Warszawa jest największym miastem w Polsce i stolicą kraju. Miasto to jest najważniejszym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym Polski. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta RP, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego. Warszawa jest najatrakcyjniejszym miastem pod zakup nieruchomości w Polsce. Mieszkania z rynku pierwotnego w budowane są tu najczęściej w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, blisko centrum. Warszawa przyciąga do siebie wiele osób poszukujących pracy ale także wielu turystów, którzy planują zatrzymać się w stolicy Polski na dłużej. Z tego też powodu, oprócz zakupu nowego mieszkania dla siebie, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup mieszkania z rynku pierwotnego w celach inwestycyjnych. W ofercie deweloperów budujących w Warszawie nowe mieszkania nowe można znaleźć bardzo wiele lokali specjalnie przeznaczonych pod wynajem. Wybierając nowy dom czy mieszkanie warto przejrzeć bogatą ofertę warszawskiego rynku pierwotnego. Nowe mieszkania w oferowane przez deweloperów w samym centrum Warszawy na pewno przypadną do gustu tym wszystkim, którzy lubią mieć wszystko pod ręką zamiast tracić czas na zbędne dojazdy do ważnych dla nich miejsc. Natomiast te osoby, które cenią sobie ciszę i lubią otoczenie licznej zieleni, będą mieli do wyboru ciekawe propozycje domów pod Warszawą.

Ilu mieszkańców ma Warszawa

Wg stanu na 31 grudnia 2020 roku w Warszawie mieszka 1 794 166 osób. Ma powierzchnię 517,2 km2. Gęstość zaludnienia wynosi 3469 os./km2. Szacowana całkowita liczba mieszkańców spędzająca noc w mieście wynosi w przybliżeniu 1,91-1,96 mln osób. Ponadto wiele osób codziennie dojeżdża do Warszawy z obszaru metropolitalnego, Łodzi i Radomia. Liczba ludności przebywająca w granicach miasta w ciągu dnia szacowana jest na 2,41-2,46 mln.

Dzielnice w Warszawie

Warszawa jest największym miastem w Polsce pod względem liczby ludności i powierzchni. Jest również jedynym polskim miastem, którego ustrój jest określony odrębną ustawą. Od 2002 r. jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu. W jej skład wchodzi 18 jednostek pomocniczych – dzielnic m.st. Warszawy.

Istniejące wcześniej dzielnice gminy Warszawa-Centrum, gminy warszawskie oraz przyłączona do stolicy gmina Wesoła zostały przekształcone w 18 jednostek pomocniczych – dzielnic m.st. Warszawy. Dzielnice, chociaż są wyodrębnione instytucjonalnie i funkcjonalnie, posiadają ograniczone kompetencje samorządowe i nie posiadają osobowości prawnej.

Najgęściej zaludnioną dzielnicą jest Ochota (8438 osób/km2), a najrzadziej – Wawer (992 osób/km2).

Dzielnice Warszawy według ilości mieszkańców:

Mokotów (217 424), Praga-Południe (180 066), Ursynów (151 288), Wola (142 694), Białołęka (132 281), Bielany (130 848), Bemowo (125 270), Targówek (124 742), Śródmieście (111 338), Ochota (82 018), Wawer (79 078), Praga-Północ (63 442), Ursus (62 399), Żoliborz (52 907), Włochy (44 343), Wilanów (43 423), Wesoła (25 926), Rembertów (24 679).

Czy warto kupić nowe mieszkanie i zamieszkać w Warszawie?

Stolica Polski bardzo wielu osobom kojarzy się z luksusem, z miastem, w którym można wiele osiągnąć i miejscem w którym ogólnie żyje się lepiej. Czy jednak warto tutaj mieszkać? Zarówno polscy jak i zagraniczni deweloperzy mocno stawiają stolicę i realizują tu niezliczone nowe inwestycje. Dlatego każdy zainteresowany nabyciem nowego mieszkania czy domu może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wśród bardzo bogatej oferty mieszkaniowej warszawskiego rynku pierwotnego można znaleźć zarówno mieszkania zlokalizowane blisko centrum i wszystkich atrakcji, które oferuje Warszawa, jak i domy zlokalizowane na obrzeżach. Nie mamy co martwić się o dojazd – w wielu przypadkach jest on z takiego miejsca do centrum naprawdę dobry, a wybierając dom jednorodzinny zyskujemy duże poczucie prywatności. Warszawa przypadnie także do gustu studentom czy osobom, które szukają dobrze płatnej pracy z dużymi perspektywami. Stolica nastawia się również na licznych turystów, którzy chętnie skorzystają z wynajmu krótkoterminowego, jak również długoterminowego. Tak więc zdecydowanie się na zamieszkanie w Warszawie – niezależnie od tego czy na stałe, czy tylko na pewien czas – na pewno będzie bardzo dobrym i trafnym wyborem.

