Warszawa

Ursynów to dzielnica Warszawy położona na lewym brzegu Wisły. Graniczy z Mokotowem, Wilanowem i Włochami. Ursynów ma najwyższy odsetek mieszkańców Warszawy ze średnim i wyższym wykształceniem. Mieszkańcy cenią ten obszar za porządek, czystość i zieleń. Ponadto Ursynów uważany jest bezpieczną dzielnicę. Znajduje się tutaj 5 stacji metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów.

Jakie są osiedla na Ursynowie?

Ursynów dzieli się na aż 13 osiedli takich jak: Dąbrówka, Grabów, Jeziorki Północne, Jeziorki Południowe, Kabaty, Natolin, Pyry, Skarpa Powsińska, Stary Służew, Stary Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów Północny, a także Wyczółki.

Istnieje również podział na Wysoki Ursynów i Zielony Ursynów. W pierwszym z nich dominuje wysoka zabudowa mieszkaniowa. W drugim z kolei przeważają domy jednorodzinne.

Ile osób mieszka na Ursynowie?

Powierzchnia Ursynowa wynosi prawie 44 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 151,3 tys. Wynika z tego, że około 8,5% mieszkańców Warszawy zamieszkuje właśnie Ursynów. Z kolei gęstość zaludnienia (3 455 os./km2) jak na stolicę nie należy do najwyższych.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Ursynów?

Na Ursynowie mieszka stosunkowo dużo osób ze średnim i wyższym wykształceniem. Wiąże się to z pozostałością po czasach, gdy dla swoich pracowników budowały mieszkania np. uczelnie. Warto dodać, że na Ursynowie mieszkało wielu: aktorów, dziennikarzy, a także piosenkarzy.

Dzielnica rekomendowana jest dla rodzin z dziećmi ze względu na bezpieczeństwo, dużo zieleni, ale także bliskość szkół i przedszkoli. Ponadto występuje tu sporo centrów handlowych, instytucji kulturalnych i sportowych.

Ze względu na znajdująca się na Ursynowie Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego można tutaj spotkać wielu studentów. Mieszkają oni w akademikach, ale także wynajmują mieszkania na tej dzielnicy. Dużą grupę mieszkańców Ursynowa stanowią seniorzy.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Ursynowa?

Mieszkańcy Ursynowa cenią sobie metro, dzięki któremu ze stacji Kabaty do centrum miasta można dostać się w niecałe 20 minut. Jest tutaj aż 5 przystanków metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów. Na Ursynowie występują także liczne linie autobusowe. Z pętli na Kabatach do Śródmieścia podróż autobusem trwa około trzech kwadransów. Niestety tramwaje nie jeżdżą na Ursynów. Rowerem do centrum miasta dojedziemy w jedną godzinę.

Rynek nieruchomości na Ursynowie

Zabudowa mieszkalna Ursynowa jest różnorodna. Dużą część dzielnicy zajmują bloki z wielkiej płyty. Choć te budynki nie grzeszą urodą, to jednak cały czas znajdują nabywców. Na Zielonym Ursynowie dominuje zabudowa jednorodzinna. Jeśli chodzi o nowe inwestycje deweloperskie, to powstają one w różnych punktach dzielnicy. Oferta deweloperów na Ursynowie jest szeroka. Powstają tu osiedla mieszkaniowe wielorodzinne, składające się głównie z budynków o niskiej i średniej wysokości. Deweloperzy oferują również kompleksy domów jednorodzinnych, budynki mieszkalno-usługowe, a także osiedla z nowymi apartamentami o podwyższonym standardzie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Ursynowie?

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają na różnych obszarach dzielnicy. Do najpopularniejszych osiedli na Ursynowie należy zaliczyć: Ursynów Północny, Imielin, Kabaty, Dąbrówka, Wyczółki, Jeziorki Północne, Pyry oraz Natolin.

