Wrocław

NOWE MIESZKANIA WROCŁAW KRZYKI

Znaleziono inwestycji: 42
Pokaż inwestycję
Partynice House
Wrocław, Krzyki, Kawalerzystów
metraże
34 - 104 m2
zakres cen
od 508 824 zł
Pokaż inwestycję
Południk 17
Wrocław, Krzyki, Braterska
metraże
40 - 74 m2
Pokaż inwestycję
Kajdasza
Wrocław, Krzyki, Kajdasza
metraże
47 - 97 m2
Pokaż inwestycję
Wiaduktowa
Wrocław, Krzyki, Wiaduktowa
metraże
30 - 73 m2
Pawia od nowa
Pokaż inwestycję
Pawia od nowa
Wrocław, Krzyki, Pawia 38
metraże
55 - 70 m2
Sady nad Zieloną
Pokaż inwestycję
Sady nad Zieloną
Wrocław, Krzyki, Blizanowicka 12
metraże
37 - 85 m2
Planty Racławickie
Pokaż inwestycję
Planty Racławickie
Wrocław, Krzyki, Racławicka
metraże
38 - 81 m2
Orawska Vita
Pokaż inwestycję
Orawska Vita
Wrocław, Krzyki, Orawska 5
Ślężna Vita
Pokaż inwestycję
Ślężna Vita
Wrocław, Krzyki, Ślężna 118
Kościelna
Pokaż inwestycję
Kościelna
Wrocław, Krzyki, Kościelna
Valore
Pokaż inwestycję
Valore
Wrocław, Krzyki, Orawska
Parkowe Aleje
Pokaż inwestycję
Parkowe Aleje
Wrocław, Krzyki, Syryjska
Pokaż inwestycję
Budynek wielorodzinny, ul. Traugutta 103
Wrocław, Krzyki, Traugutta 103
Nowa Pabianicka
Pokaż inwestycję
Nowa Pabianicka
Wrocław, Krzyki, Pabianicka 25
Armii Krajowej 53
Pokaż inwestycję
Armii Krajowej 53
Wrocław, Krzyki, Aleja Armii Krajowej 53
Willa Wrocław
Pokaż inwestycję
Willa Wrocław
Wrocław, Krzyki, Rybnicka 18
City Apartments
Pokaż inwestycję
City Apartments
Wrocław, Krzyki, Traugutta 70
Wille Klecina
Pokaż inwestycję
Wille Klecina
Wrocław, Krzyki, Kobierzycka 17-19
Apartamentowiec Zwycięska 3
Pokaż inwestycję
Apartamentowiec Zwycięska 3
Wrocław, Krzyki, Zwycięska 3
Osiedle Ferrovia
Pokaż inwestycję
Osiedle Ferrovia
Wrocław, Krzyki, Konduktorska

Krzyki zajmują południową część Wrocławia. Dzielnica uchodzi za najpopularniejszy wśród mieszkańców obszar miasta. Znajdziemy tu sporo terenów zielonych, z których z pewnością będą się cieszyć właściciele psów.

Do plusów dzielnicy należy zaliczyć doskonale rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową, edukacyjną, a także medyczną. Komunikacja na tym obszarze jest dobrze rozwinięta. Mieszkańcy Krzyków mogą również liczyć na ofertę kulturalną m.in. kina czy teatry.

Dzielnica uchodzi za bezpieczną, pomimo tego, że kiedyś była znana z przestępczości. To jednak już historia, a obecnie mieszkańcy dobrze oceniają poziom bezpieczeństwa na Krzykach.

Jakie są osiedla na Krzykach?

Krzyki dzieli się na 14 osiedli: Bieńkowice, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki-Partynice, Księże, Ołtaszyn, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj oraz Wojszyce.

Ile osób mieszka na Krzykach?

Powierzchnia dzielnicy wynosi 54,3 km2. Według danych z 2019 roku liczba ludności Krzyków szacowana jest na 179,3 tys. Gęstość zaludnienia wynosi 3 301,6 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Krzyki?

Krzyki uchodzą za najpopularniejszą dzielnicę Wrocławia. Rodziny z dziećmi będą zadowolone z licznych terenów zielonych, a także z bardzo dobrej oferty edukacyjnej. Dobra opieka medyczna sprzyja seniorom. Kilka uczelni wyższych, a także dobry dojazd do innych części miasta przyciąga studentów. Wysokie ceny mieszkań w tej części miasta mogą być zaporą dla niektórych osób czy rodzin. Jednak można również znaleźć tańsze lokale.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Krzyków?

Komunikacja miejska na Krzykach jest bardzo dobrze rozwinięta. Z łatwością można dostać się do innych części miasta. W obrębie dzielnicy kursują 4 linie tramwajowe i 5 linii autobusowych, z czego jedna nocna. Dojazd komunikacją miejską z Krzyków do centrum miasta zajmuje około 15 minut.

Na Krzykach znajduje się dworzec kolejowy Wrocław Główny oraz Dworzec Autobusowy.

Rynek nieruchomości na Krzykach

Krzyki to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic Wrocławia. Cieszy się ona dużą popularnością wśród deweloperów. Dlatego oferta mieszkań z rynku pierwotnego jest szeroka. Deweloperzy budują na Krzykach wieloetapowe osiedla, budynki mieszkalno-usługowe czy kompleksy apartamentów o podwyższonym i wysokim standardzie. Na terenie dzielnicy można znaleźć także bardziej kameralne budynki w postaci willi miejskich, czy domów jednorodzinnych. W okresie pandemii popularne stały się także mikrokawalerki, które występują również na Krzykach.

