REKLAMA

Wszystkie wiadomości

ALDI otworzy sklep w podwrocławskim Smolcu
Niemiecka sieć ALDI otwiera kolejny nowy sklep w województwie dolnośląskim. Tym razem w gminie Kąty Wrocławskie (powiat wrocławski), w Smolcu, przy ulicy Cedrowej 1, zaledwie kilka kilometrów od granicy Wrocławia i osiedla Muchobór Wielki.
7R Park Wrocław West II z pozwoleniem na budowę. Powstaną nowe miejsca pracy
7R Park Wrocław West II otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. To kolejna inwestycja firmy 7R w województwie dolnośląskim. Obiekt powstanie w Kątach Wrocławskich. Docelowo zaoferuje 43 271 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej oraz produkcyjnej. Dzięki inwestycji bezpośrednio i pośrednio powstaną nowe miejsca pracy.
Plac Vogla na warszawskim Wilanowie został sprzedany
Centrum handlowo-usługowe Plac Vogla na warszawskim Wilanowie zostało sprzedane. Nowym właścicielem została firma LCP Properties.To kolejna i według zapowiedzi, nie ostatnia nieruchomość o charakterze handlowym w portfelu tej grupy inwestycyjnej. Plany rozwoju firmy zakładają dalsze zwiększanie udziału w tym segmencie, również poprzez własną działalność deweloperską.
PGZ Stocznia Wojenna inwestuje w budowę nowej hali produkcyjnej w Gdyni
Kolejna inwestycja firmy wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Działająca od 1922 roku Stocznia Wojenna w Gdyni zrealizuje nowe przedsięwzięcie, polegające na budowie nowej hali kadłubowej, hali produkcyjnej i budynku socjalno-administracyjnego.
Światowy lider w zakresie oświetlenia Signify stawia na Łódź
Firma Signify, światowy lider w zakresie oświetlenia, przenosi swoją dotychczasową siedzibę w Łodzi. Nowe biuro, znajdujące się w ścisłym centrum miasta w kompleksie Hi Piotrkowska, ma powierzchnię ponad 2,8 tys. mkw. W podpisaniu umowy oraz procesie aranżacji nowego biura najemcę wspierała firma doradcza CBRE.
Jeszcze w tym roku otwarte zostaną oba gotowe, kolejne odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia [FILMY]
Bardzo dobre informacje dotyczące Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Uda się jednak jeszcze w tym roku otworzyć dla kierowców oba wybudowane i gotowe, kolejne odcinki tej trasy.
Leroy Merlin otwiera kolejny market w Krakowie
Od czwartku, 1 grudnia 2022 r. mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli robić zakupy w nowym sklepie budowlano-dekoracyjnym Leroy Merlin przy ulicy Karola Bunscha 19. Będzie to już 77. sklep Leroy Merlin w Polsce, czwarty obiekt sieci w aglomeracji krakowskiej i szósty w Małopolsce.
W Katowicach został otwarty czwarty sklep Primark w Polsce
Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, otworzył w środę 30 listopada w katowickim Silesia City Center swój czwarty sklep w Polsce. To pierwszy salon tej znanej marki w województwie śląskim.
Mlekovita rozbudowała fabrykę w Białej Podlaskiej
Kolejna inwestycja firmy Mlekovita w Białej Podlaskiej. Spółka zainwestowała tym razem 45 milionów. Powstały też nowe miejsca pracy. Mlekovita wybudowała nową halę produkcyjną, w której uruchomiła produkcję serów twardych dojrzewających (typu szwajcarskiego, holenderskiego oraz szwajcarsko-holenderskiego).
Duńska firma ROCKWOOL zwiększa zatrudnienie w Poznaniu
ROCKWOOL, producent szerokiej gamy wysokiej jakości produktów dla sektora budowlanego, powiększa swoją siedzibę w poznańskim biurowcu Nowy Rynek D, zrealizowanym przez Skanska. Dodatkowe 900 mkw. zrównoważonej i nowoczesnej powierzchni, stworzonej zgodnie z zasadami ESG, pozwoli firmie na rekrutację kolejnych 70 pracowników.
