Bydgoszcz jest miastem położonym nad Brdą i jednocześnie stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Obecnie zajmuje 8. miejsce w Polsce pod względem liczby mieszkańców, których jest aktualnie 344 tys. Jest ważnym ośrodkiem akademickim, gdzie studiuje 35 tys. żaków w 15 szkołach wyższych. Miasto leży też na trasie ważnych szlaków komunikacyjnych. Położenie miasta jest bardzo korzystne, gdyż leży w centralnym punkcie czworokąta Gdańsk, Warszawa, Poznań, Szczecin. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa w bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

To historyczne miasto polski kształtuje obecnie nowoczesny, europejski charakter. Wcielana konsekwentnie w życie przez władze miasta idea Miasta Inteligentnego (Smart City), wpływa na dynamiczny rozwój tego ośrodka miejskiego. Idea realizowana jest np. przy inwestycjach oświetlenia miejskiego, czy systemie organizacji ruchu.

Dynamiczny rozwój miasta wpływa również na sferę rynku nieruchomości zarówno tych mieszkaniowych, jak i biurowych. Nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy oczekują nowych inwestycji mieszkaniowych, ale także mieszkańcy Warszawy czy Krakowa. Ci ostatni kupują tutaj nowe mieszkania na własne potrzeby, ale też w celach inwestycyjnych. W odróżnieniu od największych miast Polski, ceny są tutaj znacznie przystępniejsze, a standard wykończenia wysoki.

Coraz bardziej rozwija się w Bydgoszczy również rynek biurowy. Do miasta nad Brdą przyciągani są inwestorzy z sektora usług, którzy chętnie tworzą tutaj swoje bazy. Istnienie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej również przyciąga inwestorów.

Obecnie wśród wielu rodzin coraz popularniejszy jest trend przenoszenia się z centrum miasta na jego obrzeża. Po pierwsze ceny mieszkań na obrzeżach są tańsze i za tę samą cenę można mieć na peryferiach miasta większą powierzchnie. Ponadto na obrzeżach jest więcej terenów zielonych i rekreacyjnych. Co więcej powietrze jest tam znacznie lepsze, gdyż nie ma takiego natężenia ruchu samochodów. M.in. z tych powodów coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Bydgoszczy cieszy się dzielnica Fordon. Leży ona w znacznej odległości od centrum. Posiada ona swoją historię oraz dużą liczbę parków i terenów zielonych. Wzmożony popyt w tym rejonie Bydgoszczy powoduje, że deweloperzy również tam realizują nowe inwestycje mieszkaniowe.

Rośnie popularność również innej dzielnicy położonej nieco bliżej centrum – Bartodziei. Tutaj również jest wiele terenów zielonych, a mieszkańcy mają krótszy dojazd do centrum niż z Fordonu. Dużym atutem Bartodziei jest infrastruktura miejska tj. bliskość szkół, przedszkoli, obiektów sportowych, a także centrów handlowych.

Najlepsza dzielnica

Według rankingu Otodom najlepszą dzielnica Bydgoszczy okazały się Bielawy. Osiedle zajęło pierwsze miejsce dla osób aktywnych fizycznie, drugie miejsce pod względem dostępności sklepów, a także służby zdrowia. Trzecią lokatę dzielnica otrzymała w kategorii infrastruktury dla dzieci i jako dobre miejsce rozrywki.

Bielawy dużo zyskują dzięki strategicznemu położeniu – na terenie dzielnicy znajdują się: szpital uniwersytecki, Centrum Kultury i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz stadion Polonii Bydgoszcz.

Rynek najmu

Bydgoszcz jest siedzibą wielu renomowanych marek liczących się na świecie. Znajdują się tutaj m.in. PESA Bydgoszcz S.A., Immobile Group, czy Belma S.A. Miasto staje się również ważnym ośrodkiem dla sektora BPO/SSC, który daje zatrudnienie w mieście 9,5 tys. osób. Do grona inwestorów z tego segmentu należy zaliczyć m.in. Atos, Nokia, Vivid Games, Oponeo, czy Asseco. Ogółem przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw oscyluje w okolicach 60 tys. osób. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw oraz studenci są głównymi uczestnikami rynku najmu w Bydgoszczy.

Najchętniej kupowane lokale inwestycyjne w Bydgoszczy zlokalizowane są w Śródmieściu oraz w takich dzielnicach jak Okole, gdzie znajdują się zakłady przemysłowe oraz uczelnie wyższe. Najbardziej atrakcyjne nieruchomości pod wynajem to kawalerki i mikro kawalerki. Te ostatnie mają powierzchnie od 15 do 20 mkw. Za kawalerkę znajdująca się w centrum miasta inwestor musi zapłacić około 200 tys. zł. Jak wiadomo im dalej od centrum tym taka kawalerka będzie w niższej cenie.

