Warszawa

Targówek położony jest w prawobrzeżnej części Warszawy. Liczne parki, punkty usługowe oraz nowe ścieżki rowerowe powodują, że dzielnica jest coraz chętniej wybierana jako miejsce zamieszkania. Kolejną zachętą dla nowych mieszkańców są korzystne ceny nieruchomości, które są istotnie niższe od średniej dla Warszawy. Plusem są liczne tereny zielone, które zajmują około 30% powierzchni dzielnicy. Dla najmłodszych mieszkańców nie brakuje placów zabaw.

Niektórzy mieszkańcy Targówka mogą narzekać na dłuższy dojazd do centrum. Jednak otwarta w 2019 roku II linia metra znacznie ułatwiła komunikację.

Jakie są osiedla na Targówku?

Dzielnica graniczy z Białołęką, Pragą-Południe, Rembertowem oraz Pragą-Północ. Targówek dzieli się na 7 osiedli: Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Bródno, Bródno Podgrodzie, Zacisze, Elsnerów oraz Utratę.

Z kolei mieszkańcy dzielą Targówek według innego podziału: Targówek (tzw. Targówek Właściwy), Bródno, Zacisze, Elsnerów oraz Targówek Przemysłowy.

Ile osób mieszka na Targówku?

Targówek zajmuje powierzchnię o wielkości ponad 24 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców wynosi 124,7 tys. Ponad 54% osób zamieszkujących dzielnicę to kobiety. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z każdym rokiem ubywa mieszkańców w wieku produkcyjnym i przybywa w wieku nieprodukcyjnym. Zagęszczenie ludności na Targówku wynosi 5 127 os./km2. Jednak rozkład jest niejednorodny, gdyż największe skupiska mieszkańców znajdziemy na osiedlach Bródno i Targówku Mieszkaniowym.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Targówek?

Tym, czym dzielnica może przyciągać studentów, to stosunkowo niskie ceny wynajmu pokoi i mieszkań. Dostępność licznych szkół, placów zabaw, czy parków kusi rodziny z dziećmi. Ważnym atutem, na który wielu zwraca uwagę są niskie ceny mieszkań.

Seniorzy mieszkający na Targówku cieszą się z dobrej opieki medycznej, z kilku całodobowych aptek, a także z licznych parków, gdzie można w spokoju pospacerować.

Osoby dojeżdżające do pracy do innych dzielnic Warszawy z pewnością nie będą zadowolone z powodu dużych korków.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Targówka?

Pomimo tego, że Targówek leży na obrzeżach Warszawy, to odległość do centrum liczy jedynie 8 km. Z tego względu autobusem można dojechać do centrum Warszawy w około 20 minut. Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja w godzinach szczytu. Wtedy przejazd może się wydłużyć do trzech kwadransów. Na Targówku kursują również tramwaje i metro. Obecnie Targówek ma 5 stacji metra tj. Trocka, Targówek Mieszkaniowy, Zacisze, Kodratowicza oraz Bródno.

Rynek nieruchomości na Targówku

Na terenie Targówka budowane są nowe obiekty wielorodzinne w przeważającej mierze z niską i średniej wysokości zabudową. Powstają nowe bloki, jak również wieloetapowe osiedla. W ofertach deweloperów można również znaleźć apartamenty w dobrym standardzie wykonania, posiadające dodatkowe udogodnienia.

Deweloperzy chętnie budują nowe mieszkania, ponieważ ceny gruntów są w przystępnej cenie i jest ich sporo. Z każdym rokiem pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe zróżnicowane pod względem charakteru i dopasowane do zabudowy okolicy.

Targówek wydaje się ciekawym miejscem dla inwestorów, a także perspektywicznym. W ostatnich latach komunikacja w dzielnicy uległa znacznej poprawie, dzięki budowie II linii metra. Pomimo tego ceny nadal są kuszące.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Targówku?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Targówku wznoszonych jest na osiedlu Bródno i Elsnerów.

Mieszkania na sprzedaż na Targówku bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Targówku. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Targówku?

Ceny nieruchomości na Targówku są niskie jak na Warszawę (średnia: 12 tys. zł/mkw.). Obecnie przeciętna cena mieszkania wynosi 10,1 tys. zł/mkw. Najwyższe kwoty znajdziemy na takich osiedlach jak: Targówek Fabryczny (13,3 tys. zł/mkw.), Elsnerów (11,5 tys. zł/mkw.) oraz Zacisze (10,4 tys. zł/mkw.). Najtaniej kupimy mieszkanie na osiedlach: Utrata, Bródno (9,7 tys. zł/mkw.), a także Bródno-Podgrodzie (10 tys. zł/mkw.).

