do plaż Zatoki Gdańskiej.
Do typowych sypialni miasta należą takie dzielnice jak: Chełm, Jasień, Orunia Górna, czy Ujeścisko - Łostowice. To typowe dzielnice południowe miasta.
Bezpośredni dostęp do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego mają takie dzielnice jak: Oliwa, VII Dwór, Strzyża, Wrzeszcz Górny, Piecki - Migowo, czy Jasień.
Gdańsk jest pod względem położenia dość nietypowy, gdyż miasto rozciąga się wzdłuż wybrzeża, w odróżnieniu choćby od takich miast jak Warszawa, czy Poznań. Główną ulicą miasta jest aleja Grunwaldzka, która ciągnie się przez kilka dzielnic. Trudno powiedzieć właściwie, gdzie leży centrum miasta. Wszystko zależy od tego, czy chcemy się przejść zobaczyć piękne zabytki, czy zależy nam na załatwieniu spraw w przelicznych sklepach. Śródmieście ze Starówką to typowy turystyczny teren miasta. Natomiast drugim centrum można uznać Wrzeszcz, gdyż tam znajdują się liczne sklepy usługowe, czy centra handlowe z Galerią Bałtycką na czele. Ważnym ośrodkiem biznesowych stało się miejsce na granicy Przymorza i Oliwy. Tam znajdują się liczne biurowce na czele z wieżowcem Olivia Star mierzącym 180 metrów wysokości. Ważne miejsce wśród dzielnic zajmuje również Oliwa z Parkiem Oliwskim i ZOO. Jest to stosunkowo stara dzielnica miasta, gdzie można jeszcze znaleźć stare zabytkowe kamienice.
Najpiękniejszą ulicą miasta jest Jaśkowa Dolina, należąca do dzielnicy Wrzeszcz Górny. Ulica jest zdominowana stylowymi zabudowaniami Willowymi z XIX i XX w., w stylu podmiejskich pałacyków. Obiekty te znakomicie komponują się z otaczającą roślinnością w postaci lasu po obu stronach ulicy.
W czasie II wojny światowej Śródmieście Gdańska wraz ze starówką zostało zniszczone. Jednak po wojnie zaczęto odbudowywać zabytkowe kamienice.
Jeśli chodzi o Główne Miasto to mamy tam najwięcej zabytków, do których zaliczyć należy: Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP, Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Wielką Zbrojownie, Katownię z Wieżą Więzienną, Bramę Wyżynną, Żuraw, Dom Uphagena, Basztę Jacek i wiele innych. Najbardziej rozpoznawalną ulicą Starówki Gdańska jest Długi Targ, przez miejscowych nazywaną ulicą Długą.

