REKLAMA

Wiadomości o logistyka

Hillwood planuje nową, wielką inwestycję w Wielkopolsce. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Polski oddział amerykańskiej firmy Hillwood przygotowuje nową, wielką inwestycję na terenie Wielkopolski. Przy trasie S5, w miejscowości Fałkowo w gminie Łubowo w powiecie gnieźnieńskim planuje budowę centrum magazynowo-logistycznego Hillwood Gniezno.
Amerykański Hillwood z nową, wielką inwestycją na Dolnym Śląsku
Amerykańska firma Hillwood planuje zrealizować kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem w Środzie Śląskiej. Przy drodze wojewódzkiej nr 346 (ul. Oławska) i obwodnicy miasta zamierza wybudować wielki park magazynowy Hillwood Środa Śląska. Dzięki tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy.
P3 Logistic Parks zainwestuje we Wrocławiu
Kolejna magazynowa inwestycja na terenie stolicy Dolnego Śląska. Tym razem swoją nową inwestycję zamierza zrealizować firma P3 Logistic Parks. We Wrocławiu, na działce o powierzchni około 4 ha, położonej w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego, powstanie obiekt magazynowy o powierzchni 18 474 metrów kwadratowych.
Przedłużono umowy najmu na ponad 94,4 tys. mkw. powierzchni w parku P3 Poznań
P3 Logistic Parks, długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał przedłużenia umów najmu z dotychczasowymi najemcami parku P3 Poznań. Na dłużej zdecydowały się zostać firmy Westwing, PF Logo Express, CEVA Logistics i British American Tobacco.
DTA podwaja wynajmowaną powierzchnię w parku MLP Pruszków II
Grupa specjalizująca się w obsłudze celnej, spedycyjnej, magazynowej oraz logistyce kontraktowej przeprowadzi się do nowego obiektu w ramach dynamicznie rozbudowywanego parku MLP Pruszków II. Jednocześnie niemal dwukrotnie zwiększy wykorzystywaną powierzchnię do blisko 7 tys. mkw. Oddanie do użytkowania planowane jest w II połowie przyszłego roku. W zawarciu transakcji najemcę wspierała firma Querco Property.
Fera zwiększa powierzchnię magazynową w Prologis Park Wrocław
Prowadząca internetowy sklep zoologiczny spółka Fera przedłużyła umowę i wynajęła dodatkową powierzchnię magazynowo-biurową na terenie Prologis Park Wrocław. Po ekspansji firma zajmie 9,1 tys. mkw. Spółka Fera powierzyła negocjacje z wynajmującym firmie doradczej Newmark Polska.
Kolejna nowa, wielka inwestycja amerykańskiej firmy Hillwood na Dolnym Śląsku
Na Dolnym Śląsku powstanie kolejna nowa, wielka inwestycja amerykańskiej firmy Hillwood. Tym razem w północnej części województwa dolnośląskiego, w pobliżu granicy z województwem wielkopolskim, tuz przy drodze szybkiego ruchu S5, łączącej Wrocław z Poznaniem.
Hillwood Polska rozpoczął budowę nowego, wielkiego centrum logistycznego w Łodzi
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood Polska rozpoczął właśnie budowę nowego centrum logistycznego w Łodzi w dzielnicy Górna. Nowa inwestycja zostanie oddana do użytku w III kwartale przyszłego roku i dostarczy na rynek ponad 97 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Finał komercjalizacji III etapu Ideal Idea City Parku w Warszawie [ZDJĘCIA]
Stołeczny inwestor i deweloper miejskich kompleksów magazynowo-biurowych – Ideal Idea – intensywnie realizuje III etap City Parku na pograniczu Warszawy i Raszyna przy ul. Mieczysława Słowikowskiego 81.
Etisoft inwestuje w Gliwicach. W Diamond Business Park otworzy swój centralny magazyn
Centralny Magazyn firmy Etisoft w Diamond Business Park przy ulicy Da Vinci 5 w Gliwicach to ok. 6 tys. mkw. powierzchni całkowitej, docelowa możliwość składowania 2,5 tysięcy palet oraz 15 tys. pojemników KLT, w których od grudnia firma Etisoft zamierza przechowywać wszystkie wyroby i towary. W Diamond Business Park znajduje się obecnie ponad 2 tysiące palet z surowcami, aby zabezpieczyć ciągłość produkcji.
