REKLAMA

Wiadomości o oświata

W Łodzi trwa budowa drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu inwestycji "Alchemium – magia chemii jutra" Politechniki Łódzkiej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest ALSTAL Grupa Budowlana. Prace budowlane inwestycji wartej ponad 100 mln zł przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
W Warszawie otwarto nowy, prywatny akademik klasy premium [ZDJĘCIA]
W Warszawie otwarto nowy, prywatny akademik klasy premium, funkcjonujący w ramach sieci Student Depot. Obiekt oferujący łącznie 540 pokoi powstał u zbiegu ulicy Modzelewskiego i alei Wilanowskiej. Za budowę w formule "pod klucz" odpowiadała Kajima Poland. Generalny wykonawca specjalizujący się dotychczas głównie w budowie obiektów przemysłowo-logistycznych oraz handlowych, potwierdził tym samym swoje szerokie kompetencje także w obszarze projektów mieszkaniowych.
W Warszawie za 207,9 mln zł powstanie Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa Wojskowej Akademii Technicznej
Unibep podpisał umowę na realizację Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa, w którym znajdą się laboratoria i pomieszczenia dydaktyczne Wydziału Cybernetyki WAT oraz Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa MON. Już za 4 lata będą się w nim kształcić m.in. przyszłe kadry Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Koszt budowy to 207,9 mln zł.
Trwa realizacja najdroższej w historii inwestycji edukacyjnej we Wrocławiu [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu trwa budowa nowego, wielkiego zespołu szkolno-przedszkolnego. Kompleks powstaje na północy Wrocławia, przy ul. Cynamonowej 40, na osiedlu Lipa Piotrowska. To najdroższa w historii inwestycja edukacyjna w stolicy Dolnego Śląska.
Niemiecka firma Viessmann stawia na Wrocław. Otworzyła supernowoczesne laboratorium Viessmann R&D Center
Kolejna znana, międzynarodowa firma stawia na swój dalszy rozwój we Wrocławiu. Niemiecki koncern Viessmann uruchomił właśnie w stolicy Dolnego Śląska swoje pierwsze w Polsce Centrum Badań i Rozwoju. Jego siedzibą jest biurowiec DELTA, na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ul. Duńskiej 9 na Muchoborze Małym.
Rośnie nowe Centrum Edukacji Ekologicznej w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Na Bielanach przy ul. Papirusów powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej – budowany jest nowoczesny obiekt oraz remontowana dawna leśniczówka. Prace, które mają zakończyć się jeszcze w tym roku, obejmują także nowe zagospodarowanie terenu, w tym posadzenie dużej ilości zieleni.
Nowa szkoła podstawowa na osiedlu Złocień otwarta, trwają kolejne budowy [FILM + ZDJĘCIA]
W szkole podstawowej na osiedlu Złocień zabrzmiał pierwszy w jej historii dzwonek. Na trzech kondygnacjach zorganizowano wszystko, co jest potrzebne, by zapewnić komfortowe warunki nauki dla około 600 uczniów i uczennic, w tym 24 sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę z czytelnią oraz kuchnię z jadalnią. A na dachu budynku można bezpiecznie pograć w piłkę.
Przy zabytkowym klasztorze w Kleczy Dolnej powstanie Campus Bemke [WIZUALIZACJE]
W Kleczy Dolnej w Beskidzie Małym, w województwie małopolskim, powstanie centrum edukacyjno-rekreacyjne Campus Bemke. Inwestycja zostanie zrealizowana przy ul. Krakowskiej, obok ponad 100-letniego klasztoru Pallotynów. Campus będzie się składał z obiektów edukacyjnych i sportowych – boisk i lodowiska; obiektów służących rekreacji – miejsc piknikowych, kawiarni i restauracji, a także obiektów kulturalnych – sceny teatralnej, miejsca do organizowania koncertów.
W Ciechanowie powstanie ekologiczny modułowy żłobek [WIZUALIZACJE]
Ciechanów może już rozpocząć budowę nowego żłobka samorządowego; władze miasta podpisały właśnie umowę z wykonawcą inwestycji, a wcześniej wygospodarowały środki w budżecie i zapewniły wsparcie zewnętrzne. 3,6 mln zł na inwestycję pochodzi z Funduszy Europejskich, a dodatkowe 3 mln zł z UE pozyskano na pierwsze trzy lata działalności placówki.
