Warszawa

Targówek położony jest w prawobrzeżnej części Warszawy. Liczne parki, punkty usługowe oraz nowe ścieżki rowerowe powodują, że dzielnica jest coraz chętniej wybierana jako miejsce zamieszkania. Kolejną zachętą dla nowych mieszkańców są korzystne ceny nieruchomości, które są istotnie niższe od średniej dla Warszawy. Plusem są liczne tereny zielone, które zajmują około 30% powierzchni dzielnicy. Dla najmłodszych mieszkańców nie brakuje placów zabaw.

Niektórzy mieszkańcy Targówka mogą narzekać na dłuższy dojazd do centrum. Jednak otwarta w 2019 roku II linia metra znacznie ułatwiła komunikację.

Jakie są osiedla na Targówku?

Dzielnica graniczy z Białołęką, Pragą-Południe, Rembertowem oraz Pragą-Północ. Targówek dzieli się na 7 osiedli: Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Bródno, Bródno Podgrodzie, Zacisze, Elsnerów oraz Utratę.

Z kolei mieszkańcy dzielą Targówek według innego podziału: Targówek (tzw. Targówek Właściwy), Bródno, Zacisze, Elsnerów oraz Targówek Przemysłowy.

Ile osób mieszka na Targówku?

Targówek zajmuje powierzchnię o wielkości ponad 24 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców wynosi 124,7 tys. Ponad 54% osób zamieszkujących dzielnicę to kobiety. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z każdym rokiem ubywa mieszkańców w wieku produkcyjnym i przybywa w wieku nieprodukcyjnym. Zagęszczenie ludności na Targówku wynosi 5 127 os./km2. Jednak rozkład jest niejednorodny, gdyż największe skupiska mieszkańców znajdziemy na osiedlach Bródno i Targówku Mieszkaniowym.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Targówek?

Tym, czym dzielnica może przyciągać studentów, to stosunkowo niskie ceny wynajmu pokoi i mieszkań. Dostępność licznych szkół, placów zabaw, czy parków kusi rodziny z dziećmi. Ważnym atutem, na który wielu zwraca uwagę są niskie ceny mieszkań.

Seniorzy mieszkający na Targówku cieszą się z dobrej opieki medycznej, z kilku całodobowych aptek, a także z licznych parków, gdzie można w spokoju pospacerować.

Osoby dojeżdżające do pracy do innych dzielnic Warszawy z pewnością nie będą zadowolone z powodu dużych korków.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Targówka?

Pomimo tego, że Targówek leży na obrzeżach Warszawy, to odległość do centrum liczy jedynie 8 km. Z tego względu autobusem można dojechać do centrum Warszawy w około 20 minut. Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja w godzinach szczytu. Wtedy przejazd może się wydłużyć do trzech kwadransów. Na Targówku kursują również tramwaje i metro. Obecnie Targówek ma 5 stacji metra tj. Trocka, Targówek Mieszkaniowy, Zacisze, Kodratowicza oraz Bródno.

Rynek nieruchomości na Targówku

Na terenie Targówka budowane są nowe obiekty wielorodzinne w przeważającej mierze z niską i średniej wysokości zabudową. Powstają nowe bloki, jak również wieloetapowe osiedla. W ofertach deweloperów można również znaleźć apartamenty w dobrym standardzie wykonania, posiadające dodatkowe udogodnienia.

Deweloperzy chętnie budują nowe mieszkania, ponieważ ceny gruntów są w przystępnej cenie i jest ich sporo. Z każdym rokiem pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe zróżnicowane pod względem charakteru i dopasowane do zabudowy okolicy.

Targówek wydaje się ciekawym miejscem dla inwestorów, a także perspektywicznym. W ostatnich latach komunikacja w dzielnicy uległa znacznej poprawie, dzięki budowie II linii metra. Pomimo tego ceny nadal są kuszące.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Targówku?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Targówku wznoszonych jest na osiedlu Bródno i Elsnerów.

Mieszkania na sprzedaż na Targówku bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Targówku. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Targówku?

Ceny nieruchomości na Targówku są niskie jak na Warszawę (średnia: 12 tys. zł/mkw.). Obecnie przeciętna cena mieszkania wynosi 10,1 tys. zł/mkw. Najwyższe kwoty znajdziemy na takich osiedlach jak: Targówek Fabryczny (13,3 tys. zł/mkw.), Elsnerów (11,5 tys. zł/mkw.) oraz Zacisze (10,4 tys. zł/mkw.). Najtaniej kupimy mieszkanie na osiedlach: Utrata, Bródno (9,7 tys. zł/mkw.), a także Bródno-Podgrodzie (10 tys. zł/mkw.).