Na terenie dzielnicy znajdują się Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich. Dlatego w pobliżu tych obiektów studenci szukają mieszkań na wynajem. To z kolei sprawia, że dzielnica cieszy się zainteresowaniem inwestorów, którzy mogą tutaj zarobić na wysokich cenach wynajmu lokali.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Krzykach?

Krzyki dysponują dość sporą liczbą terenów nadających się pod nowe budownictwo. Dlatego deweloperzy realizują inwestycje mieszkaniowe w różnych częściach dzielnicy. Najwięcej nowych mieszkań planowanych jest na osiedlach: Jagodno, Księże, Tarnogaj, Przedmieście Oławskie, Huby, Wojszyce, Ołtaszyn, Borek oraz Klecina.

Mieszkania na sprzedaż na Krzykach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Krzykach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Krzykach?

Średnia cena mieszkania na Krzykach kształtuje się na poziomie 10,4 tys. zł/mkw. W ostatnich 12 miesiącach ceny lokali wzrosły jedynie o 1%. Przeciętna cena mieszkania w tej części miasta wynosi 587 868 zł.

Przeciętny koszt wynajmu mieszkania na Krzykach szacowany jest na 3 454 zł/mc. Średnia wielkość lokalu w tej dzielnicy to 58 mkw. Liczba ofert mieszkań na wynajem wynosi 161. Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy znacznie więcej ofert sprzedaży mieszkań – 715.

Zobacz również dzielnice w Wrocław

Najnowsze artykuły z Wrocław

Wrocławski rynek biurowy: najwyższa kwartalna podaż i największa liczba inwestycji w budowie
W trzecim kwartale 2023 roku deweloperzy na rynku biurowym we Wrocławiu zrealizowali projekty o powierzchni 43 100 mkw., co było największym kwartalnym wynikiem na rynkach regionalnych. Realizowane obecnie we Wrocławiu inwestycje biurowe również są najwyższym wynikiem spośród miast regionalnych.
Słynny wrocławski Trzonolinowiec został wpisany na listę zabytków
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejny zabytek architektury. Jak poinformował Daniel Gibski, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w dniu 27 listopada słynny wrocławski Trzonolinowiec przy ul. Tadeusza Kościuszki 72 został wpisany do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego.
Nowe centrum badań i rozwoju powstanie w Citylink Wrocław
CL Property, polski deweloper specjalizujący się w nowoczesnych i wielofunkcyjnych powierzchniach przemysłowo-logistycznych, wmurował kamień węgielny pod budowę obiektu Build-To-Suit (BTS) Citylink Wrocław. Finansowania, w wysokości 13,5 mln euro pod nową inwestycję udzielił mBank. Firma dostarczy nowoczesne technologiczne centrum badań i rozwoju, o powierzchni ponad 13 300 mkw., dla międzynarodowego giganta z branży teleinformatycznej.
Develia wybuduje nowe, duże osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce Develia S.A. planuje w stolicy Dolnego Śląska realizację nowego, dużego osiedla mieszkaniowego. Inwestycja zostanie zrealizowana w zachodniej części Wrocławia, przy ul. Tadeusza Brzozy, na Nowych Żernikach.
Archicom zrealizuje nową, dużą inwestycją mieszkaniową na południu Wrocławia [WIZUALIZACJE]
W pobliżu dwóch dużych parków miejskich – Klecińskiego i Południowego oraz w sąsiedztwie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, Archicom – ogólnopolski deweloper uruchamia sprzedaż premierowego etapu inwestycji Południk 17. Projekt przy alei Karkonoskiej nawiązuje nazwą do jednej z linii łączącej bieguny kuli ziemskiej i przecinającej dolnośląską stolicę m.in. w miejscu zaplanowanej budowy nowego osiedla.
We Wrocławiu został otwarty pierwszy w Polsce park handlowy nowej sieci SKWER
Mapa handlowa stolicy Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejny park handlowy. Przy ulicy Awicenny 53, na wrocławskim osiedlu Oporów został otwarty pierwszy w Polsce park handlowy nowej sieci SKWER.
We Wrocławiu została otwarta Aleja 11 Listopada – ostatni odcinek Obwodnicy Leśnicy [FILM]
W nocy z piątku na sobotę we Wrocławiu została otwarta Aleja 11 Listopada, która połączy ul. Kosmonautów z już wcześniej oddanym fragmentem obwodnicy Leśnicy. Tym samym największa w ostatnich latach inwestycja w zachodniej części miasta została ukończona.
URBANCARD już nie tylko we Wrocławiu. System wychodzi do aglomeracji
Szykuje się duża zmiana i ułatwienie dla pasażerów poruszających się autobusami aglomeracyjnymi. Od 1 grudnia na 7 liniach, w ramach pilotażu, będzie można kupować bilety dokładnie w taki sam sposób, jak w pojazdach wrocławskiego MPK.
We Wrocławiu, dzięki wsparciu LG Energy Solution, powstało nowe laboratorium elektromobilności
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, w stolicy Dolnego Śląska powstało nowe laboratorium elektromobilności. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wsparciu firmy LG Energy Solution Wrocław, która przekazała na ten cel ponad 600 tys. zł.
Budynek dawnej Filharmonii przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu został sprzedany
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków znajdujących się przy ulicy Piłsudskiego w centrum stolicy Dolnego Śląska został właśnie sprzedany. Chodzi o dawną siedzibę wrocławskiej Filharmonii.
REKLAMA