Ranking dzielnic Gdańska

W 2016 roku Pracownia Realizacji Badań Socjologicznych Uniwersytetu Gdańskiego przeprowadziła badanie ogólnego wskaźnika jakości życia w Gdańsku. W badaniach proszono m.in. o ocenę poczucia bezpieczeństwa, komunikacji miejskiej, sieci handlowo-usługowej, czy infrastruktury. W 6-punktowej skali Gdańsk otrzymał ocenę 3,69.
Ranking dzielnic (dzielnica, ocena):
 • Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża – 3,87
 • Przymorze Wielkie, Przymorze Małe, Żabianka - Jelitkowo – 3,85
 • Chełm, Jasień, Ujeścisko - Łostowice – 3,77
 • Śródmieście, Aniołki – 3,76
 • Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje – 3,75
 • Piecki - Migowo, Brętowo – 3,64
 • Oliwa, VII Dwór – 3,64
 • Siedlce, Suchanino, Wzgórze Mickiewicza – 3,61
 • Osowa, Kokoszki, Matarnia – 3,56
 • Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Młyniska – 3,56
 • Stogi, Przeróbka, Krakowiec - Górki Zachodnie, Rudniki, Wyspa Sobieszewska – 3,31
 • Orunia Św. Wojciech, Olszynka – 3,28
Źródło: obido.pl
Jak widać, jakość życia w poszczególnych dzielnicach jest do siebie zbliżona. Najwyższe noty jednak uzyskał Wrzeszcz i osiedle Strzyża. Najniżej natomiast notowane jest mieszkanie na Oruni Św. Wojciech i Olszynce.
To, gdzie wybierają mieszkańcy miejsce zamieszkania jest uzależnione od wielu czynników. Przykładowo studenci patrzą na pewno na cenę wynajmowanego lokalu i odległość od uczelni, do której muszą dojechać. Akademia Medyczna, Politechnika, czy Uniwersytet Gdański znajdują się w okolicach ulicy Grunwaldzkiej, w pobliżu stacji SKM i przystanków tramwajowych. Wysoko w rankingu uplasowały się dzielnice południowe tj. Chełm, Jasień, czy Ujeścisko - Łostowice. Ceny na tych dzielnicach są dość atrakcyjne w porównaniu z dzielnicami położonymi bardziej w centrum miasta. Na Ujeścisku - Łostowicach dużo buduje się nowych mieszkań o atrakcyjnych cenach, co na pewno przyciąga uwagę. Tą mniej atrakcyjną stroną tej dzielnicy jest długość dojazdu do centrum i konieczność stania w korkach w godzinach szczytu. Dlatego osoby, które szukają dogodnego poruszania się po mieście wybierają raczej dzielnice, skąd blisko do pracy, bądź znajdujące się w okolicach ulicy Grunwaldzkiej tj. Oliwa, Zaspa, Wrzeszcz, czy Śródmieście.

Rynek najmu w Gdańsku

Obecnie cena najmu mieszkania w Gdańsku wynosi ok. 50 zł/mkw. W zależności od lokalizacji, wynajęcie 2-pokojowego mieszkania w tym mieście kosztuje od 2000 do 3000 zł za miesiąc. Natomiast na wynajęcie tych najbardziej atrakcyjnych lokali trzeba przeznaczyć miesięcznie min. ok. 5000 zł. Uwzględniając obecne ceny mieszkań i stawki za wynajem, szacuje się, że inwestycja pod wynajem zwraca się po ok. 17 latach. Nastąpi to znacznie szybciej jeśli postawimy na najem pojedynczych pokoi lub najem krótkoterminowy.
W ostatnich kilku latach błyskawicznie wzrósł rynek najmu krótkoterminowego w Gdańsku. Jak podają statystyki, co piąty turysta zatrzymujący się w Gdańsku korzysta z wynajmu prywatnego mieszkania. Przykładowo zamieszkanie na jedną noc w średniej jakości hotelu trzeba zapłacić od 150 zł za osobę w górę. Dla porównania wynajęcie mieszkania 2-pokojowego z ogłoszenia prywatnego kosztuje od 150 do 500 zł za dobę. Jednak w tym przypadku zamieszkać może kilka osób i mamy do dyspozycji kuchnię. Dlatego wynajem mieszkania prywatnego wychodzi taniej, niż zakwaterowanie w hotelu, przy czym komfort jest porównywalny. Warto do tego dodać, że apartamenty na wynajem znajdują się często w bardzo atrakcyjnych punktach miasta.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku

W kwietniu 2022 r. w Gdańsku dostępnych było 2,7 tys. ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 61 inwestycjach deweloperskich. Największy wybór ofert znajduje się przy mieszkaniach 3-pokojowych – 1046. Najmniej nowych ofert jest w przypadku największych mieszkań 5-pokojowych – 8. Natomiast jeśli chodzi o dzielnice, to najwięcej nowych inwestycji w Gdańsku znajduje się na Ujeścisko - Łostowicach.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń z rynku pierwotnego znajdziesz nowe mieszkanie w Gdańsku i kupisz je bez prowizji od pośrednika.

