REKLAMA

Wiadomości o budynki użyteczności publicznej

Ponad 309 mln zł dofinansowania na wielki Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach [WIZUALIZACJE]
Katowicki Hub gamingowo-technologiczny wybrany do dofinansowania! Ponad 309 mln zł dofinansowania przyznano w ramach działania Innowacyjna infrastruktura wspierająca gospodarkę programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Powstanie Hub-u zostało ujęte w wykazie operacji o znaczeniu strategicznym planowanych do realizacji w ramach programu.
W centrum Warszawy powstaje nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej [FILMY+WIZUALIZACJE]
W samym centrum Warszawy przy placu Defilad, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki trwa budowa siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budowa ruszyła w kwietniu 2019 roku, a zakończy się w grudniu 2023 r. Całkowita powierzchnia tego czterokondygnacyjnego gmachu wyniesie prawie 19 788 mkw. (z czego powierzchnia programowa to 10 348 mkw., a galeryjna 4574 mkw.), a użytkowa 15 tys. metrów kwadratowych.
Pod Warszawą powstaje Panoptikum - centralny magazyn zbiorów muzealnych w Polsce
W powiecie piaseczyńskim, w Lesznowoli pod Warszawą rozpoczęła się budowa Panoptikum – centralnego magazynu zbiorów muzealnych w Polsce. Dwupiętrowy budynek oddziału Narodowego Instytutu Muzeów zostanie otwarty w drugiej połowie 2025 roku.
Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną dla II etapu Hubu gamingowo-technologicznego [WIZUALIZACJA]
Znamy wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną dla II etapu Hubu gamingowo-technologicznego. I miejsce zajął projekt pracowni AMC-Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. Sp. k. Jego autorzy zostali docenieni za umiejętne wkomponowanie bryły obiektu w historyczny kontekst otoczenia, czyli zabytkowej przestrzeni byłej KWK Wieczorek. Katowice chcą wykorzystać jej potencjał, a także markę jaką wyrobiły sobie będąc gospodarzem finałów turnieju Intel Extreme Masters. W efekcie powstaną nowoczesne i wielofunkcyjne miejsca dla już obecnych w regionie firm oraz nowych organizacji z branży gamingowej i technologicznej.
Wrocławskie cmentarze są zapełnione. W planach budowa nowej, dużej nekropolii
Zapełniają się wrocławskie cmentarze komunalne. Jak informuje wrocławski magistrat, na zarządzanych przez gminę Wrocław sześciu cmentarzach komunalnych, przy aktualnym zapotrzebowaniu na miejsca grzebalne, miejsc wystarczy na ok. 8 lat. Obecnie jest na nich jeszcze ok. 11,5 tys. miejsc.
Nowy oddział pediatrii w Matce Polce w Łodzi
Szpital Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi doczeka się nowego oddziału pediatrii. Chodzi jednak nie tylko o kompleksowy remont, ale także o jego rozbudowę. Prace zostaną zrealizowane za ponad 260 milionów złotych. Modernizacja oznacza m.in. zwiększenie liczby łóżek, nowy sprzęt i przebudowę całego bloku. Prace mają rozpocząć się już w przyszłym roku. To pierwsza taka inwestycja od lat!
Nowy dach na zabytkowej synagodze Nożyków w Warszawie
Synagoga przy ul. Twardej 6 jest jedyną zachowaną i działającą przedwojenną warszawską synagogą. Od 2008 roku budynek przechodzi większe i mniejsze remonty. Miasto współfinansuje prace dotacją przekraczającą już milion zł. Zakończenie prac planowane jest na późną jesień tego roku.
Powstanie nowa siedziba Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa
– Minister Zbigniew Ziobro wyznaczył sobie jako cel, żeby warunki, w jakich korzystają z sądów obywatele, w tym wypadku mieszkańcy Łodzi i okolic, były jak najlepsze – powiedział wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha w trakcie wczorajszej (3 października br.) konferencji prasowej w Łodzi.
Teatr Polski we Wrocławiu zostanie zmodernizowany [WIZUALIZACJE]
Teatr Polski we Wrocławiu czeka gruntowna modernizacja. Będą to pierwsze poważniejsze prace remontowe w tym obiekcie od prawie 30 lat. Ostatni duży remont i przebudowa budynku miała miejsce w latach 1994-96, po dużym pożarze, który zniszczył część tego zabytkowego, przedwojennego obiektu, położonego w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.
