Psie Pole położone jest w północnej części Wrocławia. Jeszcze na początku XX wieku była to osobna miejscowość. Dopiero w 1928 roku Psie Pole zostało przyłączone do Wrocławia. Pomimo że obecnie jest to dzielnica, uważana jest przez mieszkańców jako miasto w mieście. Psie Pole posiada wiele mniejszych osiedli, a także swój rynek i centrum kulturalne.
Psie Pole to obszar dość zróżnicowany. Znajdują się tu liczne tereny zielone, osiedla mieszkaniowe, a także tereny przemysłowe. Mieszkańcy doceniają ofertę edukacyjną, a także opiekę medyczną i bezpieczeństwo.
Minusem jest komunikacja, która przysparza mieszkańcom wiele problemów. Dojazd do centrum Wrocławia zajmuje dużo czasu.
Psie Pole dzieli się na 12 osiedli: Karłowice-Różanka, Kleczków, Kowale, Lipa Piotrowska, Osobowice-Rędzin, Pawłowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Psie Pole-Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Świniary oraz Widawa.
Dzielnica zajmuje obszar 97,7 km2. Według danych z 2019 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 103,6 tys. To powoduje, że gęstość zaludnienia jest niewielka jak na Wrocław i wynosi 1 059,9 os./km2. Potencjał do zabudowy dzielnicy jest duży.
Na Psim Polu jest wiele terenów zielonych. Ponadto dzielnica jest cicha i spokojna. Bardzo dobrze rozwinięta jest infrastruktura handlowo-usługowa. Dlatego może się ona spodobać rodzinom z małymi dziećmi.
Jednak kiepska komunikacja może zniechęcać klientów zainteresowanych kupnem tu mieszkania. Dlatego Psie Pole rekomendowane jest dla osób pracujących w tej dzielnicy lub zdalnie.
Na Psim Polu transport publiczny składa się jedynie z autobusów i pociągów. Dojazd z dzielnicy do centrum Wrocławia tym pierwszym środkiem transportu trwa około 30-40 minut. Należy pamiętać, że obszar Psiego Pola jest rozległy, więc dojazd z osiedli położonych bliżej centrum zajmuje mniej czasu. Po dzielnicy kursują 3 najważniejsza linie autobusowe: 911, 924 i D.
Psie Pole jest bardzo rozległym obszarem Wrocławia. Można tu spotkać liczne tereny zielone, przemysłowe i poprzemysłowe, ale także osiedla wielorodzinne i jednorodzinne. Ze względów na niewielką gęstość zaludnienia dużo jeszcze pozostało terenów do zabudowy.
Na Psim Polu deweloperzy budują nowoczesne osiedla wielorodzinne, pojedyncze budynki mieszkalno-usługowe, kameralne kompleksy apartamentów, a także wille miejskie. Planowane przez nich inwestycje dotyczą zarówno obszarów bliżej centrum miasta, jak też tych położonych przy granicy Wrocławia.
Ze względu na atrakcyjne ceny mieszkań w tej części miasta, Psie Pole rekomendowane jest dla osób z mniej zasobnym portfelem.
Trudno jest ustalić, gdzie na Psim Polu powstaje najwięcej inwestycji mieszkaniowych. Jednak dużo nowych lokali budowanych jest w obrębie takich osiedli jak: Karłowice, Sołtysowice, Zakrzów, Swojczyce, Poświętne, Kleczków, Zgorzeliska oraz Widawa.
W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Psim Polu. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.
Średnia cena mieszkania na Psim Polu szacowana jest na 9,6 tys. zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny lokali wzrosły o 7%. Przeciętna cena mieszkania w tej części Wrocławia wynosi 517 636 zł.
Średni koszt wynajęcia mieszkania na Psim Polu szacowany jest na 2 948 zł/mc. Przeciętna powierzchnia lokalu to 54 mkw.