Strategic Logistics Polska inwestuje w Kielcach. Wybuduje duży park logistyczno-magazynowy
Spółka Reesco Retail, należąca do Grupy Reesco, zrealizuje budowę pierwszego budynku w ramach nowego parku logistyczno-magazynowego Kielce Centrum, w którym zaplanowane jest łącznie ok. 30 000 mkw. powierzchni najmu. Realizowany przez Reesco obiekt będzie miał powierzchnię ok. 3 000 mkw. Inwestorem jest firma Strategic Logistics Polska, a projekt realizuje spółka celowa Kielce Propco Sp. z o.o.
W dzielnicy Podgórze w Krakowie trwa budowa kompleksu Noho Logistic Park Christo Botewa [FILM + ZDJĘCIA]
W Krakowie, w dzielnicy Podgórze przy ul. Christo Botewa 6 trwa budowa kompleksu magazynowo-produkcyjnego Noho Logistic Park. W pierwszym etapie oddane do użytkowania zostaną 4 hale o łącznej powierzchni 26 491 mkw. W ramach parku przygotowana zostanie również specjalna strefa z foodtruckami.
Dystrybutor sprzętu IT powiększył wynajmowaną powierzchnię w parku logistycznym MLP Pruszków II
Firma Ingram Micro podpisała z MLP Group nową umowę dotycząca zwiększenia o około 1,6 mkw. nowoczesnej powierzchni wynajmowanej w centrum logistycznym MLP w Pruszków II. Przekazanie najemcy dodatkowego obiektu planowane jest w marcu przyszłego roku. Budowę nowej hali realizuje firma East Wave.
Pod Krakowem trwa budowa nowego magazynu dla francuskiego koncernu Royal Canin [FILM]
Logicor realizuje strategiczny obiekt logistyczny w pobliżu Krakowa dla znanego na całym świecie francuskiego producenta karmy dla zwierząt Royal Canin. Projekt obejmuje zakup niezależnej działki i budowę nowoczesnego magazynu klasy A, który będzie sąsiadował z istniejącym obiektem Royal Canin w pobliżu Krakowa.
Duża inwestycja Poczty Polskiej we Wrocławiu
Poczta Polska rozpoczęła właśnie montaż pierwszego nowego sortera w swojej wrocławskiej sortowni. To kolejny etap realizacji ubiegłorocznej umowy na zakup trzech wydajnych maszyn do automatycznego sortowania przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych). Wartość inwestycji w nowe urządzenia, które poza stolicą Dolnego Śląska trafią także do Lublina i Lisiego Ogona pod Bydgoszczą to 158 mln zł. Jest to największa jednorazowa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych od początku historii spółki.
Grupa BCUBE Poland nowym, dużym najemcą centrum logistycznego MLP Wrocław
Do grona najemców centrum MLP Wrocław dołączyła firma SPM Poland, należąca do Grupy BCUBE Poland. Operator logistyczny wynajął łącznie ponad 15 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, z czego pierwsza gotowa hala została już oddana do użytkowania. Budowa kolejnego obiektu właśnie się rozpoczyna, a jego przekazanie planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie W.P.I.P.
W Nowej Hucie trwa budowa Panattoni City Logistics Kraków I [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, buduje w stolicy Małopolski park magazynowo-dystrybukcyjny – City Logistics Kraków I. Inwestycja realizowana jest w Nowej Hucie, przy ul. Cementowej. City Logistics Kraków I to inwestycja typu brownfield, powstająca na terenie poprzemysłowym.
Dolny Śląsk: PGNiG rozbuduje za ponad 385 mln zł największy w Polsce Podziemny Magazyn Gazu w Wierzchowicach
Grupa Kapitałowa PGNiG rozbuduje Podziemny Magazyn Gazu w Wierzchowicach w gminie Krośnice (powiat milicki) na Dolnym Śląsku. Dzięki realizacji inwestycji, możliwości gromadzenia zapasów gazu w kraju wzrosną aż o 1/4, do 4 mld m sześciennych.
Panattoni ukończyło 70 proc. City Logistics Kraków I i ma kolejnych najemców
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, aktywnie działa w ramach City Logistics Kraków I. Do obiektu wprowadzili się kolejni najemcy – FM Logistics, który korzysta z narożnego cross-docka oraz Raven – dystrybutor artykułów sportowych.
Firma Complex SAD przedłużyła umowę w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku
Firma Complex SAD przedłużyła umowę na wynajem powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku. Firma zdecydowała się również rozszerzyć najem – w konsekwencji do swojej dyspozycji będzie miała niemal 8000 mkw. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
REKLAMA