REKLAMA

Wszystkie wiadomości

W Galerii Katowickiej powstało nietypowe miejsce, pierwsze tego typu w Polsce
Z psem na zakupy czy do restauracji? Centra handlowe są coraz bardziej otwarte na klientów, którzy chcą odwiedzać sklepy w towarzystwie swoich zwierząt. Możliwość swobodnego wejścia z pupilem do centrum handlowego czy zapewnianie spragnionym zwierzętom misek z wodą to tylko przykłady przyjaznego podejścia do zwierząt. Galeria Katowicka poszła o krok dalej.
Komornik sądowy wystawia na licytację działkę z niedokończonym kompleksem apartamentowym w Szklarskiej Porębie
W Szklarskiej Porębie, w województwie dolnośląskim na licytację komorniczą została wystawiona ciekawa nieruchomość zabudowana. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze Remigiusz Wierzbicki na podstawie art. 9864 § 3 kpc podał do publicznej wiadomości, że w dniu 23.02.2023 r. o godz. 9:00 rozpocznie się pierwsza licytacja ułamkowej nieruchomości opisanej jako udział 560972/744500 w nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalno-apartamentowym w trakcie realizacji o pow. gruntu 8 688,00 mkw. i pow. zabudowy 5 610,72 mkw., położonej pod adresem Szklarska Poręba ul. Urocza 5A, B, C stanowiąca własność dłużnika Nowa Szklarska Sp. z o.o.
IWG, największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową otwiera swoje pierwsze supernowoczesne przestrzenie coworkingowe w Białymstoku i Krakowie
IWG, największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową i właściciel takich marek jak Spaces i Regus, otwiera swoje pierwsze supernowoczesne przestrzenie coworkingowe w Białymstoku i Krakowie.
Wielka, globalna firma nowym najemcą łódzkiego kompleksu Monopolis [ZDJĘCIA]
Wielka, globalna firma wynajęła biura w łódzkim kompleksie Monopolis, przy ulicy Kopcińskiego 62, w dzielnicy Widzew. Na inwestycję w tej lokalizacji zdecydowała się korporacja KPMG, która zdecydowała się wynająć całe jedenaste piętro wieży Monopolis, która już prawie cała wynajęta. Otwarcie biura KPMG planowane jest wiosną, obecnie trwają prace aranżacyjne.
Towarowa Towers pnie się w górę [ZDJĘCIA]
Towarowa Towers – inwestycja powstająca w pobliżu Ronda Daszyńskiego, nowego centrum Warszawy, już wkrótce osiągnie docelową wysokość. Biorąc pod uwagę otrzymane nagrody to jedna z najbardziej utytułowanych stołecznych inwestycji. Za branżowymi laurami idzie zainteresowanie kupujących. Chociaż budowa nadal trwa, ponad 60% lokali, łącznie w obu wieżach, już znalazło swoich właścicieli.
Ile kosztuje mieszkanie w Bydgoszczy? Jak kształtuje się rynek mieszkaniowy w województwie kujawsko-pomorskim?
Wskaźnik koniunktury budownictwa mieszkaniowego ogółem (różnica liczby mieszkań rozpoczętych i oddanych do użytku w ostatnich 4 kwartałach) w II kw. 2022 roku sygnalizuje schłodzenie rynku – liczba mieszkań w toku budowy jest mniejsza niż kwartał temu (z uwagi na mniej mieszkań rozpoczynanych w ostatnich kwartałach). Liczba pozwoleń na budowę utrzymała się na wysokim poziomie, nieznacznie niższym kw./kw. – wynika z najnowszego raportu Banku PKO BP: "Rynek Mieszkaniowy III kw. 2022/Analizy Nieruchomości".
Szwedzka sieć MAX Premium Burgers otworzyła pierwszą restaurację w prawobrzeżnej części Warszawy
Szwedzka sieć MAX Premium Burgers staje coraz popularniejsza w Polsce. Firma regularnie powiększa liczbę swoich lokali nad Wisłą. Z początkiem lutego br. marka, której flagową pozycją w menu są burgery, otworzyła 21. restaurację.
Zbyt mocna regulacja w ustawie deregulacyjnej. Wyśrubowane normy dotyczące współczynnika parkingowego
Ustawa deregulacyjna może mieć negatywny wpływ na rynek mieszkaniowy w Polsce z uwagi na wyśrubowane normy dotyczące współczynnika parkingowego. Ustawa o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych (druk senacki nr 906) zakłada możliwość budowania osiedli mieszkaniowych na terenach po centrach handlowych i w miejsce starych biurowców.
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawie
Kolejny niemiecki inwestor wchodzi na polski rynek nieruchomości. Grupa przedsiębiorstw Livos rozpoczyna swoją ekspansję w Polsce od Warszawy. Inwestor zakupił 63 lokale mieszkalne w prestiżowym wieżowcu Złota 44, w samym centrum stolicy Polski. Sprzedawcą była spółka Catella Residential Investment Management, która tym samym wycofała się z polskiego rynku.
