NOWE MIESZKANIA BYDGOSZCZ

Znaleziono inwestycji: 22
Pokaż inwestycję
forDOM
Bydgoszcz, Sielskie, Produkcyjna 3A
Pokaż inwestycję
Panorama Wiślana
Bydgoszcz, Wyszogród, Fordońska 428
Pokaż inwestycję
Iluzjon
Bydgoszcz, Filmowa 8
Pokaż inwestycję
Rabatki
Bydgoszcz, Czarna Droga 47, 49
Nowy Wyszogród
Pokaż inwestycję
Nowy Wyszogród
Bydgoszcz, Wyszogród, Fordońska 408
Apartamenty Poznańska 25
Pokaż inwestycję
Apartamenty Poznańska 25
Bydgoszcz, Stare Miasto, Poznańska 25
Urzecze
Pokaż inwestycję
Urzecze
Bydgoszcz, Naruszewicza
Osiedle Podniebne Ogrody
Pokaż inwestycję
Osiedle Podniebne Ogrody
Bydgoszcz, Biedaszkowo, Żwirki i Wigury 54
Enklawa
Pokaż inwestycję
Enklawa
Bydgoszcz, Zawisza, Zaświat
Cascada Bartodzieje
Pokaż inwestycję
Cascada Bartodzieje
Bydgoszcz, Bartodzieje, Gajowa 74
Łokietka 46
Pokaż inwestycję
Łokietka 46
Bydgoszcz, Łokietka 46
Primavera
Pokaż inwestycję
Primavera
Bydgoszcz, Sandomierska
Botaniq Chodkiewicza 19
Pokaż inwestycję
Botaniq Chodkiewicza 19
Bydgoszcz, Sielanka, Chodkiewicza 19
Mały Amsterdam
Pokaż inwestycję
Mały Amsterdam
Bydgoszcz, Karolewska
Zielony Las
Pokaż inwestycję
Zielony Las
Bydgoszcz, Zawisza, Zaświat 5
Leszczyńskiego Park
Pokaż inwestycję
Leszczyńskiego Park
Bydgoszcz, Leszczyńskiego 20
Kolorowe Garbary
Pokaż inwestycję
Kolorowe Garbary
Bydgoszcz, Garbary 22
Industria
Pokaż inwestycję
Industria
Bydgoszcz, Bocianowo, Pomorska 83
Osiedle Symfonia
Pokaż inwestycję
Osiedle Symfonia
Bydgoszcz, Sielanka, Chodkiewicza 9
Gajowa
Pokaż inwestycję
Gajowa
Bydgoszcz, Bartodzieje, Gajowa 18

Bydgoszcz jest miastem położonym nad Brdą i jednocześnie stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Obecnie zajmuje 8. miejsce w Polsce pod względem liczby mieszkańców, których jest aktualnie 344 tys. Jest ważnym ośrodkiem akademickim, gdzie studiuje 35 tys. żaków w 15 szkołach wyższych. Miasto leży też na trasie ważnych szlaków komunikacyjnych. Położenie miasta jest bardzo korzystne, gdyż leży w centralnym punkcie czworokąta Gdańsk, Warszawa, Poznań, Szczecin. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa w bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

To historyczne miasto polski kształtuje obecnie nowoczesny, europejski charakter. Wcielana konsekwentnie w życie przez władze miasta idea Miasta Inteligentnego (Smart City), wpływa na dynamiczny rozwój tego ośrodka miejskiego. Idea realizowana jest np. przy inwestycjach oświetlenia miejskiego, czy systemie organizacji ruchu.

Dynamiczny rozwój miasta wpływa również na sferę rynku nieruchomości zarówno tych mieszkaniowych, jak i biurowych. Nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy oczekują nowych inwestycji mieszkaniowych, ale także mieszkańcy Warszawy czy Krakowa. Ci ostatni kupują tutaj nowe mieszkania na własne potrzeby, ale też w celach inwestycyjnych. W odróżnieniu od największych miast Polski, ceny są tutaj znacznie przystępniejsze, a standard wykończenia wysoki.

