Wiadomości

REKLAMA
Orzech
Kolejni tzw. "eksperci" snują wizję wycofania się amerykańskiego giganta technologicznego, amerykańskiej firmy Intel z realizacji największej inwestycji zagranicznej w historii Polski, która ma powstać na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia. A tymczasem czynione są kolejne kroki w celu realizacji tej prestiżowej, olbrzymiej inwestycji.
2
Przemysław StadnickiProszę budować te fabrykę. Nie patrzeć na pasożytów z Wawy. W dodatku słoiki z Podkarpacia, Lubelszczyzny, Podlasia. Frajerzy 200 mld mają żeby Wawie budować port. Nikomu nie potrzebny, bo stanowi zagrożenie dla innych lotnisk. Natomiast na półprzewodniki, informatykę , biznes, nie mają 5 mld. J...Warszawska hołota. Proszę to budować jako biznes, nie ważne co te j...słoiki z Wawy wymyślą. Media mają , to ciężko to zwalczać. Ale robić swoje.
Przemysław StadnickiPrzydałby się też we Wro z dwa, trzy wieżowce , żeby wyrównać trochę ten architektoniczny układ widoczny z daleka, ale to prywatny biznes możemy prosić . Ja bym budował . Potrzeba jest też lepsza komunikacja i przekop tunelu od Swieboddkiego do Pl.spolecznego i dalej, żeby dojechać pociągiem ze wschodu do Psiego Pola. Ale to już będziemy wymagać od nowego prezydenta. Chyba Sutryka będziemy chcieli zmienić z tego powodu. Potrzeba świeżej osoby z wizją. Oczywiście tu PKP musi pomóc, co znowu powoduje że będziemy mieli do czynienia ze słoikami z Wawy. Nie uciekniemy od tego. Ale mimo wszystko trzeba iść do przodu. Nie patrzeć, robić swoje.
Zaloguj aby dodać komentarz
AB/
Ulica Wilkszyńska to droga wojewódzka nr 336 na Marszowicach w północnej części osiedla Leśnica. Nawierzchnia tej drogi jest w kiepskim stanie, a do dyspozycji pieszych i rowerzystów są wąskie, zalewane wodą podczas opadów pobocza. To się jednak zmieni.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Stołeczny rynek magazynowy powiększył się o przeszło 67 000 mkw. Deweloper CTP oddał do użytkowania dwa kolejne budynki wchodzące w skład CTPark Wasaw South. Tym samym kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest już w prawie 90 proc. gotowy.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Międzynarodowa renoma Pomorza nie słabnie. Województwo ponownie zostało sklasyfikowane wśród najbardziej atrakcyjnych dla biznesu regionów w Europie, wyprzedzając m.in. West Yorkshire i prowincję Marsylii. Prestiżowy ranking przygotowany przez Financial Times (fDi European Cities and Regions of the Future 2024) docenił strategię gospodarczą województwa.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozstrzygnęła przetargi na budowę pięciu kluczowych odcinków drogi ekspresowej S10 Szczecin – Piła. Oferty złożone przez firmę Budimex S.A. na ich realizację zostały uznane za najkorzystniejsze i to właśnie ta znana, polska spółka je zrealizuje.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Parki handlowe i obiekty typu convenience umocniły w minionym roku swoją pozycję na rynku transakcji inwestycyjnych w Polsce. W 2024 roku sektor nieruchomości handlowych nadal będzie przyciągał inwestorów tego typu aktywami, które uważane są za jedną z najbezpieczniejszych opcji inwestycyjnych – podkreśla w komentarzu eksperckim Agata Karolina Lasota, dyrektor zarządzająca LBC Invest.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Brookfield Partners systematycznie monitoruje wszystkie powierzchnie biurowe, niezależnie od klasy budynku. Raport Office Market Pulse obejmuje 7,94 mln m² powierzchni biurowej, co stanowi około 1,7 mln m² więcej niż w konkurencyjnych raportach. Dzięki temu przegląd rynku rzetelnie odzwierciedla rzeczywisty stan warszawskiego rynku biurowego.