NOWE MIESZKANIA GDYNIA

Znaleziono inwestycji: 12
Pokaż inwestycję
Alvarium
Gdynia, Legionów 116
metraże
44 - 153 m2
zakres cen
od 683 424 zł
Pokaż inwestycję
Welocity Wiczlino
Gdynia, Jana Kazimierza
metraże
40 - 75 m2
Pokaż inwestycję
Morska Park
Gdynia, Chylonia, Morska
metraże
46 - 116 m2
zakres cen
od 542 959 zł
Pokaż inwestycję
Sceneria Parkowa
Gdynia, Parkowa
metraże
54 - 54 m2
zakres cen
od 690 152 zł
Żeromskiego 7
Pokaż inwestycję
Żeromskiego 7
Gdynia, Śródmieście, Żeromskiego
metraże
26 - 78 m2
Konstelacja
Pokaż inwestycję
Konstelacja
Gdynia, Derdowskiego
metraże
43 - 78 m2
zakres cen
od 438 683 zł
Osiedle Beauforta
Pokaż inwestycję
Osiedle Beauforta
Gdynia, Szymona Czechowicza
metraże
45 - 85 m2
zakres cen
od 435 890 zł
Sokółka Zielenisz
Pokaż inwestycję
Sokółka Zielenisz
Gdynia, Chwarzno-Wiczlino, Janki Bryla
metraże
61 - 94 m2
Wiczlino Ogród
Pokaż inwestycję
Wiczlino Ogród
Gdynia, Chwarzno-Wiczlino, Stanisława Filipkowskiego
metraże
78 - 90 m2
Chwarzno Polanki
Pokaż inwestycję
Chwarzno Polanki
Gdynia, Chwarzno-Wiczlino, Chwarznieńska
metraże
80 - 81 m2
Fort Forest
Pokaż inwestycję
Fort Forest
Gdynia, Chwarzno-Wiczlino, Aleksandra Dulina
metraże
72 - 147 m2
Plac Unii
Pokaż inwestycję
Plac Unii
Gdynia, Śródmieście, Armii Krajowej
metraże
37 - 91 m2

Gdynia to portowe miasto położone w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską. Jest jednym z miast wchodzących w skład Trójmiasta (wraz z Gdańskiem i Sopotem). Na koniec 2020 roku według GUS-u liczyła 244,1 tys. mieszkańców i znajduje się pod tym względem na 12 miejscu w Polsce. Pod względem obszaru Gdynia zajmuje powierzchnię 135,14 km2. W odróżnieniu od Gdańska, Gdynia jest bardzo młodym miastem, gdyż prawa miejskie uzyskała dopiero w 1926 roku. Miasto powstało tak naprawdę z inicjatywy budowy portu, w celu zapewnienia Polsce dostępu do morskich szlaków komunikacyjnych. W tym czasie sytuacja w Wolnym Mieście Gdańsk była dość niepewna, stąd zdecydowano się na budowę portu w Gdyni. Szybki napływ nowych mieszkańców, ze względu na budowę portu spowodował, że z obszarów wiejskich powstało miasto liczące w 1939 roku blisko 130 tys. osób.

Dzielnice Gdyni

W 1991 roku Gdynia jako jedne z pierwszych miast wprowadziła podział na dzielnice. Miasto obecnie składa się z 21 dzielnic, w których skład wchodzą: Babie Doły, Chwarzno - Wiczlino, Chylonia, Cisowa, Dąbrowa, Działki Leśne, Grabówek, Kamienna Góra, Karwiny, Leszczynki, Mały Kack, Obłuże, Oksywie, Orłowo, Pogórze, Pustki Cisowskie - Demptowo, Redłowo, Śródmieście, Wielki Kack, Witomino i Wzgórze Świętego Maksymiliana.

Poniżej prezentujemy ranking niektórych dzielnic Gdyni, który powstał dzięki portalowi Obido.pl w kwietniu 2022 r. W ramach rankingu wzięto pod uwagę takie aspekty jak: tereny zielone i rekreacyjne, komunikacja miejska, dojazd do centrum miasta, bezpieczeństwo, dostęp do punktów handlowo-usługowych, czy bliskość szkół, przedszkoli i żłobków.

Redłowo – 1. miejsce

Atrakcyjności dzielnicy przysparza jej położenie pomiędzy Plażą miejską, a plażą w Orłowie. W dzielnicy znajduje się Kępa Redłowska, gdzie można znaleźć sporo ścieżek rowerowych i tych do spacerowania. Poza tym dzielnica jest dobrze skomunikowana, posiada liczne przystanki autobusowe i stacje SKM Redłowo. Na terenie dzielnicy jest szkoła, przedszkole i pełna infrastruktura handlowo-usługowa z Auchan na czele.

