NOWE MIESZKANIA BIAŁYSTOK

Znaleziono inwestycji: 15
Pokaż inwestycję
Sady Antoniukowskie
Białystok, Antoniuk, Ukośna
Pokaż inwestycję
Willa Przy Parku
Białystok, Mickiewicza, Przemysłowa 27
Pokaż inwestycję
Nowa Wygoda
Białystok, Wygoda, 42 Pułku Piechoty 72
Pokaż inwestycję
Apartamenty Alto
Białystok, Nowe Miasto, Magazynowa
Apartamenty Sosnowa
Pokaż inwestycję
Apartamenty Sosnowa
Białystok, Przydworcowe, Sosnowskiego
Przy Kołłątaja
Pokaż inwestycję
Przy Kołłątaja
Białystok, Wysoki Stoczek, Kołłątaja
Villa Antoniuk
Pokaż inwestycję
Villa Antoniuk
Białystok, Dziesięciny II, Hallera 1, 3
Duo Apartamenty
Pokaż inwestycję
Duo Apartamenty
Białystok, Zawady, Lodowa 77
Złota Rezydencja
Pokaż inwestycję
Złota Rezydencja
Białystok, Sienkiewicza, Złota
Apartamenty Zwycięstwa
Pokaż inwestycję
Apartamenty Zwycięstwa
Białystok, Antoniuk, Zwycięstwa
Apartamenty Kopernik
Pokaż inwestycję
Apartamenty Kopernik
Białystok, Przydworcowe, Kaczorowskiego 14
Ciepła 38 Apartamenty
Pokaż inwestycję
Ciepła 38 Apartamenty
Białystok, Sienkiewicza, Ciepła 38
Wspólna Zachodnia
Pokaż inwestycję
Wspólna Zachodnia
Białystok, Kawaleryjskie, Wspólna
NOVA WIATRAKOWA
Pokaż inwestycję
NOVA WIATRAKOWA
Białystok, Centrum
[Białystok] Osiedle "Apartamenty Jagiellońskie"
Pokaż inwestycję
[Białystok] Osiedle "Apartamenty Jagiellońskie"
Białystok, -, Jurowiecka 23
[Białystok] Apartamentowiec "Apartamenty przy Operze"
Pokaż inwestycję
[Białystok] Apartamentowiec "Apartamenty przy Operze"
Białystok, Przydworcowe
Pokaż inwestycję
[Białystok] Osiedle "Eko-Osiedle"
Białystok, Bagnówka
Pokaż inwestycję
[Białystok] Apartamentowce "Tysiąclecia"
Białystok, Białostoczek
Pokaż inwestycję
[Białystok] Centrum Żelazna
Białystok, -
Pokaż inwestycję
[Białystok] Kompleks mieszkaniowy "Nowa Blokowa"
Białystok, -

Białystok położony jest we wschodniej Polsce na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą. Miasto liczące prawie 300 tys. mieszkańców jest dziesiąte pod względem liczby mieszkańców w Polsce i drugie pod względem gęstości zaludnienia. Położenie miasta w pobliżu Białorusi, Litwy i Rosji oraz uwarunkowania historyczne sprawiły, że miasto jest kolebką różnych kultur, wyznań i narodowości. Pod względem gospodarczym miasto posiada profil przemysłowo-handlowy. Białystok to również ciekawy rejon turystyczny, m.in. ze względu na różnorodność architektoniczną.

Białystok jest centralnym rejonem województwa podlaskiego. Rozwój miasta, łączy się również ze wzrostem popytu na nieruchomości mieszkaniowe. To, co również przyciąga do miasta, to nie tylko rozwinięta infrastruktura, ale nieskażona zieleń, czy dbałość o zrównoważony rozrost.

Wachlarz oferty z każdym rokiem staje się coraz szerszy. Jeszcze do niedawna dominowały na rynku oferty z rynku wtórnego. Ale sytuacja pomału zaczyna się zmieniać. Ceny mieszkań na tle innych dużych miast w kraju są stosunkowo niskie. Dlatego można obecnie kupić ładne i duże mieszkanie w Białymstoku za rozsądną cenę.

Najlepsze osiedle

W rankingu dzielnic Otodom najlepsze okazały się ex aequo osiedle Słoneczny Stok i Mickiewicza. Wśród kategorii konkursu było m.in.: bezpieczeństwo, komunikacja, koszty życia, ekologia czy oferta handlowa. Choć oba zwycięskie osiedla nie leżą w centrum miasta, to na tyle blisko, że np. z atrakcjami czy komunikacją nie ma problemu. Oba osiedla również chwalone są za dobrą infrastrukturę. Łącznie każde z tych dwóch osiedli otrzymało notę 3,78 punktu. Atutem osiedla Mickiewicza jest również bliskość terenów zielonych. W obrębie osiedla znajduje się Las Zwierzyniecki oraz Zoo.

Rynek najmu

Dużym atutem miasta jest świetna jakość infrastruktury oraz bliskość dużych dróg komunikacyjnych. Spora liczba terenów zielonych wpływa na dobrą jakość powietrza. Do miasta napływa duża liczba studentów z kraju i z zagranicy. Do najważniejszych uczelni wyższych w Białymstoku należy zaliczyć Politechnikę Białostocką oraz Uniwersytet Medyczny.

Typowym najemcą w Białymstoku jest student, osoba młoda, która dopiero zaczyna pracę. Od pewnego czasu napływa również inna grupa najemców – pracownicy fizyczni ze wschodu. Największy popyt na mieszkania wśród najemców dotyczy tych 2-pokojowych. Standardem stał się już internet i telewizja w wynajmowanym mieszkaniu. Natomiast mikro kawalerki nie cieszą się obecnie zainteresowaniem najemców. Za mieszkanie 2-pokojowe w dobrej lokalizacji w Białymstoku trzeba zapłacić około 1200 zł czynszu netto. Za kawalerkę natomiast niewiele mniej, bo około 1000 zł.

