Warszawa

Targówek położony jest w prawobrzeżnej części Warszawy. Liczne parki, punkty usługowe oraz nowe ścieżki rowerowe powodują, że dzielnica jest coraz chętniej wybierana jako miejsce zamieszkania. Kolejną zachętą dla nowych mieszkańców są korzystne ceny nieruchomości, które są istotnie niższe od średniej dla Warszawy. Plusem są liczne tereny zielone, które zajmują około 30% powierzchni dzielnicy. Dla najmłodszych mieszkańców nie brakuje placów zabaw.

Niektórzy mieszkańcy Targówka mogą narzekać na dłuższy dojazd do centrum. Jednak otwarta w 2019 roku II linia metra znacznie ułatwiła komunikację.

Jakie są osiedla na Targówku?

Dzielnica graniczy z Białołęką, Pragą-Południe, Rembertowem oraz Pragą-Północ. Targówek dzieli się na 7 osiedli: Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Bródno, Bródno Podgrodzie, Zacisze, Elsnerów oraz Utratę.

Z kolei mieszkańcy dzielą Targówek według innego podziału: Targówek (tzw. Targówek Właściwy), Bródno, Zacisze, Elsnerów oraz Targówek Przemysłowy.

Ile osób mieszka na Targówku?

Targówek zajmuje powierzchnię o wielkości ponad 24 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców wynosi 124,7 tys. Ponad 54% osób zamieszkujących dzielnicę to kobiety. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z każdym rokiem ubywa mieszkańców w wieku produkcyjnym i przybywa w wieku nieprodukcyjnym. Zagęszczenie ludności na Targówku wynosi 5 127 os./km2. Jednak rozkład jest niejednorodny, gdyż największe skupiska mieszkańców znajdziemy na osiedlach Bródno i Targówku Mieszkaniowym.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Targówek?

Tym, czym dzielnica może przyciągać studentów, to stosunkowo niskie ceny wynajmu pokoi i mieszkań. Dostępność licznych szkół, placów zabaw, czy parków kusi rodziny z dziećmi. Ważnym atutem, na który wielu zwraca uwagę są niskie ceny mieszkań.

Seniorzy mieszkający na Targówku cieszą się z dobrej opieki medycznej, z kilku całodobowych aptek, a także z licznych parków, gdzie można w spokoju pospacerować.

Osoby dojeżdżające do pracy do innych dzielnic Warszawy z pewnością nie będą zadowolone z powodu dużych korków.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Targówka?

Pomimo tego, że Targówek leży na obrzeżach Warszawy, to odległość do centrum liczy jedynie 8 km. Z tego względu autobusem można dojechać do centrum Warszawy w około 20 minut. Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja w godzinach szczytu. Wtedy przejazd może się wydłużyć do trzech kwadransów. Na Targówku kursują również tramwaje i metro. Obecnie Targówek ma 5 stacji metra tj. Trocka, Targówek Mieszkaniowy, Zacisze, Kodratowicza oraz Bródno.

Rynek nieruchomości na Targówku

Na terenie Targówka budowane są nowe obiekty wielorodzinne w przeważającej mierze z niską i średniej wysokości zabudową. Powstają nowe bloki, jak również wieloetapowe osiedla. W ofertach deweloperów można również znaleźć apartamenty w dobrym standardzie wykonania, posiadające dodatkowe udogodnienia.

Deweloperzy chętnie budują nowe mieszkania, ponieważ ceny gruntów są w przystępnej cenie i jest ich sporo. Z każdym rokiem pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe zróżnicowane pod względem charakteru i dopasowane do zabudowy okolicy.

Targówek wydaje się ciekawym miejscem dla inwestorów, a także perspektywicznym. W ostatnich latach komunikacja w dzielnicy uległa znacznej poprawie, dzięki budowie II linii metra. Pomimo tego ceny nadal są kuszące.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Targówku?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Targówku wznoszonych jest na osiedlu Bródno i Elsnerów.

Mieszkania na sprzedaż na Targówku bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Targówku. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Targówku?

Ceny nieruchomości na Targówku są niskie jak na Warszawę (średnia: 12 tys. zł/mkw.). Obecnie przeciętna cena mieszkania wynosi 10,1 tys. zł/mkw. Najwyższe kwoty znajdziemy na takich osiedlach jak: Targówek Fabryczny (13,3 tys. zł/mkw.), Elsnerów (11,5 tys. zł/mkw.) oraz Zacisze (10,4 tys. zł/mkw.). Najtaniej kupimy mieszkanie na osiedlach: Utrata, Bródno (9,7 tys. zł/mkw.), a także Bródno-Podgrodzie (10 tys. zł/mkw.).

