Nowe mieszkania Wrocław

Znaleziono inwestycji: 42
Pokaż inwestycję
Reja 55
Wrocław, Ołbin, Reja 53-55
metraże
33 - 122 m2
zakres cen
do 1 076 629 zł
Pokaż inwestycję
Miasto Ogród Karłowice
Wrocław, Karłowice, Bończyka
metraże
38 - 118 m2
zakres cen
od 492 700 zł
Pokaż inwestycję
Wybrzeże Reymonta
Wrocław, Kleczków, Reymonta 10
metraże
64 - 71 m2
Pokaż inwestycję
Partynice House
Wrocław, Partynice, Kawalerzystów
metraże
41 - 104 m2
Gdańska 1
Pokaż inwestycję
Gdańska 1
Wrocław, Ołbin, Gdańska 1
metraże
49 - 57 m2
MaŚliczne
Pokaż inwestycję
MaŚliczne
Wrocław, Maślice, Królewiecka
metraże
38 - 66 m2
zakres cen
od 364 135 zł
Sady nad Zieloną
Pokaż inwestycję
Sady nad Zieloną
Wrocław, Księże Małe, Blizanowicka 12
metraże
48 - 48 m2
zakres cen
od 463 000 zł
Nowy Grabiszyn
Pokaż inwestycję
Nowy Grabiszyn
Wrocław, Gajowice, Grabiszyńska 163
metraże
36 - 88 m2
Braniborska
Pokaż inwestycję
Braniborska
Wrocław, Szczepin, Braniborska 10E
metraże
35 - 64 m2
Lokum Porto
Pokaż inwestycję
Lokum Porto
Wrocław, Szczepin, Gnieźnieńska 4, 6-8
metraże
31 - 101 m2
zakres cen
od 416 120 zł
Działoszyńska
Pokaż inwestycję
Działoszyńska
Wrocław, Swojczyce, Działoszyńska
metraże
42 - 70 m2
Kajdasza
Pokaż inwestycję
Kajdasza
Wrocław, Jagodno, Kajdasza
metraże
35 - 76 m2
zakres cen
od 346 853 zł
Osiedle Przystań Królewiecka
Pokaż inwestycję
Osiedle Przystań Królewiecka
Wrocław, Maślice, Wołodyjowskiego
metraże
72 - 78 m2
zakres cen
od 462 267 zł
Murowana
Pokaż inwestycję
Murowana
Wrocław, Swojczyce, Byczyńska
metraże
39 - 60 m2
Osiedle Wanilia
Pokaż inwestycję
Osiedle Wanilia
Wrocław, Lipa Piotrowska, Waniliowa
metraże
35 - 62 m2
Słoneczne Jagodno
Pokaż inwestycję
Słoneczne Jagodno
Wrocław, Jagodno, Stanisława Drabika
metraże
27 - 70 m2
zakres cen
od 319 780 zł
Zielona Toskania
Pokaż inwestycję
Zielona Toskania
Wrocław, Jagodno, Buforowa
metraże
27 - 39 m2
zakres cen
od 313 735 zł
Komedy
Pokaż inwestycję
Komedy
Wrocław, Jagodno, Komedy 1b
metraże
78 - 112 m2
zakres cen
od 616 753 zł
Olimpia Port
Pokaż inwestycję
Olimpia Port
Wrocław, Swojczyce, Krzysztofa Kolumba
metraże
40 - 68 m2
zakres cen
od 426 000 zł
Księcia Witolda 46
Pokaż inwestycję
Księcia Witolda 46
Wrocław, Nadodrze, Księcia Witolda 46, 48-50
metraże
62 - 118 m2
zakres cen
od 929 000 zł

Dzielnice we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska podzielona jest na 5 dzielnic. Najludniejszą dzielnicą jest Fabryczna, którą wg danych GUS na dzień 31 grudnia 2020 r. zamieszkiwało 207,7 tys. osób. Ma powierzchnię 118,9 km2. Gęstość zaludnienia wynosi 1746,8 os./km2. Fabryczna dzieli się na następujące osiedla: Gajowice, Popowice Południowe, Grabiszyn-Grabiszynek, Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec, Kuźniki, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Oporów, Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne, Pracze Odrzańskie, Żerniki.

Drugą pod względem ludności dzielnicą Wrocławia są Krzyki. Wg GUS na dzień 31 grudnia 2020 r. zamieszkiwało je 179,9 tys. osób. Mają powierzchnię 54,3 km2. Gęstość zaludnienia wynosi 3301,6 os./km2. Krzyki dzielą się na następujące osiedla: Bieńkowice, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki-Partynice, Księże, Ołtaszyn, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Wojszyce.

