Warszawa

NOWE MIESZKANIA WARSZAWA PRAGA-POŁUDNIE

Znaleziono inwestycji: 32
Pokaż inwestycję
Konopacka
Warszawa, Praga-Północ, Konopacka 12
metraże
25 - 46 m2
Pokaż inwestycję
Aleje Praskie
Warszawa, Praga-Południe, Podskarbińska 32/34
Pokaż inwestycję
Osiedle Lizbońska
Warszawa, Praga-Południe, Lizbońska 1
Pokaż inwestycję
Apartamenty Galant Ząbkowska
Warszawa, Praga-Północ, Ząbkowska 41
Omulewska 24
Pokaż inwestycję
Omulewska 24
Warszawa, Praga-Południe, Omulewska 24
Villa Skaryszewska
Pokaż inwestycję
Villa Skaryszewska
Warszawa, Praga-Południe, Międzynarodowa 61A
Sprzeczna 6
Pokaż inwestycję
Sprzeczna 6
Warszawa, Praga-Północ, Sprzeczna 6
Apartamentowiec Szaserów 46
Pokaż inwestycję
Apartamentowiec Szaserów 46
Warszawa, Praga-Południe, Szaserów 46
Koprzywiańska 1B
Pokaż inwestycję
Koprzywiańska 1B
Warszawa, Praga-Południe, Koprzywiańska 1B
Autonomia Praska
Pokaż inwestycję
Autonomia Praska
Warszawa, Praga-Północ, Namysłowska 6B
Livin’ Praga
Pokaż inwestycję
Livin’ Praga
Warszawa, Praga-Północ, Kotsisa 2/4
Bajońska
Pokaż inwestycję
Bajońska
Warszawa, Praga-Południe, Bajońska 7, 9
Targowa 66a
Pokaż inwestycję
Targowa 66a
Warszawa, Praga-Północ, Targowa 66a
Na Okrzei
Pokaż inwestycję
Na Okrzei
Warszawa, Praga-Północ, Stefana Okrzei
Praga Piano
Pokaż inwestycję
Praga Piano
Warszawa, Praga-Południe, Podskarbińska
Igańska 2
Pokaż inwestycję
Igańska 2
Warszawa, Praga-Południe, Igańska 2A
Kamienica Grochów
Pokaż inwestycję
Kamienica Grochów
Warszawa, Praga-Południe, Jarocińska 32
Pasaż Abrahama
Pokaż inwestycję
Pasaż Abrahama
Warszawa, Praga-Południe, Abrahama 1A
Pokaż inwestycję
Wiarusów 20
Warszawa, Praga-Południe, Wiarusów 20
Pokaż inwestycję
Apartamenty Saskalia
Warszawa, Praga-Południe, Arabska 1A

Praga-Południe to prawobrzeżna dzielnica Warszawy. W ostatnich dwóch dekadach można było obserwować prawdziwy rozkwit tego obszaru stolicy. Do atutów tej dzielnicy należy zaliczyć: bliskość centrum Warszawy, stacje metra, malownicze tereny, plaże miejskie i Stadion Narodowy. Duży wpływ na wzrost popularności Pragi-Południe związany jest z poprawą bezpieczeństwa. Przestępczość znacznie spadła i jest niższa niż np. w Śródmieściu Warszawy.

Jakie są osiedla na Pradze-Południe?

Pragę-Południe dzieli się na 6 osiedli: Kamionek, Saska Kępa, Gocław, Gocławek, Grochów, czy Olszynka Grochowska.

Ile osób mieszka na Pradze-Południe?

Powierzchnia dzielnicy liczy ponad 22 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców wynosi 180,1 tys. Z kolei zagęszczenie ludności (8 046 os./km2) na Pradze-Południe jest bardzo duże. Pod tym względem dzielnica jest na drugim miejscu w Warszawie zaraz po Mokotowie. Warto podkreślić, że na Pradze-Południe mieszka stosunkowo dużo emerytów – 42,8 tys.

Dla kogo rekomendowana jest Praga-Południe?

Praga-Południe cieszy się popularnością wśród młodych rodzin szukających pierwszego mieszkania. Inwestorzy i studenci w tej dzielnicy cenią sobie bliskość centrum miasta. Na Pradze-Południe można znaleźć sporo mieszkań na wynajem o konkurencyjnych cenach. Z kolei klienci, którzy szukają kameralnych mieszkań/budynków również mogą wyszukać tutaj perełki.

Gocław przyciąga swoim urokiem młode rodziny. Z kolei Grochów stanowi atrakcyjne miejsce dla klientów szukających mieszkań w klasie premium.

Ile czasu zajmuje dojazd z Pragi-Południe do centrum miasta?

Praga-Południe jest dzielnicą dobrze skomunikowaną z centrum Warszawy. Atutem jest dobrze rozbudowana sieć linii tramwajowych i autobusowych. W 2015 roku została oddana do użytku stacja metra. Z Saskiej Kępy do centrum Warszawy tramwajem dojedziemy w 10-15 minut. Z kolei metrem ze stacji Stadion Narodowy do stacji Świętokrzyska przejazd zajmuje ok. 8 minut.

Jak wygląda rynek nieruchomości na Pradze-Południe?

Zabudowa Pragi-Południe jest dość zróżnicowana. Na Saskiej Kępie restaurowane są stare wille. Poza tym na dzielnicy powstają nowe osiedla mieszkaniowe, apartamenty klasy premium, czy biurowce. Jednak dominującą rolę odgrywa tutaj zabudowa przemysłowa i bloki z lat sześćdziesiątych.