Wśród najdroższych ulic Targówka należą: Kolonijna (11,7 tys. zł/mkw.), Michała Ossowskiego (11,2 tys. zł/mkw.), Biruty (11 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

 W Warszawie powstaje Upper One - kompleks wielofunkcyjny ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W Warszawie powstaje Upper One - kompleks wielofunkcyjny ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W centrum Warszawy powstaje nowy, duży kompleks wielofunkcyjny Upper One. To flagowa inwestycja spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Polsce. Budowa wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
W Warszawie zostanie otwarty najwyższy taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]
W Warszawie zostanie otwarty najwyższy taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]
Tego lata Warszawa zyska zupełnie nową, niespotykaną dotąd perspektywę. Magnicity, międzynarodowa marka stojąca za jednymi z najbardziej rozpoznawalnych panoramicznych atrakcji na świecie, ogłasza otwarcie Highline Warsaw. To pierwsza tego typu przestrzeń w Polsce, która powstaje na szczycie 310-metrowej Varso Tower, dzięki czemu będzie najwyżej położoną atrakcją tego typu w całej Unii Europejskiej.
Trwa realizacja kolejnego etapu budowy Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
Trwa realizacja kolejnego etapu budowy Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
The Shire Beyond Coworking stawia na Zebra Tower
The Shire Beyond Coworking stawia na Zebra Tower
The Shire Beyond Coworking, operator elastycznych przestrzeni biurowych premium do pracy, przejął zarządzanie operacyjne istniejącą lokalizacją coworkingową w budynku Zebra Tower w Warszawie. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z właścicielem budynku, firmą Union Investment.
New Work otworzy kolejne elastyczne przestrzenie biurowe w Warszawie
New Work otworzy kolejne elastyczne przestrzenie biurowe w Warszawie
Operator nowoczesnych, elastycznych powierzchni biurowych New Work poszerza swoją obecność w Warszawie. Już w maju 2025 roku rozpocznie działalność w biurowcu Metron, zlokalizowanym przy Alei Niepodległości 69 na Mokotowie. Firma przejmie zarządzanie ósmym piętrem w ramach modelu management agreement, realizowanego we współpracy z właścicielami budynku - Alides i funduszem AYA Properties.
Emirates SkyCargo inwestuje w ciężarówki zasilane wodorem
Emirates SkyCargo inwestuje w ciężarówki zasilane wodorem
Ciężarówki zasilane wodorem w następnym roku będą wprowadzone do floty Emirates SkyCargo. Samochody są w produkcji.
PLL LOT z certyfikatem IATA CEIV Live Animals
PLL LOT z certyfikatem IATA CEIV Live Animals
PLL LOT uzyskał certyfikat, który potwierdza najwyższe standardy w zakresie transportu żywych zwierząt. IATA CEIV Live Animals to już czwarty certyfikat CEIV w portfolio narodowego przewoźnika, który ma już na swoim koncie: CEIV Pharma, CEIV Fresh oraz CEIV Lithium Batteries.​
Co słychać na budowie pierwszej podziemnej trasy tramwajowej w Warszawie? [FILMY]
Co słychać na budowie pierwszej podziemnej trasy tramwajowej w Warszawie? [FILMY]
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Nowa trasa powstaje wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Prace budowlane są zaplanowane na lata 2024 i 2025. Trasa o długości około 1,6 km zacznie się na dworcu Warszawa Zachodnia. Podziemny przystanek tramwajowy będzie obok zejścia na dworzec i będzie połączony przejściem podziemnym.
Jedyny taki w Warszawie - park z linią brzegową
Jedyny taki w Warszawie - park z linią brzegową
To będzie pierwszy w Warszawie park z linią brzegową dostępną dla mieszkańców - park Żerański, gdzie właśnie trwają zaawansowane prace. Na 13 hektarach będzie mnóstwo różnorodnej zieleni, pomosty, ścieżki rowerowe i park linowy.
130-metrowy wieżowiec Skyliner II pnie się do góry [FILMY+ZDJĘCIA]
130-metrowy wieżowiec Skyliner II pnie się do góry [FILMY+ZDJĘCIA]
Budowa 130-metrowego biurowca Skyliner II przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Wieżowiec, realizowany przez WARBUD S.A. inwestora - Grupy Karimpol - systematycznie pnie się do góry.
REKLAMA