Trzecią pod względem ludności dzielnicą Wrocławia jest Śródmieście. Wg GUS na dzień 31 grudnia 2020 r. zamieszkiwało je 103,8 tys. osób. Ma powierzchnię 16 km2. Gęstość zaludnienia wynosi 6022,9 os./km2. Śródmieście dzieli się na następujące osiedla: Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki.

Czwartą pod względem ludności dzielnicą Wrocławia jest Psie Pole. Wg GUS na dzień 31 grudnia 2020 r. zamieszkiwało je 104,8 tys. osób. Ma powierzchnię 97,7 km2. Gęstość zaludnienia wynosi 1059,9 os./km2. Psie Pole dzieli się na następujące osiedla: Karłowice-Różanka, Kleczków, Kowale, Lipa Piotrowska, Osobowice-Rędzin, Pawłowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Psie Pole-Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce-Strachowice-Wojnów, Świniary-Widawa.

Piątą pod względem ludności dzielnicą Wrocławia jest Stare Miasto. Wg GUS na dzień 31 grudnia 2020 r. zamieszkiwało je 45,7 tys. osób. Ma powierzchnię 6,8 km2. Gęstość zaludnienia wynosi 6819,4 os./km2. Stare Miasto dzieli się na następujące osiedla: Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin.

Kawalerki we Wrocławiu na sprzedaż

W bazie Investmap.pl znajdziesz 600 mieszkań typu kawalerka o powierzchniach między 12-52 m. 72 procent z nich posiada balkon, taras lub loggię. Do kawalerki zazwyczaj możesz dokupić 1 miejsce postojowe.

Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w dzielnicach Jagodno, Maślice, Swojczyce, Nadodrze, Ołbin. Wśród nowych mieszkań przeważają mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania w inwestycjach deweloperskich we Wrocławiu i unikniesz prowizji od pośrednika. Najwięcej mieszkań od dewelopera znajdziesz w ofertach Archicom, Develii.

Zakup mieszkania pod inwestycje we Wrocławiu

Wrocław posiada bardzo korzystne położenie geograficzne. Jest usytuowany w strategicznym trójkącie pomiędzy Warszawą, Berlinem i Pragą. Do każdego z tych miast można dotrzeć z Wrocławia w mniej niż 4 godziny samochodem. Dzięki doskonałej infrastrukturze a także ciągle rozwijającemu się lotnisku oraz gęstej sieci kolejowej – miasto jest znakomicie skomunikowane z resztą Polski i Europą. Liczne linie tramwajowe i autobusowe, jak również system roweru miejskiego umożliwiają efektywne przemieszczenia się po mieście i zachęcają mieszkańców do wyboru przyjaznych ekologii środków transportu.

Autostradowa obwodnica miasta, oddana do użytku w 2011 roku, uwolniła centrum miasta od ruchu tranzytowego, tym samym znacząco redukując korki.

Wrocław posiada również jedno z największych lotnisk w Polsce, które przed pandemią COVID-19, w rekordowym roku 2019 obsłużyło łącznie 3 mln 548 tys. podróżnych. W letnim rozkładzie lotów na rok 2021 wrocławski port lotniczy oferuje 7 połączeń sieciowych, 52 połączenia niskokosztowe oraz 30 połączeń czarterowych.

Według raportu z badania społeczności IT 2021 Bulldogjob, respondenci pytani, do jakiego miasta najchętniej by się przeprowadzili, najczęściej wskazywali Wrocław jako miasto najbardziej atrakcyjne pod kątem relokacji zawodowej. Wrocław tym samym wyprzedził takie miasta jak Berlin, Amsterdam czy San Francisco oraz wszystkie inne miejskie ośrodki w Polsce – w tym Warszawę. Niezależnie od tego, jaki model pracy wybierają pracownicy, to często są zainteresowani życiem w większym mieście, które daje im więcej możliwości, nie tylko zawodowych, ale też rozrywkowych, edukacyjnych czy mieszkaniowych. Atutem miasta jest również bogata oferta deweloperska.

