Wrocław

NOWE MIESZKANIA WROCŁAW STARE MIASTO

Znaleziono inwestycji: 14
Pokaż inwestycję
Braniborska
Wrocław, Stare Miasto, Braniborska 10E
Pokaż inwestycję
Centro Domini
Wrocław, Stare Miasto, Klemensa Janickiego
Pokaż inwestycję
Lokum Porto
Wrocław, Stare Miasto, Gnieźnieńska 4, 6, 8
Pokaż inwestycję
Budynek wielorodzinny, ul. Czarnieckiego 31
Wrocław, Stare Miasto, Czarnieckiego 31
Legnicka 60C
Pokaż inwestycję
Legnicka 60C
Wrocław, Stare Miasto, Legnicka 60c
NOHO Wrocław
Pokaż inwestycję
NOHO Wrocław
Wrocław, Stare Miasto, Świdnicka 21-23
Lelewela 9
Pokaż inwestycję
Lelewela 9
Wrocław, Stare Miasto, Lelewela 9
Quorum E
Pokaż inwestycję
Quorum E
Wrocław, Stare Miasto, Sikorskiego 34
[Wrocław] Apartamenty "Słubicka"
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Apartamenty "Słubicka"
Wrocław, Stare Miasto, Słubicka 20
Quorum Apartments
Pokaż inwestycję
Quorum Apartments
Wrocław, Stare Miasto, Sikorskiego 26
Wrocław Zachód
Pokaż inwestycję
Wrocław Zachód
Wrocław, Stare Miasto
Bulwar Staromiejski
Pokaż inwestycję
Bulwar Staromiejski
Wrocław, Stare Miasto, Wszystkich Świętych
Equity Eco City Wrocław
Pokaż inwestycję
Equity Eco City Wrocław
Wrocław, Stare Miasto
Nowa Manufaktura
Pokaż inwestycję
Nowa Manufaktura
Wrocław, Stare Miasto, Kościuszki 116-118
[Wrocław] Osiedle "Nowa Tęczowa"
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Nowa Tęczowa"
Wrocław, Stare Miasto
Pixel House
Pokaż inwestycję
Pixel House
Wrocław, Stare Miasto, Legnicka 49
Czysta 4
Pokaż inwestycję
Czysta 4
Wrocław, Stare Miasto, Czysta 4
Apartamenty Nad Rzeką
Pokaż inwestycję
Apartamenty Nad Rzeką
Wrocław, Stare Miasto, Michalczyka 3
Długa 15
Pokaż inwestycję
Długa 15
Wrocław, Stare Miasto, Długa 15
Tęczowa 83A
Pokaż inwestycję
Tęczowa 83A
Wrocław, Stare Miasto, Tęczowa 83a

Stare Miasto położone jest w samym sercu Wrocławia. Dzielnica jest bardzo popularna wśród mieszkańców, jak również turystów. Charakteryzuje się wspaniałymi zabytkami architektury takimi jak: Ratusz, kościoły parafialne, zespoły klasztorne czy pałac królewski. Na Starym Mieście można również spotkać ośrodki kultury, muzea, ale także liczne kawiarnie i restauracje.

Komunikacja na Starym Mieście jest bardzo dobrze zorganizowana. Kursują tu tramwaje, autobusy i pociągi.

W historycznej części dzielnicy rewitalizuje się stare XIX i XX-wieczne kamienice. Na pozostałych terenach Starego Miasta deweloperzy budują nowe mieszkania, w sporej części przeznaczone pod inwestycje.

Jakie są osiedla na Starym Mieście?

Stare Miasto graniczy ze Śródmieściem i Grabiszynem. Dzielnicę dzieli się na 3 osiedla: Stare Miasto, Szczepin oraz Przedmieście Świdnickie.

Ile osób mieszka na Starym Mieście?

Stare Miasto zajmuje powierzchnię 6,8 km2. Liczba mieszkańców szacowana jest na około 45 tys. Gęstość zaludnienia jest zatem wysoka i wynosi około 6,7 tys. os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Stare Miasto?

Obszar Starego Miasta zamieszkują różne grupy społeczne – od studentów po seniorów. Dzielnica zapewnia mieszkańcom wiele atrakcji. Bardzo dobrze rozwinięta jest oferta handlowa i edukacyjna. Ponadto organizowane są tu również kluby seniora. Dla osób spragnionych rozrywki działa tu wiele klubów nocnych. Dlatego odnajdą się tu również ludzie młodzi i single.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum ze Starego Miasta?

Komunikacja na Starym Mieście jest bardzo dobrze zorganizowana. Kursują tu tramwaje, autobusy i pociągi. Dojazd z obrzeży dzielnicy do centrum zajmuje od 10 do 20 minut transportem publicznym. Do Starego Miasta dojeżdża powyżej 20 linii tramwajowych. Z kolei linii autobusowych jest jeszcze więcej. Dzielą się one na dzienne, nocne, pospieszne, podmiejskie, a także szczytowe i specjalne. Na Starym Mieście znajduje się 8 stacji kolejowych i dworców autobusowych.

Rynek nieruchomości na Starym Mieście

Ze względu na dużą gęstość zaludnienia, niewielki obszar oraz ograniczoną liczbę terenów inwestycyjnych, na Starym Mieście powstaje znacznie mniej nowych budynków niż w pozostałych dzielnicach Wrocławia.

Deweloperzy stawiają na Starym Mieście nowe budynki mieszkalno-usługowe przeznaczone zarówno na użytek własny, jak również w celach inwestycyjnych. Są to często nieruchomości o podwyższonym standardzie. Ponadto w tej dzielnicy buduje się kompleksy apartamentów oraz zespoły bloków mieszkalnych.

