Warszawa

Wola to dzielnica Warszawy położona w centralnej części miasta. Rozwój biznesowych części dzielnicy sprawił, że media zaczęły nazywać ten obszar "warszawskim Manhattanem". Na Woli znajdują się również ośrodki kultury, sportu i zielone parki. Dzięki temu mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas na terenie dzielnicy. Bliskość centrum miasta doceniają m.in. młodzi ludzie, którzy mogą szybko dostać się do pobliskich klubów nocnych i restauracji. Z kolei duże natężenie ruchu w przeważającej części dzielnicy, może denerwować mieszkańców, którzy cenią ciszę i spokój. Wola doceniana jest przez inwestorów, którzy cenią jej położenie, a także dynamicznie rosnące ceny nieruchomości.

Jakie są osiedla na Woli?

Wola graniczy z takimi dzielnicami Warszawy jak: Śródmieście, Bemowo, Żoliborz, Ochota, czy Włochy.

Wolę dzieli się na 8 osiedli, w skład których wchodzą: Czyste, Odolany, Koło, Powązki, Młynów, Muranów, Nowolipki, a także Ulrychów.

Ile osób mieszka na Woli?

Powierzchnia Woli ma nieco ponad 19 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców dzielnicy wynosi 142,7 tys. Z kolei gęstość zaludnienia (7 409 os./km2) jest stosunkowo wysoka.

Ciekawostką jest to, że większość mieszkańców Woli stanowią kobiety. Najwięcej w tej dzielnicy jest mieszkańców w wieku produkcyjnym (15-64 lat) – 85,6 tys. Osoby w wieku przedprodukcyjnym (do 14 lat) stanowią najmniejszą grupę. Jest ich 18,8 tys. Z kolei liczba emerytów wynosi 35,7 tys.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Wola?

Wole rekomendowana jest dla osób lubiących życie w wielkim mieście. Mogą oni korzystać z wielu udogodnień jakie oferuje dzielnica. Bliskość Śródmieścia, a co za tym idzie klubów nocnych, barów, doceniana jest przez amatorów nocnego życia i singli. Dostęp do szerokiej bazy żłobków, szkół i przedszkoli przyciąga młode rodziny z dziećmi. Poza tym atutem dla najmłodszych są centra edukacyjne i ośrodki kultury, które oferują zajęcia m.in. dla tej grupy mieszkańców. Seniorzy cenią sobie bogatą ofertę placówek kulturalnych, kin, czy teatrów. Poza tym mogą oni korzystać z działającego Specjalistycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Woli?

System komunikacji na Woli jest najlepiej zorganizowany w całym mieście. Dojazd do Śródmieścia z różnych punktów dzielnicy zajmuje od 5 do 20 minut. Działają tutaj tramwaje, autobusy i metro. W 2015 roku otwarto II linię metra. Dzięki stacjom przy Rondzie ONZ i Rondzie Daszyńskiego komunikacja na Woli uległa zdecydowanej poprawie. W 2020 roku otwarto kolejne stacje tj. Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Rynek nieruchomości na Woli

Wola dynamicznie przeistacza się z zabudowy postindustrialnej w tętniącą życiem zabudowę z nowoczesną architekturą. Liczne atuty dzielnicy m.in. bliskość centrum, druga linia metra, przyciągają deweloperów. Budują oni na Woli nie tylko nowoczesne osiedla mieszkaniowe, ale także biurowce i centra handlowe. Wola jest jedna z najchętniej wybieranych dzielnic Warszawy. Duża liczba zawieranych transakcji kupna/sprzedaży mieszkań wynika z wysokiej aktywności deweloperów w tej części miasta. Rynek pierwotny na Woli zdominowany jest przez budownictwo wielorodzinne. Deweloperzy wznoszą pojedyncze bloki, ale także wieloetapowe osiedla o umiarkowanej i wysokiej zabudowie. W ofercie z rynku pierwotnego można znaleźć również apartamenty o podwyższonym standardzie.

Wola to jeden z najciekawszych miejsc dla inwestorów. Atutem jest centralne położenie dzielnicy oraz dynamiczne wzrosty cen nieruchomości w ostatnich latach. Najatrakcyjniejszym osiedlem dla inwestorów wydaje się być Mirów. Na jego obszarze można znaleźć biurowce największych firm, główne siedziby banków, a także wizytówkę osiedla Warsaw Spire.

Na Woli dynamicznie rozwija się rynek lokali usługowych i biurowych. Powstają nie tylko centra handlowe, ale także lokale usługowe na parterze osiedli mieszkaniowych, czy w biurowcach. Popyt na powierzchnie usługowe utrzymuje się na wysokim poziomie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Woli?

