NOWE MIESZKANIA WARSZAWA

Znaleziono inwestycji: 24
Pokaż inwestycję
Murapol Atrium Służewiec
Warszawa, Mokotów, Cybernetyki 15
metraże
42 - 42 m2
Pokaż inwestycję
Apartamenty Nakielska
Warszawa, Wola, Nakielska 5
metraże
40 - 110 m2
Pokaż inwestycję
Osiedle Hemara
Warszawa, Białołęka, Mariana Hemara 7
metraże
40 - 74 m2
Pokaż inwestycję
Pileckiego 59 (apartamenty 23% VAT)
Warszawa, Ursynów, Rotmistrza Witolda Pileckiego
metraże
17 - 52 m2
zakres cen
od 293 963 zł
Warszawska 21
Pokaż inwestycję
Warszawska 21
Konstancin-Jeziorna, Warszawska
metraże
73 - 123 m2
zakres cen
od 567 138 zł
Osiedle Mieszka I
Pokaż inwestycję
Osiedle Mieszka I
Radzymin, Mieszka I
metraże
62 - 68 m2
zakres cen
od 421 460 zł
Novelia Bemovo
Pokaż inwestycję
Novelia Bemovo
Warszawa, Bemowo, Wieśniacza
metraże
36 - 94 m2
zakres cen
od 506 674 zł
APARTE
Pokaż inwestycję
APARTE
Warszawa, Mokotów, Polska
metraże
40 - 102 m2
zakres cen
od 574 690 zł
Rezydencja Sasina
Pokaż inwestycję
Rezydencja Sasina
Wołomin, Mieczysława Sasina
metraże
39 - 62 m2
zakres cen
od 331 358 zł
Konstancin Residence
Pokaż inwestycję
Konstancin Residence
Konstancin-Jeziorna, plac Zgody
metraże
41 - 82 m2
zakres cen
od 427 035 zł
Zielone Aleje
Pokaż inwestycję
Zielone Aleje
Warszawa, Włochy, Aleje Jerozolimskie
metraże
32 - 45 m2
zakres cen
od 444 015 zł
Włoskie Tarasy
Pokaż inwestycję
Włoskie Tarasy
Warszawa, Włochy, Popularna
metraże
33 - 123 m2
zakres cen
od 458 561 zł
[Warszawa] Osiedle "Natura"
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Osiedle "Natura"
Warszawa, Białołęka, Kąty Grodziskie
metraże
52 - 57 m2
zakres cen
od 545 088 zł
Towarowa Towers
Pokaż inwestycję
Towarowa Towers
Warszawa, Wola, Prosta 69
metraże
32 - 140 m2
zakres cen
od 636 730 zł
Górnośląska 7A
Pokaż inwestycję
Górnośląska 7A
Warszawa, Śródmieście, Górnośląska
metraże
160 - 160 m2
Park Leśny Rembertów
Pokaż inwestycję
Park Leśny Rembertów
Warszawa, Rembertów, Chełmżyńska
metraże
35 - 70 m2
zakres cen
od 342 908 zł
Apartamenty Varsovia
Pokaż inwestycję
Apartamenty Varsovia
Warszawa, Ursynów, Pileckiego 59
metraże
23 - 61 m2
zakres cen
od 306 432 zł
Pola Mokotowskie
Pokaż inwestycję
Pola Mokotowskie
Warszawa, Mokotów, Stefana Batorego 16
metraże
5 - 52 m2
zakres cen
od 95 580 zł
[Warszawa] Bliska Wola Tower
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Bliska Wola Tower
Warszawa, Wola, Kasprzaka
metraże
45 - 69 m2
zakres cen
od 644 052 zł
Blu Residence
Pokaż inwestycję
Blu Residence
Warszawa, Mokotów, Bluszczańska 2
metraże
38 - 68 m2
zakres cen
od 596 276 zł
Warszawa jest największym miastem w Polsce i stolicą kraju. Miasto to jest najważniejszym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym Polski. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta RP, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego. Warszawa jest najatrakcyjniejszym miastem pod zakup nieruchomości w Polsce. Mieszkania z rynku pierwotnego w budowane są tu najczęściej w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, blisko centrum. Warszawa przyciąga do siebie wiele osób poszukujących pracy ale  także wielu turystów, którzy planują zatrzymać się w stolicy Polski na dłużej. Z tego też powodu, oprócz zakupu nowego mieszkania dla siebie, bardzo dobrym rozwiązaniem  jest zakup mieszkania z rynku pierwotnego w celach inwestycyjnych. W ofercie deweloperów budujących w Warszawie nowe mieszkania  nowe można znaleźć bardzo wiele lokali specjalnie przeznaczonych pod wynajem. Wybierając nowy dom czy mieszkanie warto przejrzeć bogatą ofertę warszawskiego rynku pierwotnego. Nowe mieszkania w oferowane przez deweloperów w samym centrum Warszawy na pewno przypadną do gustu tym wszystkim, którzy lubią mieć wszystko pod ręką zamiast tracić czas na zbędne dojazdy do ważnych dla nich miejsc. Natomiast te osoby, które cenią sobie ciszę i lubią otoczenie licznej zieleni, będą mieli do wyboru ciekawe propozycje domów pod Warszawą.


