Wrocław

NOWE MIESZKANIA WROCŁAW ŚRÓDMIEŚCIE

Znaleziono inwestycji: 14
Pokaż inwestycję
Kamienice Szczytnicka
Wrocław, Śródmieście, Szczytnicka 29-31
metraże
37 - 91 m2
Pokaż inwestycję
River Point
Wrocław, Śródmieście, most Mieszczański
metraż
41 m2
Pokaż inwestycję
Niemcewicza 32a
Wrocław, Śródmieście, ul. Niemcewicza 32a
Pokaż inwestycję
Żeromskiego 51
Wrocław, Śródmieście, Żeromskiego 51
Lokum Vena
Pokaż inwestycję
Lokum Vena
Wrocław, Śródmieście, Poniatowskiego
Browary Wrocławskie
Pokaż inwestycję
Browary Wrocławskie
Wrocław, Śródmieście, Jedności Narodowej 204-220
Reja 55
Pokaż inwestycję
Reja 55
Wrocław, Śródmieście, Reja 53-55
Kępa Mieszczańska
Pokaż inwestycję
Kępa Mieszczańska
Wrocław, Śródmieście, Romana Dmowskiego
Sienkiewicza Résidence
Pokaż inwestycję
Sienkiewicza Résidence
Wrocław, Śródmieście, Sienkiewicza 32
Atmo
Pokaż inwestycję
Atmo
Wrocław, Śródmieście, Dmowskiego 13
Bulwar Drobnera
Pokaż inwestycję
Bulwar Drobnera
Wrocław, Śródmieście, Jedności Narodowej 43
Kępa Mieszczańska
Pokaż inwestycję
Kępa Mieszczańska
Wrocław, Śródmieście, Mieszczańska
Ogrody Graua
Pokaż inwestycję
Ogrody Graua
Wrocław, Śródmieście, Gdańska
Księcia Witolda 46
Pokaż inwestycję
Księcia Witolda 46
Wrocław, Śródmieście, Księcia Witolda 46, 48-50
Gdańska 1
Pokaż inwestycję
Gdańska 1
Wrocław, Śródmieście, Gdańska 1
Przystań Wilhelma
Pokaż inwestycję
Przystań Wilhelma
Wrocław, Śródmieście, Braci Gierymskich 149
Marina III
Pokaż inwestycję
Marina III
Wrocław, Śródmieście
Marina II
Pokaż inwestycję
Marina II
Wrocław, Śródmieście
[Wrocław] Piwna 19-21
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Piwna 19-21
Wrocław, Śródmieście
[Wrocław] Budynek wielorodzinny "Wyspa Mieszczańska"
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Budynek wielorodzinny "Wyspa Mieszczańska"
Wrocław, Śródmieście

Śródmieście położone jest na prawym brzegu Odry, naprzeciw Starego Miasta. Dzielnica znana jest z XIX-wiecznej zabudowy oraz licznych parków. Ze względu na bliskość punktów rozrywki i ośrodków kultury, Śródmieście cenią sobie zarówno osoby starsze, jak też młode. Na tym obszarze swoje siedziby mają liczne firmy, administracja miasta, a także uczelnie wyższe takie jak: Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Jakie są osiedla w Śródmieściu?

Śródmieście dzieli się na 6 osiedli: Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Ołbin, Nadodrze, Kleczków oraz Plac Grunwaldzki.

Ile osób mieszka w Śródmieściu?

Śródmieście zajmuje powierzchnię 16 km2. Według danych z 2019 roku liczba mieszkańców szacowana jest na prawie 106 tys. Z tych względów gęstość zaludnienia jest wysoka i wynosi 6 622,9 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Śródmieście?

Ze względu na bliskość różnych miejsc związanych z atrakcjami i rozrywką, chętnie zamieszkują dzielnicę ludzie młodzi i single. Na terenie Śródmieścia znajdują się kluby seniora oraz biblioteki osiedlowe, co sprzyja osobom starszym. Studenci mieszkający w tej dzielnicy mają blisko do Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Występowanie licznych punktów handlowo-usługowych oraz bliskość miejsc pracy powoduje, że młode małżeństwa również poczują się tu dobrze.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta ze Śródmieścia?

Śródmieście znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta. W zależności od tego z jakiego osiedla będziemy dojeżdżać do centrum, podróż może zajmować od 10 do 30 minut.

Środki transportu publicznego w Śródmieściu to tramwaje, autobusy i pociągi. Komunikacja miejska w tej dzielnicy jest dobrze rozwinięta. Przez Śródmieście kursują liczne linie tramwajowe i autobusowe. W tej dzielnicy znajduje się również stacja kolejowa – Wrocław Nadodrze oraz dworzec autobusowy – Dworzec Nadodrze.

Rynek nieruchomości w Śródmieściu

Śródmieście jest dzielnicą, która prężnie się rozwija. Znajdują się tam instytucje biznesu, nauki i administracji. Odwiedzając Śródmieście warto zobaczyć słynny Ostrów Tumski i Biskupin.

W Śródmieściu ze względu na jego historyczny charakter można zobaczyć wiele starych kamienic. Są to obiekty, które często podlegają zabiegom rewitalizacji. Cenione za wysokie sufity, duże okna i piękne elewacje są bardzo atrakcyjne dla inwestorów.

