Warszawa

Wola to dzielnica Warszawy położona w centralnej części miasta. Rozwój biznesowych części dzielnicy sprawił, że media zaczęły nazywać ten obszar "warszawskim Manhattanem". Na Woli znajdują się również ośrodki kultury, sportu i zielone parki. Dzięki temu mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas na terenie dzielnicy. Bliskość centrum miasta doceniają m.in. młodzi ludzie, którzy mogą szybko dostać się do pobliskich klubów nocnych i restauracji. Z kolei duże natężenie ruchu w przeważającej części dzielnicy, może denerwować mieszkańców, którzy cenią ciszę i spokój. Wola doceniana jest przez inwestorów, którzy cenią jej położenie, a także dynamicznie rosnące ceny nieruchomości.

Jakie są osiedla na Woli?

Wola graniczy z takimi dzielnicami Warszawy jak: Śródmieście, Bemowo, Żoliborz, Ochota, czy Włochy.

Wolę dzieli się na 8 osiedli, w skład których wchodzą: Czyste, Odolany, Koło, Powązki, Młynów, Muranów, Nowolipki, a także Ulrychów.

Ile osób mieszka na Woli?

Powierzchnia Woli ma nieco ponad 19 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców dzielnicy wynosi 142,7 tys. Z kolei gęstość zaludnienia (7 409 os./km2) jest stosunkowo wysoka.

Ciekawostką jest to, że większość mieszkańców Woli stanowią kobiety. Najwięcej w tej dzielnicy jest mieszkańców w wieku produkcyjnym (15-64 lat) – 85,6 tys. Osoby w wieku przedprodukcyjnym (do 14 lat) stanowią najmniejszą grupę. Jest ich 18,8 tys. Z kolei liczba emerytów wynosi 35,7 tys.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Wola?

Wole rekomendowana jest dla osób lubiących życie w wielkim mieście. Mogą oni korzystać z wielu udogodnień jakie oferuje dzielnica. Bliskość Śródmieścia, a co za tym idzie klubów nocnych, barów, doceniana jest przez amatorów nocnego życia i singli. Dostęp do szerokiej bazy żłobków, szkół i przedszkoli przyciąga młode rodziny z dziećmi. Poza tym atutem dla najmłodszych są centra edukacyjne i ośrodki kultury, które oferują zajęcia m.in. dla tej grupy mieszkańców. Seniorzy cenią sobie bogatą ofertę placówek kulturalnych, kin, czy teatrów. Poza tym mogą oni korzystać z działającego Specjalistycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Woli?

System komunikacji na Woli jest najlepiej zorganizowany w całym mieście. Dojazd do Śródmieścia z różnych punktów dzielnicy zajmuje od 5 do 20 minut. Działają tutaj tramwaje, autobusy i metro. W 2015 roku otwarto II linię metra. Dzięki stacjom przy Rondzie ONZ i Rondzie Daszyńskiego komunikacja na Woli uległa zdecydowanej poprawie. W 2020 roku otwarto kolejne stacje tj. Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Rynek nieruchomości na Woli

Wola dynamicznie przeistacza się z zabudowy postindustrialnej w tętniącą życiem zabudowę z nowoczesną architekturą. Liczne atuty dzielnicy m.in. bliskość centrum, druga linia metra, przyciągają deweloperów. Budują oni na Woli nie tylko nowoczesne osiedla mieszkaniowe, ale także biurowce i centra handlowe. Wola jest jedna z najchętniej wybieranych dzielnic Warszawy. Duża liczba zawieranych transakcji kupna/sprzedaży mieszkań wynika z wysokiej aktywności deweloperów w tej części miasta. Rynek pierwotny na Woli zdominowany jest przez budownictwo wielorodzinne. Deweloperzy wznoszą pojedyncze bloki, ale także wieloetapowe osiedla o umiarkowanej i wysokiej zabudowie. W ofercie z rynku pierwotnego można znaleźć również apartamenty o podwyższonym standardzie.

Wola to jeden z najciekawszych miejsc dla inwestorów. Atutem jest centralne położenie dzielnicy oraz dynamiczne wzrosty cen nieruchomości w ostatnich latach. Najatrakcyjniejszym osiedlem dla inwestorów wydaje się być Mirów. Na jego obszarze można znaleźć biurowce największych firm, główne siedziby banków, a także wizytówkę osiedla Warsaw Spire.

Na Woli dynamicznie rozwija się rynek lokali usługowych i biurowych. Powstają nie tylko centra handlowe, ale także lokale usługowe na parterze osiedli mieszkaniowych, czy w biurowcach. Popyt na powierzchnie usługowe utrzymuje się na wysokim poziomie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Woli?

Największa liczba nowych inwestycji mieszkaniowych na Woli powstaje na takich osiedlach jak: Mirów, Odolany, czy Czyste.

Mieszkania na sprzedaż na Woli bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Woli. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Woli?

