Osiedle Naturama

Osiedle Naturama

Mieszkania/Poznań/Jeżyce/Strzeszyn/Suwalska 173
REKLAMA
inwestorNickel Development Sp. z o.o.
projektantWojtyś Wójtowicz Architekci
realizacjaIV kw. 2026

O inwestycji Osiedle Naturama

Inwestycja Osiedle Naturama zrealizowana zostało w czterech etapach.


I etap stanowi pięć budynków na 78 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 30 do prawie 80 metrów kwadratowych, w strukturze od jednego do czterech pokoi.


Osiedle składa się z dwudziestu jeden 3-kondygnacyjnych obiektów wielorodzinnych.

W ramach drugiego etapu, cztery budynki to 2-piętrowe domy wielorodzinne o charakterystycznych, jednospadowych dachach, będących znakiem rozpoznawczym Naturamy. Piąty budynek jest nieco większy, 4-piętrowy, z windą i halą garażową. Poza bliskością terenów rekreacyjnych i rozpoznawalną architekturą, przyszli mieszkańcy drugiego etapu osiedla mogą cieszyć się układem urbanistycznym przewidującym dominującą pozycję pieszych i rowerzystów, z mocno ograniczonym ruchem samochodów.

Centralnym miejscem na osiedlu jest woonerf, czyli znana przede wszystkim z holenderskich miast (samo słowo woonerf pochodzi z języka niderlandzkiego) „ulica do życia” - miejsce spotkań, gdzie bez ograniczania dojazdu dla samych mieszkańców, można wystawić stoliki, zorganizować mały osiedlowy targ, a dzieci mogą się tam bezpiecznie bawić. Zresztą cały koncept urbanistyczny i architektoniczny osiedla jest przemyślany tak, aby dobrze czuły się tam osoby w różnym wieku.

W ofercie drugiego etapu Osiedla Naturama znajduje się najwięcej mieszkań 2- i 3-pokojowych - łącznie 101, czyli ponad ¾ wszystkich. Ciekawym elementem jest propozycja mieszkań, które dają potencjał do wydzielenia dodatkowego pomieszczenia, np. z przeznaczeniem na home office. Wyróżnikiem są mieszkania, których salony mają w najwyższym punkcie nawet ponad 5 m.

Opinie o Osiedle Naturama

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Osiedle Naturama
Wojciech Jenda
Poznańska firma deweloperska Nickel Development rozpoczęła właśnie budowę drugiego etapu Osiedla Naturama. W odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru od Jeziora Strzeszyńskiego i otaczających go terenów rekreacyjnych, przy ulicy Koszalińskiej powstanie pięć budynków, w których znajdzie się 128 mieszkań. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2026 roku.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Osiedle Naturama
Wojciech Jenda
+33
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA