Wrocław, Krzyki

Zobacz również dzielnice w Wrocław

Najnowsze artykuły z Wrocław

Wybrano wykonawcę remontu mostów Uniwersyteckich we Wrocławiu
Bardzo dobra informacja. Miastu Wrocław udało się w końcu wybrać wykonawcę remontu mostów Uniwersyteckich w centrum stolicy Dolnego Śląska. Przeprawa wymaga przeprowadzenia szeregu prac remontowych. Kolejna dobra informacja jest taka, że będzie mało utrudnień dla pieszych, rowerzystów, kierowców i pasażerów MPK.
Wrocław: Na Olszewskiego kładą nowy asfalt. Wypięknieje Aleja Dębowa
Ulica nie będzie zamknięta dla ruchu, będzie on sterowany ręcznie przez pracowników wykonawcy – informuje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.
Neptunie, wróć na rewitalizowany plac Nowy Targ we Wrocławiu!
Do władz miejskich trafiła petycja wrocławskich historyków, by na rewitalizowanym pl. Nowy Targ we Wrocławiu stanęła fontanna Neptuna w jej historycznej formie. – Idea odbudowy fontanny Neptuna nie jest tworzeniem turystycznej dekoracji, ale dowodem autentycznego poczucia zakorzenienia obecnych wrocławian, którzy chcą także dbać o dawne dziedzictwo miasta rodzinnego – piszą w uzasadnieniu zwolennicy.
Wrocław: Zbudujemy kładkę nad Widawą
Jej budowa ma być ukończona w 2025 roku. Według planów będzie miała 40 metrów długości i 3 metry szerokości. Można nią będzie dotrzeć od strony Lasu Lesickiego, będącą częścią Rędzińskiego i od strony Paniewic w gminie Oborniki Śląskie.
Cavatina złożyła wniosek o pozwolenie na budowę 140-metrowego wieżowca Quorum. Nie będzie jednak biurowcem
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy najwyższego, 140-metrowego wieżowca kompleksu wielofunkcyjnego Quorum przy ulicy Sikorskiego, nad brzegiem Odry, w centrum Wrocławia. Jednak inwestor, firma Cavatina Holding zmieniła plany dotyczące funkcji jaką będzie pełnił ten budynek.
Develia zakończy dezinwestycje aktywów komercyjnych. Planuje wielką inwestycję pod Wrocławiem
Jeden z największych deweloperów w Polsce, firma Develia S.A. zamierza do 2028 roku zakończyć proces dezinwestycji aktywów w segmencie biurowym i handlowym, w tym Arkad Wrocławskich i nieruchomości przy ul. Kolejowej we Wrocławiu, oraz zrealizować pierwsze etapy wielkiego projektu magazynowego w podwrocławskim Malinie, w ramach joint venture.
W centrum Wrocławia ruszyła modernizacja dwóch słynnych akademików [ZDJĘCIA]
Wrocław, miasto o bogatej historii i dynamicznym rozwoju, to także unikatowe architektonicznie budynki, które stanowią nieodłączną część krajobrazu miejskiego. W sercu tego miasta znajdują się dwa wyjątkowe akademiki, znane jako „Kredka” i „Ołówek”, które już od lat są symbolem życia studenckiego. Aby wciąż mogły służyć nowym pokoleniom, firmie BERGER Bau została powierzona kompleksowa modernizacja tych ikonicznych budynków.
Kolejny dawny, zabytkowy szpital we Wrocławiu przejdzie rewitalizację
Wszystko wskazuje na to, że po wielu latach, opuszczony, dawny szpital przy ulicy Traugutta we Wrocławiu zostanie w końcu zrewitalizowany i częściowo przebudowany.
Wrocław: Jedna z największych inwestycji na ukończeniu!
Pracownicy Wrocławskich Inwestycji napisali na swoim Facebooku dość wymowny wpis: "Lecimy z masą bitumiczną na kolejnych odcinkach" . Chodzi o układanie nowych jezdni na ulicy Pomorskiej i Placu Staszica. Jeśli pogoda dopisze, w tym tygodniu powinna być wylewana ostatnia warstwa asfaltu.
We Wrocławiu ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego. Tym razem w północno-wschodniej części miasta. Trei Real Estate Poland rozpoczął budowę Vendo Parku we Wrocławiu przy ul. Kiełczowskiej.
REKLAMA