NOWE MIESZKANIA POZNAŃ

Znaleziono inwestycji: 78
Pokaż inwestycję
Wieża Jeżyce
Poznań, Jeżyce, Janickiego
metraże
33 - 97 m2
Pokaż inwestycję
Osiedle Verde
Poznań, Starołęka Mała, Wagrowska
metraże
28 - 71 m2
Pokaż inwestycję
Osiedle Bojerowa
Poznań, Kiekrz, Bojerowa
metraże
123 - 123 m2
Pokaż inwestycję
Nadolnik Compact Apartments
Poznań, Główna, Nadolnik
metraże
19 - 65 m2
Pokaż inwestycję
Castor
Poznań, Kopanina 28
dostępna powierzchnia
322 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
11.70
Pokaż inwestycję
Polska 13
Poznań, Ogrody, Polska 13
dostępna powierzchnia
640 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
13.90
Nowe Dmowskiego
Pokaż inwestycję
Nowe Dmowskiego
Poznań, Górczyn, Dmowskiego
metraże
37 - 88 m2
Rynek Wschodni
Pokaż inwestycję
Rynek Wschodni
Poznań, Główna, Główna 33
metraże
41 - 133 m2
Lune de Malta
Pokaż inwestycję
Lune de Malta
Poznań, Łacina, Milczańska
metraże
25 - 117 m2
Vilda Moderne
Pokaż inwestycję
Vilda Moderne
Poznań, Wilda, Jana Spychalskiego
metraże
34 - 66 m2
Malta Point
Pokaż inwestycję
Malta Point
Poznań, Łacina, Brneńska
metraże
35 - 100 m2
Apartamenty Na Łazarzu
Pokaż inwestycję
Apartamenty Na Łazarzu
Poznań, Grunwald, Kanałowa
metraże
37 - 70 m2
Horyzont Naramowice
Pokaż inwestycję
Horyzont Naramowice
Poznań, Naramowice, Czarnucha
metraże
57 - 73 m2
Zielony Żurawiniec
Pokaż inwestycję
Zielony Żurawiniec
Poznań, Naramowice, Sielawy
metraże
29 - 93 m2
Zacisze Strzeszyn
Pokaż inwestycję
Zacisze Strzeszyn
Poznań, Strzeszyn, Tadeusza Mikke
metraże
48 - 101 m2
Drzymały 27
Pokaż inwestycję
Drzymały 27
Poznań, Sołacz, Drzymały
metraże
107 - 107 m2
Sagaris Malta
Pokaż inwestycję
Sagaris Malta
Poznań, Dymka
metraże
67 - 73 m2
Nowe Miasto Poznań
Pokaż inwestycję
Nowe Miasto Poznań
Poznań, Starołęka Mała, Wągrowska
metraże
38 - 49 m2
Hawelańska
Pokaż inwestycję
Hawelańska
Poznań, Winogrady, Hawelańska
metraże
41 - 177 m2
Art Malta
Pokaż inwestycję
Art Malta
Poznań, Łacina, Katowicka
metraże
33 - 110 m2

Poznań to jedno z największych miast i aglomeracji w Polsce. Jest to najważniejszy ośrodek biznesu, przemysłu, kultury i nauki w zachodniej części naszego kraju. Jego wielkim atutem jest bardzo atrakcyjne położenie pomiędzy Berlinem a Warszawą oraz dostęp do m.in. nowoczesnej powierzchni biurowej i wykwalifikowanej kadry a także dużej ilości uczelni i szkół wyższych, co czyni stolicę Wielkopolski bardzo dobrą lokalizację inwestycyjną. Poznań przyciąga również od lat wielu polskich i zagranicznych inwestorów. Miasto to jest również stolicą polskich targów dzięki funkcjonowaniu od 1921 r. Międzynarodowych Targów Poznańskich, lidera wśród ośrodków targowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Planując zakup nowego mieszkania w Poznaniu zarówno dla siebie jak również pod wynajem, warto sprawdzić, co do zaoferowania ma poznański rynek mieszkaniowy oraz samo miasto.