Ilu mieszkańców ma Warszawa

Wg stanu na 31 grudnia 2020 roku w Warszawie mieszka 1 794 166 osób. Ma powierzchnię 517,2 km2. Gęstość zaludnienia wynosi  3469 os./km².  Szacowana całkowita liczba mieszkańców spędzająca noc w mieście wynosi w przybliżeniu 1,91–1,96 mln osób. Ponadto wiele osób codziennie dojeżdża do Warszawy z obszaru metropolitalnego, Łodzi i Radomia. Liczba ludności przebywająca w granicach miasta w ciągu dnia szacowana jest na 2,41–2,46 mln.


Dzielnice w Warszawie

Warszawa jest największym miastem w Polsce pod względem liczby ludności i powierzchni. Jest również jedynym polskim miastem, którego ustrój jest określony odrębną ustawą. Od 2002 jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu. W jej skład wchodzi 18 jednostek pomocniczych – dzielnic m.st. Warszawy.

Istniejące wcześniej dzielnice gminy Warszawa-Centrum, gminy warszawskie oraz przyłączona do stolicy gmina Wesoła zostały przekształcone w 18 jednostek pomocniczych – dzielnic m.st. Warszawy. Dzielnice, chociaż są wyodrębnione instytucjonalnie i funkcjonalnie, posiadają ograniczone kompetencje samorządowe i nie posiadają osobowości prawnej. 

Najgęściej zaludnioną dzielnicą jest Ochota (8438 osób/km²), a najrzadziej – Wawer (992 osób/km²).

Dzielnice Warszawy według ilości mieszkańców:

Mokotów (217 424), Praga-Południe (180 066), Ursynów (151 288), Wola (142 694), Białołęka (132 281), Bielany (130 848), Bemowo (125 270), Targówek (124 742), Śródmieście (111 338), Ochota (82 018), Wawer (79 078), Praga-Północ (63 442), Ursus (62 399), Żoliborz (52 907), Włochy (44 343), Wilanów (43 423), Wesoła (25 926), Rembertów (24 679).


Czy warto kupić nowe mieszkanie i zamieszkać w Warszawie?

Stolica Polski bardzo wielu osobom kojarzy się z luksusem, z miastem, w którym można wiele osiągnąć i miejscem w którym ogólnie żyje się lepiej. Czy jednak warto tutaj mieszkać? Zarówno polscy jak i zagraniczni deweloperzy mocno stawiają stolicę i realizują tu niezliczone nowe inwestycje. Dlatego każdy zainteresowany nabyciem nowego mieszkania czy domu może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wśród bardzo bogatej oferty mieszkaniowej warszawskiego rynku pierwotnego można znaleźć zarówno mieszkania zlokalizowane blisko centrum i wszystkich atrakcji, które oferuje Warszawa, jak i domy zlokalizowane na obrzeżach. Nie mamy co martwić się o dojazd – w wielu przypadkach jest on z takiego miejsca do centrum naprawdę dobry, a wybierając dom jednorodzinny zyskujemy duże poczucie prywatności. Warszawa przypadnie także do gustu studentom czy osobom, które szukają dobrze płatnej pracy z dużymi perspektywami. Stolica nastawia się również na licznych turystów, którzy chętnie skorzystają z wynajmu krótkoterminowego, jak również długoterminowego. Tak więc zdecydowanie się na zamieszkanie w Warszawie – niezależnie od tego czy na stałe, czy tylko na pewien czas – na pewno będzie bardzo dobrym i trafnym wyborem. 


Najpopularniejsze dzielnice w Warszawie

Jak w każdym mieście są dzielnice bardziej i mniej popularne. W internecie, na wielu stronach można znaleźć bardzo wiele zestawień z najpopularniejszymi częściami stolicy, w których warto rozważyć kupno mieszkania czy domu. Także obserwując strony deweloperów i miejsca w których decydują się na realizację nowych inwestycji mieszkaniowych można zobaczyć, gdzie najczęściej budują. Z ostatnich analiz wynika, że najpopularniejsze dzielnice do zamieszkania w stolicy to aktualnie: Wilanów, Ursynów, Żoliborz, Bemowo, Praga-Południe czy Mokotów. Wśród osób ankietowanych najwięcej głosów zebrały te części Warszawy, gdzie mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, a także mają dostęp do terenów zielonych i najbardziej potrzebnych sklepów czy placówek zdrowia. Równie ważna dla ankietowanych była także kwestia sprawnej komunikacji – bliskość autobusu, tramwaju czy metra.


Mieszkania na wynajem i apartamenty inwestycyjne w Warszawie jako dobra lokata kapitału

W stolicy znajduje się bardzo dużo uczelni, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Największym zainteresowaniem cieszy się od lat niezmiennie Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska. Tak duża liczba studentów wpływa także znacząco na szybki rozwój warszawskiego rynku mieszkań i apartamentów pod wynajem. Dlatego dobrym pomysłem jest zakupić lokal, który będzie można wynajmować osobom studiującym w Warszawie. Warto także podkreślić, że najbardziej atrakcyjne mieszkania pod inwestycję to te dwupokojowe, najlepiej o powierzchni ok. 40 m². Takie lokale mieszkalne umożliwiają bowiem korzystanie z niego w kilku wariantach: tego typu nowe mieszkania sprawdzą się zarówno dla singla, pary, czy dwójki znajomych. Wśród powierzchni dodatkowych w nowych mieszkaniach z rynku pierwotnego w Warszawie, najbardziej cenione są duże balkony. 

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród nabywców nowych mieszkań w stolicy cieszą się apartamenty inwestycyjne, ponieważ niosą ze sobą wiele korzyści dla obydwu ze stron. Inwestowanie w tego typu nieruchomości jest dobrym sposobem na zabezpieczenie swojego kapitału. Taki rodzaj inwestycji daje także pewne zyski. Do wyboru mamy wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. Ten drugi daje nam większą stabilność i pewność, dlatego, że gwarantuje stały i systematyczny wpływ pieniędzy na nasze konto. Łatwiej też znaleźć osoby, które zainteresowane są wynajmowaniem tego typu lokali przez dłuższy czas. Takimi osobami będą na pewno studenci czy rodziny. Warto pamietać, że kupując apartament inwestycyjny bardzo często można liczyć również na kompleksowe zarządzanie najmem, czyli odpada nam szereg obowiązków, czym zajmuje się za nas wyspecjalizowana w zarządzaniu firma, która zajmuje się: zajmuje się szukaniem osób zainteresowanych wynajmem, regulowaniem płatności, windykacją należności, kontrolą mieszkania i raportami. Stolica Polski jest bardzo dobrym miejscem, aby zdecydować się na zakup apartamentu inwestycyjnego, ponieważ przyciąga ona bardzo wielu studentów i pracowników. Większość dzielnic zapewnia także doskonałe skomunikowanie z centrum i innymi dzielnicami.

