NOWE MIESZKANIA WROCŁAW

Znaleziono inwestycji: 147
Pokaż inwestycję
Wybrzeże Reymonta 3
Wrocław, Psie Pole, Reymonta 3
metraże
32 - 113 m2
Pokaż inwestycję
Partynice House
Wrocław, Krzyki, Kawalerzystów
metraże
34 - 104 m2
Pokaż inwestycję
Miasto Ogród Karłowice
Wrocław, Psie Pole, Bończyka
metraże
48 - 118 m2
Pokaż inwestycję
Wybrzeże Reymonta
Wrocław, Psie Pole, Reymonta 10
metraż
71 m2
MaŚliczne
Pokaż inwestycję
MaŚliczne
Wrocław, Fabryczna, Królewiecka
metraż
55 m2
Miernicza 4 (mieszkania do wynajęcia)
Pokaż inwestycję
metraże
26 - 87 m2
Apartamenty Świeradowska
Pokaż inwestycję
Apartamenty Świeradowska
Wrocław, Świeradowska 16
metraże
26 - 55 m2
Osiedle Bakaliowe
Pokaż inwestycję
Osiedle Bakaliowe
Wrocław, Psie Pole, Osiedle Bakaliowe
metraże
50 - 57 m2
Kamienice Szczytnicka
Pokaż inwestycję
Kamienice Szczytnicka
Wrocław, Śródmieście, Szczytnicka 29-31
metraże
37 - 91 m2
Krzywoustego 295
Pokaż inwestycję
Krzywoustego 295
Wrocław, Psie Pole, Krzywoustego 295
metraże
55 - 63 m2
Pawia od nowa
Pokaż inwestycję
Pawia od nowa
Wrocław, Krzyki, Pawia 38
Rędzińska (Profit Development)
Pokaż inwestycję
Rędzińska (Profit Development)
Wrocław, Fabryczna, Rędzińska
metraże
30 - 85 m2
Kajdasza
Pokaż inwestycję
Kajdasza
Wrocław, Krzyki, Kajdasza
metraż
73 m2
Działoszyńska
Pokaż inwestycję
Działoszyńska
Wrocław, Psie Pole, Działoszyńska
metraże
do 70 m2
Braniborska
Pokaż inwestycję
Braniborska
Wrocław, Stare Miasto, Braniborska 10E
metraże
50 - 60 m2
Wiaduktowa
Pokaż inwestycję
Wiaduktowa
Wrocław, Krzyki, Wiaduktowa
metraże
30 - 73 m2
Sady nad Zieloną
Pokaż inwestycję
Sady nad Zieloną
Wrocław, Krzyki, Blizanowicka 12
metraże
39 - 84 m2
Planty Racławickie
Pokaż inwestycję
Planty Racławickie
Wrocław, Krzyki, Racławicka
metraże
41 - 71 m2
Awipolis
Pokaż inwestycję
Awipolis
Wrocław, Fabryczna, Awicenny
metraże
42 - 86 m2
River Point
Pokaż inwestycję
River Point
Wrocław, Śródmieście, most Mieszczański
metraż
41 m2

Śródmieście położone jest na prawym brzegu Odry, naprzeciw Starego Miasta. Dzielnica znana jest z XIX-wiecznej zabudowy oraz licznych parków. Ze względu na bliskość punktów rozrywki i ośrodków kultury, Śródmieście cenią sobie zarówno osoby starsze, jak też młode. Na tym obszarze swoje siedziby mają liczne firmy, administracja miasta, a także uczelnie wyższe takie jak: Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Jakie są osiedla w Śródmieściu?

Śródmieście dzieli się na 6 osiedli: Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Ołbin, Nadodrze, Kleczków oraz Plac Grunwaldzki.

Ile osób mieszka w Śródmieściu?

Śródmieście zajmuje powierzchnię 16 km2. Według danych z 2019 roku liczba mieszkańców szacowana jest na prawie 106 tys. Z tych względów gęstość zaludnienia jest wysoka i wynosi 6 622,9 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Śródmieście?

Ze względu na bliskość różnych miejsc związanych z atrakcjami i rozrywką, chętnie zamieszkują dzielnicę ludzie młodzi i single. Na terenie Śródmieścia znajdują się kluby seniora oraz biblioteki osiedlowe, co sprzyja osobom starszym. Studenci mieszkający w tej dzielnicy mają blisko do Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Występowanie licznych punktów handlowo-usługowych oraz bliskość miejsc pracy powoduje, że młode małżeństwa również poczują się tu dobrze.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta ze Śródmieścia?

Śródmieście znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta. W zależności od tego z jakiego osiedla będziemy dojeżdżać do centrum, podróż może zajmować od 10 do 30 minut.

Środki transportu publicznego w Śródmieściu to tramwaje, autobusy i pociągi. Komunikacja miejska w tej dzielnicy jest dobrze rozwinięta. Przez Śródmieście kursują liczne linie tramwajowe i autobusowe. W tej dzielnicy znajduje się również stacja kolejowa – Wrocław Nadodrze oraz dworzec autobusowy – Dworzec Nadodrze.

Rynek nieruchomości w Śródmieściu

Śródmieście jest dzielnicą, która prężnie się rozwija. Znajdują się tam instytucje biznesu, nauki i administracji. Odwiedzając Śródmieście warto zobaczyć słynny Ostrów Tumski i Biskupin.

