REKLAMA

Wiadomości o logistyka

Universal Express zadomowił się w Pruszkowie
Dostawca międzynarodowych rozwiązań logistycznych i usług relokacyjnych przedłużył na kolejny okres najem obiektu w ramach parku MLP Pruszków II. Firma Universal Express wprowadziła się do tego centrum logistycznego już blisko 10 lat temu i obecnie korzysta z 13,6 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni.
Nowe centrum badań i rozwoju powstanie w Citylink Wrocław
CL Property, polski deweloper specjalizujący się w nowoczesnych i wielofunkcyjnych powierzchniach przemysłowo-logistycznych, wmurował kamień węgielny pod budowę obiektu Build-To-Suit (BTS) Citylink Wrocław. Finansowania, w wysokości 13,5 mln euro pod nową inwestycję udzielił mBank. Firma dostarczy nowoczesne technologiczne centrum badań i rozwoju, o powierzchni ponad 13 300 mkw., dla międzynarodowego giganta z branży teleinformatycznej.
mBank wzmocni MLP Group kwotą 12 mln euro na refinansowanie budowy obiektu magazynowego w MLP Pruszków II
MLP Group nawiązało współpracę z mBank S.A. Instytucja udzieliła finansowania w wysokości blisko 12 mln euro. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na refinansowanie budowy obiektu magazynowego o powierzchni 32 tys. mkw., w centrum logistycznym MLP Pruszków II. W transakcji bankowi doradzała kancelaria prawna Kycia Legal Banking Finance.
Rusza budowa dworca w Koluszkach
Polskie Koleje Państwowe S.A. przekazały plac budowy wykonawcy robót. W ramach inwestycji w Koluszkach powstanie nowoczesny, ekologiczny i dostosowany do potrzeb wszystkich pasażerów dworzec kolejowy.
W Dobrzykowicach pod Wrocławiem powstanie kompleks magazynowo-biurowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej gminie Czernica trwa boom inwestycyjny. W miejscowości Dobrzykowice, w pobliżu granicy gmin Czernica i Długołęka, w pobliżu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia powstanie kompleks magazynowo-biurowy.
Nowa, wielka inwestycja pod Częstochową. Powstaną setki nowych miejsc pracy [WIZUALIZACJE]
CTP, największy pod względem powierzchni najmu brutto deweloper i właściciel nieruchomości magazynowo-przemysłowych w Europie, planuje zrealizować nową, wielką inwestycję w województwie śląskim. Tym razem pod ponad 200-tysięczną Częstochową.
Holenderska firma Nunner Logistics inwestuje pod Wrocławiem. Stawia na Hillwood & LCube Wrocław East
Kolejna zagraniczna firma z branży logistycznej stawia na Aglomerację Wrocławską. Holenderska spółka Nunner Logistics wynajęła 22 869 mkw. powierzchni magazynowej i 285 mkw. biurowo-socjalnej w parku Hillwood & LCube Wrocław East, który powstaje w Dobrzykowicach (gmina Czernica, powiat wrocławski), przy granicy Wrocławia i Wschodniej Obwodnicy tego miasta.
MLP Pruszków II z nowym, dużym najemcą. Powstaną nowe miejsca pracy
Dystrybutor odzieży wynajął 8,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w ramach centrum logistycznego MLP Pruszków II. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w sierpniu 2024 r. W zawartej transakcji najemcę wspierała agencja MAXON Nieruchomości.
CTP zrealizuje wielką inwestycję w Legnicy na Dolnym Śląsku
CTP, największy pod względem powierzchni najmu brutto deweloper i właściciel nieruchomości magazynowo-przemysłowych w Europie, planuje zrealizować swoją pierwszą inwestycję w województwie dolnośląskim. Na jej lokalizację wybrał Legnicę, 100-tysięczne miasto położonne na skrzyżowaniu autostrady A4 (Przemyśl - Kraków - Katowice - Wrocław - Zgorzelec) i drogi ekspresowej S3 (Szczecin/Świnoujście - granica z Czechami w Lubawce).
Jeden z globalnych liderów branży TSL nowym najemcą LCube Rzeszów Airport
Jeden z globalnych liderów branży TSL, firma DSV – Global Transport and Logistics, wynajęła łącznie blisko 3 tys. mkw. powierzchni w obiekcie magazynowo-produkcyjnym LCube Rzeszów Airport, którego budowa zakończyła się w tym roku.