Niskoemisyjna fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim w decydującym etapie prestiżowego konkursu
Panattoni Danfoss BTO – niskoemisyjna fabryka w Grodzisku Mazowieckim, znalazła się wśród czterech kandydatów do nagrody w kategorii Best Industrial & Logistics Project w ramach MIPIM Awards. Gala rozdania nagród towarzyszyć będzie największemu wydarzeniu w branży nieruchomości na świecie.
Tunele Trasy Łagiewnickiej zostaną uszczelnione przez wykonawcę
Przesiąkanie wody przez ściany tuneli Trasy Łagiewnickiej zostało stwierdzone i jest obserwowane a także ewidencjonowane przez pracowników spółki sukcesywnie od października 2022 r. Stwierdzone przecieki w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo korzystania z tuneli. Zaobserwowane w trakcie przeglądów miejsca przesączania wody zostaną usunięte w ramach gwarancji przez wykonawcę inwestycji po ustabilizowaniu się warunków pogodowych – informuje spółka Trasa Łagiewnicka.
Trwają prace związane z budową nowego przystanku przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki [ZDJĘCIA]
Trwają prace związane z budową nowego przystanku przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki. Będzie pełnił funkcję dużego centrum przesiadkowego na terenie Starego Miasta. Obiekt budowany jest na estakadzie, w sąsiedztwie poszerzanego wiaduktu kolejowego nad ulicą Grzegórzecką.
Rosną pustostany na rynku powierzchni biurowych w Łodzi [RAPORT]
Porównywalny z poprzednimi latami wolumen nowej podaży na łódzkim rynku biurowym w 2022 roku w połączeniu z relatywnie niskim popytem, przyczyniły się do znacznego wzrostu współczynnika pustostanów. Na koniec 2022 roku wyniósł 21% i był najwyższym współczynnikiem pustostanów odnotowanym w miastach regionalnych.
Przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie trwa budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W samym centrum Warszawy przy placu Defilad, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki trwa budowa siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budowa ruszyła w kwietniu 2019 roku, a zakończy się w grudniu 2022 r. Całkowita powierzchnia tego czterokondygnacyjnego gmachu wyniesie prawie 19 788 mkw. (z czego powierzchnia programowa to 10 348 mkw., a galeryjna 4574 mkw.), a użytkowa 15 tys. metrów kwadratowych.
Lidl otworzy nowy sklep w Łodzi
Lidl Polska systematycznie rozwija sieć swoich sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 9 lutego, Lidl Polska otworzy kolejny sklep w Łodzi, przy ul. Zgierskiej 251, w dzielnicy Bałuty.
Już wkrótce rozpocznie się budowa największego parku handlowego w Jastrzębiu-Zdroju [WIZUALIZACJE]
Już wkrótce rozpocznie się budowa największego parku handlowego w Jastrzębiu-Zdroju. Inwestycja zlokalizowana będzie na powierzchni prawie trzech hektarów, w obrębie ul. Jana Pawła II oraz Armii Krajowej.
Przy Szkole Podstawowej nr 89 w Krakowie powstaje nowa, dwukondygnacyjna hala gimnastyczna wraz z zapleczem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 89 (Osiedle Piastów 34a) obejmuje budowę dwukondygnacyjnej hali gimnastycznej wraz z zapleczem. Obiekt zostanie przyłączony do budynku szkoły. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku.
Już wkrótce obowiązkowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych przy budynkach niemieszkalnych w Polsce
Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2022 poz. 1083), a konkretnie art. 26 wprowadza obowiązek zainstalowania w terminie do 1 stycznia 2025 roku minimum jednego punktu ładowania oraz osprzętu do poprowadzenia przewodów dla budynków niemieszkalnych posiadających więcej niż 20 miejsc postojowych, niebędących własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa. Wymóg będzie dotyczył jednakowo biurowców, hoteli, szpitali, budynków handlowo-usługowych oraz obiektów kulturalnych, czy przemysłowo-magazynowych. Wydaje się, że 2 lata to dużo...
Rusza I etap przebudowy kompleksu City Point Targówek
Peakside Capital Advisors wybrał generalnego wykonawcę przebudowy I fazy modernizacji miejskiego parku logistycznego City Point Targówek. Kompleksową realizacją prac zajmie się Kajima Poland. Aktualnie trwają prace wyburzeniowe I etapu projektu.
Torus Logistics we współpracy z BTV Real Estate wybudują kompleks Gdynia City Logistics [WIZUALIZACJE]
W Gdyni przy ul. Północnej, zaledwie 9 km od centrum miasta, niecałe 30 minut jazdy od lotniska i 10 minut od portu powstanie nowy, miejski obiekt magazynowy Gdynia City Logistics. Firma Torus w ramach dywersyfikacji działalności pod szyldem Torus Logistics i we współpracy z BTV Real Estate otrzymała właśnie decyzję o Warunkach Zabudowy.
REKLAMA