Najpopularniejsze dzielnice w Warszawie

Jak w każdym mieście są dzielnice bardziej i mniej popularne. W internecie, na wielu stronach można znaleźć bardzo wiele zestawień z najpopularniejszymi częściami stolicy, w których warto rozważyć kupno mieszkania czy domu. Także obserwując strony deweloperów i miejsca w których decydują się na realizację nowych inwestycji mieszkaniowych można zobaczyć, gdzie najczęściej budują. Z ostatnich analiz wynika, że najpopularniejsze dzielnice do zamieszkania w stolicy to aktualnie: Wilanów, Ursynów, Żoliborz, Bemowo, Praga-Południe czy Mokotów. Wśród osób ankietowanych najwięcej głosów zebrały te części Warszawy, gdzie mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, a także mają dostęp do terenów zielonych i najbardziej potrzebnych sklepów czy placówek zdrowia. Równie ważna dla ankietowanych była także kwestia sprawnej komunikacji – bliskość autobusu, tramwaju czy metra.

Mieszkania na wynajem i apartamenty inwestycyjne w Warszawie jako dobra lokata kapitału

W stolicy znajduje się bardzo dużo uczelni, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Największym zainteresowaniem cieszy się od lat niezmiennie Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska. Tak duża liczba studentów wpływa także znacząco na szybki rozwój warszawskiego rynku mieszkań i apartamentów pod wynajem. Dlatego dobrym pomysłem jest zakupić lokal, który będzie można wynajmować osobom studiującym w Warszawie. Warto także podkreślić, że najbardziej atrakcyjne mieszkania pod inwestycję to te dwupokojowe, najlepiej o powierzchni ok. 40 mkw. Takie lokale mieszkalne umożliwiają bowiem korzystanie z niego w kilku wariantach: tego typu nowe mieszkania sprawdzą się zarówno dla singla, pary, czy dwójki znajomych. Wśród powierzchni dodatkowych w nowych mieszkaniach z rynku pierwotnego w Warszawie, najbardziej cenione są duże balkony.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród nabywców nowych mieszkań w stolicy cieszą się apartamenty inwestycyjne, ponieważ niosą ze sobą wiele korzyści dla obydwu ze stron. Inwestowanie w tego typu nieruchomości jest dobrym sposobem na zabezpieczenie swojego kapitału. Taki rodzaj inwestycji daje także pewne zyski. Do wyboru mamy wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. Ten drugi daje nam większą stabilność i pewność, dlatego, że gwarantuje stały i systematyczny wpływ pieniędzy na nasze konto. Łatwiej też znaleźć osoby, które zainteresowane są wynajmowaniem tego typu lokali przez dłuższy czas. Takimi osobami będą na pewno studenci czy rodziny. Warto pamiętać, że kupując apartament inwestycyjny bardzo często można liczyć również na kompleksowe zarządzanie najmem, czyli odpada nam szereg obowiązków, czym zajmuje się za nas wyspecjalizowana w zarządzaniu firma, która zajmuje się: zajmuje się szukaniem osób zainteresowanych wynajmem, regulowaniem płatności, windykacją należności, kontrolą mieszkania i raportami. Stolica Polski jest bardzo dobrym miejscem, aby zdecydować się na zakup apartamentu inwestycyjnego, ponieważ przyciąga ona bardzo wielu studentów i pracowników. Większość dzielnic zapewnia także doskonałe skomunikowanie z centrum i innymi dzielnicami.

Nowe mieszkania w Warszawie budowane są zazwyczaj w wysokim standardzie. Deweloperzy inwestujący w stolicy starają się zadbać o wszystko, co będzie potrzebne mieszkańcom do wygodnego i bezpiecznego życia. Realizowane mieszkania wyróżniają się funkcjonalnymi układami i szerokim wyborem metraży. Często w nowych budynkach stosuje się także duże okna, tak aby pomieszczenia były dobrze doświetlone. Każde nowe mieszkanie zazwyczaj posiada balkon, loggię, taras lub ogródek. Czasem zdarza się, że nowe mieszkanie ma dwie dodatkowe powierzchnie użytkowe. Na nowych osiedlach budowanych w Warszawie bardzo starannie projektuje się przestrzenie wspólne. Deweloperzy zapewniają mieszkańcom np. strefy zabaw dla najmłodszych, jak również tereny rekreacyjne z siłownią zewnętrzną lub wewnętrzną. Bardzo starannie zagospodarowana jest również zieleń i mała architektura.

