Poznań

Grunwald to dzielnica Poznania, która oficjalnie istniała do 1990 roku. Razem z Jeżycami, Nowym Miastem, Starym Miastem i Wildą tworzyły Poznań. Obecnie ten podział wykorzystują niektóre urzędy i instytucje państwowe.

Grunwald położony jest w zachodniej części miasta. Na tym obszarze stale pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy budują tu niskie bloki, apartamenty w standardzie premium czy domy jednorodzinne. W tej dzielnicy powstają również nowe biurowce i centra handlowe.

Na Grunwaldzie znajdziemy liczne tereny zielone w postaci parków czy ogródków działkowych. Znajdują się tu również obiekty sportowe, do których należy zaliczyć: halę widowiskowo-sportową Arena oraz Stadion Poznań.

Dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi obszarami Poznania. Do Grunwaldu jeżdżą tramwaje oraz autobusy.

Jakie są osiedla na Grunwaldzie?

Grunwald dzieli się na 12 osiedli: Łazarz, Górczyn, Junikowo, Kopanina, Kotowo, Fabianowo, Raszyn, Rudnicze, Osiedle Kopernika, Osiedle Kwiatowe, Marcelin, Ławica.

Ile osób mieszka na Grunwaldzie?

Według danych z 2019 roku liczba ludności na Grunwaldzie szacowana jest na ponad 120 tys. Z kolei gęstość zaludnienia w dzielnicy wynosi ok. 3270 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Grunwald?

Grunwald to rozległa dzielnica, w której powstaje coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych. Ceny są tu przystępne, dlatego mogą się tu osiedlić młode rodziny, jak również studenci. Seniorzy mieszkający na Grunwaldzie cenią sobie ciszę i spokój.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Grunwaldu?

Komunikacja publiczna na Grunwaldzie jest dobrze rozwinięta. W zależności od miejsca zamieszkania do centrum miasta można dojechać komunikacją miejską w czasie od 10 do 60 minut. Do Grunwaldu kursuje kilka linii tramwajowych oraz autobusowych.

Rynek nieruchomości na Grunwaldzie

Grunwald to dzielnica Poznania, która jest najbardziej rozbudowywana. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, pojedyncze bloki, biurowce, a także centra handlowe. Zabudowa dzielnicy jest zróżnicowana. Wśród nowych inwestycji dominują niskie bloki, ale można również spotkać kompleksy luksusowych apartamentów, domy jednorodzinne oraz wieżowce. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

Budownictwo na Grunwaldzie nastawione jest na potrzeby klienta. Dlatego deweloperzy oferują liczne udogodnienia dla mieszkańców w postaci: ochrony, monitoringu, pomieszczeń dla rowerów, placów zabaw czy terenów zielonych. Dodatkowo można zakupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym oraz komórkę lokatorską. Mieszkania są wyposażone w balkon, taras lub ogródek.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Grunwaldzie?

Nowe mieszkania na Grunwaldzie powstają w różnych częściach dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż na Grunwaldzie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Grunwaldzie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Grunwaldzie?

Średnia cena mieszkania na Grunwaldzie szacowana jest na 8 973 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 1%. Przeciętna wartość nieruchomości na Grunwaldzie wynosi 524 042 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Grunwaldzie szacowany jest na 2 468 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 59 mkw.

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

Rynek powierzchni biurowych w Poznaniu po trzech kwartałach 2023 r.
Zasoby biurowe w Poznaniu od początku roku powiększyły się o 32 400 mkw. W budowie znajduje się nieco ponad 69 000 mkw. powierzchni, co jest najwyższym wynikiem spośród rynków regionalnych. Zgodnie z uwzględnionymi przez deweloperów harmonogramami, projekty będą sukcesywnie finalizowane jeszcze w 2023 roku oraz dwóch kolejnych latach.
Międzynarodowa kancelaria prawna Wolf Theiss stawia na Poznań
Znana, międzynarodowa kancelaria prawna Wolf Theiss rozszerza działalność w Polsce. Drugie biuro zostanie otworzone w biurowcu Okrąglak w Poznaniu. W wyborze lokalizacji i procesie transakcji doradzała ITRA Polska.
Nowi najemcy w Business Garden Poznań
Vastint Poland wynajął blisko 1950 mkw. w Business Garden Poznań. Wśród firm, które w ostatnich miesiącach dołączyły do grona najemców kompleksu znajdują się: Mersive Poland – wiodący dostawca rozwiązań medialnych, Eurowind Energy – firma inwestująca w odnawialne źródła energii, HTNS Poland – globalny dostawca usług logistycznych oraz producent opakowań szklanych dla branży spożywczej – BA Glass Poland. Najemcy wynajęli powierzchnię w trzech budynkach przy ul. Pastelowej w zarządzanej przez Vastint części kompleksu.
W Poznaniu trwa budowa 116-metrowego biurowca Andersia Silver, najwyższego budynku w Wielkopolsce [FILM]
Powstający 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Europejski Fundusz Leasingowy S.A. nowym najemcą Business Garden Poznań
Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL), będący częścią grupy Credit Agricole, wynajął powierzchnię biurową ok. 450 mkw. w budynku B1 w kompleksie biurowym Business Garden Poznań w Poznaniu. W wyborze lokalizacji spółce doradzała firma Litwiniuk Property Sp. z o.o.
Żabka otworzyła swój 10 000. sklep
Jubileuszowa, 10 000. Żabka została otwarta 27 października br. w znanym poznaniakom Starym Browarze. Centrum handlowe co roku odwiedza ok. 9 mln osób, które od teraz będą mogły korzystać z bogatej oferty produktów i wygodnych usług Żabki. Na klientów czeka też niespodzianka – robot Robbie – który z automatyczną precyzją przygotuje i zaserwuje kultową żabkową przekąskę, czyli hot doga. W dniu uroczystego otwarcia, w pobliżu jubileuszowego sklepu, powstaje pamiątkowy mural. Mozaika złożona z 2 000 zdjęć tworzona jest przez cały piątek z pomocą klientów Starego Browaru. Całość ułoży się w specjalnie zaprojektowany logotyp 10 000. sklepu.
Panattoni rusza w Poznaniu z budową największego parku City Logistics w Polsce
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, dostarczy ok. 44 000 mkw. dla firmy Raben – jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce. City Logistics Poznań III, największa inwestycja w tym segmencie, powstanie w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. To kolejna w tym roku współpraca obu firm w województwie wielkopolskim.
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowy
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowy. To pomysł realizowany przez Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, Urząd Miasta Poznania i wspierany przez firmę GLS Poland, która będzie obsługiwała paczki z mikrohubu w ramach pilotażu.
Belgijska firma Van De Velde Packaging nowym najemcą GLP Poznań Airport Logistics Centre
Do grona najemców kompleksu GLP Poznań Airport Logistics Centre dołączyła firma Van De Velde Packaging – renomowany belgijski producent opakowań dla różnorodnych branż, w tym produktów spożywczych, przemysłowych oraz opakowań premium.
Develia rozpoczyna budowę III etapu Malta Point
Przy ulicy Wojciecha Skowrońskiego w Poznaniu ruszają prace budowlane w III etapie inwestycji Malta Point. Nowy inwestor, firma Develia, zrealizuje tu łącznie 157 mieszkań, od kawalerek po 4-pokojowe. Największą zaletą osiedla jest jego lokalizacja – powstaje niemal w samym centrum Poznania, w dzielnicy Rataje, w pobliżu Jeziora Maltańskiego.
REKLAMA