Pomimo że Śródmieście jest gęsto zaludnione, można znaleźć dość dużo terenów nadających się pod nowe budownictwo. Deweloperzy w tej dzielnicy wznoszą osiedla wielorodzinne z zapleczem usługowym, bloki mieszkalno-usługowe, kompleksy mikroapartamentów przeznaczonych pod inwestycje, a także kompleksy apartamentów o standardzie premium.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Śródmieściu?

Deweloperzy budują nowe nieruchomości na różnych osiedlach Śródmieścia. Do najpopularniejszych wśród inwestorów należą: Ołbin i Nadodrze.

Mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Śródmieściu?

Średnia cena mieszkania w Śródmieściu szacowana jest na 12,7 tys. zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny nieruchomości spady o 11%. Przeciętna wartość mieszkania w Śródmieściu wynosi 727 946 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania w Śródmieściu wynosi 3 284 zł/mc. Z kolei przeciętna wielkość lokalu w tej dzielnicy to 59 mkw.

Zobacz również dzielnice w Wrocław

Najnowsze artykuły z Wrocław

Co dalej z budową ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?
Co dalej z budową ostatniego, brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia? Niestety, na rozstrzygniecie przetargu na realizację tej bardzo ważnej inwestycji jeszcze poczekamy. Nowa infrastruktura komunikacyjna będzie stanowiła istotne połączenie dla miejscowości na południowych obrzeżach stolicy Dolnego Śląska, tworząc prawie 4-kilometrowy odcinek trasy.
73-metrowy budynek apartamentowy Quorum C we Wrocławiu gotowy do zamieszkania
Górujący nad centrum Wrocławia 23-piętrowy budynek mieszkalny Quorum C jest już gotowy do zamieszkania! Spółka Resi Capital S.A., należąca do grupy deweloperskiej Cavatina Group S.A., uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla tego obiektu. Inwestycja stanowi część miastotwórczego, wielofunkcyjnego projektu Quorum realizowanego tuż nad brzegiem Odry i dostarcza na lokalny rynek 341 apartamentów z segmentu premium.
Centrum Wroclavia z nową atrakcją dla klientów
Jedno z największych i najpopularniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce, Wroclavia rozszerza współpracę z obecnym najemcą, torem kartingowym Pitlane. Na ponad 1000 metrów kwadratowych dotychczasowego parkingu powstał wyjątkowy, letni bar oparty na motywie Formuły 1. Jedyna w swoim rodzaju przestrzeń będzie zapraszać wrocławian do spędzania wolnego czasu na wspólnym oglądaniu wyścigów i klasyki kina samochodowego, słuchaniu muzyki na żywo i plażowaniu z dobrą pizzą w dłoni.
We Wrocławiu powstanie mikrohub dostawczy. Elektryczne rowery towarowe zamiast samochodów dostawczych
W stolicy Dolnego Śląska powstanie mikrohub dostawczy. Elektryczne rowery towarowe zastąpią duże samochody dostawcze, które poruszają się w dużych ilościach po ulicach miasta. Rowerami rozwożone będą paczki w centrum Wrocławia. Porozumienie w tej sprawie podpisano w środę 17 lipca na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Vastint Poland oddał we Wrocławiu do użytku nowy biurowiec i hotel [ZDJĘCIA]
Vastint Poland oddał do użytku zespół budynków, w skład którego wchodzą biurowiec B10 oraz hotel Element by Westin. Nowo powstały projekt zlokalizowany jest przy ulicy Bolkowskiej, tuż obok Business Garden i stanowi jego naturalne rozszerzenie.
Biurowiec Swobodna SPOT w centrum Wrocławia pnie się w górę [FILM+WIZUALIZACJE]
Prace nad pierwszym etapem wrocławskiej inwestycji Echo Investment przy ulicy Swobodnej 60 postępują zgodnie z planem. Dynamiczne tempo budowy, której konstrukcja wyszła już z ziemi, będzie teraz widoczne gołym okiem. Co około 3 tygodnie budynek będzie wyższy o kolejne piętro i za pół roku osiągnie docelową wysokość 11 pięter. Gotowy biurowiec Swobodna SPOT powita najemców już za rok.
Kolejny fragment ulicy Dolnobrzeskiej zostanie przebudowany
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców wrocławskiej Leśnicy i okolicy. Miasto zdecydowało się na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Dolnobrzeskiej, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych tego z roku na rok coraz bardziej rozbudowującego się osiedla.
Szwajcarska firma Endress+Hauser uruchomiła laboratorium wzorcujące we Wrocławiu
Polski oddział szwajcarskiej Grupy Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam realizowane usługi w zakresie kalibracji przepływomierzy oraz przetworników ciśnienia i temperatury.
Ulica Reymonta zostanie przebudowana. Wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej
Jedna z ważniejszych ulic w stolicy Dolnego Śląska doczeka się przebudowy. Chodzi o przebiegającą przez wrocławskie osiedle Kleczków ulicę Władysława Reymonta, prowadzącą ze Śródmieścia w kierunku północnej części miasta.
Galeria Wroclavia z nowym sklepem ze streetwearową modą
Oferta Galerii Wroclavia wzbogaciła się o nowy sklep ze streetwearową modą. Na drugim piętrze tego centrum handlowego w centrum Wrocławia został otwarty salon marki SNIPES.
REKLAMA