Kredyt na zakup nowego mieszkania w Warszawie

Zakup nowego mieszkania w Warszawie nie musi oznaczać bardzo dużych wydatków finansowych. Jest tym mieście realizowanych wiele inwestycji, w których ceny mieszkań nie przekraczają w innych miastach. Oczywiście z wyłączeniem tych inwestycji, które znajdują się w ścisłym centrum stolicy i są apartamentami łącznie z wszystkimi możliwymi udogodnieniami. Jednak kredyt na nowe mieszkanie w Warszawie, zwłaszcza jeśli mamy po części swój wkład własny, nie wydaje się takim złym pomysłem. Dodatkowo jeżeli decydujemy się w inwestowanie w mieszkanie pod wynajem, kredyt spłaca się nam z czynszu osób je wynajmujących. Jednak wcześniej należy zawsze sprawdzić swoją zdolność kredytową. Jest bowiem bardzo dużo czynników, które mogą wpłynąć na obniżenie potrzebnej nam kwoty lub też są takie, które mogą nam całkowicie przekreślić możliwość wzięcia kredytu. Dlatego koniecznie trzeba prześledzić swoje zarobki, wszystkie źródła dochodów, obecne zobowiązania (np. już istniejące kredyty), koszty utrzymania swojego gospodarstwa domowego, swój wiek, wielkość kredytu, który chce się zaciągnąć a także ilość wkładu własnego jaki posiadamy na zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego. Dobrym i proponowanym rozwiązaniem będzie znalezienie współkredytobiorcy, czyli osoby, dzięki której szansa na otrzymanie przez nas kredytu staje się większa. Załatwianie wszystkich formalności kredytowych zabiera zazwyczaj dużo czasu, dlatego pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli planujemy zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego, które wkrótce będzie gotowe do odbioru.

Kawalerki w Warszawie na sprzedaż

W bazie Investmap.pl znajdziesz %COUNT% mieszkań typu kawalerka o powierzchniach między %AREA_FROM% - %AREA_TO%. X procent z nich posiada balkon, taras lub loggię. Do kawalerki zazwyczaj możesz dokupić 1 miejsce postojowe w cenach od %PRICE_FROM% - %PRICE_TO%.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w dzielnicach Białołęka, Wola, Śródmieście, Mokotów, Włochy. Wśród nowych mieszkań przeważają mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkanie w Warszawie i kupisz je bez prowizji od pośrednika. Najwięcej mieszkań od dewelopera znajdziesz w ofertach Grupa PROFIT Development, Asbud Group, Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.

Najnowsze artykuły z Warszawa

Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.
Luksusowa włoska marka premium otworzy pierwszy butik w Polsce
Kolejna prestiżowa, luksusowa marka premium wchodzi do Polski. Słynna włoska marka Bulgari wkrótce otworzy swój pierwszy salon w Polsce – informuje branżowy portal fashionbiznes.pl.
Biurowce w Warszawie coraz bardziej handlowe [RAPORT]
Już 64% warszawskich biurowców oferuje przynajmniej jeden lokal usługowo-handlowy – wynika z raportu „Retail @ Office” przygotowanego przez ekspertów międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Niska podaż nowej, typowo handlowej powierzchni w Warszawie skłania sieci handlowe i usługodawców do szukania alternatywnych lokalizacji. Jednocześnie ostatnie lata przyniosły wiele zmian w preferencjach użytkowników w zakresie wykorzystania przestrzeni biurowej oraz rodzaju usług dostępnych w biurowcach.
W Warszawie dobiega końca budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [WIZUALIZACJE]
Warszawa dba zarówno o starszych, jak i młodszych warszawiaków, dlatego przy ul. Korotyńskiego 13, na Ochocie, dobiega końca budowa kolejnego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W kameralnym budynku na Ochocie znajdą się: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów. Będą m.in. sale aktywności ruchowej, pracownie, placówka opiekuńczo-wychowawcza, żłobek i ogólnodostępna kawiarnia.
W 2024 roku inwestorzy będą walczyć o działki inwestycyjne. Szykuje się kilka rekordów na rynku
W 2024 r. deweloperzy będą szukać gruntów pod PRS i akademiki. Warszawa nadal jest szczególnie cenna dla centrów przetwarzania danych. Z kolei aktywność graczy w sektorze budownictwa senioralnego pozostaje na niskim poziomie. Spodziewana jest finalizacja kolejnych transakcji sprzedaży terenów pod centra przetwarzania danych. Głównym miastem na celowniku inwestorów pozostanie – informuje międzynarodowa firma doradcza JLL.
W centrum Warszawy powstaje nowy biurowiec The FORM [FILM+ZDJĘCIA]
Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce: warszawskiego biurowca The FORM. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec IV kwartału 2024 roku.
Kompleks biurowy Diuna w Warszawie z nowymi najemcami
Do najemców warszawskiej Diuny z portfolio Syrena Real Estate oraz PineBridge Benson Elliot dołączyły dwie kolejne firmy – Intrum zajęło w kompleksie przy ulicy Taśmowej blisko 370 mkw., a Carrier Chłodnictwo ok. 500 mkw. Dodatkowo, umowę na blisko 500 mkw. powierzchni przedłużyła firma WDX.
Mniej betonu, więcej zieleni w Warszawie
Ponad 31 tys. mkw. – tyle betonu usunęły w ubiegłym roku miejskie jednostki i zastąpiły go roślinnością. Efekty tych działań można zobaczyć na placach, skwerach, w parkach, przy ulicach i na podwórkach. W tym roku planowane są kolejne rozpłytowania.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy ze 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]
Deweloper STRABAG Real Estate po wyburzeniu warszawskiego biurowca Atrium International przy al. Jana Pawła II buduje kompleks biurowo-hotelowy Upper One.
REKLAMA