Ilu mieszkańców ma Poznań

Poznań liczył według GUS w dniu 31 grudnia 2020 r. 532 048 mieszkańców, z czego 53,3% stanowią kobiety, a 46,7% mężczyźni. W latach 2002-2020 liczba mieszkańców zmalała o 7,8%. Średni wiek mieszkańców wynosi 43,4 lat i jest większy od średniego wieku mieszkańców województwa wielkopolskiego oraz nieznacznie większy od średniego wieku mieszkańców całej Polski. Prognozowana liczba mieszkańców Poznania w 2050 roku będzie wynosiła 402 076.

Dzielnice w Poznaniu

Administracyjnie Poznań składa się obecnie z 42 jednostek pomocniczych zwanych osiedlami (funkcjonuje od 1 stycznia 2011 r.): Antoninek-Zieliniec-Kobylepole,Chartowo, Fabianowo-Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Północ, Grunwald Południe, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica, Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo, Święty Łazarz, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Wola, Zielony Dębiec i Żegrze.Wcześniej Poznań dzielił się na pięć wielkoobszarowych dzielnic: Stare Miasto, Nowe Miasto, Grunwald, Wilda i Jeżyce. Stare Miasto obejmuje 13 osiedli: Stare Miasto, Chwaliszewo, Grobla, Grabary, Rybaki, Winiary, Winogrady, Szeląg, Piątkowo, Naramowice, Umultowo, Morasko i Radojewo.Nowe Miasto obejmuje 11 osiedli: Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Chartowo, Główna, Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Rataje, Starołęka-Minikowo-Krzesinki, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Żegrze.Grunwald obejmuje 12 osiedli: Łazarz, Górczyn, Junikowo, Kopanina, Kotowo, Fabianowo, Raszyn, Rudnicze, Osiedle Kopernika, Osiedle Kwiatowe, Marcelin, Ławica.Jeżyce obejmują 14 osiedli: Jeżyce, Sołacz, Bonin, Winiary, Ogrody, Podolany, Wola, Ławica, Golęcin, Smochowice, Krzyżowniki, Strzeszyn, Strzeszynek, Kiekrz.Wilda obejmuje 4 osiedla: Wilda, Dębiec, Dębina, Świerczewo.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w Poznaniu?

W przypadku kiedy zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania w Poznaniu na rynku pierwotnym zamiast mieszkania z rynku wtórnego, warto wiedzieć, że niesie to ze sobą wiele udogodnień i ma liczne plusy. Mieszkania z rynku pierwotnego cechują się nowoczesnością, funkcjonalnością i bezpieczeństwem, a budynki wyróżniają się najwyższą jakością i ponadczasowością. Równie istotne są też nowoczesne technologie, jakie zastosowane są w nowych mieszkaniach a które wspomagają odpowiednią akustykę oraz, co ważne, optymalizują naturalne doświetlenie mieszkań i bardzo często wyróżniają się nowoczesnym designem. Nowe osiedla mieszkaniowe, zarówno domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych zwykle też gwarantują nam dodatkowe korzyści, w postaci np. pięknie i profesjonalnie zagospodarowanych terenów wspólnych, podziemne i monitorowane parkingi, małą architekturę i zieleń na terenie inwestycji, prywatne siłownie zewnętrzne oraz różnego rodzaju rozwiązania ekologiczne i oszczędności w postaci zastosowania np. paneli fotowoltaicznych, oświetlenia LED czy systemów typu smart home.Bardzo istotne w przypadku nowych mieszkań z rynku pierwotnego jest także zadbana okolica. Deweloperzy stawiając nowe inwestycje mieszkaniowe, biorą także pod uwagę atrakcyjną lokalizację oraz sąsiedztwo najważniejszych punktów handlowych, usługowych oraz jak najlepsza dostępność komunikacyjną dla mieszkańców.

