NOWE MIESZKANIA POZNAŃ

Znaleziono inwestycji: 15
Pokaż inwestycję
Rynek Wschodni
Poznań, Główna, Smolna
metraże
40 - 89 m2
zakres cen
od 376 475 zł
Pokaż inwestycję
Vilda Unique
Poznań, Wilda, Niedziałkowskiego
metraże
30 - 62 m2
zakres cen
od 395 000 zł
Pokaż inwestycję
Vilda Moderne
Poznań, Wilda, Jana Spychalskiego
metraże
27 - 75 m2
zakres cen
od 347 600 zł
Pokaż inwestycję
Malta Point
Poznań, Łacina, Brneńska
metraże
61 - 77 m2
zakres cen
od 554 000 zł
Apartamenty Na Łazarzu
Pokaż inwestycję
Apartamenty Na Łazarzu
Poznań, Grunwald, Kanałowa
metraże
25 - 70 m2
zakres cen
od 324 486 zł
Zielony Żurawiniec
Pokaż inwestycję
Zielony Żurawiniec
Poznań, Naramowice, Sielawy
metraże
29 - 101 m2
zakres cen
od 306 382 zł
Bliski Marcelin
Pokaż inwestycję
Bliski Marcelin
Poznań, Junikowo, Jeleniogórska
metraże
46 - 74 m2
zakres cen
od 424 000 zł
Zacisze Strzeszyn
Pokaż inwestycję
Zacisze Strzeszyn
Poznań, Strzeszyn, Tadeusza Mikke
metraże
48 - 101 m2
zakres cen
od 455 066 zł
Drzymały 27
Pokaż inwestycję
Drzymały 27
Poznań, Sołacz, Drzymały
metraże
85 - 107 m2
zakres cen
od 853 645 zł
Enter
Pokaż inwestycję
Enter
Poznań, Naramowice, Sielawy
metraże
92 - 92 m2
zakres cen
od 703 502 zł
Sagaris Malta
Pokaż inwestycję
Sagaris Malta
Poznań, Dymka
metraże
41 - 73 m2
zakres cen
od 408 030 zł
Murapol Malta
Pokaż inwestycję
Murapol Malta
Poznań, Chartowo, Dymka
metraże
99 - 99 m2
zakres cen
od 852 284 zł
Nowe Miasto Poznań
Pokaż inwestycję
Nowe Miasto Poznań
Poznań, Starołęka Mała, Wągrowska
metraże
27 - 60 m2
zakres cen
od 297 808 zł
Art Malta
Pokaż inwestycję
Art Malta
Poznań, Łacina, Katowicka
metraże
33 - 110 m2
zakres cen
od 368 550 zł
Nadolnik Compact Apartments
Pokaż inwestycję
Nadolnik Compact Apartments
Poznań, Główna, Nadolnik
metraże
20 - 52 m2
zakres cen
od 177 666 zł
Poznań to jedno z największych miast i aglomeracji w Polsce. Jest to najważniejszy ośrodek biznesu, przemysłu, kultury i nauki w zachodniej części naszego kraju. Jego wielkim atutem jest bardzo atrakcyjne położenie pomiędzy Berlinem a Warszawą oraz dostęp do m.in. nowoczesnej powierzchni biurowej i wykwalifikowanej kadry a także dużej ilości uczelni i szkół wyższych, co czyni stolicę Wielkopolski bardzo dobrą lokalizację inwestycyjną. Poznań przyciąga również od lat wielu polskich i zagranicznych inwestorów. Miasto to jest również stolicą polskich targów dzięki funkcjonowaniu od 1921 r. Międzynarodowych Targów Poznańskich, lidera wśród ośrodków targowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Planując zakup nowego mieszkania w Poznaniu zarówno dla siebie jak również pod wynajem, warto sprawdzić, co do zaoferowania ma poznański rynek mieszkaniowy oraz samo miasto.