Największa liczba nowych inwestycji mieszkaniowych na Woli powstaje na takich osiedlach jak: Mirów, Odolany, czy Czyste.

Mieszkania na sprzedaż na Woli bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Woli. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Woli?

Przeciętna cena mieszkania na Woli wynosi 13,3 tys. zł/mkw. Jest to trochę powyżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny znajdziemy na takich osiedlach jak: Powązki (18,2 tys. zł/mkw.), Odolany (14,7 tys. zł/mkw.), a także Mirów (14,6 tys. zł/mkw.). Z kolei najniżej są wyceniane mieszkania na osiedlach: Koło (11,9 tys. zł/mkw.), Ulrychów (12 tys. zł/mkw.), a także Młynów (12,7 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic dzielnicy należą: Rondo Daszyńskiego (17 tys. zł/mkw.), Biała (15,8 tys. zł/mkw.), Jaktorowska (15,7 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

W centrum Warszawy powstaje I etap wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego Towarowa 22 [FILMY+WIZUALIZACJE]
U zbiegu ulic Pańskiej i Wroniej w Warszawie kończy się budowa podziemnej części pierwszego etapu wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22. Budynek Office House, oprócz biur, oferuje powierzchnie usługowe oraz atrakcyjne tereny zieleni. To zapowiedź wspólnej inwestycji firm z Grupy Echo Investment i AFI Europe, odważnie stawiającej na innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Konsorcjum banków udzieliło kredytu na budowany hotel Puro Canalleta w Warszawie
W centrum Warszawy powstaje kolejny hotel. Przy ulicy Canaletta 4, w pobliżu Starego Miasta swoją nową inwestycję realizuje sieć PURO Hotels. Na działce zakupionej w 2021 roku od firmy Strabag Real Estate, powstaje nowy, 192-pokojowy hotel.
Jeden z wiodących globalnych funduszy REIT otworzył w Warszawie biuro regionalne na Europę Środkowo-Wschodnią
Lineage, jeden z wiodących globalnych funduszy REIT specjalizujących się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej i dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, otworzył wczoraj w Warszawie swoje biuro regionalne na Europę Środkowo-Wschodnią. Nowa siedziba jest kolejnym krokiem wzmacniającym pozycję Lineage w regionie, po przejęciu w 2020 roku i rebrandingu firmy Pago sp. z o.o. („Pago”), jako kluczowego dostawcy usług magazynowych, dystrybucyjnych i transportowych w Polsce.
Sikorskiego Vita – nowa inwestycja Develii w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Develia, jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, wprowadza do sprzedaży kolejny projekt w Warszawie. Inwestycja Sikorskiego Vita powstanie na Mokotowie, w pobliżu Dolinki Służewieckiej i zaoferuje 58 mieszkań.
Strefa food-court w nowej odsłonie i więcej zieleni w kompleksie Plac Unii
Po udostępnionej w ostatnim czasie zielonej strefie zieleni przed Placem Unii przyszedł czas na kolejne zmiany. W Placu Unii zakończyła się właśnie modernizacja strefy gastronomicznej. Przestrzeń food-court zyskała więcej miejsc siedzących i stolików w otoczeniu żywej roślinności, a także wygodne sofy pozwalające na chwilę odpoczynku w czasie zakupów.
Kamienica przy ul. Wilczej 32 w Warszawie w rejestrze zabytków
Prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego kamienicę wraz z terenem, położoną przy ul. Wilczej 32 w Warszawie. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu.
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – nowy dworzec Warszawa Zachodnia [FILMY]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore. Uciążliwa dla pasażerów inwestycja przedłuży się do 2024 r.
Wschodnia Obwodnica Warszawy nadal bez rozstrzygnięcia
Po blisko trzech latach sprawa wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu S17 wróciła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie oznacza kolejne opóźnienia w realizacji ostatniego fragmentu obwodnicy stolicy.
White Stone Development sprzedała nieruchomość przy ul. Cybernetyki 7
Spółka White Stone Development sprzedała nieruchomość przy ul. Cybernetyki 7 w Warszawie, w dzielnicy Mokotów, obejmującą budynki biurowe HOL77 o numerach 7 i 7a. Teren, na którym powstał kompleks, został zakupiony przez dewelopera w 2019 roku.
I etap warszawskiej inwestycji Bemosphere już gotowy
Rozpoczęły się przekazania mieszkań nabywcom w I etapie inwestycji Bemosphere, którą firma deweloperska Develia zrealizowała na warszawskim Chrzanowie w dzielnicy Bemowo. W ramach tej fazy osiedla powstało 107 lokali o metrażach od 25 do 109 mkw. Trwa budowa kolejnych dwóch budynków kompleksu, w których zaplanowano 182 mieszkania.
REKLAMA