Mieszkania na wynajem w Poznaniu – dobra lokata kapitału

Stolica Wielkopolski to miasto, w którym znajduje się bardzo dużo mieszkań na wynajem. Spowodowane jest to tym, że ze względu na atrakcyjność Poznania jako doskonałego miejsca do pracy jest wiele osób zainteresowanych tymczasowym zamieszkaniem w tym dynamicznie rozwijającym się mieście. Dużą część potencjalnych najemców nowych mieszkań stanowią studenci, ponieważ w stolicy Wielkopolski znajduje się wiele szkół wyższych, które oferują dużo kierunków. Poznań jest miastem idealnie dostosowanym pod żaków i oferuje im wiele udogodnień taki jak, np. promocje w wielu restauracjach, knajpach czy miejscach rozrywki. Studenci przede wszystkim preferują Stare Miasto, również inne miejsca, które zapewniają dogodną komunikacją miejską oraz znajdują się blisko zieleni miejskiej i terenów rekreacyjnych. Będzie ich częstym wyborem podczas poszukiwania mieszkania na wynajem. W przypadku studenckich mieszkań, często stosowany jest jak w każdym większym mieście, wynajem na pokoje, który pozwala uzyskać większy przychód dla wynajmującego niż pojedyncze mieszkanie. Dzięki obecności wielu zagranicznych firm i inwestorów, w Poznaniu nie brakuje również i obcokrajowców, którzy zwykle zainteresowani są nowymi mieszkaniami zlokalizowanymi w ścisłym centrum stolicy Wielkopolski. W tym przypadku na uwagę zasługują takie dzielnice Poznania takie jak: Jeżyce, Łazarz i Wilda, które prężnie się rozwijają i są idealnym wyborem także dla młodszych pokoleń decydujących się na zakup nowego mieszkania w Poznaniu. Stolica Wielkopolski to także doskonałe miejsce dla pracowników, ponieważ jest tam zawsze wiele atrakcyjnych ofert pracy i w praktycznie prawie w każdej branży szanse na znalezienie pracy są bardzo duże, co zachęca osoby z Białorusi i Ukrainy, do podjęcia pracy w Poznaniu. Dlatego stanowią oni dużą grupę klientów wynajmujących w tym mieście mieszkania długoterminowo.

Jakie są ceny nowych mieszkań w poszczególnych rejonach Poznania?

Jak każde duże i rozległe obszarowo miasto, Poznań posiada regiony, które są tańsze lub droższe od pozostałych, więc ceny mieszkań są zróżnicowane. Według statystyk SonarHome w sierpniu 2021 roku najwyżej w klasyfikacji najdroższych dzielnic Poznania znalazło się osiedle Wola z ceną 9034 zł za mkw., Drugie miejsce zajęło osiedle Główna – 8720 zł za mkw., a trzecie Umultowo – 8286 zł za mkw. Najtańszymi osiedlami Poznania okazały się Fabianowo-Kotowo – 5605 zł za mkw., Żegrze – 6377 zł za mkw. i Antoninek-Zieliniec-Kobylepole – 6442 zł za mkw. Warto jednak pamiętać, że przy zakupie nowego mieszkania nie tylko ich ceny są istotne. Równie ważne są też takie kwestie jak lokalizacja i okolica inwestycji deweloperskiej. Dlatego przed kupnem nowego mieszkania od dewelopera warto sprawdzić, które dzielnice w Poznaniu wyróżniają się doskonale rozwiniętą komunikacją miejską, dostępem do licznych terenów zielonych czy też rozbudowaną infrastrukturą, w postaci sklepów lokali usługowych, restauracji, szkół, uczelni i przychodni. Najlepiej przekonać się o tym naocznie, sprawdzając bliższe i dalsze otoczenie budynku, w którym planujemy zakup mieszkania (zarówno dla siebie jak i pod wynajem) lub całego osiedla.

Kawalerki w Poznaniu na sprzedaż

W bazie Investmap.pl znajdziesz blisko 100 mieszkań typu kawalerka o powierzchniach między 10-52 mkw., 80 procent z nich posiada balkon, taras lub loggię. Do kawalerki zazwyczaj możesz dokupić 1 miejsce postojowe.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w dzielnicach Naramowice ,Łacina, Chartowo, Grunwald. Wśród nowych mieszkań przeważają mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkanie w Poznaniu i kupisz je bez prowizji od pośrednika. Najwięcej mieszkań od dewelopera znajdziesz w ofertach Grupa Invest, Grupa Partner, Nexity Polska Sp. z o.o.