Ilu mieszkańców ma Poznań

Poznań liczył według GUS w dniu 31 grudnia 2020 r. 532 048 mieszkańców, z czego 53,3% stanowią kobiety, a 46,7% mężczyźni. W latach 2002-2020 liczba mieszkańców zmalała o 7,8%. Średni wiek mieszkańców wynosi 43,4 lat i jest większy od średniego wieku mieszkańców województwa wielkopolskiego oraz nieznacznie większy od średniego wieku mieszkańców całej Polski. Prognozowana liczba mieszkańców Poznania w 2050 roku będzie wynosiła 402 076.

Dzielnice w Poznaniu

Administracyjnie Poznań składa się obecnie z 42 jednostek pomocniczych zwanych osiedlami (funkcjonuje od 1 stycznia 2011 r.): Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Chartowo, Fabianowo-Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Północ, Grunwald Południe, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica, Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo, Święty Łazarz, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Wola, Zielony Dębiec i Żegrze.

Wcześniej Poznań dzielił się na pięć wielkoobszarowych dzielnic: Stare Miasto, Nowe Miasto, Grunwald, Wilda i Jeżyce. 

Stare Miasto obejmuje 13 osiedli: Stare Miasto, Chwaliszewo, Grobla, Grabary, Rybaki, Winiary, Winogrady, Szeląg, Piątkowo, Naramowice, Umultowo, Morasko i Radojewo.

Nowe Miasto obejmuje 11 osiedli: Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Chartowo, Główna, Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Rataje, Starołęka-Minikowo-Krzesinki, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Żegrze.

Grunwald obejmuje 12 osiedli: Łazarz, Górczyn, Junikowo, Kopanina, Kotowo, Fabianowo, Raszyn, Rudnicze, Osiedle Kopernika, Osiedle Kwiatowe, Marcelin, Ławica.

Jeżyce obejmują 14 osiedli: Jeżyce, Sołacz, Bonin, Winiary, Ogrody, Podolany, Wola, Ławica, Golęcin, Smochowice, Krzyżowniki, Strzeszyn, Strzeszynek, Kiekrz.

Wilda obejmuje 4 osiedla: Wilda, Dębiec, Dębina, Świerczewo.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w Poznaniu?

W przypadku kiedy zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania w Poznaniu na rynku pierwotnym zamiast mieszkania z rynku wtórnego, warto wiedzieć, że niesie to ze sobą wiele udogodnień i ma liczne plusy. Mieszkania z rynku pierwotnego cechują się nowoczesnością, funkcjonalnością i bezpieczeństwem, a budynki wyróżniają się najwyższą jakością i ponadczasowością. Równie istotne są też nowoczesne technologie, jakie zastosowane są w nowych mieszkaniach a które wspomagają odpowiednią akustykę oraz, co ważne, optymalizują naturalne doświetlenie mieszkań i bardzo często wyróżniają się nowoczesnym designem. Nowe osiedla mieszkaniowe, zarówno domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych zwykle też gwarantują nam dodatkowe korzyści, w postaci np. pięknie i profesjonalnie zagospodarowanych terenów wspólnych, podziemne i monitorowane parkingi, małą architekturę i zieleń na terenie inwestycji, prywatne siłownie zewnętrzne oraz różnego rodzaju rozwiązania ekologiczne i oszczędności w postaci zastosowania np. paneli fotowoltaicznych, oświetlenia LED czy systemów typu smart home.

Bardzo istotne w przypadku nowych mieszkań z rynku pierwotnego jest także zadbana okolica. Deweloperzy stawiając nowe inwestycje mieszkaniowe, biorą także pod uwagę atrakcyjną lokalizację oraz sąsiedztwo najważniejszych punktów handlowych, usługowych oraz jak najlepsza dostępność komunikacyjną dla mieszkańców.