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła [ZDJĘCIA]
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
Pionierzy ze SPECTO. Fundacja oświatowa zbudowała w Poznaniu publiczną szkołę
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona, profesjonalna sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Publicznej Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.
Warsztaty z robotami zamiast dzwonków. We wrześniu rusza szkoła SPECTO na Maślicach [FILM + ZDJĘCIA]
Nowa, Publiczna Szkoła Podstawowa SPECTO przy ul. Lubelskiej we Wrocławiu od września przyjmie pierwszą setkę pierwszoklasistów. Ma dla nich nie tylko nowoczesny, ekologiczny budynek, ale także unikatowy pomysł na atrakcyjną realizację podstawy programowej.
Drewno wchodzi do szkół. Pierwsza prefabrykowana szkoła powstała w Gdańsku [ZDJĘCIA]
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała o zakończeniu rozbudowy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w gdańskiej dzielnicy Osowa. Dzięki wykorzystaniu technologii prefabrykowanych modułów drewnianych obiekt udało się zrealizować w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Projekt i realizację inwestycji DRMG powierzyła firmie EKOINBUD, specjalizującej się m.in. w projektowaniu i budowie modułowych budynków użyteczności publicznej. Pierwszy dzwonek w nowej szkole zabrzmi już 1 września.
Na południu Wrocławia dobiega końca budowa nowego, wielkiego zespołu szkolno-przedszkolnego [ZDJĘCIA]
Przy ulicy Asfaltowej, na wrocławskich Wojszycach trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu szkolno-przedszkolnego. Znajdzie się w nim miejsce dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma AWM Budownictwo S.A. z Wrocławia.
W Krakowie przy ul. Grzegórzeckiej trwa budowa nowego, dużego akademika Den Living [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy ulicy Grzegórzeckiej 20 w Krakowie trwa budowa nowego akademika Den Living. Znajdzie się w przebudowanym, historycznym budynku Domu Medyków z 1927 roku. W ramach inwestycji powstaje też zupełnie nowy budynek na działce obok.
Chiński gigant technologiczny Tencent inwestuje we wrocławską spółkę Techland
Kolejny światowy gigant inwestuje we Wrocławiu. Tym razem jest to Tencent – największa na świecie korporacja inwestycyjna, jedna z największych firm internetowych i technologicznych, a także największa firma z branży gier i mediów społecznościowych na świecie.
Jest nowy projekt wielkiego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Zwycięskiej [WIZUALIZACJE]
Wiemy, jak będzie wyglądała kolejna wielka inwestycja edukacyjna w stolicy Dolnego Śląska W poniedziałek, 3 lipca prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zaprezentował wizualizacje najnowszego projektu zespołu szkolno-przedszkolnego, jaki planowany jest do realizacji w południowej części Wrocławia. Z inwestycji z pewnością ucieszą się mieszkańcy Ołtaszyna i Partynic, jednych z najszybciej rozbudowujących się osiedli we Wrocławiu
Pod Wrocławiem powstanie nowy, duży zespół szkolno-przedszkolny [WIZUALIZACJE]
W jednej z najszybciej rozwijających się gmin nie tylko na Dolnym Śląsku ale i w Polsce - gminie Czernica pod Wrocławiem, planowana jest budowa nowego, dużego zespołu szkolno-przedszkolnego.
W Krakowie trwa budowa nowego, dużego akademika Den Living [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy ulicy Grzegórzeckiej 20 w Krakowie trwa budowa nowego akademika Den Living. Znajdzie się w przebudowanym, historycznym budynku Domu Medyków z 1927 roku. W ramach inwestycji powstaje też zupełnie nowy budynek na działce obok.
W Krakowie powstanie nowy, duży prywatny akademik The Fizz. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski ruszyła budowa nowego, dużego, prywatnego akademika. Firma International Campus Group wraz z Alkyon Partners GmbH buduje obiekt przy ulicy Romanowicza, na krakowskim Zabłociu.
REKLAMA