W części historycznej Starego Miasta deweloperzy rewitalizują stare kamienice. Stają się one w ten sposób świetną okazją dla inwestorów do zarabiania na wynajmie dla biznesmenów czy turystów.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Starym Mieście?

Deweloperzy są aktywni na każdym z 3 osiedli Starego Miasta. W okolicy o zabudowie historycznej rewitalizowane są stare kamienice. Natomiast na Szczepinie inwestorzy budują nowe, modernistyczne budynki.

Mieszkania na sprzedaż na Starym Mieście bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Starym Mieście. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Starym Mieście?

Średnia cena mieszkania na Starym Mieście szacowana jest na 12,2 tys. zł/mkw. W ostatnich 12 miesiącach ceny nieruchomości wzrosły tu o 2%. Przeciętna wartość mieszkania w tej dzielnicy wynosi 699 184 zł.

Przeciętny koszt wynajęcia mieszkania na Starym Mieście szacowany jest na 3 442 zł/mc. Z kolei średnia powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 57 mkw.

Zobacz również dzielnice w Wrocław

Najnowsze artykuły z Wrocław

Co dalej z budową ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?
Co dalej z budową ostatniego, brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia? Niestety, na rozstrzygniecie przetargu na realizację tej bardzo ważnej inwestycji jeszcze poczekamy. Nowa infrastruktura komunikacyjna będzie stanowiła istotne połączenie dla miejscowości na południowych obrzeżach stolicy Dolnego Śląska, tworząc prawie 4-kilometrowy odcinek trasy.
73-metrowy budynek apartamentowy Quorum C we Wrocławiu gotowy do zamieszkania
Górujący nad centrum Wrocławia 23-piętrowy budynek mieszkalny Quorum C jest już gotowy do zamieszkania! Spółka Resi Capital S.A., należąca do grupy deweloperskiej Cavatina Group S.A., uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla tego obiektu. Inwestycja stanowi część miastotwórczego, wielofunkcyjnego projektu Quorum realizowanego tuż nad brzegiem Odry i dostarcza na lokalny rynek 341 apartamentów z segmentu premium.
Centrum Wroclavia z nową atrakcją dla klientów
Jedno z największych i najpopularniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce, Wroclavia rozszerza współpracę z obecnym najemcą, torem kartingowym Pitlane. Na ponad 1000 metrów kwadratowych dotychczasowego parkingu powstał wyjątkowy, letni bar oparty na motywie Formuły 1. Jedyna w swoim rodzaju przestrzeń będzie zapraszać wrocławian do spędzania wolnego czasu na wspólnym oglądaniu wyścigów i klasyki kina samochodowego, słuchaniu muzyki na żywo i plażowaniu z dobrą pizzą w dłoni.
We Wrocławiu powstanie mikrohub dostawczy. Elektryczne rowery towarowe zamiast samochodów dostawczych
W stolicy Dolnego Śląska powstanie mikrohub dostawczy. Elektryczne rowery towarowe zastąpią duże samochody dostawcze, które poruszają się w dużych ilościach po ulicach miasta. Rowerami rozwożone będą paczki w centrum Wrocławia. Porozumienie w tej sprawie podpisano w środę 17 lipca na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Vastint Poland oddał we Wrocławiu do użytku nowy biurowiec i hotel [ZDJĘCIA]
Vastint Poland oddał do użytku zespół budynków, w skład którego wchodzą biurowiec B10 oraz hotel Element by Westin. Nowo powstały projekt zlokalizowany jest przy ulicy Bolkowskiej, tuż obok Business Garden i stanowi jego naturalne rozszerzenie.
Biurowiec Swobodna SPOT w centrum Wrocławia pnie się w górę [FILM+WIZUALIZACJE]
Prace nad pierwszym etapem wrocławskiej inwestycji Echo Investment przy ulicy Swobodnej 60 postępują zgodnie z planem. Dynamiczne tempo budowy, której konstrukcja wyszła już z ziemi, będzie teraz widoczne gołym okiem. Co około 3 tygodnie budynek będzie wyższy o kolejne piętro i za pół roku osiągnie docelową wysokość 11 pięter. Gotowy biurowiec Swobodna SPOT powita najemców już za rok.
Kolejny fragment ulicy Dolnobrzeskiej zostanie przebudowany
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców wrocławskiej Leśnicy i okolicy. Miasto zdecydowało się na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Dolnobrzeskiej, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych tego z roku na rok coraz bardziej rozbudowującego się osiedla.
Szwajcarska firma Endress+Hauser uruchomiła laboratorium wzorcujące we Wrocławiu
Polski oddział szwajcarskiej Grupy Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam realizowane usługi w zakresie kalibracji przepływomierzy oraz przetworników ciśnienia i temperatury.
Ulica Reymonta zostanie przebudowana. Wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej
Jedna z ważniejszych ulic w stolicy Dolnego Śląska doczeka się przebudowy. Chodzi o przebiegającą przez wrocławskie osiedle Kleczków ulicę Władysława Reymonta, prowadzącą ze Śródmieścia w kierunku północnej części miasta.
Galeria Wroclavia z nowym sklepem ze streetwearową modą
Oferta Galerii Wroclavia wzbogaciła się o nowy sklep ze streetwearową modą. Na drugim piętrze tego centrum handlowego w centrum Wrocławia został otwarty salon marki SNIPES.
REKLAMA