Średnia cena mieszkania w tej dzielnicy wynosi 11 984 zł/mkw.

Orłowo – 2. miejsce

Charakterystycznym punktem Orłowa jest molo przy plaży. Innym punktem wyróżniającym dzielnice jest Klif porośnięty drzewami. Wartym zobaczenia jest również Park Kolibkowski, gdzie m.in. dzieci znajdą dla siebie miejsce do zabawy. W Orłowie mamy również pełną strefę handlowo-usługową, gdzie prym wiedzie centrum handlowe Klif. Poza różnymi rodzajami szkół na terenie dzielnicy znajduje się także stadnina koni z nauką jazdy konnej. Do rozrywki w Orłowie należy również zaliczyć Scenę Letnią Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza.

Średnia cena za mieszkania w tej dzielnicy wynosi 14 193 zł/mkw. Jest to zarazem najdroższa dzielnica Gdyni.

Witomino - Leśniczówka – 3. miejsce

Ta dzielnica jest przede wszystkim przyjazna osobom, które cenią sobie ciszę, spokój i możliwość przebywania na łonie natury. Otóż Witomino - Leśniczówką usytuowana jest w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ważne jest również to, że do centrum dojazd nie zajmuje zbyt wiele czasu. Poza tym planowana jest budowa obwodnicy dzielnicy.

Średnia cena mieszkania w tej dzielnicy wynosi 8 729 zł/mkw.

Wzgórze Świętego Maksymiliana – 4. miejsce

Dzielnica znajduje się blisko centrum. Jest również tutaj przystanek SKM Gdynia – Wzgórze Świętego Maksymiliana. Punktem charakterystycznym jest Riviera – największe centrum handlowe na Pomorzu. Miłośnicy rozrywki na świeżym powietrzu również znajdą tutaj coś dla siebie. Otóż do dyspozycji mieszkańców jest Skwer Sue Ryder, Skwer Plymouth, Skwer Arki Gdynia oraz Bulwar Nadmorski.

Średnia cena mieszkania w tej dzielnicy wynosi 10 899 zł/mkw.

Chwarzno - Wiczlino – 5. miejsce

Tą dzielnicę umiłowały sobie rodziny z dziećmi oraz osoby starsze, choć młodzi też sobie chwalą mieszkanie tutaj. Atutem miejsca jest cisza, spokój, a także czystość terenu i miłe sąsiedztwo. Dzielnica szybko się rozwija i zwraca w ostatnich latach uwagę deweloperów, którzy chętnie stawiają tu nowe mieszkania i domy.

Średnia cena mieszkania w tej dzielnicy wynosi 9 436 zł/mkw.

Mały Kack – 6. miejsce

Dzielnica Mały Kack jest bardzo przyjazna osobom aktywnym. Ta malownicza dzielnica stwarza warunki do spacerów, joggingu czy jazdy na rowerze. Na jej terenie znajduje się stadion miejski, gdzie swoje mecze rozgrywa klub Arka Gdynia. Mieści się tutaj również kompleks sportowo-rekreacyjny Wieluńska, siłownia CrossFit, czy strzelnica Playground.

Dzielnica zdominowana jest głównie zabudową jednorodzinną. Na jej terenie leży również rezerwat przyrody Kacze Łęgi i rzeka Kacza oraz rezerwat przyrody Łęg nad Swelinią.

W granicach dzielnicy znajdują się dwie stacje kolei podmiejskiej SKM. Wśród placówek edukacyjnych na dzielnicy znajdują się 3 szkoły podstawowe oraz przedszkole.

Średnia cena mieszkania w tej dzielnicy wynosi 12 237 zł/mkw.

Dąbrowa – 7. miejsce

Dzielnice wyróżniają tereny zielone tj. Leśna Polana, Skwer ks. Piotra Mazura, czy Rezerwat Przyrody Staw na Dąbrowie. W granicach dzielnicy znajduje się również rezerwat przyrody Kacze Łęgi, który ma ok. 9 hektarów. Na terenie dzielnicy jest pełna infrastruktura handlowo-usługowa, a także znajdują się szkoły i przedszkola.

Średnia cena mieszkania w tej dzielnicy wynosi 7 547 zł/mkw.