Mieszkania na wynajem w Poznaniu – dobra lokata kapitału

Stolica Wielkopolski to miasto, w którym znajduje się bardzo dużo mieszkań na wynajem. Spowodowane jest to tym, że ze względu na atrakcyjność Poznania jako doskonałego miejsca do pracy jest wiele osób zainteresowanych tymczasowym zamieszkaniem w tym dynamicznie rozwijającym się mieście. Dużą część potencjalnych najemców nowych mieszkań stanowią studenci, ponieważ w stolicy Wielkopolski znajduje się wiele szkół wyższych, które oferują dużo kierunków. Poznań jest miastem idealnie dostosowanym pod żaków i oferuje im wiele udogodnień taki jak, np. promocje w wielu restauracjach, knajpach czy miejscach rozrywki. Studenci przede wszystkim preferują Stare Miasto, również inne miejsca, które zapewniają dogodną komunikacją miejską oraz znajdują się blisko zieleni miejskiej i terenów rekreacyjnych. Będzie ich częstym wyborem podczas poszukiwania mieszkania na wynajem. W przypadku studenckich mieszkań, często stosowany jest jak w każdym większym mieście, wynajem na pokoje, który pozwala uzyskać większy przychód dla wynajmującego niż pojedyncze mieszkanie.

Dzięki obecności wielu zagranicznych firm i inwestorów, w Poznaniu nie brakuje również i obcokrajowców, którzy zwykle zainteresowani są nowymi mieszkaniami zlokalizowanymi w ścisłym centrum stolicy Wielkopolski. W tym przypadku na uwagę zasługują takie dzielnice Poznania takie jak: Jeżyce, Łazarz i Wilda, które prężnie się rozwijają i są idealnym wyborem także dla młodszych pokoleń decydujących się na zakup nowego mieszkania w Poznaniu.

Stolica Wielkopolski to także doskonałe miejsce dla pracowników, ponieważ jest tam zawsze wiele atrakcyjnych ofert pracy i w praktycznie prawie w każdej branży szanse na znalezienie pracy są bardzo duże, co zachęca osoby z Białorusi i Ukrainy, do podjęcia pracy w Poznaniu. Dlatego stanowią oni dużą grupę klientów wynajmujących w tym mieście mieszkania długoterminowo.

Jakie są ceny nowych mieszkań w poszczególnych rejonach Poznania?

Jak każde duże i rozległe obszarowo miasto, Poznań posiada regiony, które są tańsze lub droższe od pozostałych, więc ceny mieszkań są zróżnicowane. Według statystyk SonarHome w sierpniu 2021 roku najwyżej w klasyfikacji najdroższych dzielnic Poznania znalazło się osiedle Wola z ceną 9034 zł za mkw., Drugie miejsce zajęło osiedle Główna – 8720 zł za mkw., a trzecie Umultowo – 8286 zł za m2. Najtańszymi osiedlami Poznania okazały się Fabianowo-Kotowo – 5605 zł za m2, Żegrze – 6377 zł za mkw. i Antoninek-Zieliniec-Kobylepole – 6442 zł za mkw.

Warto jednak pamiętać, że przy zakupie nowego mieszkania nie tylko ich ceny są istotne. Równie ważne są też takie kwestie jak lokalizacja i okolica inwestycji deweloperskiej. Dlatego przed kupnem nowego mieszkania od dewelopera warto sprawdzić, które dzielnice w Poznaniu wyróżniają się doskonale rozwiniętą komunikacją miejską, dostępem do licznych terenów zielonych czy też rozbudowaną infrastrukturą, w postaci sklepów lokali usługowych, restauracji, szkół, uczelni i przychodni. Najlepiej przekonać się o tym naocznie, sprawdzając bliższe i dalsze otoczenie budynku, w którym planujemy zakup mieszkania (zarówno dla siebie jak i pod wynajem) lub całego osiedla.

Kawalerki w Poznaniu na sprzedaż

W bazie Investmap.pl znajdziesz blisko 100 mieszkań typu kawalerka o powierzchniach między 10-52 mkw., 80 procent z nich posiada balkon, taras lub loggię. Do kawalerki zazwyczaj możesz dokupić 1 miejsce postojowe.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w dzielnicach Naramowice, Łacina, Chartowo, Grunwald. Wśród nowych mieszkań przeważają mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkanie w Poznaniu i kupisz je bez prowizji od pośrednika. Najwięcej mieszkań od dewelopera znajdziesz w ofertach Grupa Invest, Grupa Partner, Nexity Polska Sp. z o.o.

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

Majorel Polska stawia na Poznań i powiększa swoje biuro pod nowy projekt IT Hub
Majorel Polska pozostanie największym najemcą w niedawno zmodernizowanym biurowcu Globis Poznań. Firma przedłużyła umowę najmu na kolejne dwa lata. Najemca rozszerzył przestrzeń o dodatkowe 400 mkw. pod nowy projekt – IT Hub. Majorel Polska doradzała firma CBRE.
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Poznaniu? [RAPORT]
Poznań, będący rynkiem biurowych o mniejszej skali, plasuje się na piątym miejscu według wielkości wśród rynków regionalnych. Brak nowej podaży, zrekompensują w 2023 roku realizowane obecnie duże projekty.
Skanska sprzedała poznański biurowiec Nowy Rynek D szwedzkiej spółce Eastnine
Skanska sprzedała biurowiec Nowy Rynek D w Poznaniu spółce Eastnine za 121 mln euro, czyli około 1,3 mld SEK. Jest to pierwsza transakcja pomiędzy firmami w Europie Środkowo-Wschodniej.
Santander wprowadza się do kompleksu biurowego Business Garden Poznań. Zajmie ponad 17 tys. mkw.
Cromwell Property Group (Cromwell) działając w imieniu CEREIT, wynajął ponad 17 tys. mkw. powierzchni biurowej dwóm podmiotom z Grupy Santander w biurowcu Business Garden Poznań w Polsce.
Centrum handlowe Avenida Poznań pozyskało nowych najemców
Avenida Poznań (pierwotna nazwa Poznań City Center), nowoczesne centrum handlowe przy dworcu kolejowym i autobusowym w Poznaniu, które stanowi część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego pozyskało kilku nowych najemców.
Regus otworzy biuro serwisowane w poznańskim Okrąglaku
Do grona najemców ikonicznego poznańskiego budynku Okrąglak dołączy Regus, jeden z wiodących operatorów biur serwisowanych. Firma wynajęła około 1455 mkw. powierzchni na dwóch piętrach. W transakcji właścicielowi nieruchomości doradzała firma Savills.
Koncern branży przetwórstwa rolno-spożywczego ADM zostaje w Business Garden Poznań
Koncern branży przetwórstwa rolno-spożywczego ADM zdecydował się na przedłużenie umowy najmu powierzchni biurowej w Business Garden Poznań. Kompleks oferuje łącznie 88 tys. mkw. biur w dziewięciu budynkach biurowych klasy A, usytuowanych w obrębie ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej na poznańskim Marcelinie.
Fińska firma Tietoevry tworzy w Poznaniu centrum rozwoju technologii 5G. Zatrudni 400 specjalistów
Globalna skandynawska firma z branży IT – Tietoevry ogłosiła, że otworzy w Poznaniu jedno z europejskich centrów rozwoju technologii 5G. Zatrudnienie ma w nim znaleźć nawet 400 pracowników specjalizujących się w sieciach internetowych i szeroko pojętej telekomunikacji.
Amerykańska firma z branży IT otwarła drugie centrum w Europie. Wybrała Poznań
Amerykańska firma SIS, LLC (Strategic Industry Solutions) z główną siedzibą w Duluth, zdecydowała się zainwestować w Polsce. Na siedzibę swojego polskiego centrum wybrała stolicę Wielkopolski.
Rusza realizacja pierwszej inwestycji mieszkaniowej Cordii w Poznaniu [WIZUALIZACJE]
Rusza pierwszy projekt Cordii w Poznaniu. Nowe osiedle powstanie na terenie kultowych zakładów odzieżowych "Modena", które do dziś są symbolem Jeżyc – jednej z najbardziej popularnych dzielnic stolicy Wielkopolski. Pierwszy etap projektu to 263 mieszkania.
REKLAMA