Stolica Dolnego Śląska jest trzecim co do wielkości ośrodkiem uniwersyteckim w Polsce. Tylko na studiach stacjonarnych uczy się w stolicy Dolnego Śląska około 150 tysięcy osób. Największymi uczelniami jest uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska. Tak wielka ilość studentów to kolejny powód przemawiający za zakupem mieszkania we Wrocławiu pod wynajem, gdyż popyt gwarantuje rentowność inwestycji. Młodzi ludzie bardzo często wybierają stolicę Dolnego Śląska na dłużej, zostając tu także po ukończeniu studiów. Nowe mieszkania we Wrocławiu od wielu lat sprzedają się bardzo szybko i w corocznie w dużych ilościach. Nowe mieszkanie w dogodnej lokalizacji to pewny zysk dla wynajmującego go np. studentom. Najbardziej poszukiwane nowe mieszkania znajdują się w centrum miasta lub w niewielkim oddaleniu od niego, na Starym Mieście (w tej części stolicy Dolnego Śląska poszukiwane są apartamenty inwestycyjne znajdujące się jak najbliżej wrocławskiego rynku) i w dobrze skomunikowanych częściach Wrocławia. Do największych atutów zaliczana jest też bliskość terenów zielonych w sąsiedztwie inwestycji i bliskość komunikacji miejskiej. Bogata oferta deweloperska Wrocławia pozwala wybrać mieszkania o różnych metrażach i daje zainteresowanym kupnem mieszkania na wynajem na wysoką opłacalność tego typu inwestycji. Nowe mieszkania we Wrocławiu budowane są tak, by w przyszłości przyniosły jak najwyższą stopę zwrotu i cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów. Planując zakup należy pamiętać, że mieszkanie we Wrocławiu zawsze znajdzie nabywcę, zwłaszcza to wybudowane przez dewelopera i takie, które wyróżnia się lepszą jakością i standardem. W razie zmiany miejsca zamieszkania lub wyjazdu, bez problemu znajdziemy na nie nabywcę lub najemcę, który zapewni nam stały zysk.

Średni koszt najmu za metr kwadratowy mieszkania (bez opłat licznikowych i administracyjnych) we Wrocławiu według stanu na maj 2021 r. wynosił 44 zł. W stosunku do stycznia 2021 r. była to zmiana o +3%. W stosunku do lutego 2020 roku (stan przed rozpoczęciem pandemii COVID-19) jest to spadek o -5%.

Drożej za najem metra kwadratowego mieszkania płacono w maju 2021 roku tylko na rynku nieruchomości w Warszawie – 52 zł. Wrocław razem z Gdańskiem uplasował się na 2. miejscu. 

Porównanie kosztów najmu i raty kredytu:

Średni koszt najmu za nowe mieszkanie o powierzchni 40 mkw. we Wrocławiu (bez opłat licznikowych i administracyjnych) wyniósł według stanu na maj 2021 roku 1750 zł. Rata kredytu na zakup takiego mieszkania (przy założeniu 10% wkładu własnego) wynosiła 1495 zł. Różnica wynosiła więc 255 zł.

Warto jednak podkreślić, że zakup mieszkania wymaga posiadania przynajmniej 10% wkładu własnego. Poza tym nigdy nie wiadomo kiedy i jak szybko będą rosły stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów, ani jak w przyszłości będą się zmieniały koszty najmu. Decyzję czy kupić czy wynająć mieszkanie, zwykle podejmuje się więc raczej pod kątem tego czy ktoś posiada oszczędności pokrywające wkład własny, zdolność kredytową i czy chce wiązać się z danym mieszkaniem. Jeśli tak, to zwykle dokonuje zakupu, a jeśli nie, to staje się najemcą.

Rentowność netto inwestycji mieszkaniowych w przypadku Wrocławia, według stanu na maj 2021 r. wygląda następująco: 

  • w przypadku gdy mieszkanie wynajęte jest przez 12 miesięcy jest to 4,1%;
  • w przypadku gdy mieszkanie wynajęte jest przez 11 miesięcy jest to 3,7%;
  • w przypadku gdy mieszkanie wynajęte jest przez 6 miesięcy jest to 1,4%.

Według NBP średnie oprocentowanie lokat bankowych w Polsce wynosiło w maju 2021 roku 0,2%, co po odliczeniu podatku dawało 0,16%. Rentowność netto inwestycji w mieszkanie było więc we Wrocławiu 8-krotnie wyższe niż na przeciętnej lokacie bankowej. 

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Przeciętna cena transakcyjna 1 mkw. mieszkania według danych Narodowego Banku Polskiego w I kwartale 2021 roku wynosiła we Wrocławiu 8423 zł w przypadku rynku pierwotnego i 8057 zł w przypadku rynku wtórnego.

Przeciętne ceny transakcyjne 1 mkw. mieszkania w poszczególnych dzielnicach Wrocławia:

  • KRZYKI – 11006 zł/mkw. (rynek pierwotny) 
  • ŚRÓDMIEŚCIE – 10362 zł/mkw. (rynek pierwotny) 
  • STARE MIASTO – 8221 zł/mkw. (rynek pierwotny) 
  • FABRYCZNA – 7846 zł/mkw. (rynek pierwotny) 
  • PSIE POLE – 7461 zł/mkw. (rynek pierwotny) 

Ilu mieszkańców ma Wrocław

Wrocław liczył według GUS w dniu 31 grudnia 2020 r. 641,9 tys. mieszkańców. Liczba ta jest jednak niewspółmierna do rzeczywistej ilości osób przebywających w mieście. Według szacunków MPWiK (na podstawie średniego zużycia wody w 2019 r.) Wrocław zamieszkuje od 825 do 850 tys. osób. Policja szacuje aktualną ilość osób mieszkających w stolicy Dolnego Śląska na około milion. Wśród nich znajdują się studenci, pracownicy sezonowi i imigranci np. z Ukrainy.

W maju 2021 roku liczba bezrobotnych we Wrocławiu wynosiła 10,3 tys., a stopa bezrobocia 2,6%. Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 183 tys. Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 6096,99 zł. Ilość podmiotów gospodarki narodowej 129,9 tys. 

Komunikacja we Wrocławiu

System komunikacji autobusowej we Wrocławiu w układzie stałym według stanu na koniec 2020 roku składa się ze 117 linii (50 normalnych, 5 pośpiesznych, 2 szczytowych, 4 podmiejskich, 17 strefowych, i 16 linii nocnych) oraz (8 gminy Siechnice, 6 gminy Kąty Wrocławskie, 2 gminy Czernica, 7 gminy Kobierzyce). Ponadto istnieją linie komercyjne.

System komunikacji tramwajowej we Wrocławiu według stanu na 2011 rok, obejmuje 190,14 km pojedynczego toru, po którym kursują 21 linie dzienne (16 stałych i 5 okresowych) o łącznej długości 266 km, które obsługują 408 przystanków w obrębie miasta. W ich przebiegu znajdują się 3 zajezdnie, 20 pętli oraz 3 krańcówki.

Zobacz również dzielnice w Wrocław

Najnowsze artykuły z Wrocław

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na nowy budynek dydaktyczno-administracyjny ASP we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
W piątek 21 stycznia Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (ASP) we współprac...
Rusza kolejny etap remontu zabytkowego mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu
W sobotę, 22 stycznia rozpoczyna się kolejny etap robót na zabytkowym moście Zwierzynieckim we Wrocł...
Jest decyzja o przetargu na przebudowę całej ulicy Pomorskiej i części placu Staszica [WIZUALIZACJE]
Jedna z najbardziej zniszczonych i wyeksploatowanych ulic w centrum Wrocławia doczeka się w końcu re...
We Wrocławiu powstaje Aleja Wielkiej Wyspy i most Wschodni [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...
W centrum Wrocławia trwa budowa nowego biurowca Infinity [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Budowa biurowca Infinity w centrum stolicy Dolnego Śląska wkracza w kluczowy etap realizacji. Genera...
Obok zabytkowego kościoła ewangelickiego przy ulicy Kazimierza Wielkiego wybudowana zostanie współczesna kamienica [WIZUALIZACJE]
Zniknie kolejna niezabudowana działka na Starym Mieście we Wrocławiu. Tym razem chodzi o niewielką d...
WroSat, czyli pierwszy studencki nanosatelita z Wrocławia
Wrocławski Park Technologiczny objął patronatem projekt WroSat, w ramach którego powstanie pierwszy...
AMW ma pomysł na zagospodarowanie dużego kompleksu wojskowego w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]
Jest szansa, że Wrocław odzyska kolejny, dotychczas zamknięty dla mieszkańców duży teren w centrum m...
Na Starym Mieście we Wrocławiu ruszyła budowa kompleksu Bernardyńska [ZDJĘCIA + FILM + WIZUALIZACJE]
W samym centrum Wrocławia, na Starym Mieście, na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami: Bernardyńs...
Echo Investment S.A. wybuduje w centrum Wrocławia nowy, wielki kompleks biurowy
To już przesądzone. Z centrum Wrocławia zniknie stacja paliw BP znajdująca się przy ulicy Swobodnej...
REKLAMA