Ceny mieszkań w Gdańsku

Średnie ceny transakcyjne z rynku pierwotnego w Gdańsku o metrażu 0-35 mkw. wynosiły w III kw. 2021 roku 10 289 zł/mkw. Jeśli chodzi o większe metraże o przedziale 35-60 mkw., to średnia cena wynosiła w tym czasie 9026 zł/mkw. Przy metrażu 60-80 i powyżej 80 mkw., cena wynosiła odpowiednio 8409 i 8724 zł/mkw.

Zobacz również dzielnice w Gdańsk

Najnowsze artykuły z Gdańsk

W centrum Gdańska powstaje inwestycja premium – Nadmotławie Apartments [FILM + WIZUALIZACJE]
Nadmotławie Apartments to inwestycja z widokiem na Stare Miasto znajdująca się przy ujściu rzeki Motławy do Martwej Wisły w dzielnicy Gdańsk Śródmieście. Osiedle składa się z 3 budynków wielorodzinnych, które posiadają od 3 do 5 kondygnacji o wysokości po 262 cm.
Zakończono kluczową inwestycję Portu Gdańsk wartą łącznie ponad 595 milionów złotych [FILM]
Zakończyła się jedna z największych inwestycji Zarządu Morskiego Portu Gdańsk – projekt pn. "Modernizacja toru wodnego, rozbudowa nabrzeży oraz poprawa warunków żeglugi w Porcie Wewnętrznym".
W Gdańsku powstaje kompleks biurowy Palio Office Park [FILM]
W Gdańsku trwa budowa Palio Office Park, nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego, który powstaje na terenie Stoczni Gdańskiej, przy jednej z głównych arterii miasta – ulicy Jana z Kolna.
OSTC Polska została najemcą biur serwisowanych w Chillispaces w kompleksie Alchemia w Gdańsku
Firma OSTC Polska, lider na rynku instrumentów pochodnych, podpisała umowę na wynajem biura serwisowanego w Chillispaces, mieszczącego się w budynku Argon w kompleksie Alchemia Business Center przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. W procesie poszukiwania powierzchni biurowej oraz w negocjacjach najemcę wsparła firma doradcza Newmark Polska.
Firma Complex SAD przedłużyła umowę w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku
Firma Complex SAD przedłużyła umowę na wynajem powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku. Firma zdecydowała się również rozszerzyć najem – w konsekwencji do swojej dyspozycji będzie miała niemal 8000 mkw. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w Gdańsku
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właśnie uruchamia biuro w Gdańsku. Na początek firma zatrudni ponad stu dwudziestu inżynierów, którzy będą pracować nad najnowszymi rozwiązaniami z zakresu rozwoju systemów embedded, cyberbezpieczeństwa, IoT czy komunikacji.
Amerykańska firma FedEx Corp inwestuje w nowy magazyn i biura Gdańsku
FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp kontynuuje program inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej otwierając nowy obiekt w Gdańsku. Obiekt stanowi część wielomilionowego programu inwestycyjnego realizowanego obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej.
Francuska firma Armatis stawia na Gdańsk
Kolejna duża, zagraniczna firma stawia na Gdańsk. Francuski Armatis otworzył nowy oddział w Gdańsku i planuje zwiększyć zatrudnienie. W ciągu najbliższych 2-3 lat firma chce zatrudnić w nowej lokalizacji ponad 250 pracowników.
Biurowiec Format w Gdańsku już gotowy [FILM]
Firma Torus otrzymała w I kwartale bieżącego roku pozwolenie na użytkowanie budynku biurowo-usługowego Format w Gdańsku. Obiekt stanął w biznesowej części Gdańska, na granicy Oliwy i Przymorza. Biurowiec ma 5 kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia najmu wynosi blisko 16 tys. mkw.
Firma z branży e-commerce wynajęła powierzchnię biurową w Alchemia Business Center w Gdańsku
Spółka Eastend wynajęła około 700 mkw. powierzchni w biurowcu Neon. Budynek wchodzi w skład gdańskiego kompleksu Alchemia, którego deweloperem jest Torus. Umowa została podpisana na pięć lat.
REKLAMA