Nowe Kolibki

Nowe Kolibki

Mieszkania/Gdynia/Orłowo/Bernadowska
REKLAMA

O inwestycji Nowe Kolibki

Inwestycja Nowe Kolibki to kompleks dwupiętrowych budynków mieszkalnych, który powstał przy ul. Bernadowskiej w Gdyni, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wybudowanych zostało 19 budynków i 327 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 23 300 mkw. Potrzeby parkingowe zapewnia 11 hal garażowych z 433 miejscami postojowymi oraz 50 zewnętrznych miejsc parkingowych. W ramach inwestycji powstała również sauna, strefa fitness i sala klubowa, a na terenie projektu znajduje się boisko, kort tenisowy oraz dwa place zabaw. Osiedle jest zamknięte i monitorowane.

Inwestycja została zrealizowana etapami. W pierwszej kolejności wybudowane zostały trzy budynki z dwoma halami garażowymi. Inwestycja, która ukończona została pod koniec 2018 r., dostarczyła 52 mieszkania oraz 73 miejsca postojowe (65 w halach i 8 zewnętrznych).

W styczniu 2019 r. rozpoczęła się budowa etapu drugiego. Wybudowano wówczas pięć budynków mieszczących 84 mieszkania o powierzchni od 46 do 153 metrów kwadratowych i strukturze od dwóch do pięciu pokoi. Ta część inwestycji zakończona została w IV kw. 2020 r.

W lipcu 2022 r. do użytku oddano trzeci etap inwestycji. Były to cztery budynki o niskiej zabudowie posiadające 64 mieszkania w strukturze od dwóch do czterech pokoi. W ramach udogodnień dla lokatorów powstała sala klubowa, miejsca do spaceru i relaksu, a także oddzielna strefa fitness z saunami. Przy okazji trzeciego etapu inwestor przeprowadził również budowę ulicy Spółdzielczej i przebudowę ulicy Bernadowskiej. Wymieniono nie tylko nawierzchnię, ale także dokonano remontu sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej. Spółka na własny koszt zainstalowała także oświetlenie. Działania te zostały wykonane na podstawie porozumienia dewelopera z Urzędem Miasta Gdyni. W czwartym etapie powstało kolejne siedem budynków o powierzchni od 46,5 do 153,1 mkw.

Opinie o Nowe Kolibki

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Nowe Kolibki
Jan Hawełko
+17
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Nowe Kolibki
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Gdynia] Osiedle "Nowe Kolibki" [Gdynia] Invest Komfort rozpoczyna budowę osiedla Nowe Kolibki
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Nowe Kolibki
Jan Hawełko
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA