Wrocław

NOWE MIESZKANIA WROCŁAW PSIE POLE

Znaleziono inwestycji: 28
Pokaż inwestycję
Wybrzeże Reymonta 3
Wrocław, Psie Pole, Reymonta 3
metraże
32 - 113 m2
Pokaż inwestycję
Miasto Ogród Karłowice
Wrocław, Psie Pole, Bończyka
metraże
48 - 118 m2
Pokaż inwestycję
Wybrzeże Reymonta
Wrocław, Psie Pole, Reymonta 10
metraż
71 m2
Pokaż inwestycję
Osiedle Bakaliowe
Wrocław, Psie Pole, Osiedle Bakaliowe
metraże
50 - 57 m2
Krzywoustego 295
Pokaż inwestycję
Krzywoustego 295
Wrocław, Psie Pole, Krzywoustego 295
metraże
55 - 63 m2
Działoszyńska
Pokaż inwestycję
Działoszyńska
Wrocław, Psie Pole, Działoszyńska
metraże
do 70 m2
Topole
Pokaż inwestycję
Topole
Wrocław, Psie Pole, Żmudzka
Słoneczne Aleje
Pokaż inwestycję
Słoneczne Aleje
Wrocław, Psie Pole, Tarasa Szewczenki
Contigo
Pokaż inwestycję
Contigo
Wrocław, Psie Pole, Siedzikówny
microHOME Promenady
Pokaż inwestycję
microHOME Promenady
Wrocław, Psie Pole, Rychtalska 10a
Motto Wojnów
Pokaż inwestycję
Motto Wojnów
Wrocław, Psie Pole, Bagienna
Olimpia Port
Pokaż inwestycję
Olimpia Port
Wrocław, Psie Pole, Krzysztofa Kolumba
Lokum Verde
Pokaż inwestycję
Lokum Verde
Wrocław, Psie Pole, Stoczniowa 79
Cynamonowa Vita
Pokaż inwestycję
Cynamonowa Vita
Wrocław, Psie Pole, Cynamonowa 42
Meteos
Pokaż inwestycję
Meteos
Wrocław, Psie Pole, Poprzeczna 53-55
Przystań Reymonta
Pokaż inwestycję
Przystań Reymonta
Wrocław, Psie Pole, Reymonta 12
Pokaż inwestycję
Osiedle Tilia
Wrocław, Psie Pole, Lawendowa
Osiedle BO
Pokaż inwestycję
Osiedle BO
Wrocław, Psie Pole, Bociania
Zamieszkaj na Rudawskiej
Pokaż inwestycję
Zamieszkaj na Rudawskiej
Wrocław, Psie Pole, Ramiszowska
Apartamenty rodzinne Estezja
Pokaż inwestycję
Apartamenty rodzinne Estezja
Wrocław, Psie Pole, Tymiankowa

Psie Pole położone jest w północnej części Wrocławia. Jeszcze na początku XX wieku była to osobna miejscowość. Dopiero w 1928 roku Psie Pole zostało przyłączone do Wrocławia. Pomimo że obecnie jest to dzielnica, uważana jest przez mieszkańców jako miasto w mieście. Psie Pole posiada wiele mniejszych osiedli, a także swój rynek i centrum kulturalne.

Psie Pole to obszar dość zróżnicowany. Znajdują się tu liczne tereny zielone, osiedla mieszkaniowe, a także tereny przemysłowe. Mieszkańcy doceniają ofertę edukacyjną, a także opiekę medyczną i bezpieczeństwo.

Minusem jest komunikacja, która przysparza mieszkańcom wiele problemów. Dojazd do centrum Wrocławia zajmuje dużo czasu.

Jakie są osiedla na Psim Polu?

Psie Pole dzieli się na 12 osiedli: Karłowice-Różanka, Kleczków, Kowale, Lipa Piotrowska, Osobowice-Rędzin, Pawłowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Psie Pole-Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Świniary oraz Widawa.

Ile osób mieszka na Psim Polu?

Dzielnica zajmuje obszar 97,7 km2. Według danych z 2019 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 103,6 tys. To powoduje, że gęstość zaludnienia jest niewielka jak na Wrocław i wynosi 1 059,9 os./km2. Potencjał do zabudowy dzielnicy jest duży.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Psie Pole?

Na Psim Polu jest wiele terenów zielonych. Ponadto dzielnica jest cicha i spokojna. Bardzo dobrze rozwinięta jest infrastruktura handlowo-usługowa. Dlatego może się ona spodobać rodzinom z małymi dziećmi.

Jednak kiepska komunikacja może zniechęcać klientów zainteresowanych kupnem tu mieszkania. Dlatego Psie Pole rekomendowane jest dla osób pracujących w tej dzielnicy lub zdalnie.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Psiego Pola?

Na Psim Polu transport publiczny składa się jedynie z autobusów i pociągów. Dojazd z dzielnicy do centrum Wrocławia tym pierwszym środkiem transportu trwa około 30-40 minut. Należy pamiętać, że obszar Psiego Pola jest rozległy, więc dojazd z osiedli położonych bliżej centrum zajmuje mniej czasu. Po dzielnicy kursują 3 najważniejsza linie autobusowe: 911, 924 i D.

Rynek nieruchomości na Psim Polu

Psie Pole jest bardzo rozległym obszarem Wrocławia. Można tu spotkać liczne tereny zielone, przemysłowe i poprzemysłowe, ale także osiedla wielorodzinne i jednorodzinne. Ze względów na niewielką gęstość zaludnienia dużo jeszcze pozostało terenów do zabudowy.

Na Psim Polu deweloperzy budują nowoczesne osiedla wielorodzinne, pojedyncze budynki mieszkalno-usługowe, kameralne kompleksy apartamentów, a także wille miejskie. Planowane przez nich inwestycje dotyczą zarówno obszarów bliżej centrum miasta, jak też tych położonych przy granicy Wrocławia.

Ze względu na atrakcyjne ceny mieszkań w tej części miasta, Psie Pole rekomendowane jest dla osób z mniej zasobnym portfelem.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Psim Polu?

Trudno jest ustalić, gdzie na Psim Polu powstaje najwięcej inwestycji mieszkaniowych. Jednak dużo nowych lokali budowanych jest w obrębie takich osiedli jak: Karłowice, Sołtysowice, Zakrzów, Swojczyce, Poświętne, Kleczków, Zgorzeliska oraz Widawa.

Mieszkania na sprzedaż na Psim Polu bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Psim Polu. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Psim Polu?

Średnia cena mieszkania na Psim Polu szacowana jest na 9,6 tys. zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny lokali wzrosły o 7%. Przeciętna cena mieszkania w tej części Wrocławia wynosi 517 636 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Psim Polu szacowany jest na 2 948 zł/mc. Przeciętna powierzchnia lokalu to 54 mkw.

Zobacz również dzielnice w Wrocław

Najnowsze artykuły z Wrocław

We Wrocławiu ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego. Tym razem w północno-wschodniej części miasta. Trei Real Estate Poland rozpoczął budowę Vendo Parku we Wrocławiu przy ul. Kiełczowskiej.
Wrocław kluczowym graczem na mapie europejskich inwestycji – wyniki badania BEAS
Wrocław, uznawany za jedną z najbardziej dynamicznych lokalizacji inwestycyjnych w Europie Środkowej, kontynuuje swoją imponującą trajektorię wzrostu. Według najnowszego badania BEAS, miasto zajęło drugie miejsce, z oceną 7,9/10, w rankingu potencjału inwestycyjnego polskich miast. Znane z przyjaznego podejścia do biznesu; powstało tu wiele renomowanych polskich firm, a zagraniczni inwestorzy uznali Wrocław za jedną z najlepszych lokalizacji w Europie.
Nowy deweloper we Wrocławiu. Zrealizuje dwie duże inwestycje premium w centrum miasta [ZDJĘCIA]
Kolejny nowy deweloper w stolicy Dolnego Śląska. Po inwestycjach w Trójmieście i w Warszawie firma Moderna Holding wchodzi na rynek nieruchomości we Wrocławiu. Inwestor z Gdańska zrewitalizuje i rozbuduje dwie nieruchomości na Starym Mieście i Przedmieściu Oławskim. Będą to inwestycje klasy premium.
Wybrano wykonawcę rozbudowy wrocławskiego lotniska [WIZUALIZACJE]
Komisja przetargowa po przeanalizowaniu wszystkich ofert, które spłynęły po ogłoszeniu postępowania przetargowego podjęła decyzję o wyborze wykonawcy rozbudowy i modernizacji strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Została nim firma Budimex S.A. z siedzibą w Warszawie.
Ogrody Szczytnickie. Tak wypięknieje zielony teren na Wielkiej Wyspie [WIZUALIZACJE]
Park Szczytnicki będzie większy o ponad 10 hektarów! To wszystko za sprawą Ogrodów Szczytnickich, czyli terenu po dawnym gospodarstwie ogrodniczym na Wielkiej Wyspie. To miejsce przejdzie metamorfozę, a już w pierwszym etapie całego przedsięwzięcia powstaną tam nowe alejki spacerowe i nasadzonych zostanie ponad pół tysiąca drzew.
Koleje Dolnośląskie apelują: włączmy Towarową Obwodnicę Wrocławia do ruchu pasażerskiego
Dolnośląski przewoźnik ma plan na upłynnienie ruchu kolejowego we Wrocławiu. Do aktualnej siatki połączeń miałaby zostać włączona magistrala towarowa, która jest obecnie wykorzystywana wyłącznie do przewozu towarów, ale nie pasażerów. Według zarządu Kolei Dolnośląskich jej funkcje mogłyby zostać rozszerzone. Rozwiązanie popiera Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
ENEL-MED otworzy dwie nowe przychodnie medyczne we Wrocławiu
Największa polska firma medyczna Grupa ENEL-MED zdecydowała się otworzyć dwie nowe przychodnie medyczne w stolicy Dolnego Śląska. Obie powstaną w centrum miasta, w dobrze skomunikowanych lokalizacjach.
Tak będzie wyglądał wielki Nowy Szpital Onkologiczny we Wrocławiu [WIRTUALNY SPACER]
Powierzchnia 14 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i objętość 3 Hal Stulecia – Nowy Szpital Onkologiczny, który powstanie przy ul. Kosmonautów, to największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa. Podczas dzisiejszej (wtorek, 26 marca) konferencji prasowej zaprezentowano wirtualny spacer ścieżką pacjenta po planowanym kompleksie szpitalnym.
Popularna galeria handlowa we Wrocławiu zostanie rozbudowana
Kolejny kompleks handlowo-usługowy w stolicy Dolnego Śląska doczeka się rozbudowy. Tym razem chodzi o galerię handlową Swoja Olimpia, położoną we wschodniej części Wrocławia, przy jednym z największych nowych osiedli mieszkaniowych w mieście – Olimpia Port.
Wrocławska spółka kosmiczna SatRev wspiera miasto Wrocław w budowie strategii
Jeden z dyrektorów spółki SatRev, Michał Hermanowski wziął udział w konsultacjach w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia „Przedsiębiorczy Wrocław 2030”, nawiązującej do misji „Wrocław miastem mądrym, pięknym, zasobnym – miastem, które jednoczy i inspiruje”. W ramach kierunku działań przedstawionych na następne lata Wrocław ma być inteligentnym miastem o gospodarce opartej na wiedzy i mądrości.
REKLAMA