W centrum Krakowa powstaje nowa estakada Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski trwa budowa estakady Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobieżnych. Linia o współczesnym, europejskim standardzie wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski.
Gdynia buduje halę sportową
Na działce o powierzchni 8 526 mkw. zostanie wybudowana hala sportowa przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych. Obiekt będzie się znajdował przy ul. Morskiej 75 w Gdyni.
Rozpoczynają się prace przy budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euro
W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, uroczyście rozpoczął budowę trzeciego głębokowodnego terminalu T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]
Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Sklepy znanych marek dołączają do grona najemców budowanego Power Center Acteeum w Gorzowie Wielkopolskim
Acteeum dynamicznie realizuje regionalne centrum handlowe w Gorzowie Wielkopolskim. Prace przy gorzowskim projekcie o pow. 25 000 mkw. GLA toczą się już z rozmachem zarówno w obszarze deweloperskim jak i komercjalizacyjnym. Dzięki energii i doświadczeniu Acteeum, budowa Gorzów Power Center – największego i jedynego tego typu centrum handlowego w rejonie, rozpocznie się już wiosną 2023 roku, zaś otwarcie zaplanowano na wiosnę 2024 r.
Powierzchnia handlowa oferowana w ramach rozbudowy Galerii Emka w Koszalinie została w 100 proc. wynajęta
Powierzchnia handlowa oferowana w ramach rozbudowy Galerii Emka w Koszalinie została w 100 proc. wynajęta sieciowym markom. Otwarcie całego kompleksu zaplanowano na marzec 2023 roku. Inwestorem i właścicielem kompleksu jest firma LCP Properties.
Najemcy magazynowi w Polsce stawiają na obiekty BTS
Magazyny powstające w formule najmu długoterminowego BTS (build-to-suit), czyli projektowane i budowane według indywidualnych preferencji i potrzeb klienta, stanowią już niemal jedną trzecią całkowitych zasobów powierzchni magazynowej w Polsce – w liczbach bezwzględnych to już ponad 8 mln mkw.
Zabytkowy park w Pietrzykowicach pod Wrocławiem otrzymał nowe drzewa
Mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie spacerujący po pietrzykowickim parku mogą już na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Akcję sadzenia platanów, klonów i pigwowców zrealizowała fundacja Aeris Futuro we współpracy z firmą Kyndryl, która zasponsorowała drzewka. W wydarzeniu wzięło udział 30-stu woluntariuszy z globalnego Centrum Usług Kyndryl GSDC we Wrocławiu.
Popyt na magazyny w Polsce jest wysoki pomimo trudnej sytuacji gospodarczej [RAPORT]
Polska pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla inwestycji przemysłowych i logistycznych. Całkowite koszty najmu powierzchni magazynowych, energii i pracy należą do najniższych w Europie i mogą być łącznie nawet o 34% niższe niż w Czechach i o 62% niższe niż w Niemczech – wynika z podsumowania III kwartału 2022 roku na polskim rynku magazynowym, sporządzonego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield.
Miasto otworzyło oferty w przetargu na budowę buspasa na Jagodno. Zaproponowane ceny pozytywnie zaskakują [FILM]
We wtorek, 29 listopada miasto otworzyło oferty w przetargu pn. Przebudowa ulic Bardzkiej oraz Buforowej i rozbudowa ul. Kajdasza, polegająca na budowie trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno. Chodzi o słynną i długo wyczekiwaną przez mieszkańców tej części stolicy Dolnego Śląska inwestycję – budowę nowej linii tramwajowej na osiedle Jagodno. Niestety, na razie dostaniemy pewien rodzaj "substytutu". Zamiast torowiska tramwajowego ma powstać wydzielona droga dla autobusów, tzw. "buspas".
REKLAMA