Średnia rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem wynosi do 6%. Inwestor powinien jeszcze uwzględnić fakt, że miasto jest coraz lepiej skomunikowane. Obwodnice wokół miasta sprawiają, że z jednego końca miasta na drugi koniec podróż trwa 20-30 minut. Tradycyjnie najlepsze do mieszkania pod inwestycje znajdują się w okolicach centrum Białegostoku. Z tego względu atrakcyjne jest Centrum, Przydworcowe, Piaski, Bojary, Sienkiewicza, Skorupy, Piasta czy Mickiewicza. Natomiast osiedle Ignatki znajdujące się na obrzeżach miasta, jest również polecane jako te dobrze funkcjonujące.

Nowe inwestycje

Deweloperzy na rynku białostockim przyciągają klientów za pomocą darmowych projektów aranżacji mieszkania, komórkami lokatorskimi i miejscami postojowymi w cenie. Do udogodnień na nowo powstających inwestycjach należy zaliczyć: zamknięte osiedla z monitoringiem, place zabaw i tereny zielone. Ponadto można liczyć na niższe czynsze jeśli nowymi lokalami zarządza wspólnota mieszkaniowa, a nie państwowa spółdzielnia.

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się średniej wielkości mieszkania: 2- i 3-pokojowe. Zdecydowanie mniej dostępnych jest kawalerek i większych mieszkań. Spośród nowych inwestycji w Białymstoku dominują standardowe osiedla z niskimi blokami. Najliczniejszą grupą nieruchomości są wielorodzinne osiedla, realizowane etapowo oraz bardziej kameralne z niską zabudową. Można również spotkać osiedla apartamentowe z zapleczem usługowym, zlokalizowane w tętniącym życiem obszarach miasta. Kolejną grupą inwestycji są modernistyczne jednorodzinne domy w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Do tej grupy inwestycji należy zaliczyć również wille miejskie bardziej oddalone od centrum miasta.

Nowe osiedla powstają w niemal wszystkich dzielnicach miasta. Jednak najwięcej nowych budynków powstaje na takich osiedlach jak: Sienkiewicza, Przydworcowe, Wysoki Stoczek, Piasta, Nowe Miasto, Kawaleryjskie czy Dziesięciny. Bliżej centrum powstają nowe apartamenty oraz kameralne osiedla mieszkalno-usługowe, natomiast bloki wielorodzinne dominują na terenach bardziej oddalonych od Śródmieścia.

Mieszkania na sprzedaż w Białymstoku bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń z rynku pierwotnego znajdziesz nowe mieszkanie w Białymstoku i kupisz je bez prowizji od pośrednika.

Ceny mieszkań

W kwietniu 2022 r. przeciętna cena 1 mkw. mieszkania w Białymstoku to 6928 zł. Natomiast najdroższą dzielnicą miasta są Skorupy, gdzie średnia cena za 1 mkw. wynosiła 8057 zł. Jest to więc ponad 1000 zł więcej od przeciętnej ceny w mieście. Na kolejnych miejscach wśród najdroższych osiedli Białegostoku są Bacieczki oraz Centrum. Średnie ceny za 1 mkw. kształtowały się tam odpowiednio 7963 i 7567 zł.

Najtańszą zaś dzielnicą Białegostoku są Dojlidy Górne. Przeciętna cena 1 mkw. wynosiła tu 4253 zł. Nieco drożej jest na Zielonych Wzgórzach, gdzie średnio za 1 mkw. mieszkania trzeba było zapłacić 5254 zł.

Najnowsze artykuły z Białystok

Lidl otwiera nowy sklep w Białymstoku
Należąca do Grupy Schwarz sieć Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. 30 kwietnia portfolio sieci powiększy się o nowy obiekt handlowy w Białymstoku.
ALDI otwiera drugi sklep w Białymstoku
Niemiecka sieć ALDI otwiera kolejny nowy sklep w województwie podlaskim. Tym razem w jego stolicy – Białymstoku przy ulicy Wierzbowej 6. Będzie to drugi obiekt tej znanej sieci w tym mieście. Pierwszy działa przy ul. Kraszewskiego 45.
Polska firma z branży meblarskiej inwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki w Białymstoku
Suwalska Specjalna Stref Ekonomiczna S.A. wydała kolejną decyzję o wsparciu. Otrzymał ją przedsiębiorca z Białegostoku 13 VIP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.
Duża inwestycja Pilkingtona w Białymstoku
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zrealizuje obiekt produkcyjny d...
[Białystok] Trzech nowych najemców w Galerii Jurowieckiej
Do grona najemców Galerii Jurowieckiej w Białymstoku dołączyły firmy NeoNail, LPelektronik i Crep St...
[Białystok] Białostockie archiwum z kamieniem węgielnym
W Białymstoku powstaje nowa siedziba Archiwum Państwowego. Budynek pomieści więcej akt, polepszą się...
[Białystok] Osiedle na Bagnówce wciąż rośnie
Eko-Osiedle to innowacyjny w skali województwa podlaskiego projekt, w ramach którego wybudowano do t...
[Białystok] EC będzie miała instalację do odazotowania spalin
25 listopada została zawarta umowa na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin na kotłac...
[Białystok] NFOŚiGW dofinansuje budowę kolejnej sieci ciepłowniczej
Ponad 167 tys. zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzym...
[Białystok] Przedłużenie ulicy Andersa dopuszczone do ruchu
Już w piątkowe południe zostanie otwarty nowo wybudowany odcinek ulicy Generała Andersa w Białymstok...
REKLAMA