Poznań, Nowe Miasto

Zobacz również dzielnice w Poznań

Najnowsze artykuły z Poznań

DLE Poland sprzedało działkę pod zabudowę mieszkaniową w Poznaniu
DLE Poland zrealizowało transakcję sprzedaży atrakcyjnej działki mieszkaniowej znajdującej się w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Nieruchomość o powierzchni około 8 100 mkw. oferuje potencjalną powierzchnię użytkową (PUM) wynoszącą około 11 500 metrów kwadratowych, przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową.
W Poznaniu zostanie zamontowany pierwszy europejski komputer kwantowy EuroQCS-Poland
Wspólne Przedsięwzięcie w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali. EuroHPC JU oraz firma AQT podpisały kontrakt, którego efektem będzie instalacja w Polsce komputera kwantowego EuroQCS-Poland. Maszyna uruchomiona zostanie w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym afiliowanym przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN (PCSS), gdzie zostanie zintegrowana z infrastrukturą HPC. Pozwoli to również na zdalny dostęp do nowego komputera krajowym użytkownikom poprzez działającą krajową sieć naukową PIONIER.
Nowe miejsca pracy. Raben otworzył duże centrum logistyczne dla Mars Wrigley w Poznaniu
Od początku swojej działalności w Polsce, Raben związany jest z Wielkopolską. Najpierw skromny start w Baranowie, potem rozbudowane centrum logistyczne w Gądkach i Robakowie. Teraz przyszedł czas na stolicę regionu. I tak 3 lipca 2024 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego oddziału spółki Raben Logistics Polska, mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Obodrzyckiej 65.
Wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju powstaje infrastruktura dla pieszych i rowerzystów [FILM]
Trwa budowa nowej drogi rowerowej łączącej przystanek PST Słowiańska z parkiem im. Adama Wodziczki. Powstający odcinek ułatwi m.in. dojazd do popularnych terenów zielonych, gdyż trasą wzdłuż Bogdanki w parku można dotrzeć na Sołacz, a następnie nad Rusałkę, Strzeszynek i Kiekrz.
W Poznaniu powstanie nowa, kryta pływalnia [WIZUALIZACJE]
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą pływalni przy ul. Taborowej. Nowoczesny obiekt powstanie w sąsiedztwie parku Manitiusa, dokąd blisko będą mieli mieszkańcy Grunwaldu, Łazarza i Jeżyc. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie firma ALSTAL Grupa Budowlana.
Orlen uruchomił w Poznaniu swoją pierwszą w Polsce ogólnodostępną, całodobową stację wodorową
Orlen uruchomił w Poznaniu swoją pierwszą w Polsce ogólnodostępną, całodobową stację wodorową, na której można tankować samochody osobowe, ciężarowe, a także autobusy. Będzie z niej korzystać m.in. 25 autobusów należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu. W ciągu 15 lat Orlen dostarczy w tym celu 1,8 mln kilogramów paliwa wodorowego.
W centrum Poznania ruszyła budowa nowego, 4-gwiazdkowego hotelu [WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy Wielkopolski ruszyła budowa nowego, dużego, 4-gwiazdkowego hotelu. Na trójkątnej działce u zbiegu ul. Zielonej i Podgórnej ok. 300 m od Starego Rynku powstać ma Y3 Signature Hotel ze 197 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo.
Najwyższy biurowiec w Poznaniu z ofertą mniejszych lokali biurowych [FILM+WIZUALIZACJE]
W AND2, liczącym 25 kondygnacji i 116 metrów wysokości najwyższym budynku w Poznaniu, powstaje przestrzeń typu multi-tenant. Na piątym i szóstym piętrze biurowca powstają lokale od 130 do 330 mkw., które będzie można ze sobą łączyć.
Co dalej z budową nowego dworca kolejowego Poznań Główny? [WIZUALIZACJE]
PKP PLK we współpracy z miastem Poznań zamierzają przebudować dworzec główny w tym mieście. Nowy obiekt ma być wygodny, funkcjonalny i przyjazny dla wszystkich pasażerów – dlatego Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu przygotowuje analizy przestrzenne. Koszt całej inwestycji oszacowano na blisko 5 miliardów złotych.
Ruszyła budowa trzeciego pasa autostrady A2 między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód [MAPY]
Ruszyła budowa trzeciego pasa autostrady A2 między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Realizatorem prac jest spółka Autostrada Wielkopolska. Prace zostaną podzielone na etapy, a cała inwestycja potrwa do końca 2025 roku.
REKLAMA