W Śródmieściu ze względu na jego historyczny charakter można zobaczyć wiele starych kamienic. Są to obiekty, które często podlegają zabiegom rewitalizacji. Cenione za wysokie sufity, duże okna i piękne elewacje są bardzo atrakcyjne dla inwestorów.

Pomimo że Śródmieście jest gęsto zaludnione, można znaleźć dość dużo terenów nadających się pod nowe budownictwo. Deweloperzy w tej dzielnicy wznoszą osiedla wielorodzinne z zapleczem usługowym, bloki mieszkalno-usługowe, kompleksy mikroapartamentów przeznaczonych pod inwestycje, a także kompleksy apartamentów o standardzie premium.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Śródmieściu?

Deweloperzy budują nowe nieruchomości na różnych osiedlach Śródmieścia. Do najpopularniejszych wśród inwestorów należą: Ołbin i Nadodrze.

Mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Śródmieściu?

Średnia cena mieszkania w Śródmieściu szacowana jest na 12,7 tys. zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny nieruchomości spady o 11%. Przeciętna wartość mieszkania w Śródmieściu wynosi 727 946 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania w Śródmieściu wynosi 3 284 zł/mc. Z kolei przeciętna wielkość lokalu w tej dzielnicy to 59 mkw.

Zobacz również dzielnice w Wrocław

Najnowsze artykuły z Wrocław

Wybrano wykonawcę remontu mostów Uniwersyteckich we Wrocławiu
Bardzo dobra informacja. Miastu Wrocław udało się w końcu wybrać wykonawcę remontu mostów Uniwersyteckich w centrum stolicy Dolnego Śląska. Przeprawa wymaga przeprowadzenia szeregu prac remontowych. Kolejna dobra informacja jest taka, że będzie mało utrudnień dla pieszych, rowerzystów, kierowców i pasażerów MPK.
Wrocław: Na Olszewskiego kładą nowy asfalt. Wypięknieje Aleja Dębowa
Ulica nie będzie zamknięta dla ruchu, będzie on sterowany ręcznie przez pracowników wykonawcy – informuje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.
Neptunie, wróć na rewitalizowany plac Nowy Targ we Wrocławiu!
Do władz miejskich trafiła petycja wrocławskich historyków, by na rewitalizowanym pl. Nowy Targ we Wrocławiu stanęła fontanna Neptuna w jej historycznej formie. – Idea odbudowy fontanny Neptuna nie jest tworzeniem turystycznej dekoracji, ale dowodem autentycznego poczucia zakorzenienia obecnych wrocławian, którzy chcą także dbać o dawne dziedzictwo miasta rodzinnego – piszą w uzasadnieniu zwolennicy.
Wrocław: Zbudujemy kładkę nad Widawą
Jej budowa ma być ukończona w 2025 roku. Według planów będzie miała 40 metrów długości i 3 metry szerokości. Można nią będzie dotrzeć od strony Lasu Lesickiego, będącą częścią Rędzińskiego i od strony Paniewic w gminie Oborniki Śląskie.
Cavatina złożyła wniosek o pozwolenie na budowę 140-metrowego wieżowca Quorum. Nie będzie jednak biurowcem
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy najwyższego, 140-metrowego wieżowca kompleksu wielofunkcyjnego Quorum przy ulicy Sikorskiego, nad brzegiem Odry, w centrum Wrocławia. Jednak inwestor, firma Cavatina Holding zmieniła plany dotyczące funkcji jaką będzie pełnił ten budynek.
Develia zakończy dezinwestycje aktywów komercyjnych. Planuje wielką inwestycję pod Wrocławiem
Jeden z największych deweloperów w Polsce, firma Develia S.A. zamierza do 2028 roku zakończyć proces dezinwestycji aktywów w segmencie biurowym i handlowym, w tym Arkad Wrocławskich i nieruchomości przy ul. Kolejowej we Wrocławiu, oraz zrealizować pierwsze etapy wielkiego projektu magazynowego w podwrocławskim Malinie, w ramach joint venture.
W centrum Wrocławia ruszyła modernizacja dwóch słynnych akademików [ZDJĘCIA]
Wrocław, miasto o bogatej historii i dynamicznym rozwoju, to także unikatowe architektonicznie budynki, które stanowią nieodłączną część krajobrazu miejskiego. W sercu tego miasta znajdują się dwa wyjątkowe akademiki, znane jako „Kredka” i „Ołówek”, które już od lat są symbolem życia studenckiego. Aby wciąż mogły służyć nowym pokoleniom, firmie BERGER Bau została powierzona kompleksowa modernizacja tych ikonicznych budynków.
Kolejny dawny, zabytkowy szpital we Wrocławiu przejdzie rewitalizację
Wszystko wskazuje na to, że po wielu latach, opuszczony, dawny szpital przy ulicy Traugutta we Wrocławiu zostanie w końcu zrewitalizowany i częściowo przebudowany.
Wrocław: Jedna z największych inwestycji na ukończeniu!
Pracownicy Wrocławskich Inwestycji napisali na swoim Facebooku dość wymowny wpis: "Lecimy z masą bitumiczną na kolejnych odcinkach" . Chodzi o układanie nowych jezdni na ulicy Pomorskiej i Placu Staszica. Jeśli pogoda dopisze, w tym tygodniu powinna być wylewana ostatnia warstwa asfaltu.
We Wrocławiu ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego. Tym razem w północno-wschodniej części miasta. Trei Real Estate Poland rozpoczął budowę Vendo Parku we Wrocławiu przy ul. Kiełczowskiej.
REKLAMA