Wśród najdroższych ulic Targówka należą: Kolonijna (11,7 tys. zł/mkw.), Michała Ossowskiego (11,2 tys. zł/mkw.), Biruty (11 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

W centrum Warszawy powstaje nowy, 174-metrowy biurowiec The Bridge [FILMY + ZDJĘCIA]
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore. Uciążliwa dla pasażerów inwestycja przedłuży się do 2024 r.
Hotel Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami [ZDJĘCIA]
Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie wykonane z odzyskanych zaworów, rur i transformatorów, stare fotografie w formie obrazów, a także znalezione i wyeksponowane w gablotach ręcznie pisane dzienniki pracowników to tylko kilka historycznych artefaktów dawnej elektrowni miejskiej, które zaskoczą gości.
Duże wsparcie dla warszawskich zabytków
Ważne warszawskie zabytki zostaną uratowane. Ogłosili to premier Mateusz Morawiecki i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński.
Wybrano wykonawcę modernizacji ulicy Chmielnej. Przejdzie zieloną metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Wyposażona w ławki oraz obsadzona drzewami i krzewami, a przez to przyjazna mieszkańcom i turystom – taka będzie wkrótce ul. Chmielna. W środę 27 września wybrany został wykonawca modernizacji tej śródmiejskiej, reprezentacyjnej ulicy, która przez ostatnie lata postrzegana była jako miejsce nieatrakcyjne i zdegradowane. Pierwsze prace już w listopadzie, przebudowa zakończy się w przyszłym roku.
Archicom i Echo Investment rozpoczynają budowę Modern Mokotów [WIZUALIZACJE]
W dotychczas typowo biurowym krajobrazie pomiędzy ulicami Wołoską, Domaniewską i Postępu w Warszawie wkrótce pojawi się wyjątkowa zabudowa mieszkaniowa, płynnie przeplatającą się z ogólnodostępnymi terenami zielonymi i usługami. Archicom, należący do Grupy Echo Investment, startuje z realizacją miastotwórczej inwestycji typu "destination", która zmieni dawny biznesowy kompleks z betonowym parkingiem w tętniący życiem wielofunkcyjny kwartał z nową placówką edukacyjną w pobliżu.
Bohema – Strefa Praga: Trwa rewitalizacja pofabrycznych terenów na Pradze Północ [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Okam Capital kontynuuje rewitalizację pofabrycznych terenów na Pradze Północ w ramach inwestycji Bohema – Strefa Praga. Rozległa powierzchnia wokół komina ma tętnić życiem. Stanowić będzie strefę aktywności, spotkań mieszkańców i ich gości, ale również wszystkich warszawiaków i przyjezdnych – a to wszystko w towarzystwie pięknej zieleni. Kształtowanie takich oaz jest odpowiedzią inwestora na trend betonowania miast.
Międzynarodowy broker internetowy otwiera w Warszawie pierwsze biuro w Polsce
Freedom Finance Europe należący do Freedom Holding Corp. (NASDAQ: FRHC) i znany pod marką Freedom24, otworzył swoją pierwszą placówkę w Warszawie. Nowa siedziba firmy znajduje się w prestiżowym wieżowcu Warsaw Financial Center (WFC), przy ul. Emilii Plater 53. Tym samym firma wzmacnia swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej, a stała siedziba w naszym kraju zapewni jej wrażliwość na lokalne potrzeby.
Centrum handlowo-rozrywkowe Westfield Mokotów z nowymi najemcami
Z końcem lata centrum Westfield Mokotów poszerzyło swoją ofertę o różnorodne propozycje. Na Mokotów powróciła m.in. ceniona polska marka La Mania, która zaprasza do swojego flagowego salonu. To jednak nie jedyna nowość, którą w ostatnim czasie zaskakuje Westfield Mokotów.
W centrum Warszawy powstaje wielki kompleks wielofunkcyjny ze 150-metrowymi wieżowcami [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W centrum Warszawy, na Woli, trwają pierwsze prace związane z budową nowego, wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego o nazwie Towarowa 22. To nowa inwestycja AFI Europe i Echo Investment S.A.
REKLAMA