NOWE MIESZKANIA WARSZAWA

Znaleziono inwestycji: 193
Pokaż inwestycję
Nu! Warszawa Wola
Warszawa, Wola, Kolejowa 9
metraże
27 - 113 m2
Pokaż inwestycję
Codefellow
Warszawa, Śródmieście, Żurawia
metraże
28 - 61 m2
Pokaż inwestycję
HARFOWA RESIDENCE
Warszawa, Harfowa
metraże
32 - 116 m2
Pokaż inwestycję
Cristal Park Residence Wille
Warszawa, Mokotów, Białej Koniczyny 15
metraże
157 - 157 m2
Pokaż inwestycję
Apartamenty Nowy Tarchomin
Warszawa, Białołęka, Pałuków
metraże
61 - 74 m2
Apartamenty Nowy Marysin
Pokaż inwestycję
Apartamenty Nowy Marysin
Warszawa, Wawer, Szpacza
metraże
48 - 89 m2
Lazurova Concept
Pokaż inwestycję
Lazurova Concept
Warszawa, Bemowo, Narwik 16
metraże
62 - 90 m2
In Place
Pokaż inwestycję
In Place
Warszawa, Włochy, Instalatorów 5
metraże
32 - 93 m2
Gardenia Lagom
Pokaż inwestycję
Gardenia Lagom
Warszawa, Białołęka, Głębocka 113
metraże
29 - 88 m2
Apartamenty Zielony Natolin
Pokaż inwestycję
Apartamenty Zielony Natolin
Warszawa, Ursynów, Raabego 13A
metraże
25 - 71 m2
Nova Talarowa
Pokaż inwestycję
Nova Talarowa
Warszawa, Białołęka, Talarowa
metraże
25 - 115 m2
Art Garden Wilanów
Pokaż inwestycję
Art Garden Wilanów
Warszawa, Wilanów, Pamiętna
Hampton Residence Wilanów
Pokaż inwestycję
Hampton Residence Wilanów
Warszawa, Wilanów, Hlonda
Linde Residence II
Pokaż inwestycję
Linde Residence II
Warszawa, Bielany, Michała Oczapowskiego
metraże
29 - 101 m2
Osiedle Owoców Leśnych
Pokaż inwestycję
Osiedle Owoców Leśnych
Warszawa, Białołęka, Owoców Leśnych
metraże
65 - 150 m2
Top Garden Apartments
Pokaż inwestycję
Top Garden Apartments
Warszawa, Ursus, Dzieci Warszawy
metraże
83 - 83 m2
Rezydencja Liwska
Pokaż inwestycję
Rezydencja Liwska
Warszawa, Targówek, Liwska
metraże
39 - 73 m2
BemoSphere Natural
Pokaż inwestycję
BemoSphere Natural
Warszawa, Bemowo, Szeligowska
metraże
36 - 64 m2
BemoSphere Central
Pokaż inwestycję
BemoSphere Central
Warszawa, Bemowo, Szeligowska
metraże
39 - 65 m2
BemoSphere City
Pokaż inwestycję
BemoSphere City
Warszawa, Bemowo, Szeligowska
metraże
41 - 78 m2

Warszawa jest największym miastem w Polsce i stolicą kraju. Miasto to jest najważniejszym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym Polski. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta RP, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego. Warszawa jest najatrakcyjniejszym miastem pod zakup nieruchomości w Polsce. Mieszkania z rynku pierwotnego w budowane są tu najczęściej w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, blisko centrum. Warszawa przyciąga do siebie wiele osób poszukujących pracy ale także wielu turystów, którzy planują zatrzymać się w stolicy Polski na dłużej. Z tego też powodu, oprócz zakupu nowego mieszkania dla siebie, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup mieszkania z rynku pierwotnego w celach inwestycyjnych. W ofercie deweloperów budujących w Warszawie nowe mieszkania nowe można znaleźć bardzo wiele lokali specjalnie przeznaczonych pod wynajem. Wybierając nowy dom czy mieszkanie warto przejrzeć bogatą ofertę warszawskiego rynku pierwotnego. Nowe mieszkania w oferowane przez deweloperów w samym centrum Warszawy na pewno przypadną do gustu tym wszystkim, którzy lubią mieć wszystko pod ręką zamiast tracić czas na zbędne dojazdy do ważnych dla nich miejsc. Natomiast te osoby, które cenią sobie ciszę i lubią otoczenie licznej zieleni, będą mieli do wyboru ciekawe propozycje domów pod Warszawą.

Ilu mieszkańców ma Warszawa

Wg stanu na 31 grudnia 2020 roku w Warszawie mieszka 1 794 166 osób. Ma powierzchnię 517,2 km2. Gęstość zaludnienia wynosi 3469 os./km2. Szacowana całkowita liczba mieszkańców spędzająca noc w mieście wynosi w przybliżeniu 1,91-1,96 mln osób. Ponadto wiele osób codziennie dojeżdża do Warszawy z obszaru metropolitalnego, Łodzi i Radomia. Liczba ludności przebywająca w granicach miasta w ciągu dnia szacowana jest na 2,41-2,46 mln.

Dzielnice w Warszawie

Warszawa jest największym miastem w Polsce pod względem liczby ludności i powierzchni. Jest również jedynym polskim miastem, którego ustrój jest określony odrębną ustawą. Od 2002 r. jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu. W jej skład wchodzi 18 jednostek pomocniczych – dzielnic m.st. Warszawy.

Istniejące wcześniej dzielnice gminy Warszawa-Centrum, gminy warszawskie oraz przyłączona do stolicy gmina Wesoła zostały przekształcone w 18 jednostek pomocniczych – dzielnic m.st. Warszawy. Dzielnice, chociaż są wyodrębnione instytucjonalnie i funkcjonalnie, posiadają ograniczone kompetencje samorządowe i nie posiadają osobowości prawnej.

Najgęściej zaludnioną dzielnicą jest Ochota (8438 osób/km2), a najrzadziej – Wawer (992 osób/km2).

Dzielnice Warszawy według ilości mieszkańców:

Mokotów (217 424), Praga-Południe (180 066), Ursynów (151 288), Wola (142 694), Białołęka (132 281), Bielany (130 848), Bemowo (125 270), Targówek (124 742), Śródmieście (111 338), Ochota (82 018), Wawer (79 078), Praga-Północ (63 442), Ursus (62 399), Żoliborz (52 907), Włochy (44 343), Wilanów (43 423), Wesoła (25 926), Rembertów (24 679).

Czy warto kupić nowe mieszkanie i zamieszkać w Warszawie?

Stolica Polski bardzo wielu osobom kojarzy się z luksusem, z miastem, w którym można wiele osiągnąć i miejscem w którym ogólnie żyje się lepiej. Czy jednak warto tutaj mieszkać? Zarówno polscy jak i zagraniczni deweloperzy mocno stawiają stolicę i realizują tu niezliczone nowe inwestycje. Dlatego każdy zainteresowany nabyciem nowego mieszkania czy domu może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wśród bardzo bogatej oferty mieszkaniowej warszawskiego rynku pierwotnego można znaleźć zarówno mieszkania zlokalizowane blisko centrum i wszystkich atrakcji, które oferuje Warszawa, jak i domy zlokalizowane na obrzeżach. Nie mamy co martwić się o dojazd – w wielu przypadkach jest on z takiego miejsca do centrum naprawdę dobry, a wybierając dom jednorodzinny zyskujemy duże poczucie prywatności. Warszawa przypadnie także do gustu studentom czy osobom, które szukają dobrze płatnej pracy z dużymi perspektywami. Stolica nastawia się również na licznych turystów, którzy chętnie skorzystają z wynajmu krótkoterminowego, jak również długoterminowego. Tak więc zdecydowanie się na zamieszkanie w Warszawie – niezależnie od tego czy na stałe, czy tylko na pewien czas – na pewno będzie bardzo dobrym i trafnym wyborem.

Najpopularniejsze dzielnice w Warszawie

Jak w każdym mieście są dzielnice bardziej i mniej popularne. W internecie, na wielu stronach można znaleźć bardzo wiele zestawień z najpopularniejszymi częściami stolicy, w których warto rozważyć kupno mieszkania czy domu. Także obserwując strony deweloperów i miejsca w których decydują się na realizację nowych inwestycji mieszkaniowych można zobaczyć, gdzie najczęściej budują. Z ostatnich analiz wynika, że najpopularniejsze dzielnice do zamieszkania w stolicy to aktualnie: Wilanów, Ursynów, Żoliborz, Bemowo, Praga-Południe czy Mokotów. Wśród osób ankietowanych najwięcej głosów zebrały te części Warszawy, gdzie mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, a także mają dostęp do terenów zielonych i najbardziej potrzebnych sklepów czy placówek zdrowia. Równie ważna dla ankietowanych była także kwestia sprawnej komunikacji – bliskość autobusu, tramwaju czy metra.