Coraz bardziej rozwija się w Bydgoszczy również rynek biurowy. Do miasta nad Brdą przyciągani są inwestorzy z sektora usług, którzy chętnie tworzą tutaj swoje bazy. Istnienie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej również przyciąga inwestorów.

Obecnie wśród wielu rodzin coraz popularniejszy jest trend przenoszenia się z centrum miasta na jego obrzeża. Po pierwsze ceny mieszkań na obrzeżach są tańsze i za tę samą cenę można mieć na peryferiach miasta większą powierzchnie. Ponadto na obrzeżach jest więcej terenów zielonych i rekreacyjnych. Co więcej powietrze jest tam znacznie lepsze, gdyż nie ma takiego natężenia ruchu samochodów. M.in. z tych powodów coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Bydgoszczy cieszy się dzielnica Fordon. Leży ona w znacznej odległości od centrum. Posiada ona swoją historię oraz dużą liczbę parków i terenów zielonych. Wzmożony popyt w tym rejonie Bydgoszczy powoduje, że deweloperzy również tam realizują nowe inwestycje mieszkaniowe.

Rośnie popularność również innej dzielnicy położonej nieco bliżej centrum – Bartodziei. Tutaj również jest wiele terenów zielonych, a mieszkańcy mają krótszy dojazd do centrum niż z Fordonu. Dużym atutem Bartodziei jest infrastruktura miejska tj. bliskość szkół, przedszkoli, obiektów sportowych, a także centrów handlowych.

Najlepsza dzielnica

Według rankingu Otodom najlepszą dzielnica Bydgoszczy okazały się Bielawy. Osiedle zajęło pierwsze miejsce dla osób aktywnych fizycznie, drugie miejsce pod względem dostępności sklepów, a także służby zdrowia. Trzecią lokatę dzielnica otrzymała w kategorii infrastruktury dla dzieci i jako dobre miejsce rozrywki.

Bielawy dużo zyskują dzięki strategicznemu położeniu – na terenie dzielnicy znajdują się: szpital uniwersytecki, Centrum Kultury i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz stadion Polonii Bydgoszcz.

Rynek najmu

Bydgoszcz jest siedzibą wielu renomowanych marek liczących się na świecie. Znajdują się tutaj m.in. PESA Bydgoszcz S.A., Immobile Group, czy Belma S.A. Miasto staje się również ważnym ośrodkiem dla sektora BPO/SSC, który daje zatrudnienie w mieście 9,5 tys. osób. Do grona inwestorów z tego segmentu należy zaliczyć m.in. Atos, Nokia, Vivid Games, Oponeo, czy Asseco. Ogółem przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw oscyluje w okolicach 60 tys. osób. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw oraz studenci są głównymi uczestnikami rynku najmu w Bydgoszczy.

Najchętniej kupowane lokale inwestycyjne w Bydgoszczy zlokalizowane są w Śródmieściu oraz w takich dzielnicach jak Okole, gdzie znajdują się zakłady przemysłowe oraz uczelnie wyższe. Najbardziej atrakcyjne nieruchomości pod wynajem to kawalerki i mikro kawalerki. Te ostatnie mają powierzchnie od 15 do 20 mkw. Za kawalerkę znajdująca się w centrum miasta inwestor musi zapłacić około 200 tys. zł. Jak wiadomo im dalej od centrum tym taka kawalerka będzie w niższej cenie.

Nowe inwestycje

Oferta nowych inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy jest szeroka. Jednak w mieście nie znajdziemy wieżowców czy wielkomiejskich rozległych inwestycji. Wśród nowych inwestycji dominują kameralne budynki. Część nowych inwestycji polega na rewitalizacji starych budynków, a także na terenach poprzemysłowych. Z cienia zaczyna wychodzić budownictwo klasy premium. Ponadto budownictwo jednorodzinne prezentuje szeroki wybór oferty od zabudowy szeregowej, bliźniaczej po wolnostojące jednorodzinne domy.

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń z rynku pierwotnego znajdziesz nowe mieszkanie w Bydgoszczy i kupisz je bez prowizji od pośrednika.

