Poznań

Jeżyce to dzielnica Poznania, która oficjalnie istniała do 1990 roku. Razem z Grunwaldem, Nowym Miastem, Starym Miastem i Wildą tworzyły Poznań. Obecnie ten podział wykorzystują niektóre urzędy i instytucje państwowe.

Atutem dzielnicy jest bardzo dobrze zorganizowana komunikacja publiczna. Dojazd do centrum tramwajem z głównych punktów dzielnicy zajmuje około 15 minut. Samochodem przejedziemy podobną trasę w 20-30 minut.

Jakie są osiedla na Jeżycach?

Jeżyce dzieli się na 14 osiedli: Jeżyce, Sołacz, Bonin, Winiary, Ogrody, Podolany, Woła, Ławica, Golęcin, Smochowice, Krzyżowniki, Strzeszyn, Strzeszynek oraz Kiekrz.

Ile osób mieszka na Jeżycach?

Według danych z 2016 roku liczba ludności na Jeżycach szacowana jest na ok. 80 tys. Gęstość zaludnienia jest niewielka i wynosi 1 386 os./km2. Wynika to z rozmiaru dzielnicy oraz faktu, że liczba ludności od lat systematycznie maleje.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Jeżyce?

Jeżyce zamieszkują różne grupy społeczne – od studentów po seniorów. Ci pierwsi cenią sobie dobry dojazd do centrum oraz uczelni wyższych, a także sporą liczbę knajp. Rodziny z dziećmi mogą korzystać z dobrej infrastruktury handlowo-usługowej i oferty edukacyjnej. Seniorzy są zadowoleni z miejscowej służby zdrowia oraz oferty kulturalnej.

Jeżyce mogą być kojarzone ze znanym polskim raperem Peją. Poświęcił on Jeżycom wiele swoich tekstów. Peja mieszkał kiedyś na Jeżycach, co miało wpływ na to, że można obecnie posłuchać wiele jego historii z młodości.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Jeżyc?

Komunikacja miejska na Jeżycach jest dobrze rozwinięta. Z głównych punktów dzielnicy do centrum dojedziemy tramwajem w około 15 minut. Dojazd z bardziej odległych zakątków Jeżyc (np. osiedle Kiekrz) może zająć nawet 40-50 minut. Do innych obszarów miasta można dojechać również autobusem. Na terenie dzielnicy nie ma niestety żadnego działającego dworca kolejowego i autobusowego.

Rynek nieruchomości na Jeżycach

Jeżyce to prawdopodobnie najbardziej popularna wśród mieszkańców dzielnica Poznania. Popyt na mieszkania w tej części miasta jest największy. Nic dziwnego, że deweloperzy chętnie budują tu nowe osiedla mieszkaniowe i domy jednorodzinne. W dużej części są to osiedla ogrodzone i monitorowane. Cechą charakterystyczną tych nieruchomości jest bezczynszowość. Do udogodnień w nowych inwestycjach mieszkaniowych na Jeżycach należy zaliczyć: parkingi podziemne, naziemne, komórki lokatorskie, place zabaw, skwery, dziedzińce, tereny zielone oraz ochronę.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Jeżycach?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w tej dzielnicy znajduje się na osiedlu Jeżyce.

Mieszkania na sprzedaż na Jeżycach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Jeżycach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Jeżycach?

Średnia cena mieszkania na Jeżycach szacowana jest na 9 575 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 5%. Z kolei przeciętna wartość lokalu mieszkalnego w tej dzielnicy wynosi 533 895 zł.

Średnie koszt wynajęcia mieszkania na Jeżycach szacowany jest na 2 285 zł/mc. Przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 56 mkw.

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

W Poznaniu rusza budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego [WIZUALIZACJE]
W piątek 16 lutego wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Placówka pomieści przestrzenie ekspozycyjne poświęcone pamięci o patriotycznym zrywie oraz zwycięstwie Wielkopolan. Za projektem stoi znana polska pracownia architektoniczna WXCA.
Trwa renowacja pręgierza ze Starego Rynku w Poznaniu [FILM]
Figura kata w stroju rycerza na wysokiej kolumnie jest bardzo dobrze znana poznaniakom i turystom. Obecnie popularny pręgierz przechodzi renowację, po której wróci na swoje miejsce przy Ratuszu.
Powstające w Poznaniu Mosty Berdychowskie mają już fundamenty [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Postępuje budowa pieszo-rowerowej przeprawy łączącej Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo. Na przełomie stycznia i lutego zakończyły się prace fundamentowe. Zapadła również decyzja o docelowej separacji ruchu.
Poznań przystępuje do prac nad projektem planu dla obszarów wokół Jeziora Maltańskiego
We wtorek 6 lutego Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę umożliwiającą Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (MPU) przystąpienie do prac nad planem. Teren opracowania będzie wynosił 512 ha. W jego granicach znajdą się tereny bezpośrednio przylegające do jeziora, a także obszary wokół - Nowe Zoo, Termy Maltańskie, tzw. osiedle Maltańskie, tereny usługowe przy ulicy Krańcowej oraz obszary cenne przyrodniczo, w tym dawny użytek ekologiczny Olszak I.
W Poznaniu powstanie nowe wielofunkcyjne lodowisko
W stolicy Wielkopolski planowana jest budowa nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Pozwoli on na trenowanie nie tylko łyżwiarstwa, ale też innych dyscyplin.
Firma Revalize Inc. otworzy Centrum Doskonałości (CoE) w Poznaniu
Nowy, zagraniczny inwestor w Poznaniu. Amerykańska firma Revalize Inc. wybrała Poznań, stolicę województwa wielkopolskiego na lokalizację swojego nowego Centrum Doskonałości (CoE).
W Poznaniu powstaje największy park City Logistics w Polsce
Trwają prace przy budowie City Logistics Poznań III dla najemcy Grupy Raben, będącej pierwszą inwestycją Harden Construction w stolicy Wielkopolski. Inwestycja zlokalizowana jest na ul. Obodrzyckiej w Poznaniu. Prace budowlane mają zostać zakończone w drugim kwartale 2024 r. City Logistics Poznań III to największy tego typu obiekt w Polsce.
Hotel Mövenpick w Poznaniu z ostatecznym pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski, nad Jeziorem Maltańskim, planowana jest budowa nowego, dużego, 5-gwiazdkowego hotelu. Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, pod koniec listopada 2023 roku Urząd Miasta w Poznaniu wydał pozwolenie na realizację tej inwestycji. Niespodziewanie już w grudniu ten sam urząd odwołał się od własnej decyzji do wojewody. Ostatecznie wojewoda wielkopolski oddalił skargę miasta Poznania na własną decyzję. Tym samym inwestor otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę.
Co buduje się w Poznaniu? Przegląd najciekawszych inwestycji [FILM]
Kontynuujemy cykl filmów i artykułów pokazujących co aktualnie buduje się w największych miastach Polski. Dziś zaglądamy z wizytą do stolicy Wielkopolski, jednego z najdynamiczniej rozwijających się od wielu lat polskich miast, do Poznania. Przegląd najciekawszych naszym zdaniem inwestycji, jakie realizowane są obecnie w tym mieście.
Co dalej z budową nowego, wielkiego hotelu w Poznaniu? [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski, nad Jeziorem Maltańskim, planowana jest budowa nowego, dużego, 5-gwiazdkowego hotel. Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, pod koniec listopada 2023 roku Urząd Miasta w Poznaniu wydał pozwolenie na realizację tej inwestycji. Niespodziewanie już w grudniu ten sam urząd odwołał się od własnej decyzji do wojewody.
REKLAMA