Nowe inwestycje

Oferta nowych inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy jest szeroka. Jednak w mieście nie znajdziemy wieżowców czy wielkomiejskich rozległych inwestycji. Wśród nowych inwestycji dominują kameralne budynki. Część nowych inwestycji polega na rewitalizacji starych budynków, a także na terenach poprzemysłowych. Z cienia zaczyna wychodzić budownictwo klasy premium. Ponadto budownictwo jednorodzinne prezentuje szeroki wybór oferty od zabudowy szeregowej, bliźniaczej po wolnostojące jednorodzinne domy.

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń z rynku pierwotnego znajdziesz nowe mieszkanie w Bydgoszczy i kupisz je bez prowizji od pośrednika.

Ceny mieszkań

W kwietniu 2022 r. przeciętna cena mieszkania w Bydgoszczy wynosiła 5827 zł/mkw. Do najdroższych ulic Bydgoszczy należy zaliczyć ulice Połczyńską, Romana Dmowskiego oraz Zygmunta Moczyńskiego. Ceny na tych ulicach oscylowały w okolicach 6,3 tys. zł. Do najtańszych ulic miasta należy zaliczyć ulice Wincentego Kadłubka, Juhasów oraz Taterników. Ceny wynosiły tam mniej więcej 5,5 tys. zł.

Najnowsze artykuły z Bydgoszcz

Duży dostawca usług i produktów weterynaryjnych inwestuje w Bydgoszczy
Kolejna duża firma stawia na Bydgoszcz. Polska firma MEDiVET S.A., wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych, wynajął ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. Powstaną nowe miejsca pracy.
W Bydgoszczy powstanie duży, nowoczesny park handlowy
Centrum handlowe Bydgoszcz Glinki zostanie przebudowane przez Redkom Development, w efekcie czego powstanie najnowocześniejszy w okolicy park handlowy z Carrefour jako najemcą spożywczym.
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, trwa budowa nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. W ramach realizowanej inwestycji, 5 kwietnia br., na plac budowy dostarczony został gazowy kocioł wodny o mocy 38 MWt. Jest to jeden z najważniejszych elementów budowanej inwestycji, która zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców. Wpłynie także na poprawę jakości powietrza w regionie.
Lepszy dostęp do kolei na przystanku Bydgoszcz Zachód
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z przebudowanych peronów na przystanku Bydgoszcz Zachód. Inwestycja zrealizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiła dostęp do kolei na trasie w kierunku Nakła nad Notecią, Piły oraz do centrum miasta. Zadanie o wartości 4,5 mln zł netto zostało sfinansowane ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
W Polsce powstanie centrum NATO-Ukraina
W Polsce powstanie bardzo ważna inwestycja NATO. W czwartek 15 lutego na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów obrony w Brukseli sekretarz generalny tego sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział utworzenie w naszym kraju nowego, wspólnego centrum szkoleniowo-edukacyjnego NATO-Ukraina.
Primark otworzy kolejny nowy sklep w Polsce. 150 nowych miejsc pracy!
Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, ogłosił plany otwarcia siódmego sklepu w Polsce, w centrum handlowym Zielone Arkady Bydgoszcz. Będzie to pierwsza lokalizacja Primark na północy kraju, a jej otwarcie zaplanowano w kolejnym roku finansowym (między wrześniem 2024 r. a wrześniem 2025 r.).
Wiecha zawisła nad Kampusem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy [FILMY+WIZUALIZACJE]
Po niespełna 24 miesiącach budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, inwestycja osiągnęła swoją docelową wysokość – prawie 30 metrów. Zawieszenie tradycyjnej wiechy to symboliczny znak, że zakończono prace konstrukcyjne. I choć budowa obiektu zbliża się ku końcowi, to przed Kadrą Budowy Unibep jeszcze wiele wyzwań zarówno od strony technicznej, wizualnej, jak i akustycznej. Nowy gmach bydgoskiej Akademii Muzycznej to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.
Będzie lepszy dostęp do kolei na bydgoskim Fordonie
Zmienią się możliwości podróży koleją dla mieszkańców bydgoskiego Fordonu. Dzięki przebudowie stacji Bydgoszcz Fordon oraz powstaniu nowego przystanku będzie lepszy dostęp do kolei w tej części miasta. Przebudowa układu torowego zwiększy przepustowość linii w kierunku Chełmży, na którą będzie mogło wyjechać więcej pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na realizację prac o wartości ok. 40 mln zł netto.
Grupa TFKable rozbuduje fabrykę w Bydgoszczy
Kolejna duża inwestycja produkcyjna w Bydgoszczy. Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę zakładu produkcyjnego Grupy TFKable przy ulicy Fordońskiej. Nowa inwestycja obejmuje, m.in. wzniesienie nowoczesnej wieży technologicznej o wysokości przekraczającej 50 metrów.
Nokia otworzyła nową siedzibę Centrum Technologicznego w Bydgoszczy
W biurowcu Nokturn przy ul. M. Ogińskiego Nokia Bydgoszcz oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. Firma jest jednym z wiodących pracodawców w mieście – zatrudnia ponad 1000 osób.
REKLAMA