Mieszkania na wynajem i apartamenty inwestycyjne w Warszawie jako dobra lokata kapitału

W stolicy znajduje się bardzo dużo uczelni, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Największym zainteresowaniem cieszy się od lat niezmiennie Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska. Tak duża liczba studentów wpływa także znacząco na szybki rozwój warszawskiego rynku mieszkań i apartamentów pod wynajem. Dlatego dobrym pomysłem jest zakupić lokal, który będzie można wynajmować osobom studiującym w Warszawie. Warto także podkreślić, że najbardziej atrakcyjne mieszkania pod inwestycję to te dwupokojowe, najlepiej o powierzchni ok. 40 mkw. Takie lokale mieszkalne umożliwiają bowiem korzystanie z niego w kilku wariantach: tego typu nowe mieszkania sprawdzą się zarówno dla singla, pary, czy dwójki znajomych. Wśród powierzchni dodatkowych w nowych mieszkaniach z rynku pierwotnego w Warszawie, najbardziej cenione są duże balkony.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród nabywców nowych mieszkań w stolicy cieszą się apartamenty inwestycyjne, ponieważ niosą ze sobą wiele korzyści dla obydwu ze stron. Inwestowanie w tego typu nieruchomości jest dobrym sposobem na zabezpieczenie swojego kapitału. Taki rodzaj inwestycji daje także pewne zyski. Do wyboru mamy wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. Ten drugi daje nam większą stabilność i pewność, dlatego, że gwarantuje stały i systematyczny wpływ pieniędzy na nasze konto. Łatwiej też znaleźć osoby, które zainteresowane są wynajmowaniem tego typu lokali przez dłuższy czas. Takimi osobami będą na pewno studenci czy rodziny. Warto pamiętać, że kupując apartament inwestycyjny bardzo często można liczyć również na kompleksowe zarządzanie najmem, czyli odpada nam szereg obowiązków, czym zajmuje się za nas wyspecjalizowana w zarządzaniu firma, która zajmuje się: zajmuje się szukaniem osób zainteresowanych wynajmem, regulowaniem płatności, windykacją należności, kontrolą mieszkania i raportami. Stolica Polski jest bardzo dobrym miejscem, aby zdecydować się na zakup apartamentu inwestycyjnego, ponieważ przyciąga ona bardzo wielu studentów i pracowników. Większość dzielnic zapewnia także doskonałe skomunikowanie z centrum i innymi dzielnicami.

Nowe mieszkania w Warszawie budowane są zazwyczaj w wysokim standardzie. Deweloperzy inwestujący w stolicy starają się zadbać o wszystko, co będzie potrzebne mieszkańcom do wygodnego i bezpiecznego życia. Realizowane mieszkania wyróżniają się funkcjonalnymi układami i szerokim wyborem metraży. Często w nowych budynkach stosuje się także duże okna, tak aby pomieszczenia były dobrze doświetlone. Każde nowe mieszkanie zazwyczaj posiada balkon, loggię, taras lub ogródek. Czasem zdarza się, że nowe mieszkanie ma dwie dodatkowe powierzchnie użytkowe. Na nowych osiedlach budowanych w Warszawie bardzo starannie projektuje się przestrzenie wspólne. Deweloperzy zapewniają mieszkańcom np. strefy zabaw dla najmłodszych, jak również tereny rekreacyjne z siłownią zewnętrzną lub wewnętrzną. Bardzo starannie zagospodarowana jest również zieleń i mała architektura.

Kredyt na zakup nowego mieszkania w Warszawie

Zakup nowego mieszkania w Warszawie nie musi oznaczać bardzo dużych wydatków finansowych. Jest tym mieście realizowanych wiele inwestycji, w których ceny mieszkań nie przekraczają w innych miastach. Oczywiście z wyłączeniem tych inwestycji, które znajdują się w ścisłym centrum stolicy i są apartamentami łącznie z wszystkimi możliwymi udogodnieniami. Jednak kredyt na nowe mieszkanie w Warszawie, zwłaszcza jeśli mamy po części swój wkład własny, nie wydaje się takim złym pomysłem. Dodatkowo jeżeli decydujemy się w inwestowanie w mieszkanie pod wynajem, kredyt spłaca się nam z czynszu osób je wynajmujących. Jednak wcześniej należy zawsze sprawdzić swoją zdolność kredytową. Jest bowiem bardzo dużo czynników, które mogą wpłynąć na obniżenie potrzebnej nam kwoty lub też są takie, które mogą nam całkowicie przekreślić możliwość wzięcia kredytu. Dlatego koniecznie trzeba prześledzić swoje zarobki, wszystkie źródła dochodów, obecne zobowiązania (np. już istniejące kredyty), koszty utrzymania swojego gospodarstwa domowego, swój wiek, wielkość kredytu, który chce się zaciągnąć a także ilość wkładu własnego jaki posiadamy na zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego. Dobrym i proponowanym rozwiązaniem będzie znalezienie współkredytobiorcy, czyli osoby, dzięki której szansa na otrzymanie przez nas kredytu staje się większa. Załatwianie wszystkich formalności kredytowych zabiera zazwyczaj dużo czasu, dlatego pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli planujemy zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego, które wkrótce będzie gotowe do odbioru.