Wśród najdroższych ulic Targówka należą: Kolonijna (11,7 tys. zł/mkw.), Michała Ossowskiego (11,2 tys. zł/mkw.), Biruty (11 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Nowa dzielnica w Warszawie? Zobacz gdzie powstaje!
Nowa dzielnica w Warszawie? Zobacz gdzie powstaje!
Budowanie nowych dzielnic to projektowanie przestrzeni, która łączy estetykę z funkcjonalnością. Ważne jest, by zachować historyczny charakter miejsc, chronić architekturę, przyrodę i jednocześnie tworzyć nowoczesne, wygodne warunki do życia. Tak właśnie dzieje się w przypadku Dolnego Mokotowa. Projektując zagospodarowanie terenu wokół Jeziorka Czerniakowskiego i Zakola Wisły trzeba uwzględnić potrzeby mieszkańców, ale także zachować naturalne elementy tych terenów – takie jak zieleń i ekosystemy wodne.
„Łuk LGBT+". Słynna Tęcza wróci na plac Zbawiciela w Warszawie
„Łuk LGBT+". Słynna Tęcza wróci na plac Zbawiciela w Warszawie
W przyszłym roku na placu Zbawiciela w centrum Warszawy ponownie pojawi się instalacja artystyczna przedstawiająca tęczę. Nowa konstrukcja, według zapewnień twórców, ma być „niezniszczalna”, a jej koszt oszacowano na 700 tysięcy złotych. Projekt ma nawiązywać do wcześniejszej instalacji, która przez trzy lata była siedmiokrotnie podpalana.
Co słychać na budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra? [FILM]
Co słychać na budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra? [FILM]
Na Bemowie powstaje ostatni fragment drugiej linii metra w Warszawie. Do użytku zostaną oddane trzy stacje: C3 „Lazurowa” w rejonie skrzyżowania ulic Górczewskiej i Lazurowej, C2 „Chrzanów” przy skrzyżowaniu ulic Rayskiego i Szeligowskiej i C1 „Karolin” wraz z torami odstawczymi w okolicach skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej.
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej [FILM]
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej [FILM]
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej. To największy realizowany projekt w ramach programu Nowe Centrum Warszawy i zarazem jeden z jego kluczowych elementów. Inwestycja połączy w jedną funkcjonalną całość Muzeum Sztuki Nowoczesnej, powstający plac Centralny, przebudowywany plac Powstańców Warszawy oraz plac Pięciu Rogów.
130-metrowy Skyliner II systematycznie pnie się do góry [FILMY]
130-metrowy Skyliner II systematycznie pnie się do góry [FILMY]
Budowa 130-metrowego biurowca Skyliner II przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Wieżowiec, realizowany przez WARBUD S.A. inwestora - Grupy Karimpol - systematycznie pnie się do góry.
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja wiaduktów Trasy Łazienkowskiej [FILM]
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja wiaduktów Trasy Łazienkowskiej [FILM]
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja Trasy Łazienkowskiej. Przebudowywane są wiadukty nad ulicami Paryską i Bajońską oraz jezdnie alei Stanów Zjednoczonych – od Bajońskiej do Międzynarodowej. Początkowo projekt zakładał wymianę jedynie górnej warstwy nawierzchni, ale w trakcie prac okazało się, że głębiej położone warstwy jezdni są w złym stanie technicznym i konieczna jest ich wymiana.
Europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych Mutti stawia na Polskę
Europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych Mutti stawia na Polskę
Mutti, włoska firma rodzinna oraz europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych, zainaugurowała działalność swojej polskiej spółki zależnej, wybierając Warszawę jako siedzibę operacyjną dla regionu Europy Wschodniej. Nowa jednostka odpowiada za rozwój i nadzór nad rynkami: Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii oraz Mołdawii.
W Warszawie powstaje Park Żerański i nowy most nad Kanałem Żerańskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje Park Żerański i nowy most nad Kanałem Żerańskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje pierwszy park z dostępem do linii brzegowej. Park Żerański realizowany jest na Białołęce na terenie o powierzchni ok. 13 hektarów, na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej.
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska?
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska?
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska Yareal Polska? Spółka zostawia sobie warszawski kompleks LIXA w portfelu w perspektywie średnioterminowej. W segmencie mieszkaniowym posiada obecnie w realizacji 1200 lokali, kolejne 1000 w procesie przygotowania i bank ziemi na następne 2 tys. mieszkań przede wszystkim w Warszawie, poinformował prezes Yareal Polska Jacek Zengteler. Yareal Polska należy do Yam Invest Group i jest zarządzana przez Yareal Polska Holding z kapitałem własnym przekraczającym 450 mln zł.
Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu drogi ekspresowej S17. To ostatni, ok. 14-kilometrowy odcinek, który umożliwi domknięcie Warszawskiego Węzła Drogowego.
REKLAMA