Ceny mieszkań

W kwietniu 2022 r. przeciętna cena za 1 mkw. mieszkania w Bydgoszczy wynosiła 5827 zł. Do najdroższych ulic Bydgoszczy należy zaliczyć ulice Połczyńską, Romana Dmowskiego oraz Zygmunta Moczyńskiego. Ceny na tych ulicach oscylowały w okolicach 6,3 tys. zł. Do najtańszych ulic miasta należy zaliczyć ulice Wincentego Kadłubka, Juhasów oraz Taterników. Ceny wynosiły tam mniej więcej 5,5 tys. zł.

Zobacz również dzielnice w Bydgoszcz

Najnowsze artykuły z Bydgoszcz

Kolejna duża firma otwiera biuro w Bydgoszczy. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna duża firma stawia na Bydgoszcz. Tym razem jest to właściciel platformy e-commerce na abonament – spółka Shoper. W Bydgoszczy powstanie zespół specjalistów z dziedziny marketingu internetowego.
W Centrum Handlowym Rondo w Bydgoszczy otworzyły się trzy nowe sklepy
W ostatnich tygodniach do grona najemców bydgoskiego Centrum Handlowego Rondo dołączyły trzy nowe sklepy, które uzupełniły bogatą ofertę tego popularnego obiektu handlowego. Gudi Home, Pink Box oraz Piekarnia Grochola Prawdziwy Chleb podpisały umowy najmu lokale o łącznej powierzchni blisko 1 700 mkw.
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepła
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, oficjalnie przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy – konsorcjum Polimex Energetyka oraz Polimex Mostostal. Nowa jednostka wytwórcza, zasilana paliwem gazowym, powstanie na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Zakończenie całości prac zaplanowano na 2025 rok.
PGE Energia Ciepła z pozwoleniem na nową inwestycję w Bydgoszczy
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE otrzymała pozwolenie na budowę niskoemisyjnego źródła kogeneracyjnego w Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Powstanie nowej jednostki wytwórczej zasilanej paliwem gazowym wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście. Inwestycja zakończy się w I kwartale 2025 roku.
Rozbudowa kompleksu Multipark Bydgoszcz na finiszu
Dobiega końca budowa drugiego etapu kompleksu SBU Multipark Bydgoszcz realizowanego przez firmę LCP Properties. Trwa wynajem nowej części, a jej otwarcie zaplanowano na wiosnę 2023 roku.
Starbucks otworzy drugą kawiarnię w Bydgoszczy
W tym roku bydgoszczanie zyskają nowe miejsce na kulinarnej mapie. Wszystko za sprawą nowego najemcy CH Focus. W najbliższych miesiącach w galerii otworzy się lokal pod szyldem największej sieci kawiarni na świecie Starbucks, od wielu lat bardzo popularnej wśród Polaków. To będzie druga cafeteria tej sieci w Bydgoszczy.
Polska firma Dexter buduje w Bydgoszczy nowy kompleks produkcyjno-magazynowy
W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym jeszcze w tym roku zacznie działalność firma Dexter, która wyspecjalizowała się w dostawach i produkcji środków higienicznych oraz czystości.
7R Park Bydgoszcz zostanie rozbudowany
7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów wynajął w całości powierzchnię w pierwszym etapie 7R Park Bydgoszcz. Tym samym kompleks szykowany jest do rozbudowy.
W Bydgoszczy trwa budowa nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego firmy Kantata
Kontynuowane są prace przy budowie nowoczesnego centrum badawczego firmy Kantata. Inwestycja realizowana jest na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W Centrum prowadzone mają być między innymi badania nad technologiami VR (wirtualnej rzeczywistości).
Politechnika Bydgoska inwestuje ponad 100 mln zł w budową nowej infrastruktury i modernizację obiektów w kampusie Fordon
Rok 2023 dla Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich to okres dużych inwestycji związanych z budową nowej infrastruktury oraz modernizacją istniejących obiektów. Łącznie koszt realizacji przedsięwzięć w kampusie Bydgoszcz-Fordon wyniesie ponad 100 milionów złotych.
REKLAMA