Kawalerki w Warszawie na sprzedaż

W bazie Investmap.pl znajdziesz %COUNT% mieszkań typu kawalerka o powierzchniach między %AREA_FROM% - %AREA_TO%. X procent z nich posiada balkon, taras lub loggię. Do kawalerki zazwyczaj możesz dokupić 1 miejsce postojowe w cenach od %PRICE_FROM% - %PRICE_TO%.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w dzielnicach Białołęka, Wola, Śródmieście, Mokotów, Włochy. Wśród nowych mieszkań przeważają mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkanie w Warszawie i kupisz je bez prowizji od pośrednika. Najwięcej mieszkań od dewelopera znajdziesz w ofertach Grupa PROFIT Development, Asbud Group, Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.

Zobacz również dzielnice w Warszawa

Najnowsze artykuły z Warszawa

W Warszawie otwarto zmodernizowaną część centrum handlowego Atrium Promenada
Zakończył się kolejny etap inwestycji obejmującej modernizację jednego z flagowych centrów z portfolio firmy G City Europe (dawniej Atrium European Real Estate) – Promenady. W ciągu zaledwie jednego roku, podczas gdy pozostała część galerii funkcjonowała normalnie, została przeprowadzona rozlega i bardzo trudna konstrukcyjnie przebudowa. W efekcie przemian, których generalnym wykonawcą była firma Muniak, galeria zyskała 13 200 mkw. nowej powierzchni najmu, co daje łącznie 63 000 mlw. GLA.
Fabryka Norblina w Warszawie coraz bardziej zielona i ekologiczna
Należący do Grupy Capital Park warszawski wielofunkcyjny kompleks – Fabryka Norblina – uzyskał finalne certyfikaty BREEAM, zarówno dla części biurowej, jak i części retailowej. Dodatkowo, w kompleksie pojawiła się instalacja fotowoltaiczna, a zarządzający nie ustają w staraniach, by sukcesywnie obniżać ślad węglowy nieruchomości, na przykład poprzez wprowadzenie zamkniętego obiegu plastiku.
Tramwaj do Wilanowa – kolejne zmiany w organizacji ruchu na Mokotowie [MAPA]
Już w najbliższy weekend kolejne zmiany w organizacji ruchu na Mokotowie – w związku z budową tramwaju do Wilanowa. Od niedzieli, 2 kwietnia, zmiany w ruchu będą wprowadzone na odcinkach ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina. Obowiązywać będą do pierwszych tygodni maja.
Na warszawskiej Woli trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulicy Prostej w Warszawie. To kolejna inwestycja premium Asbud Group w pobliżu Ronda Daszyńskiego.
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa nowym najemcą kompleksu biurowego Aeropark
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w II kwartale 2023 r. wprowadzi się do przygotowanych powierzchni biurowych w budynkach Zephirus i Nothus w kompleksie Aeropark, w dzielnicy Włochy w Warszawie. Nowy najemca zajmie biuro o powierzchni ponad 3700 metrów kwadratowych.
OKAM zakończył budowę osiedla Central House na warszawskim Mokotowie
Projekt mieszkaniowy Central House, realizowany przez OKAM na warszawskim Mokotowie, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Jest to pierwsza inwestycja dewelopera, zrealizowana zgodnie z Nową Polityką Jakości firmy i wyposażona w eko-rozwiązania oraz liczne udogodnienia dla mieszkańców. To także największy projekt mieszkaniowy OKAM obejmujący budowę 479 mieszkań w ramach jednego etapu. Inwestycja została zrealizowana w niewiele ponad 2 lata. Obecnie przekazywane są klucze do mieszkań.
Warszawski Fort Legionów po kolejnym etapie remontu
W ubiegłym roku właściciele Fortu Legionów przy ul. Zakroczymskiej 12 zakończyli kolejny etap remontu pomieszczeń ceglanej budowli. Miasto wsparło te prace dotacją, podobnie jak poprzednie działania konserwatorskie.
W centrum Warszawy powstaje nowy hotel sieci PURO Hotels
W centrum Warszawy powstaje kolejny hotel. Przy ulicy Canaletta 4, w pobliżu Starego Miasta swoją nową inwestycję realizuje sieć PURO Hotels. Na działce zakupionej w 2021 roku od firmy Strabag Real Estate, powstaje nowy, 192-pokojowy hotel.
Historyczne Centrum Warszawy parkiem kulturowym
Czy stolica jest skazana na nielegalne reklamy na Trakcie Królewskim, naręczny handel na Starówce, potykacze przy restauracjach na Nowym Świecie i wieszaki z odzieżą na ozdobnych kratach kamieniczek? Warszawa walczy o estetykę reprezentacyjnych miejsc Historycznego Centrum Kultury.
Wkrótce poznamy zwycięską koncepcję architektoniczną odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej [FILMY]
Jeszcze w tym roku poznamy zwycięską koncepcję architektoniczną odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej – czyli jednej z najważniejszych powojennych inwestycji odtwarzających dawną, historyczną zabudowę centrum Warszawy.
REKLAMA