Warszawa

Ursynów to dzielnica Warszawy położona na lewym brzegu Wisły. Graniczy z Mokotowem, Wilanowem i Włochami. Ursynów ma najwyższy odsetek mieszkańców Warszawy ze średnim i wyższym wykształceniem. Mieszkańcy cenią ten obszar za porządek, czystość i zieleń. Ponadto Ursynów uważany jest bezpieczną dzielnicę. Znajduje się tutaj 5 stacji metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów.

Jakie są osiedla na Ursynowie?

Ursynów dzieli się na aż 13 osiedli takich jak: Dąbrówka, Grabów, Jeziorki Północne, Jeziorki Południowe, Kabaty, Natolin, Pyry, Skarpa Powsińska, Stary Służew, Stary Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów Północny, a także Wyczółki.

Istnieje również podział na Wysoki Ursynów i Zielony Ursynów. W pierwszym z nich dominuje wysoka zabudowa mieszkaniowa. W drugim z kolei przeważają domy jednorodzinne.

Ile osób mieszka na Ursynowie?

Powierzchnia Ursynowa wynosi prawie 44 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 151,3 tys. Wynika z tego, że około 8,5% mieszkańców Warszawy zamieszkuje właśnie Ursynów. Z kolei gęstość zaludnienia (3 455 os./km2) jak na stolicę nie należy do najwyższych.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Ursynów?

Na Ursynowie mieszka stosunkowo dużo osób ze średnim i wyższym wykształceniem. Wiąże się to z pozostałością po czasach, gdy dla swoich pracowników budowały mieszkania np. uczelnie. Warto dodać, że na Ursynowie mieszkało wielu: aktorów, dziennikarzy, a także piosenkarzy.

Dzielnica rekomendowana jest dla rodzin z dziećmi ze względu na bezpieczeństwo, dużo zieleni, ale także bliskość szkół i przedszkoli. Ponadto występuje tu sporo centrów handlowych, instytucji kulturalnych i sportowych.

Ze względu na znajdująca się na Ursynowie Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego można tutaj spotkać wielu studentów. Mieszkają oni w akademikach, ale także wynajmują mieszkania na tej dzielnicy. Dużą grupę mieszkańców Ursynowa stanowią seniorzy.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Ursynowa?

Mieszkańcy Ursynowa cenią sobie metro, dzięki któremu ze stacji Kabaty do centrum miasta można dostać się w niecałe 20 minut. Jest tutaj aż 5 przystanków metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów. Na Ursynowie występują także liczne linie autobusowe. Z pętli na Kabatach do Śródmieścia podróż autobusem trwa około trzech kwadransów. Niestety tramwaje nie jeżdżą na Ursynów. Rowerem do centrum miasta dojedziemy w jedną godzinę.

Rynek nieruchomości na Ursynowie

Zabudowa mieszkalna Ursynowa jest różnorodna. Dużą część dzielnicy zajmują bloki z wielkiej płyty. Choć te budynki nie grzeszą urodą, to jednak cały czas znajdują nabywców. Na Zielonym Ursynowie dominuje zabudowa jednorodzinna. Jeśli chodzi o nowe inwestycje deweloperskie, to powstają one w różnych punktach dzielnicy. Oferta deweloperów na Ursynowie jest szeroka. Powstają tu osiedla mieszkaniowe wielorodzinne, składające się głównie z budynków o niskiej i średniej wysokości. Deweloperzy oferują również kompleksy domów jednorodzinnych, budynki mieszkalno-usługowe, a także osiedla z nowymi apartamentami o podwyższonym standardzie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Ursynowie?

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają na różnych obszarach dzielnicy. Do najpopularniejszych osiedli na Ursynowie należy zaliczyć: Ursynów Północny, Imielin, Kabaty, Dąbrówka, Wyczółki, Jeziorki Północne, Pyry oraz Natolin.

Mieszkania na sprzedaż na Ursynowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Ursynowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Ursynowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Ursynowie wynosi 11,8 tys. zł/mkw. Jest to niewiele mniej od średniej ceny lokalu dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny mieszkań na Ursynowie znajdziemy na osiedlu Wyczółki (13,7 tys. zł/mkw.), Kabaty (13,3 tys. zł/mkw.), a także Stary Służew (12,4 tys. zł/mkw.). Do najtańszych osiedli Ursynowa należy zaliczyć: Dąbrówkę (9,4 tys. zł/mkw.), Jeziorki Północne (9,4 tys. zł/mkw.), czy Grabów (10,4 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Ursynowa należą: Dzwonnicza (13,2 tys. zł/mkw.), Jurajska (12,9 tys. zł/mkw.), Kazimierza Jeżewskiego (12,8 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

W 2024 roku inwestorzy będą walczyć o działki inwestycyjne. Szykuje się kilka rekordów na rynku
W 2024 r. deweloperzy będą szukać gruntów pod PRS i akademiki. Warszawa nadal jest szczególnie cenna dla centrów przetwarzania danych. Z kolei aktywność graczy w sektorze budownictwa senioralnego pozostaje na niskim poziomie. Spodziewana jest finalizacja kolejnych transakcji sprzedaży terenów pod centra przetwarzania danych. Głównym miastem na celowniku inwestorów pozostanie – informuje międzynarodowa firma doradcza JLL.
W centrum Warszawy powstaje nowy biurowiec The FORM [FILM+ZDJĘCIA]
Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce: warszawskiego biurowca The FORM. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec IV kwartału 2024 roku.
Kompleks biurowy Diuna w Warszawie z nowymi najemcami
Do najemców warszawskiej Diuny z portfolio Syrena Real Estate oraz PineBridge Benson Elliot dołączyły dwie kolejne firmy – Intrum zajęło w kompleksie przy ulicy Taśmowej blisko 370 mkw., a Carrier Chłodnictwo ok. 500 mkw. Dodatkowo, umowę na blisko 500 mkw. powierzchni przedłużyła firma WDX.
Mniej betonu, więcej zieleni w Warszawie
Ponad 31 tys. mkw. – tyle betonu usunęły w ubiegłym roku miejskie jednostki i zastąpiły go roślinnością. Efekty tych działań można zobaczyć na placach, skwerach, w parkach, przy ulicach i na podwórkach. W tym roku planowane są kolejne rozpłytowania.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy ze 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]
Deweloper STRABAG Real Estate po wyburzeniu warszawskiego biurowca Atrium International przy al. Jana Pawła II buduje kompleks biurowo-hotelowy Upper One.
Ruszył pierwszy magazyn w przebudowywanym parku logistyki miejskiej City Point Targówek
Partners Group i Peakside Capital Advisors, w ramach współpracy JV, zakończyli budowę pierwszej hali magazynowej w parku City Point Targówek. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. w całości wynajęty jest przez DPD Polska i wchodzi w skład parku, który dostarczy blisko 100 tys. mkw.
Co dalej z budową Roma Tower, nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy?
Co dalej z budową nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy? Chodzi o biurowiec Roma Tower, który ma powstać u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej.
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
Dzielnice w Warszawie, w których mieszkania najszybciej zyskują na wartości
Rynek nieruchomości w Warszawie jest jednym z najatrakcyjniejszych w kraju i wyróżnia się pod względem liczby dostępnych lokali mieszkaniowych[1]. Stolica stwarza znakomite warunki do inwestycji. Duży potencjał inwestycyjny mają dziś nie tylko Śródmieście, Ochota czy Mokotów, ale też inne dzielnice. W której części stolicy warto dziś kupić mieszkanie? Sprawdzamy.
LIXA City Gardens z nowymi najemcami
Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.
REKLAMA