Grunwald to dzielnica Poznania, która oficjalnie istniała do 1990 roku. Razem z Jeżycami, Nowym Miastem, Starym Miastem i Wildą tworzyły Poznań. Obecnie ten podział wykorzystują niektóre urzędy i instytucje państwowe.
Grunwald położony jest w zachodniej części miasta. Na tym obszarze stale pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy budują tu niskie bloki, apartamenty w standardzie premium czy domy jednorodzinne. W tej dzielnicy powstają również nowe biurowce i centra handlowe.
Na Grunwaldzie znajdziemy liczne tereny zielone w postaci parków czy ogródków działkowych. Znajdują się tu również obiekty sportowe, do których należy zaliczyć: halę widowiskowo-sportową Arena oraz Stadion Poznań.
Dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi obszarami Poznania. Do Grunwaldu jeżdżą tramwaje oraz autobusy.
Grunwald dzieli się na 12 osiedli: Łazarz, Górczyn, Junikowo, Kopanina, Kotowo, Fabianowo, Raszyn, Rudnicze, Osiedle Kopernika, Osiedle Kwiatowe, Marcelin, Ławica.
Według danych z 2019 roku liczba ludności na Grunwaldzie szacowana jest na ponad 120 tys. Z kolei gęstość zaludnienia w dzielnicy wynosi ok. 3270 os./km2.
Grunwald to rozległa dzielnica, w której powstaje coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych. Ceny są tu przystępne, dlatego mogą się tu osiedlić młode rodziny, jak również studenci. Seniorzy mieszkający na Grunwaldzie cenią sobie ciszę i spokój.
Komunikacja publiczna na Grunwaldzie jest dobrze rozwinięta. W zależności od miejsca zamieszkania do centrum miasta można dojechać komunikacją miejską w czasie od 10 do 60 minut. Do Grunwaldu kursuje kilka linii tramwajowych oraz autobusowych.
Grunwald to dzielnica Poznania, która jest najbardziej rozbudowywana. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, pojedyncze bloki, biurowce, a także centra handlowe. Zabudowa dzielnicy jest zróżnicowana. Wśród nowych inwestycji dominują niskie bloki, ale można również spotkać kompleksy luksusowych apartamentów, domy jednorodzinne oraz wieżowce. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.
Budownictwo na Grunwaldzie nastawione jest na potrzeby klienta. Dlatego deweloperzy oferują liczne udogodnienia dla mieszkańców w postaci: ochrony, monitoringu, pomieszczeń dla rowerów, placów zabaw czy terenów zielonych. Dodatkowo można zakupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym oraz komórkę lokatorską. Mieszkania są wyposażone w balkon, taras lub ogródek.
Nowe mieszkania na Grunwaldzie powstają w różnych częściach dzielnicy.
W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Grunwaldzie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.
Średnia cena mieszkania na Grunwaldzie szacowana jest na 8 973 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 1%. Przeciętna wartość nieruchomości na Grunwaldzie wynosi 524 042 zł.
Średni koszt wynajęcia mieszkania na Grunwaldzie szacowany jest na 2 468 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 59 mkw.