Atutem dzielnicy jest występowanie licznych terenów zielonych. Warto zwrócić uwagę, że występuje tu Park Skaryszewski, który w 2009 roku uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce. Do atrakcji dzielnicy należy występowanie licznych pubów i restauracji, do których przyjeżdżają również mieszkańcy z innych obszarów Warszawy.

Deweloperzy chętnie budują na Pradze-Południe nowe osiedla mieszkaniowe i pojedyncze budynki. Dzięki temu zmienia się oblicze tej dzielnicy, co przyciąga zwłaszcza młodych mieszkańców. Jeśli chodzi o architekturę inwestycji deweloperskich to dominuje nowoczesne wzornictwo. Warto podkreślić, że Gocław przyciąga najwięcej inwestycji deweloperskich.

Mieszkania na sprzedaż na Pradze-Południe bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Pradze-Południe. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Pradze-Południe?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na dzielnicy Praga-Południe wynosi 11,3 tys. zł/mkw. Jest to o ok. 600 zł taniej niż przeciętna cena dla całej Warszawy (średnia: 12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny mieszkań są na osiedlu Kamionek (13,2 tys. zł/mkw.), Saska Kępa (13,2 tys. zł/mkw.), czy Grochów (11,1 tys. zł/mkw.). Z kolei najtaniej jest na osiedlu Olszynka Grochowska (9,3 tys. zł/mkw.), czy na Gocławiu (10,6 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Pragi-Południe należą: Berezyńska, Estońska, Irlandzka. Średnia cena mieszkania na tych ulicach wynosi 14,3 tys. zł/mkw.

Najnowsze artykuły z Warszawa

W Warszawie dobiega końca budowa nowego mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę [FILMY]
W Warszawie powstaje nowy most pieszo-rowerowy przez Wisłę. Już wiosną ten jeden z najdłuższych tego typu mostów na świecie, zostanie udostępniony pieszym i rowerzystom.
W Warszawie wkrótce oddana do użytku zostanie kolejna inwestycja PRS
W Warszawie wkrótce oddana do użytku zostanie kolejna inwestycja PRS, która zaoferuje 50 wyposażonych lokali idealnych dla par i singli. Doskonała lokalizacja – przy ul. Słowackiego 12 na warszawskim Żoliborzu, tuż przy stacji metra Plac Wilsona – jest pierwszorzędnym atutem.
Duży, znany warszawski hotel zostanie znacznie powiększony
Jeden ze znanych i dużych warszawskich hoteli zlokalizowanych na Woli zostanie znacznie powiększony. Zlokalizowany przy ulicy Grzybowskiej 45 Leonardo Royal Warsaw otworzy nowe skrzydło i powiększy się o 184 nowe pokoje. Rozbudowa i remont to część strategii rozwoju sieci Leonardo Hotels w Europie Centralnej, dla której Polska to kluczowy rynek.
Kolejne firmy stawiają na duży, nowy kompleks biurowy na warszawskiej Woli
Do grona najemców budynku LIXA E dołączył czołowy producent systemów aluminiowych w Europie – spółka Aluprof SA. Na 340 mkw. nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej na parterze biurowca powstanie biuro firmy oraz pierwszy w Warszawie showroom Aluprof. Budynek LIXA E na swoją nową siedzibę wybrała także agencja komunikacji medycznej Unique Work, która również na parterze wynajęła blisko 285 mkw. powierzchni. Będzie się na niej mieściło biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal Polska jest już skomercjalizowany w ponad 70%.
W Warszawie powstaną nowe mieszkania TBS
Po odblokowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy Warszawa ma szanse na wsparcie przedsięwzięć o zwiększonej efektywności energetycznej. Ponad 8 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje TBS: przy ul. Derkaczy i ul. Agrestowej. Pierwszy budynek TBS będzie gotowy w 2025 roku, drugi rok później.
Warszawski rynek hotelowy w 2023 roku poprawił kluczowe wskaźniki efektywności
Eksperci międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield spodziewają się zwiększenia aktywności transakcyjnej inwestorów na rynku hotelowym w Polsce w 2024 roku – z uwagi na poprawiające się kluczowe wskaźniki efektywnościowe, jak i rosnącą presję wśród inwestorów na lokowanie kapitału.
Ponad 5 milionów kwiatów zakwitnie wiosną w Warszawie
Stokrotki, niezapominajki, irysy żyłkowate, psi ząb czy najróżniejsze odmiany tulipanów i narcyzów – to tylko kilka gatunków kwiatów, które będzie można podziwiać tej wiosny w Warszawie. W miejskiej przestrzeni zakwitnie ponad 5 milionów kolorowych roślin.
Znamy wykonawcę projektu pierwszego odcinka trzeciej linii warszawskiego metra
Znamy wykonawcę projektu pierwszego odcinka trzeciej linii warszawskiego metra – od Stadionu Narodowego do stacji Gocław. Nową, ośmiokilometrową trasę z siedmioma stacjami, w tym sześcioma nowymi, zaprojektuje konsorcjum ILF Consulting Engineers & Metroprojekt. Budowa linii M3 rozpocznie się w 2028 roku.
Kolejny duży biurowiec w Warszawie został sprzedany
Kolejna znacząca transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie. Firma CPI Property Group sfinalizowała sprzedaż 15-piętrowego biurowca Concept Tower, który zlokalizowany jest przy ul. Grzybowskiej 87 na warszawskiej Woli.
Rumuńska marka modowa wchodzi do Polski. Znamy lokalizację pierwszego sklepu
Kolejna zagraniczna marka zadebiutuje na polskim rynku handlowym. Na wejście do naszego kraju zdecydowała się rumuńska firma modowa Made by Society. Na lokalizację swojego pierwszego sklepu w Polsce wybrała Warszawę.
REKLAMA