Działki Leśne – 8. miejsce

Dużym atutem dzielnicy jest bezpieczeństwo, które cenią sobie jej mieszkańcy. Poza tym Działki Leśne mieszczą się blisko zarówno centrum miasta jak również terenów leśnych. Dzielnicę cenią sobie rodzice z małymi dziećmi ze względu na liczność placówek oświatowych.

Średnia cena mieszkania w tej dzielnicy wynosi 9 085 zł/mkw.

Rynek wynajmu w Gdyni

W czasie trwania pandemii koronawirusa ucierpieli inwestorzy wynajmujący mieszkania zarówno na długi jak i krótki termin. Studenci zamiast wynajmować stancje i mieszkania, uczą się zdalnie. Z tego względu w Gdyni spadły ceny za wynajem mieszkania, ale także rentowność inwestycji w nieruchomości. Jeszcze przed pandemią inwestycje w mieszkania na wynajem kojarzyły się z bezpieczną i także całkiem opłacalną lokatą kapitału. Korzyścią było jeszcze to, że można było uzyskać nadwyżkę czynszu z wynajmu nad ratą kredytu hipotecznego. Dodatkowo ceny nieruchomości dość szybko rosły co było kolejnym atutem. W trakcie pandemii ceny nieruchomości wprawdzie dalej rosły, jednak rynek wynajmu praktycznie zamarł. Pustych mieszkań na wynajem w Gdyni było dużo, za to najemców zaczęło brakować. Z tego względu ceny wynajmu zaczęły lecieć w dół. Warto dodać, że rynek wynajmu w Gdyni opierał się na wynajmie dla studentów i turystów, których w ostatnim czasie brakowało. W Gdyni w marcu 2021 roku przeciętna cena wywoławcza najmu mieszkania wynosiła 2 040 zł, kiedy to rok wcześniej było to 2 394 zł. Zatem nastąpił spadek o 17% w przeciągu roku. Czas pandemii odbił się również na rentowności inwestycji w wynajem nieruchomości. W przeciągu roku ROI spadł z 4,9% do 4,1%. Taka sytuacja mogła pogorszyć stan finansów wielu rodzin, zwłaszcza tych, którzy kupowali na kredyt mieszkanie pod wynajem.

W kwietniu 2022 r. średnia cena najmu mieszkania o powierzchni 63 mkw. w Gdyni wynosi 2 766 zł/miesiąc. Liczba ofert mieszkań na wynajem była szacowana na 100.

Nowe inwestycje w Gdyni

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Gdyni powstaje w takich dzielnicach jak: Witomino, Redłowo, Cisowa, Grabówek, Dąbrowa, Obłuże, Orłowo, czy Chwarzno. Przy zakupie nowej nieruchomości w Gdyni od dewelopera można liczyć na miejsce garażowe i tzw. biały montaż. Jednak największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się nieruchomości położone blisko centrum, z dobrym dojazdem do obwodnicy trójmiejskiej. Jedną z takich dzielnic jest Wiczlino.

W kwietniu 2022 r. Gdyni dostępnych było 333 nowych ofert nieruchomości, znajdujących się w 12 inwestycjach deweloperskich. Do dyspozycji są nowe mieszkania o metrażach od 37 do 163 mkw. Najwięcej było w ofercie deweloperów mieszkań 3-pokojowych – 178. 4-pokojowych było 73. Natomiast mieszkań 1-pokojowych jest zaledwie 13, co może być dużym zaskoczeniem. Najtańsze 1-pokojowe mieszkanie w Gdyni w ofercie dewelopera kosztowało ok. 302 tys. zł.

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń z rynku pierwotnego znajdziesz nowe mieszkanie w Gdyni i kupisz je bez prowizji od pośrednika.

Ceny mieszkań w Gdyni

W kwietniu 2022 r. średnia cena za mkw. mieszkania w Gdyni kształtowała się na poziomie 8737 zł. Cena od początku roku wzrosła o 1012 zł, co daje wzrost w tym okresie o 13,11%. Najdroższą dzielnicą Gdyni jest Orłowo ze średnią ceną 14 193 zł/mkw. Potem plasuje się Kamienna Góra i Śródmieście, gdzie cena za 1 mkw. wynosi odpowiednio 13 049 zł i 12 382 zł. Najtańszą dzielnicą Gdyni w styczniu 2022 roku jest Pogórze, gdzie średnia cena za 1 mkw. wynosi 6 886 zł. Trochę droższe są dzielnice Cisowa i Obłuże, ze średnią ceną za 1 mkw. wynoszącą odpowiednio 7 057 zł i 7 353 zł.

