Poznań, Nowe Miasto

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

Drugi etap tramwaju na Naramowice – najpierw projekt
Na najbliższą sesję Rady Miasta Poznania został skierowany wniosek o przyznanie środków na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej dla II etapu trasy tramwajowej na Naramowice (od pętli Wilczak do Małych Garbar). Dzięki temu jest szansa na ogłoszenie przetargu jeszcze tym roku, czyli szybciej niż pierwotnie planowano. Miasto jest zdeterminowane żeby jak najszybciej rozpocząć prace projektowe. Sprawa zaawansowania tej kluczowej dla Poznania inwestycji i trybu jej realizacji została przedstawiona radnym z Komisji Transportu Rady Miasta Poznania.
W Poznaniu trwa I etap przebudowy Starej Rzeźni [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski trwa realizacja kolejnego wielkiego projektu wielofunkcyjnego. Vastint przebudowuje kompleks Stara Rzeźnia przy ul. Garbary 101/111. W I etapie zostanie przeprowadzony remont wraz ze zmianą funkcji trzech pierwszych budynków historycznych. W ramach prac zostaną one odrestaurowane i przekształcone w obiekty biurowe.
Platforma logistyczna Stuart wjeżdża do kolejnego miasta w Polsce
Stuart, platforma logistyczna obecna nad Wisłą od 2020 roku, poszerza swoją obecność i wkracza do kolejnego województwa. Poznań to dziewiąte miasto na mapie Polski, w którym dostępna jest już usługa szybkich dostaw na ostatniej mili.
W Poznaniu powstaje biurowiec AND2, najwyższy budynek w mieście [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Wielkopolski powstaje AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver). 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Poznań najlepszy w prestiżowym rankingu
Analitycy Oxford Economics opublikowali najnowszy raport, w którym przebadali 1000 metropolii na całym świecie. Wśród polskich miast Poznań zajął pierwsze miejsce w kategorii ekonomia.
Powstaje najwyższy budynek w Poznaniu, 116-metrowy biurowiec AND2 [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Wielkopolski powstaje AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver). 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Pojedziemy pociągiem po obwodnicy Poznania – jest umowa na prace
Mieszkańcy Poznania zyskają nowe możliwości podróżowania koleją w aglomeracji poznańskiej. W poniedziałek 27 maja PKP PLK S.A. podpisała umowę na przygotowanie projektów wykonawczych i wykonanie prac budowlanych, które dostosują kolejową obwodnicę stolicy Wielkopolski do przejazdów pociągów pasażerskich. Inwestycja za ok. 1,4 mld zł ze środków budżetowych jest planowana do końca 2027 r.
Sempire Europe otwiera w Poznaniu centrum kompetencyjne związane z rozwojem AI
Agencja Sempire, będąca częścią Grupy Shoper otwiera nowe biuro w Poznaniu. Na jego siedzibę wybrała zlokalizowaną w centrum miasta Andersię Tower. W związku z nową lokalizacją, spółka ogłosiła otwarcie nowego centrum kompetencyjnego związanego z rozwojem nowych technologii. Powstaną nowe miejsca pracy.
Biurowiec Andersia Tower w Poznaniu z nowymi najemcami
Zlokalizowany w samym centrum stolicy Wielkopolski biurowiec Andersia Tower pozyskał kolejnych nowych najemców. Zostały nimi firmy Hays Poland i Sempire, które wynajęły łącznie 900 metrów kwadratowych w tym budynku.
W Poznaniu otwarta została największa kręgielnia w województwie wielkopolskim
Centrum Rozrywki Gravitacja dołączyło do grona najemców EPP King Cross Marcelin w Poznaniu. Na powierzchni ponad 2 500 mkw. otwarta została największa kręgielnia w województwie wielkopolskim. Klienci mogą skorzystać z bogatej oferty atrakcji wspomaganych nowoczesnymi technologiami.
REKLAMA