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Pomimo istotnych zmienności warunków gospodarczych w ostatnich miesiącach, rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych jest w bardzo dobrej kondycji. Na koniec grudnia 2023 roku jego zasoby przekroczyły 31 mln mkw. W ubiegłym roku deweloperzy rozpoczęli budowę ponad 3,2 mln mkw. nowej powierzchni, z czego około 2,8 mln mkw. nadal pozostaje w trakcie realizacji – wynika z danych firmy doradczej Colliers.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Bardzo dobra informacja dla polskiej nauki. Minister Nauki Dariusz Wieczorek ogłosił, że przekaże 200 mln zł więcej na badania podstawowe, które odbywają się we wszystkich dyscyplinach naukowych. – To dobry dzień dla NCN. Będziemy wspierać polską naukę, by polscy naukowcy mogli rozwijać się w Polsce – powiedział szef resortu nauki. To najwyższy wzrost nakładów finansowych na ten cel od 12 lat.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W centrum Gdańska powstanie nowy, duży, pięciogwiazdkowy hotel. Przy ulicy Chmielnej 37 ruszyła budowa hotelu Renaissance Gdańsk, międzynarodowej sieci Marriott. Zlokalizowany na Wyspie Spichrzów obiekt powstanie w nieużywanych od lat spichlerzach Wielki i Mały Groddeck i dwóch dobudowanych z obu stron nowych budynkach.
1
Jakub ZazulaSzkoda że nie jest bardziej podobny do obecnej zabudowy, ale lepiej taki niż żaden.
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Grupa Vaillant, jeden z wiodących dostawców pomp ciepła na świecie, usług cyfrowych i wydajnych kotłów gazowych, w rok swojego 150-lecia osiągnęła kolejny krok w rozwoju, uroczyście otwierając swój nowy oddział IT, Vaillant Group Business Services Poland w Katowicach. Biuro mieści się w nowoczesnym i ekologicznym budynku .KTW II podkreślając zaangażowanie Grupy Vaillant w innowacyjność i zrównoważony rozwój.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Kolejna duża inwestycja Panattoni w województwie pomorskim. Ten najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, konsekwentnie rozwija swoje portfolio w tej części Polski. Firma właśnie oddała do użytku pierwszą halę w ramach kompleksu Panattoni Park Tricity East V, zlokalizowanego blisko Portu Gdańsk. W nowym obiekcie procesy rozpoczyna REGESTA.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W stolicy Małopolski znana, światowa marka Nike otworzyła pierwszy w Polsce salon w formacie Nike Rise. Sklep o powierzchni 1000 mkw. w swoim założeniu łączy świat sportu z cyfrowymi doświadczeniami i usługami.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W województwie śląskim powstanie nowy park handlowy. W Knurowie, w powiecie gliwickim, sąsiedztwie targowiska miejskiego i marketu spożywczego Biedronka przy ulicy Szpitalnej rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego Foch Park.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
AB/
Oczekiwana przede wszystkim przez mieszkańców gminy inwestycja znalazła w końcu swoje odzwierciedlenie w działaniach. Przetarg zostanie ogłoszony na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę na realizację 14,4-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S12 od granicy woj. łódzkiego i mazowieckiego do Przysuchy.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W województwie lubuskim powstanie nowy, duży park handlowy z marketem DIY. Kompleks przewidziany jest do realizacji w jednym z najstarszych miast w Polsce, Krośnie Odrzańskim. Inwestycja zlokalizowana zostanie przy ul. Pionierów, w pobliżu rzeki Odry.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Firma Projekt Solartechnik Development uruchomiła elektrownię fotowoltaiczną o mocy 5 MW w Pile (woj. wielkopolskie). Największa tego typu inwestycja w tym mieście powstała dzięki dobrej współpracy z lokalnym samorządem.
11
Pokaż starsze komentarze
FelekWynoście się z Koloni Gomulin ze swoimi niszczącymi środowisko inwestycjami.
RomanTrMy rolnicy protestujemy także przeciwko takim firmom jak ta. Dobre ziemie zamieniane na szmelc. ziemia zamiast żywić jest niszczona. My rolnicy z gminy Wola Krzysztoporska mówimy nie takim działaniom.
