Poznań, Nowe Miasto

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

W Poznaniu rusza budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego [WIZUALIZACJE]
W piątek 16 lutego wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Placówka pomieści przestrzenie ekspozycyjne poświęcone pamięci o patriotycznym zrywie oraz zwycięstwie Wielkopolan. Za projektem stoi znana polska pracownia architektoniczna WXCA.
Trwa renowacja pręgierza ze Starego Rynku w Poznaniu [FILM]
Figura kata w stroju rycerza na wysokiej kolumnie jest bardzo dobrze znana poznaniakom i turystom. Obecnie popularny pręgierz przechodzi renowację, po której wróci na swoje miejsce przy Ratuszu.
Powstające w Poznaniu Mosty Berdychowskie mają już fundamenty [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Postępuje budowa pieszo-rowerowej przeprawy łączącej Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo. Na przełomie stycznia i lutego zakończyły się prace fundamentowe. Zapadła również decyzja o docelowej separacji ruchu.
Poznań przystępuje do prac nad projektem planu dla obszarów wokół Jeziora Maltańskiego
We wtorek 6 lutego Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę umożliwiającą Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (MPU) przystąpienie do prac nad planem. Teren opracowania będzie wynosił 512 ha. W jego granicach znajdą się tereny bezpośrednio przylegające do jeziora, a także obszary wokół - Nowe Zoo, Termy Maltańskie, tzw. osiedle Maltańskie, tereny usługowe przy ulicy Krańcowej oraz obszary cenne przyrodniczo, w tym dawny użytek ekologiczny Olszak I.
W Poznaniu powstanie nowe wielofunkcyjne lodowisko
W stolicy Wielkopolski planowana jest budowa nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Pozwoli on na trenowanie nie tylko łyżwiarstwa, ale też innych dyscyplin.
Firma Revalize Inc. otworzy Centrum Doskonałości (CoE) w Poznaniu
Nowy, zagraniczny inwestor w Poznaniu. Amerykańska firma Revalize Inc. wybrała Poznań, stolicę województwa wielkopolskiego na lokalizację swojego nowego Centrum Doskonałości (CoE).
W Poznaniu powstaje największy park City Logistics w Polsce
Trwają prace przy budowie City Logistics Poznań III dla najemcy Grupy Raben, będącej pierwszą inwestycją Harden Construction w stolicy Wielkopolski. Inwestycja zlokalizowana jest na ul. Obodrzyckiej w Poznaniu. Prace budowlane mają zostać zakończone w drugim kwartale 2024 r. City Logistics Poznań III to największy tego typu obiekt w Polsce.
Hotel Mövenpick w Poznaniu z ostatecznym pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski, nad Jeziorem Maltańskim, planowana jest budowa nowego, dużego, 5-gwiazdkowego hotelu. Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, pod koniec listopada 2023 roku Urząd Miasta w Poznaniu wydał pozwolenie na realizację tej inwestycji. Niespodziewanie już w grudniu ten sam urząd odwołał się od własnej decyzji do wojewody. Ostatecznie wojewoda wielkopolski oddalił skargę miasta Poznania na własną decyzję. Tym samym inwestor otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę.
Co buduje się w Poznaniu? Przegląd najciekawszych inwestycji [FILM]
Kontynuujemy cykl filmów i artykułów pokazujących co aktualnie buduje się w największych miastach Polski. Dziś zaglądamy z wizytą do stolicy Wielkopolski, jednego z najdynamiczniej rozwijających się od wielu lat polskich miast, do Poznania. Przegląd najciekawszych naszym zdaniem inwestycji, jakie realizowane są obecnie w tym mieście.
Co dalej z budową nowego, wielkiego hotelu w Poznaniu? [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski, nad Jeziorem Maltańskim, planowana jest budowa nowego, dużego, 5-gwiazdkowego hotel. Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, pod koniec listopada 2023 roku Urząd Miasta w Poznaniu wydał pozwolenie na realizację tej inwestycji. Niespodziewanie już w grudniu ten sam urząd odwołał się od własnej decyzji do wojewody.
REKLAMA