Krzyki zajmują południową część Wrocławia. Dzielnica uchodzi za najpopularniejszy wśród mieszkańców obszar miasta. Znajdziemy tu sporo terenów zielonych, z których z pewnością będą się cieszyć właściciele psów.
Do plusów dzielnicy należy zaliczyć doskonale rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową, edukacyjną, a także medyczną. Komunikacja na tym obszarze jest dobrze rozwinięta. Mieszkańcy Krzyków mogą również liczyć na ofertę kulturalną m.in. kina czy teatry.
Dzielnica uchodzi za bezpieczną, pomimo tego, że kiedyś była znana z przestępczości. To jednak już historia, a obecnie mieszkańcy dobrze oceniają poziom bezpieczeństwa na Krzykach.
Krzyki dzieli się na 14 osiedli: Bieńkowice, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki-Partynice, Księże, Ołtaszyn, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj oraz Wojszyce.
Powierzchnia dzielnicy wynosi 54,3 km2. Według danych z 2019 roku liczba ludności Krzyków szacowana jest na 179,3 tys. Gęstość zaludnienia wynosi 3 301,6 os./km2.
Krzyki uchodzą za najpopularniejszą dzielnicę Wrocławia. Rodziny z dziećmi będą zadowolone z licznych terenów zielonych, a także z bardzo dobrej oferty edukacyjnej. Dobra opieka medyczna sprzyja seniorom. Kilka uczelni wyższych, a także dobry dojazd do innych części miasta przyciąga studentów. Wysokie ceny mieszkań w tej części miasta mogą być zaporą dla niektórych osób czy rodzin. Jednak można również znaleźć tańsze lokale.
Komunikacja miejska na Krzykach jest bardzo dobrze rozwinięta. Z łatwością można dostać się do innych części miasta. W obrębie dzielnicy kursują 4 linie tramwajowe i 5 linii autobusowych, z czego jedna nocna. Dojazd komunikacją miejską z Krzyków do centrum miasta zajmuje około 15 minut.
Na Krzykach znajduje się dworzec kolejowy Wrocław Główny oraz Dworzec Autobusowy.
Krzyki to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic Wrocławia. Cieszy się ona dużą popularnością wśród deweloperów. Dlatego oferta mieszkań z rynku pierwotnego jest szeroka. Deweloperzy budują na Krzykach wieloetapowe osiedla, budynki mieszkalno-usługowe czy kompleksy apartamentów o podwyższonym i wysokim standardzie. Na terenie dzielnicy można znaleźć także bardziej kameralne budynki w postaci willi miejskich, czy domów jednorodzinnych. W okresie pandemii popularne stały się także mikrokawalerki, które występują również na Krzykach.
Na terenie dzielnicy znajdują się Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich. Dlatego w pobliżu tych obiektów studenci szukają mieszkań na wynajem. To z kolei sprawia, że dzielnica cieszy się zainteresowaniem inwestorów, którzy mogą tutaj zarobić na wysokich cenach wynajmu lokali.
Krzyki dysponują dość sporą liczbą terenów nadających się pod nowe budownictwo. Dlatego deweloperzy realizują inwestycje mieszkaniowe w różnych częściach dzielnicy. Najwięcej nowych mieszkań planowanych jest na osiedlach: Jagodno, Księże, Tarnogaj, Przedmieście Oławskie, Huby, Wojszyce, Ołtaszyn, Borek oraz Klecina.
W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Krzykach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.
Średnia cena mieszkania na Krzykach kształtuje się na poziomie 10,4 tys. zł/mkw. W ostatnich 12 miesiącach ceny lokali wzrosły jedynie o 1%. Przeciętna cena mieszkania w tej części miasta wynosi 587 868 zł.
Przeciętny koszt wynajmu mieszkania na Krzykach szacowany jest na 3 454 zł/mc. Średnia wielkość lokalu w tej dzielnicy to 58 mkw. Liczba ofert mieszkań na wynajem wynosi 161. Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy znacznie więcej ofert sprzedaży mieszkań – 715.