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Hutnictwo powraca do Siemianowic Śląskich. Na terenie dawnej Walcowni Rur „Jedność”, przy ul. Pawła Stalmacha 8, firma Cognor Holding S.A. buduje wielką, nowoczesną walcownię.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Firmy z branży automotive, które posiadają swoje fabryki na terenie województwa opolskiego planują rozbudowy i przestawienie produkcji na coraz większą ilość części do aut elektrycznych. Zyska na tym region. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
1
Stary BocianDo końca 2030 roku wszystkie gitary będą elektryczne, a do 2040 także fotele.
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Wybrano nowy zarząd Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Andrzej Dycha został powołany na stanowisko prezesa, wiceprezesem Agencji została Magdalena Skarżyńska.
1
Jakub ZazulaNowy rząd nowe możliwości
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore.
1
Jakub ZazulaWażne że windy uruchomili - to już wielką zmiana
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Gmina Wrocław sprzedała dużą, atrakcyjnie położoną działkę pod zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną przy Osi Zachodniej (al. 11 Listopada), przedłużeniu obwodnicy Leśnicy. Niezabudowana nieruchomość znajduje się na osiedlu Złotniki.
1
Jakub ZazulaZłotniki to fajna cicha okolica
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W Gdańsku planowana jest budowa kolejnego nowego marketu Lidl Polska. Tym razem sklep tej popularnej sieci handlowej powstanie na osiedlu Jasień, przy ulicy Kartuskiej.
1
Jan AugustynowskiCiekawe ile podatku zostawili w zeszłym roku w Gdańsku ;)
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W północnej części śródmieścia Szczecina, przy ul. Niedziałkowskiego trwa przebudowa dawnego biurowca oddziału Telewizji Polskiej. W 72-metrowej wysokości wieżowcu Sky Garden powstanie 114 apartamentów mieszkalnych, powierzchnie biurowe i część handlowo-usługowa.
2
Jakub ZazulaPiękny budynek!
Jan AugustynowskiNo i to jest projekt! Szkoda, że coś takiego nie powstaje w centrum Łodzi przy Fabrycznej, gdzie Archicom stawia biedabloki.
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
ENERGA-OPERATOR SA przeprowadzi w najbliższych latach szereg inwestycji związanych z rozbudową i modernizacją sieci wysokiego napięcia (110 kV), która ma obecnie największy wpływ na potencjał przyłączeniowy dla OZE. Tylko na ten cel planuje przeznaczyć ponad 3 miliardy złotych. Spółka szacuje, że do 2028 roku łączna moc przyłączonych i pracujących w jej sieci OZE przekroczy 13 GW.
1
Jakub ZazulaPolska sieć przesyłowa to muzeum - czas w końcu coś z tym zrobić.
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Ładniejszy i bezpieczniejszy. Taki będzie wiadukt mostu Poniatowskiego po zakończeniu remontu. Ponad stuletni obiekt przechodzi obecnie konieczną konserwację. Niedawno skomplikowane prace renowacyjne konstrukcji przeniosły się dalej – z ul. Kruczkowskiego w stronę brzegu Wisły. Pomimo prac cała przeprawa jest cały czas czynna dla ruchu drogowego.
1
Jakub ZazulaTo gdzie polscy filmowcy będą teraz pracować :)
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
14 nowych marek, otwarcie światowego brandu, zielona inwestycja, a wreszcie wielki miejski jubileusz – tak w wielkim skrócie można opisać najważniejsze wydarzenia minionego roku dla Manufaktury w Łodzi, jednego z największych w Europie kompleksów handlowo-rozrywkowych.
1
Jakub ZazulaPrzepiękna galeria - jedyna chyba gdzie nie jesteś przytłoczony tłumem.
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Polski Holding Nieruchomości inwestuje w odnawialne źródła energii rozwijając nową linię biznesową tj. segment fotowoltaiczny. Pierwsza farma o niemal 28 MW mocy zainstalowanej powstanie przy miejscowości Owińska w gminie Czerwonak w Wielkopolsce. Firma otrzymała warunki przyłącza planowanej instalacji OZE do sieci elektroenergetycznej, kluczowy dokument, warunkujący przeprowadzenie inwestycji.
1
Jakub ZazulaŚwietna wiadomość
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA