Poznań, Grunwald

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

Kolejna globalna firma otwiera biuro w Poznaniu. Będą nowe miejsca pracy
Usługi nowoczesne w stolicy Wielkopolski zanotowały w ostatnich pięciu latach 50-procentowy wzrost zatrudnienia. Kolejnym przedsiębiorstwem z tego sektora, które otwiera biuro w Poznania, jest firma Grace. W poznańskiej siedzibie pracę znajdzie ponad 70 specjalistów.
Najstarsze multikino w Polsce zostanie wyburzone
Najstarszy multikino w Polsce, uruchomione w 1998 roku Multikino 51 przy ul. Królowej Jadwigi 51 w centrum Poznania zostanie wyburzone. W jego miejsce powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa. 5 grudnia działka wraz z multikinem została sprzedana jednemu z największych deweloperów działąjacych w Polsce, firmie Develia S.A. z Wrocławia.
Poznański rynek magazynowy: Trwały wzrost i dobre perspektywy rozwoju
Driverem rynku magazynowego w Wielkopolsce są firmy logistyczne. Nawet po wybuchu wojny w Ukrainie, położony 260 km od Berlina, Poznań – nadal pozostaje wygodnym węzłem przeładunkowym towarów z Zachodu na Wschód – mówią Natalia Mika oraz Patryk Podgórski, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.
PKP Cargo S.A. nowym najemcą Skalar Office Center w Poznaniu
PKP Cargo S.A. wynajęła powierzchnię biurową ok. 550 mkw. w budynku biurowym Skalar Office Center w Poznaniu. W wyborze lokalizacji spółce doradzała firma Litwiniuk Property Sp. z o.o.
Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel [WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski, nad Jeziorem Maltańskim, powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel. Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, Urząd Miasta w Poznaniu wydał pozwolenie na realizację tej inwestycji.
Rynek powierzchni biurowych w Poznaniu po trzech kwartałach 2023 r.
Zasoby biurowe w Poznaniu od początku roku powiększyły się o 32 400 mkw. W budowie znajduje się nieco ponad 69 000 mkw. powierzchni, co jest najwyższym wynikiem spośród rynków regionalnych. Zgodnie z uwzględnionymi przez deweloperów harmonogramami, projekty będą sukcesywnie finalizowane jeszcze w 2023 roku oraz dwóch kolejnych latach.
Międzynarodowa kancelaria prawna Wolf Theiss stawia na Poznań
Znana, międzynarodowa kancelaria prawna Wolf Theiss rozszerza działalność w Polsce. Drugie biuro zostanie otworzone w biurowcu Okrąglak w Poznaniu. W wyborze lokalizacji i procesie transakcji doradzała ITRA Polska.
Nowi najemcy w Business Garden Poznań
Vastint Poland wynajął blisko 1950 mkw. w Business Garden Poznań. Wśród firm, które w ostatnich miesiącach dołączyły do grona najemców kompleksu znajdują się: Mersive Poland – wiodący dostawca rozwiązań medialnych, Eurowind Energy – firma inwestująca w odnawialne źródła energii, HTNS Poland – globalny dostawca usług logistycznych oraz producent opakowań szklanych dla branży spożywczej – BA Glass Poland. Najemcy wynajęli powierzchnię w trzech budynkach przy ul. Pastelowej w zarządzanej przez Vastint części kompleksu.
W Poznaniu trwa budowa 116-metrowego biurowca Andersia Silver, najwyższego budynku w Wielkopolsce [FILM]
Powstający 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Europejski Fundusz Leasingowy S.A. nowym najemcą Business Garden Poznań
Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL), będący częścią grupy Credit Agricole, wynajął powierzchnię biurową ok. 450 mkw. w budynku B1 w kompleksie biurowym Business Garden Poznań w Poznaniu. W wyborze lokalizacji spółce doradzała firma Litwiniuk Property Sp. z o.o.
REKLAMA