Targówek położony jest w prawobrzeżnej części Warszawy. Liczne parki, punkty usługowe oraz nowe ścieżki rowerowe powodują, że dzielnica jest coraz chętniej wybierana jako miejsce zamieszkania. Kolejną zachętą dla nowych mieszkańców są korzystne ceny nieruchomości, które są istotnie niższe od średniej dla Warszawy. Plusem są liczne tereny zielone, które zajmują około 30% powierzchni dzielnicy. Dla najmłodszych mieszkańców nie brakuje placów zabaw.
Niektórzy mieszkańcy Targówka mogą narzekać na dłuższy dojazd do centrum. Jednak otwarta w 2019 roku II linia metra znacznie ułatwiła komunikację.
Dzielnica graniczy z Białołęką, Pragą-Południe, Rembertowem oraz Pragą-Północ. Targówek dzieli się na 7 osiedli: Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Bródno, Bródno Podgrodzie, Zacisze, Elsnerów oraz Utratę.
Z kolei mieszkańcy dzielą Targówek według innego podziału: Targówek (tzw. Targówek Właściwy), Bródno, Zacisze, Elsnerów oraz Targówek Przemysłowy.
Targówek zajmuje powierzchnię o wielkości ponad 24 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców wynosi 124,7 tys. Ponad 54% osób zamieszkujących dzielnicę to kobiety. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z każdym rokiem ubywa mieszkańców w wieku produkcyjnym i przybywa w wieku nieprodukcyjnym. Zagęszczenie ludności na Targówku wynosi 5 127 os./km2. Jednak rozkład jest niejednorodny, gdyż największe skupiska mieszkańców znajdziemy na osiedlach Bródno i Targówku Mieszkaniowym.
Tym, czym dzielnica może przyciągać studentów, to stosunkowo niskie ceny wynajmu pokoi i mieszkań. Dostępność licznych szkół, placów zabaw, czy parków kusi rodziny z dziećmi. Ważnym atutem, na który wielu zwraca uwagę są niskie ceny mieszkań.
Seniorzy mieszkający na Targówku cieszą się z dobrej opieki medycznej, z kilku całodobowych aptek, a także z licznych parków, gdzie można w spokoju pospacerować.
Osoby dojeżdżające do pracy do innych dzielnic Warszawy z pewnością nie będą zadowolone z powodu dużych korków.
Pomimo tego, że Targówek leży na obrzeżach Warszawy, to odległość do centrum liczy jedynie 8 km. Z tego względu autobusem można dojechać do centrum Warszawy w około 20 minut. Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja w godzinach szczytu. Wtedy przejazd może się wydłużyć do trzech kwadransów. Na Targówku kursują również tramwaje i metro. Obecnie Targówek ma 5 stacji metra tj. Trocka, Targówek Mieszkaniowy, Zacisze, Kodratowicza oraz Bródno.
Na terenie Targówka budowane są nowe obiekty wielorodzinne w przeważającej mierze z niską i średniej wysokości zabudową. Powstają nowe bloki, jak również wieloetapowe osiedla. W ofertach deweloperów można również znaleźć apartamenty w dobrym standardzie wykonania, posiadające dodatkowe udogodnienia.
Deweloperzy chętnie budują nowe mieszkania, ponieważ ceny gruntów są w przystępnej cenie i jest ich sporo. Z każdym rokiem pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe zróżnicowane pod względem charakteru i dopasowane do zabudowy okolicy.
Targówek wydaje się ciekawym miejscem dla inwestorów, a także perspektywicznym. W ostatnich latach komunikacja w dzielnicy uległa znacznej poprawie, dzięki budowie II linii metra. Pomimo tego ceny nadal są kuszące.
Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Targówku wznoszonych jest na osiedlu Bródno i Elsnerów.
W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Targówku. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.
Ceny nieruchomości na Targówku są niskie jak na Warszawę (średnia: 12 tys. zł/mkw.). Obecnie przeciętna cena mieszkania wynosi 10,1 tys. zł/mkw. Najwyższe kwoty znajdziemy na takich osiedlach jak: Targówek Fabryczny (13,3 tys. zł/mkw.), Elsnerów (11,5 tys. zł/mkw.) oraz Zacisze (10,4 tys. zł/mkw.). Najtaniej kupimy mieszkanie na osiedlach: Utrata, Bródno (9,7 tys. zł/mkw.), a także Bródno-Podgrodzie (10 tys. zł/mkw.).
Wśród najdroższych ulic Targówka należą: Kolonijna (11,7 tys. zł/mkw.), Michała Ossowskiego (11,2 tys. zł/mkw.), Biruty (11 tys. zł/mkw.).