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

W Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym powstanie 100 nowych miejsc pracy dla innowatorów
W 2023 roku w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym powstanie 100 miejsc pracy dla innowatorów. Poznańska jednostka realizuje program Sieci Badawczej Łukasiewicz, która w całej Polsce zamierza zatrudnić nawet 2000 naukowców.
Futurystyczny hotel Blow Up Hall w Poznaniu, należący wcześniej do Grażyny Kulczyk, ma nowych właścicieli
W centrum Poznania, na terenie kompleksu Stary Browar, zostanie ponownie otwarty Hotel Blow Up Hall. Obiekt pozostawał zamknięty od wiosny 2020 roku. Hotel należący wcześniej do jednej z najbogatszych Polek – Grażyny Kulczyk, ma nowych właścicieli. To firma Jantex Polska Sp. z o.o., należąca do Patrycji i Macieja Kujawskich.
Savicki otworzy pierwszy salon jubilerski w Poznaniu
Kolejna marka jubilerska debiutuje w stolicy Wielkopolski. W dniach 23-25 marca w galerii handlowej Posnania odbędzie się otwarcie salonu jubilerskiego Savicki.
Żabka debiutuje z nowym formatem. Zaczyna od Poznania
Żabka nie przestaje wprowadzać nowości i nie poprzestaje w rozwoju nowych formatów swoich sklepów. Po uruchomieniu m.in. projektów Żabki Nano, Żabki Eko Smart, czy placówek na MOP-ach, teraz ta jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce postanowiła wdrożyć zupełnie nowy format, czyli wyspę w galerii handlowej.
Firma GLP zakończyła realizację trzeciego budynku w Poznań Airport Logistics Centre
To ostatni etap inwestycji, w której znajduje się łącznie ponad 81 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Na zainteresowanych najemców czeka jeszcze 17 tys. mkw. wolnej powierzchni.
W Poznaniu zostanie zbudowany nowy, oryginalny biurowiec [WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski planowana jest budowa nowego, dużego biurowca o oryginalnej architekturze. W Poznaniu, pomiędzy rondem Rataje a galerią handlową Posnania stanie wysoki na 60 metrów biurowiec. W dalszej kolejności zbudowany niższy, 7-kondygnacyjny biurowiec będący częścią tego samego kompleksu. Inwestorem jest firma TMT S.A. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia EASST Architects.
Spadek pustostanów, przewaga nowych umów – tak Poznań zakończył 2022 r.
W 2022 roku w Poznaniu zawarto umowy najmu na ponad 48 tys. mkw. powierzchni biurowej. Stolica Wielkopolski plasuje się na szóstym miejscu wśród miast regionalnych pod względem podaży powierzchni z ponad 623 tys. mkw. biur.
Poznań bez nowej podaży powierzchni biurowej w 2022 roku
W 2022 roku nie oddano do użytku żadnego nowego projektu biurowego w Poznaniu, ale deweloperzy kontynuują rozpoczęte budowy. W trakcie realizacji jest ponad 93 000 mkw., co jest zbliżonym wynikiem do powierzchni realizowanej w Krakowie i Katowicach, a zdecydowanie większym niż w Łodzi i Trójmieście.
W Poznaniu trwa budowa 116-metrowego wieżowca Silver Andersia [ZDJĘCIA]
Powstający 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, będzie najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Trzech nowych najemców wprowadza się do Malta Office Park w Poznaniu
Trzech nowych najemców wprowadza się do Malta Office Park, poznańskiego kompleksu biurowego zarządzanego przez EPP. To komfortowo położony obiekt, w którym biznes i natura harmonijnie się łączą, tworząc doskonałe warunki do pracy. Budynek wyróżniający się licznymi rozwiązaniami ekologicznymi na swoją siedzibę wybrały firmy Hager, Spravia i Surgalign. Łączna powierzchnia objęta umowami to blisko 750 mkw. przestrzeni biurowej klasy A.
REKLAMA