Nowe mieszkania  w Warszawie budowane są zazwyczaj w wysokim standardzie. Deweloperzy inwestujący w stolicy  starają się zadbać o wszystko, co będzie potrzebne mieszkańcom do wygodnego i bezpiecznego życia. Realizowane mieszkania wyróżniają się funkcjonalnymi układami i szerokim wyborem metraży. Często w nowych budynkach stosuje się także duże okna, tak aby pomieszczenia były dobrze doświetlone. Każde nowe mieszkanie zazwyczaj posiada balkon, loggię, taras lub ogródek. Czasem zdarza się, że nowe mieszkanie ma dwie dodatkowe powierzchnie użytkowe. Na nowych osiedlach budowanych w Warszawie bardzo starannie projektuje się przestrzenie wspólne. Deweloperzy zapewniają mieszkańcom np. strefy zabaw dla najmłodszych, jak również tereny rekreacyjne z siłownią zewnętrzną lub wewnętrzną. Bardzo starannie zagospodarowana jest również zieleń i mała architektura. 


Kredyt na zakup nowego mieszkania w Warszawie

Zakup nowego mieszkania w Warszawie nie musi oznaczać bardzo dużych wydatków finansowych. Jest tym mieście realizowanych wiele inwestycji, w których ceny mieszkań nie przekraczają w innych miastach. Oczywiście z wyłączeniem tych inwestycji, które znajdują się w ścisłym centrum stolicy i są apartamentami łącznie z wszystkimi możliwymi udogodnieniami. Jednak kredyt na nowe mieszkanie w Warszawie, zwłaszcza jeśli mamy po części swój wkład własny, nie wydaje się takim złym pomysłem. Dodatkowo jeżeli decydujemy się w inwestowanie w mieszkanie pod wynajem, kredyt spłaca się nam z czynszu osób je wynajmujących. Jednak wcześniej należy zawsze sprawdzić swoją zdolność kredytową. Jest bowiem bardzo dużo czynników, które mogą wpłynąć na obniżenie potrzebnej nam kwoty lub też są takie, które mogą nam całkowicie przekreślić możliwość wzięcia kredytu. Dlatego koniecznie trzeba prześledzić swoje zarobki, wszystkie źródła dochodów, obecne zobowiązania (np. już istniejące kredyty), koszty utrzymania swojego gospodarstwa domowego, swój wiek, wielkość kredytu, który chce się zaciągnąć a także ilość wkładu własnego jaki posiadamy na zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego. Dobrym i proponowanym rozwiązaniem będzie znalezienie współkredytobiorcy, czyli osoby, dzięki której szansa na otrzymanie przez nas kredytu staje się większa. Załatwianie wszystkich formalności kredytowych zabiera zazwyczaj dużo czasu, dlatego pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli planujemy zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego, które wkrótce będzie gotowe do odbioru.


Kawalerki w Warszawie na sprzedaż

W bazie Investmap.pl znajdziesz 24 mieszkań typu kawalerka o powierzchniach między 0.00 - 0.00. X procent z nich posiada balkon, taras lub loggię. Do kawalerki zazwyczaj możesz dokupić 1 miejsce postojowe w cenach od - .


Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w dzielnicach Białołęka, Wola, Śródmieście, Mokotów, Włochy. Wśród nowych mieszkań przeważają mieszkania dwupokojowe.


Mieszkania na sprzedaż w Warszawie bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkanie w Warszawie i kupisz je bez prowizji od pośrednika. Najwięcej mieszkań od dewelopera znajdziesz w ofertach Grupa PROFIT Development, Asbud Group, Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.