Jedna z najbardziej znanych na świecie firm z branży modowej inwestuje w województwie śląskim. Powstaną setki miejsc pracy
Kolejna wielka transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Tym razem w województwie śląskim. Firma DL Invest Group podpisała umowę na wynajem w kompleksie DL Invest Park Psary ponad 120 tys. mkw. powierzchni magazynowej dla jednej z najbardziej znanych na świecie firm z branży modowej. Nazwa nowego najemcy nie została oficjalnie ujawniona. Dzięki podpisanej umowie, w Psarach powstaną setki nowych miejsc pracy.
Wmurowano kamień węgielny pod budowę MLP Gorzów Wielkopolski [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
W parku MLP Gorzów Wielkopolski odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, generalnego wykonawcy, czyli naszej firmy, najemcy oraz inwestora. Nowe centrum logistyczne dostarczy łącznie 56,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Jako pierwsza wprowadzi się firma Sunrise Medical, która będzie korzystać z 9,2 tys. mkw. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w lutym 2024 r. inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent.
Dwóch dużych inwestorów łączy siły. Zrealizują wspólnie nową inwestycję przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Kolejna duża inwestycja w Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Dwóch dużych inwestorów, firmy Hillwood Polska oraz LCube podpisały umowę dotyczącą współpracy przy projekcie logistycznym zlokalizowanym na wschodnich przedmieściach Wrocławia, w miejscowości Dobrzykowice (gmina Czernica, powiat wrocławski).
Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe Łódź Górna
Hillwood Polska rozpoczął rozbudowę parku logistycznego Łódź Górna. Druga hala dostarczy najemcom prawie 42 tys. mkw., a jej zakończenie planowane jest już na pierwszy kwartał przyszłego roku. Hillwood Łódź Górna to park magazynowy, który docelowo składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 115 tys. mkw. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Józefów, w południowej części Łodzi i bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Górnej, która połączy Łódź z autostradą A1.
Rusza budowa 7R Park Wrocław West II. Powstaną nowe miejsca pracy
7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów rusza z pracami przy realizacji kolejnego parku na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. W Kątach Wrocławskich, w pobliżu autostrady A4 powstanie 7R Park Wrocław West II. Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy.
Niemiecki gigant logistyki e-commerce inwestuje we Wrocławiu
Kolejna wielka niemiecka firma stawia na stolicę Dolnego Śląska i właśnie od Wrocławia rozpoczyna swoją ekspansję w Polsce. Tym razem jest to firma e-commerce Gilog, która od 2021 roku jest spółką córką grupy Pfenning z Heddesheim.
Panattoni z kolejnym ogromnym finansowaniem. Największy park przemysłowy w Bydgoszczy sfinansowany kredytem od BNP Paribas
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, potwierdza ogromne zaufanie instytucji finansowych. Firma otrzymała finansowanie od BNP Paribas Bank Polska na największy park przemysłowy w Bydgoszczy.
Firma Harden Construction zrealizowała dwa nowoczesne obiekty przemysłowe na terenie Panattoni Park Bydgoszcz IV
Ponad 50 tys. mkw. powierzchni użytkowej mają dwa nowoczesne obiekty przemysłowe w kompleksie logistycznym Panattoni Park Bydgoszcz IV. Ekologiczne pod względem wyposażenia oraz warunków użytkowania obiekty zostały wybudowane zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM Excellent.
Panattoni z czwartym certyfikatem BREEAM Outstanding w Europie – Panattoni Park Konin z najwyższym wynikiem w Polsce
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, otrzymał BREEAM Outstanding w systemie International New Construction dla Panattoni Park Konin. To już czwarta w Europie inwestycja dewelopera z najwyższą oceną w tym systemie. Panattoni pozostaje liderem pozytywnej zmiany w budownictwie i certyfikacji środowiskowej w Europie – łączna powierzchnia obiektów potwierdzonych ekologicznym świadectwem przekroczyła już 12 mln mkw., a kolejne 4,5 mln mkw. jest w procesie certyfikacji, w tym aż pięć inwestycji BREEAM Outstanding oraz DGNB Platinium.
LCube uzyskał pozwolenie na budowę parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie
Deweloper magazynowy LCube otrzymał pozwolenie na budowę dla kolejnej swojej inwestycji – LCube Mszczonów. Zatwierdzony projekt zakłada budowę parku przemysłowo-magazynowego o powierzchni ok. 31,5 tys. mkw. na działce o powierzchni blisko 8 ha.
REKLAMA