Najdroższą ulicą Gdyni jest Zaciszna ze średnią ceną za mkw. wynoszącą 23 419 zł. Na kolejnych miejscach jest ulica Plażowa i Orłowska gdzie średnie ceny za 1 mkw. wynoszą odpowiednio 21 332 zł i 19 038 zł. Do najtańszych ulic w Gdyni należą Beskidzka, Cynkowa i Chromowa. Średnie ceny za mkw. na tych ulicach wynoszą odpowiednio 7 599 zł, 7 603 zł i 7 610 zł. Natomiast do najbardziej popularnych ulic wśród kupujących mieszkania w Gdyni należą Chylońska, Władysława IV i Warszawska. Średnie ceny za 1 mkw. mieszkania wynoszą tam odpowiednio 8 547 zł, 12 183 zł i 9 821 zł.

Zobacz również dzielnice w Gdynia

Najnowsze artykuły z Gdynia

W centrum Gdyni powstanie nowy budynek wielorodzinny [WIZUALIZACJE]
Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze i dwupoziomowym parkingiem podziemnym to flagowy projekt firmy Flora Development. Inwestycja powstanie przy ul. Świętego Piotra 4 w Gdyni Śródmieście.
Kolejna duża i ważna inwestycja w Porcie Gdynia [FILM]
Kolejna duża i ważna inwestycja na terenie Portu Gdynia. Przebudowane zostanie Nabrzeże Indyjskie. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum złożone ze spółek Grupy NDI: NDI S.A. i NDI SOPOT S.A., które ma 22 miesiące na wykonanie wszystkich prac oraz uzyskanie zgody na użytkowanie. Umowa została oficjalnie podpisana w dniu 21 grudnia 2022 r.
Londyńska giełda otwiera w Gdyni największe biuro w Polsce
LSEG (London Stock Exchange Group) wynajęła osiem kondygnacji w gdyńskim biurowcu 3T Office Park. To będzie największy oddział londyńskiej giełdy w Polsce. Transakcja na prawie 8,4 tys. mkw. jest największą relokacją na trójmiejskim rynku biurowym w 2022 roku. LSEG jest dostawcą danych i infrastruktury dla rynków finansowych. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Dekpol buduje nową halę Finarto w Gdyni
Dekpol Budownictwo realizuje w Gdyni projekt nowej hali magazynowo-produkcyjnej o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt w klasie A stanie w przy ulicy Hutniczej 44 na miejscu obecnej myjni, hydroforni oraz portierni. To kolejny rezultat ponad 20-letniej współpracy z Finarto Investments S.A.
Znany deweloper stawia osiedle Solano w Gdyni [WIZUALIZACJE]
Spravia stawia obecnie zespół mieszkaniowy w zabudowie wielorodzinnej wraz z usługami. Inwestycja powstanie się przy ul. Strzelców w Gdyni Mały Kack.
Willbud stawia osiedle domków jednorodzinnych w Gdyni
Na 25 działkach o powierzchni 23 439 mkw. powstaje kolejny etap osiedla Gdynia Wiczlino II. Deweloper złożył wniosek o aktualizację pozwolenia na budowę i otrzymał zgodę.
PGZ Stocznia Wojenna inwestuje w budowę nowej hali produkcyjnej w Gdyni
Kolejna inwestycja firmy wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Działająca od 1922 roku Stocznia Wojenna w Gdyni zrealizuje nowe przedsięwzięcie, polegające na budowie nowej hali kadłubowej, hali produkcyjnej i budynku socjalno-administracyjnego.
Gdynia buduje halę sportową
Na działce o powierzchni 8 526 mkw. zostanie wybudowana hala sportowa przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych. Obiekt będzie się znajdował przy ul. Morskiej 75 w Gdyni.
Łużycka Office Park oraz Łużycka Plus w Gdyni zostały sprzedane
Nowym właścicielem kompleksu Łużycka Office Park oraz Łużycka Plus w Gdyni została spółka joint venture czeskiego funduszu nieruchomościowego otwartego INVESTIKA oraz luksemburskiego inwestora private equity BUD HOLDINGS. Sprzedających w transakcji reprezentowała firma Colliers.
Jest umowa na prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej w Gdyni
Nowa trasa ma połączyć w przyszłości istniejącą sieć dróg szybkiego ruchu z rozwijającym się portem w Gdyni. Podstawą do tego będzie sporządzenie dokumentacji projektowej w ramach prac przygotowawczych.
REKLAMA