Zobacz również dzielnice w Warszawa

Najnowsze artykuły z Warszawa

W centrum Warszawy trwa budowa dwóch 95-metrowych budynków Towarowa Towers [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulicy Prostej w Warszawie. To kolejna inwestycja premium Asbud Group w pobliżu Ronda Daszyńskiego.
W III etapie SOHO by Yareal w budynku KARDAN powstaną 132 mieszkania
Yareal poszerza ofertę mieszkań i apartamentów dostępnych we flagowej inwestycji dewelopera na warszawskim Kamionku. W trzecim etapie SOHO by Yareal wzbogaci się o kolejny budynek z mieszkaniami w podwyższonym standardzie, tuż przy parku linearnym stanowiącym zieloną oś kompleksu.
Niemiecki koncern Bayer rekrutuje pracowników do swojego Digital Hubu w Warszawie
W lipcu ubiegłego roku niemiecki koncern Bayer otworzył w Warszawie swój polski Digital Hub, który ma opracowywać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa. Firma już zatrudniła stu pracowników. Cały czas aktywnie rekrutuje i poszukuje nowych talentów. Docelowo pracę w nim ma znaleźć nawet 400 specjalistów IT.
Biurowiec INTRACO Prime z pozwoleniem na użytkowanie [FILM]
24 miesiące – tyle zajęła czasu zajęła budowa nowoczesnego biurowca INTRACO Prime. Zarówno PHN, jak i architekci z pracowni Juvenes zmierzyli się z nie lada wyzwaniem – jak wkomponować w atrakcyjny i funkcjonalny sposób nowy budynek w istniejącą już tkankę miasta. Dodatkowym utrudnieniem było stworzenie spójnego układu bryły INTRACO Prime i sąsiadującego z biurowcem starszego wieżowca INTRACO.
Po przebudowie Atrium Promenada ma stać się najbardziej nowoczesnym centrum handlowym w Warszawie
Trwa przebudowa centrum handlowego Atrium Promenada w Warszawie. Po zakończeniu prac odnowiony, flagowy obiekt z portfolio Atrium European Real Estate ma być najbardziej nowoczesną galerią handlową w Warszawie. Ponad 80 proc. modernizowanej części obiektu ma już najemców.
Biurowiec Witosa Point na warszawskim Mokotowie z nowymi najemcami
Nowe umowy najmu w biurowcu Witosa Point w Warszawie zawarły firmy: VFP Communications, Tamex Obiekty Sportowe S.A., Real Invest Sp. z o.o. oraz Knauf Industries. Budynek zlokalizowany jest w centrum Dolnego Mokotowa przy ul. Idzikowskiego 16.
Apartamenty inwestycyjne Pileckiego 59. Poznaj wyróżniającą się inwestycję w Warszawie
Inwestycja w mieszkanie pod wynajem to atrakcyjna alternatywa dla lokat bankowych i innych sposobów na pomnażanie zgromadzonych oszczędności, zdecydowanie bardziej opłacalna od trzymania pieniędzy w banku. Jeśli zależy Ci na pewnej inwestycji z gwarantowaną stopą zwrotu, już dziś sprawdź, jakie możliwości dadzą Ci nowe apartamenty inwestycyjne w Warszawie oferowane przez JWC.
Za trzy lata ma ruszyć odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie. Będzie kosztowała miliardy złotych
Za trzy lata, w 2025 roku ma ruszyć odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie. Jak poinformował Polską Agencję Prasową (PAP), prezes zarządu spółki celowej Pałac Saski Jan Edmund Kowalski - cała inwestycja skalkulowana jest na 2,5 mld zł.
Znany francuski deweloper z nową inwestycją w Warszawie. Powstanie Novélia Bemowo [WIZUALIZACJE]
Znany francuski deweloper Bouygues Immobilier po raz kolejny inwestuje w Warszawie. Na osiedlu Górce zbuduje 7-kondygnacyjną Novélię Bemowo. Wybrano właśnie generalnego wykonawcę tej inwestycji. Została nim firma Swietelsky.
Na budowie III etapu osiedla Parkur Residence zawisła wiecha
Osiedle Parkur Residence powstaje w pobliżu tor wyścigów konnych Służewiec. Projekt obejmuje łącznie realizację ponad 400 mieszkań. W III etapie powstaną 162 mieszkania.
REKLAMA