Przeciętna cena mieszkania na Woli wynosi 13,3 tys. zł/mkw. Jest to trochę powyżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny znajdziemy na takich osiedlach jak: Powązki (18,2 tys. zł/mkw.), Odolany (14,7 tys. zł/mkw.), a także Mirów (14,6 tys. zł/mkw.). Z kolei najniżej są wyceniane mieszkania na osiedlach: Koło (11,9 tys. zł/mkw.), Ulrychów (12 tys. zł/mkw.), a także Młynów (12,7 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic dzielnicy należą: Rondo Daszyńskiego (17 tys. zł/mkw.), Biała (15,8 tys. zł/mkw.), Jaktorowska (15,7 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Nowa dzielnica w Warszawie? Zobacz gdzie powstaje!
Nowa dzielnica w Warszawie? Zobacz gdzie powstaje!
Budowanie nowych dzielnic to projektowanie przestrzeni, która łączy estetykę z funkcjonalnością. Ważne jest, by zachować historyczny charakter miejsc, chronić architekturę, przyrodę i jednocześnie tworzyć nowoczesne, wygodne warunki do życia. Tak właśnie dzieje się w przypadku Dolnego Mokotowa. Projektując zagospodarowanie terenu wokół Jeziorka Czerniakowskiego i Zakola Wisły trzeba uwzględnić potrzeby mieszkańców, ale także zachować naturalne elementy tych terenów – takie jak zieleń i ekosystemy wodne.
„Łuk LGBT+". Słynna Tęcza wróci na plac Zbawiciela w Warszawie
„Łuk LGBT+". Słynna Tęcza wróci na plac Zbawiciela w Warszawie
W przyszłym roku na placu Zbawiciela w centrum Warszawy ponownie pojawi się instalacja artystyczna przedstawiająca tęczę. Nowa konstrukcja, według zapewnień twórców, ma być „niezniszczalna”, a jej koszt oszacowano na 700 tysięcy złotych. Projekt ma nawiązywać do wcześniejszej instalacji, która przez trzy lata była siedmiokrotnie podpalana.
Co słychać na budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra? [FILM]
Co słychać na budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra? [FILM]
Na Bemowie powstaje ostatni fragment drugiej linii metra w Warszawie. Do użytku zostaną oddane trzy stacje: C3 „Lazurowa” w rejonie skrzyżowania ulic Górczewskiej i Lazurowej, C2 „Chrzanów” przy skrzyżowaniu ulic Rayskiego i Szeligowskiej i C1 „Karolin” wraz z torami odstawczymi w okolicach skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej.
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej [FILM]
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej [FILM]
W centrum Warszawy trwa przebudowa kwartału ulic Złotej, Zgoda, Sienkiewicza i Jasnej. To największy realizowany projekt w ramach programu Nowe Centrum Warszawy i zarazem jeden z jego kluczowych elementów. Inwestycja połączy w jedną funkcjonalną całość Muzeum Sztuki Nowoczesnej, powstający plac Centralny, przebudowywany plac Powstańców Warszawy oraz plac Pięciu Rogów.
130-metrowy Skyliner II systematycznie pnie się do góry [FILMY]
130-metrowy Skyliner II systematycznie pnie się do góry [FILMY]
Budowa 130-metrowego biurowca Skyliner II przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Wieżowiec, realizowany przez WARBUD S.A. inwestora - Grupy Karimpol - systematycznie pnie się do góry.
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja wiaduktów Trasy Łazienkowskiej [FILM]
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja wiaduktów Trasy Łazienkowskiej [FILM]
Na Saskiej Kępie trwa modernizacja Trasy Łazienkowskiej. Przebudowywane są wiadukty nad ulicami Paryską i Bajońską oraz jezdnie alei Stanów Zjednoczonych – od Bajońskiej do Międzynarodowej. Początkowo projekt zakładał wymianę jedynie górnej warstwy nawierzchni, ale w trakcie prac okazało się, że głębiej położone warstwy jezdni są w złym stanie technicznym i konieczna jest ich wymiana.
Europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych Mutti stawia na Polskę
Europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych Mutti stawia na Polskę
Mutti, włoska firma rodzinna oraz europejski lider w segmencie przetworów pomidorowych, zainaugurowała działalność swojej polskiej spółki zależnej, wybierając Warszawę jako siedzibę operacyjną dla regionu Europy Wschodniej. Nowa jednostka odpowiada za rozwój i nadzór nad rynkami: Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii oraz Mołdawii.
W Warszawie powstaje Park Żerański i nowy most nad Kanałem Żerańskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje Park Żerański i nowy most nad Kanałem Żerańskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje pierwszy park z dostępem do linii brzegowej. Park Żerański realizowany jest na Białołęce na terenie o powierzchni ok. 13 hektarów, na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej.
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska?
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska?
Jakie dalsze plany inwestycyjne ma Yareal Polska Yareal Polska? Spółka zostawia sobie warszawski kompleks LIXA w portfelu w perspektywie średnioterminowej. W segmencie mieszkaniowym posiada obecnie w realizacji 1200 lokali, kolejne 1000 w procesie przygotowania i bank ziemi na następne 2 tys. mieszkań przede wszystkim w Warszawie, poinformował prezes Yareal Polska Jacek Zengteler. Yareal Polska należy do Yam Invest Group i jest zarządzana przez Yareal Polska Holding z kapitałem własnym przekraczającym 450 mln zł.
Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu drogi ekspresowej S17. To ostatni, ok. 14-kilometrowy odcinek, który umożliwi domknięcie Warszawskiego Węzła Drogowego.
REKLAMA