Mieszkania na sprzedaż na Ursynowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Ursynowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Ursynowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Ursynowie wynosi 11,8 tys. zł/mkw. Jest to niewiele mniej od średniej ceny lokalu dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny mieszkań na Ursynowie znajdziemy na osiedlu Wyczółki (13,7 tys. zł/mkw.), Kabaty (13,3 tys. zł/mkw.), a także Stary Służew (12,4 tys. zł/mkw.). Do najtańszych osiedli Ursynowa należy zaliczyć: Dąbrówkę (9,4 tys. zł/mkw.), Jeziorki Północne (9,4 tys. zł/mkw.), czy Grabów (10,4 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Ursynowa należą: Dzwonnicza (13,2 tys. zł/mkw.), Jurajska (12,9 tys. zł/mkw.), Kazimierza Jeżewskiego (12,8 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Nowa dzielnica w Warszawie? Zobacz gdzie powstaje!
Nowa dzielnica w Warszawie? Zobacz gdzie powstaje!
Budowanie nowych dzielnic to projektowanie przestrzeni, która łączy estetykę z funkcjonalnością. Ważne jest, by zachować historyczny charakter miejsc, chronić architekturę, przyrodę i jednocześnie tworzyć nowoczesne, wygodne warunki do życia. Tak właśnie dzieje się w przypadku Dolnego Mokotowa. Projektując zagospodarowanie terenu wokół Jeziorka Czerniakowskiego i Zakola Wisły trzeba uwzględnić potrzeby mieszkańców, ale także zachować naturalne elementy tych terenów – takie jak zieleń i ekosystemy wodne.
„Łuk LGBT+". Słynna Tęcza wróci na plac Zbawiciela w Warszawie
„Łuk LGBT+". Słynna Tęcza wróci na plac Zbawiciela w Warszawie
W przyszłym roku na placu Zbawiciela w centrum Warszawy ponownie pojawi się instalacja artystyczna przedstawiająca tęczę. Nowa konstrukcja, według zapewnień twórców, ma być „niezniszczalna”, a jej koszt oszacowano na 700 tysięcy złotych. Projekt ma nawiązywać do wcześniejszej instalacji, która przez trzy lata była siedmiokrotnie podpalana.
Co słychać na budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra? [FILM]
Co słychać na budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra? [FILM]
Na Bemowie powstaje ostatni fragment drugiej linii metra w Warszawie. Do użytku zostaną oddane trzy stacje: C3 „Lazurowa” w rejonie skrzyżowania ulic Górczewskiej i Lazurowej, C2 „Chrzanów” przy skrzyżowaniu ulic Rayskiego i Szeligowskiej i C1 „Karolin” wraz z torami odstawczymi w okolicach skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej.
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej [FILM]
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej [FILM]
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej. To największy realizowany projekt w ramach programu Nowe Centrum Warszawy i zarazem jeden z jego kluczowych elementów. Inwestycja połączy w jedną funkcjonalną całość Muzeum Sztuki Nowoczesnej, powstający plac Centralny, przebudowywany plac Powstańców Warszawy oraz plac Pięciu Rogów.
130-metrowy Skyliner II systematycznie pnie się do góry [FILMY]
130-metrowy Skyliner II systematycznie pnie się do góry [FILMY]
Budowa 130-metrowego biurowca Skyliner II przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Wieżowiec, realizowany przez WARBUD S.A. inwestora - Grupy Karimpol - systematycznie pnie się do góry.
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja wiaduktów Trasy Łazienkowskiej [FILM]
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja wiaduktów Trasy Łazienkowskiej [FILM]
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja Trasy Łazienkowskiej. Przebudowywane są wiadukty nad ulicami Paryską i Bajońską oraz jezdnie alei Stanów Zjednoczonych – od Bajońskiej do Międzynarodowej. Początkowo projekt zakładał wymianę jedynie górnej warstwy nawierzchni, ale w trakcie prac okazało się, że głębiej położone warstwy jezdni są w złym stanie technicznym i konieczna jest ich wymiana.
Europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych Mutti stawia na Polskę
Europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych Mutti stawia na Polskę
Mutti, włoska firma rodzinna oraz europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych, zainaugurowała działalność swojej polskiej spółki zależnej, wybierając Warszawę jako siedzibę operacyjną dla regionu Europy Wschodniej. Nowa jednostka odpowiada za rozwój i nadzór nad rynkami: Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii oraz Mołdawii.
W Warszawie powstaje Park Żerański i nowy most nad Kanałem Żerańskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje Park Żerański i nowy most nad Kanałem Żerańskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje pierwszy park z dostępem do linii brzegowej. Park Żerański realizowany jest na Białołęce na terenie o powierzchni ok. 13 hektarów, na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej.
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska?
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska?
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska Yareal Polska? Spółka zostawia sobie warszawski kompleks LIXA w portfelu w perspektywie średnioterminowej. W segmencie mieszkaniowym posiada obecnie w realizacji 1200 lokali, kolejne 1000 w procesie przygotowania i bank ziemi na następne 2 tys. mieszkań przede wszystkim w Warszawie, poinformował prezes Yareal Polska Jacek Zengteler. Yareal Polska należy do Yam Invest Group i jest zarządzana przez Yareal Polska Holding z kapitałem własnym przekraczającym 450 mln zł.
Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu drogi ekspresowej S17. To ostatni, ok. 14-kilometrowy odcinek, który umożliwi domknięcie Warszawskiego Węzła Drogowego.
REKLAMA