Budimex zakończył budowę Muzeum Historii Polski [ZDJĘCIA]
Budimex wybudował największe w Polsce, i jednocześnie jedno z najnowocześniejszych w Europie, muzeum. Nowa siedziba Muzeum Historii Polski ma ponad 44 tys. mkw. powierzchni i składa się z 6 kondygnacji. Inwestorem jest Muzeum Historii Polski i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wydział Ksiąg Wieczystych w Łodzi w budowie
Po roku od momentu podpisania umowy z wykonawcą bliska zamknięcia w stanie surowym jest budowa nowej siedziby Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz dla sądów rejonowych w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu. Biurowiec, który ma je wszystkie pomieścić, powstaje przy ul. Wojska Polskiego 180.
Archiwum Państwowe w Bydgoszczy otwarte [ZDJĘCIA]
Budimex wspólnie z inwestorem – Archiwami Państwowymi i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego otworzył nowy gmach Archiwum Państwowego w Bydgoszczy.
W Szczecinie ruszyła budowa największej inwestycji w historii PUM. Warta jest ponad pół miliarda złotych [WIZUALIZACJE]
Kompleks kliniczno-dydaktyczno-badawczy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powstanie w ciągu 33 miesięcy. Oddanie centrum do użytku uczelni nastąpi w pierwszej połowie 2026 r. To zobowiązanie złożyli Rektorowi PUM przedstawiciele generalnego wykonawcy, zarządy firm Doraco i PORR w obecności osób, które w przygotowaniu inwestycji uniwersytetowi towarzyszyły.
Trwa budowa Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kąciku [FILMY]
Krakowskie Centrum Muzyki, które powstaje na 3-hektarowej działce przy ul. Piastowskiej to zatopiona w zieleni sala koncertowa z przeszklonym foyer z widokiem na Wawel i Stare Miasto, z widownią na 1000 miejsc, wyposażoną w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, aula na 300 osób, wielofunkcyjne sale prób, garderoby, biura miejskich orkiestr oraz przestrzeń kreatywna z miejscem na edukację muzyczną.
W centrum Warszawy dobiega końca budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum Warszawy przy placu Defilad, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki trwa budowa siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budowa ruszyła w kwietniu 2019 roku, a zakończy się w grudniu 2023 r. Całkowita powierzchnia tego czterokondygnacyjnego gmachu wyniesie prawie 19 788 mkw. (z czego powierzchnia programowa to 10 348 mkw., a galeryjna 4574 mkw.), a użytkowa 15 tys. metrów kwadratowych.
Jest koncepcja architektoniczna Teatru Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Poznaliśmy wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej Teatru Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie, który powstać ma przy ulicy Myśliwieckiej 1. Zwyciężyła koncepcja przygotowana przez Biuro Architektoniczne Stelmach i Partnerzy z Lublina.
Centrum Interwencji Kryzysowej i mieszkania komunalne powstaną w rewitalizowanej kamienicy przy Kilińskiego 36 [ZDJĘCIA]
Widać już efekty kompleksowego remontu, jaki przechodzi zabytkowa kamienica przy ul. Kilińskiego 36. Słoneczna elewacja z elegancką zieloną stolarką będzie prawdziwą ozdobą piękniejszej z każdym dniem okolicy. Oprócz mieszkań w budynku swoją siedzibę znajdzie Centrum Interwencji Kryzysowej.
Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce
– To niezwykle ważna inwestycja z uwagi na fakt, że dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla mieszkańców całego powiatu wielickiego będzie usprawniony. Już za dwa lata będziemy mogli się cieszyć nowoczesnym i funkcjonalnym budynkiem – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś w poniedziałek, 11 września podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gmachu Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.
We Wrocławiu, za ponad 223 mln zł powstanie Zintegrowane Centrum Pediatryczne [FILM + WIZUALIZACJE]
Po wielu latach dojdzie do realizacji jedna z najbardziej oczekiwanych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku inwestycji medycznych. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, w postaci bardzo wysokiej dotacji, będzie mogła ruszyć budowa ponadregionalnego, Zintegrowanego Centrum Pediatrycznego we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej. W czwartek 7 września podpisano umowę dotyczącą budowy placówki.
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W centrum Wrocławia przy ulicach Zielińskiego, Piłsudskiego i Kolejowej trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego. Oprócz budowy nowego gmachu sądu, generalny wykonawca tej inwestycji firma budowlana Mirbud S.A. ze Skierniewic przebuduje układ drogowy w rejonie ul. Kolejowej i Zielińskiego. Koszt inwestycji to 73,7 mln zł.
REKLAMA