REKLAMA

Wiadomości o biura

Biurowiec Nowy Rynek E w Poznaniu coraz bliżej finału. Na budynku zawisła symboliczna wiecha
Realizacja budynku E w ramach poznańskiego kompleksu Nowy Rynek rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Teraz na biurowcu zawisła symboliczna wiecha, która oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych. Budynek zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci dostarczy na poznański rynek 28 500 mkw. zrównoważonej, innowacyjnej i zaprojektowanej zgodnie ze standardami ESG powierzchni biurowej. Oddanie do użytku zaplanowane jest na drugi kwartał 2023 roku.
Skanska zakończyła realizację biurowca P180 w Warszawie
Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy, deweloper Skanska zakończył realizację biurowca P180 w Warszawie, przy ulicy Puławskiej, przy metrze Wilanowska, w dzielnicy Mokotów. Budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie, co oznacza, że warszawski rynek biurowy powiększył się o 32 000 mkw. powierzchni biurowej.
W wielofunkcyjnym kompleksie Manufaktura w Łodzi powstanie nowa inwestycja – Magazyn Bawełny [WIZUALIZACJE]
Na trwających w Monachium targach Expo Real firma A&A Holding ogłosiła właśnie nową inwestycję mixed-use w Łodzi – Magazyn Bawełny w kompleksie Manufaktura. Celem A&A Holding, łódzkiego Inwestora jest stworzenie najlepszego produktu biurowo-handlowego w Polsce, który połączy dziedzictwo fabrykanckie Łodzi, założenia ESG i bezkonkurencyjny pakiet atutów lokalizacyjnych. Kropką nad "i" będzie certyfikat BREEAM na zakładanym poziomie Outstanding.
W kompleksie Ocean Office Park w Krakowie trwa budowa kolejnego biurowca [FILM + ZDJĘCIA]
Ocean Office Park to wielofunkcyjny projekt realizowany na krakowskim Zabłociu. Cavatina Holding prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kompleksu. Powstający budynek Ocean B zaoferuje ponad 26,5 mkw.
Samsung R&D Institute Poland przedłużył umowę najmu w Myhive Warsaw Spire
Samsung R&D Institute Poland przedłuża umowę najmu swojej warszawskiej powierzchni biurowej w Warsaw Spire. W procesie negocjacji najemcy doradzał zespół ekspertów JLL. Dział badań i rozwoju Samsung Electronics Polska – jest najemcą wieży Warsaw Spire od momentu jej otwarcia w 2016 roku.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otwierają biuro w Olivia Business Centre w Gdańsku
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otwierają swoje biura w Olivia Centre – największym polskim centrum biznesowym. Jest to kolejna spółka energetyczna, która ma swoje biura w tym gdańskim kompleksie przy al. Grunwaldzkiej, w dzielnicy Oliwa.
W Katowicach powstaje kompleks wieżowców Global Office Park [FILM + ZDJĘCIA]
W Katowicach przy ul. Mickiewicza Cavatina Holding realizuje Global Office Park, kompleks typu mixed-use. Aktualnie trwają prace związane z budową ostatniego z trzech wieżowców.
W kampusie Forest na warszawskiej Woli kwitnie życie [FILM + ZDJĘCIA]
Powstały na warszawskich Powązkach projekt Forest nie jest typowym biurowcem jakich wiele. To otwarty kampus otulony zielenią, który naprawdę warto odwiedzić. Inspirowane atmosferą lasu nowe miejsce zaprasza bujną roślinnością wewnątrz, na ogólnodostępnym patio, zielonych tarasach, balkonach i loggiach.
Cavatina Holding buduje w Łodzi wielki wielofunkcyjny kompleks WIMA Widzewska Manufaktura [FILM]
W Łodzi, w dzielnicy Widzew, przy ulicy Piłsudskiego trwa realizacja nowej, dużej inwestycji Cavatina Holding S.A. – WIMA Widzewska Manufaktura. Będzie to jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji.
Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej – Varso Tower nową siedzibą Greenberg Traurig
Greenberg Traurig rozpoczyna nowy etap w swojej historii wraz z finalizacją zmiany siedziby biura na Varso Tower. Nowoczesne biuro kancelarii zajmuje trzy piętra Varso Tower – od 31 do 33.
Wkrótce w Warszawie ma ruszyć budowa wielofunkcyjnego kompleksu Towarowa 22 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy, przy ulicy Towarowej 22 na Woli trwa wyburzanie dawnego centrum handlowego Jupiter (a wcześniej drukarnia Dom Słowa Polskiego). W jego miejsce ma powstać nowy, wielofunkcyjny kompleks Echo Investment S.A.
Varso Tower w 2023 roku udostępni dla turystów taras widokowy na wysokości 230 metrów
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wieżowców i panoram Warszawy. Właściciel najwyższego budynku w Unii Europejskiej, 310-metrowego biurowca Varso Tower, firma HB Reavis w przyszłym roku udostępni turystom taras widokowy znajdujący się na wysokości 230 metrów.
Rusza współpraca collab i Loftmill, dwóch firm działających na rynku elastycznych powierzchni biurowych w Polsce
Na początku października rusza współpraca dwóch firm działających na rynku elastycznych powierzchni biurowych w Polsce. Obecny w Trójmieście collab i działający w 7 innych miastach w Polsce Loftmill utworzą partnerską sieć, w ramach której najemcy mogą korzystać z oferty jednego i drugiego operatora na preferencyjnych warunkach, niezależnie od lokalizacji.
W kompleksie Elektrownia Powiśle w Warszawie otwarta została Biedronka Ultra Mini
Elektrownia Powiśle, inwestycja realizowana przez White Star Real Estate, rozszerza portfolio swoich najemców. 29 września w industrialnych wnętrzach na poziomie -1 swój sklep otworzy sieć Biedronka, zajmując 604 mkw powierzchni najmu. Lokal został zaprojektowany w formacie Ultra Mini, w którym mieszkańcy Powiśla zrobią szybkie i wygodne zakupy.
Ruszył hotel Hampton by Hilton Łódź City Center [FILM + ZDJĘCIA]
Przy ulicy Piotrkowskiej otwarty został nowy hotel Hampton by Hilton Łódź City Center ze 149 pokojami. Ruszył ze sporym opóznieniem. Był praktycznie gotowy już w 2020 r. W 2015 r. wlaściciel obiektu Bacoli Properties podpisał umowę z należącą do Satoria Group, spółkę VHM Hotel Management, która miała dzierżawić i zarządzać hotelem.
Amerykański gigant IT wybrał Gdańsk
Grid Dynamics, notowany na amerykańskiej giełdzie lider w zakresie usług i rozwiązań transformacji cyfrowej, zgodnie ze swoimi styczniowymi zapowiedziami rozszerza działania w Trójmieście. 26 września w Olivia Star w Gdańsku odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura.
W Krakowie powstaje kolejny budynek w kompleksie wielofunkcyjnym Ocean Office Park [ZDJĘCIA]
Ocean Office Park to wielofunkcyjny projekt realizowany na krakowskim Zabłociu. Cavatina Holding prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kompleksu. Powstający budynek Ocean B zaoferuje ponad 26,5 mkw.
Amerykańska firma technologiczna iTechArt stawia na Wrocław
Kolejna zagraniczna firma stawia na swój dalszy rozwój w stolicy Dolnego Śląska. Amerykańska firma technologiczna iTechArt zatrudnia już 100 pracowników w swoim oddziale we Wrocławiu, który działa od blisko roku. To jednak nie koniec planów tej globalnej firmy. W związku z dużym rozwojem prowadzi dalszą rekrutację. W związku z planami zwiększenia zatrudnienia, przeniesie się do nowego, większego biura we Wrocławiu.
Amerykański jednorożec, firma Deel, lider w obszarze technologii HR i finansów, rozpoczęła działalność w Warszawie
Amerykańska firma Deel, będąca liderem w obszarze technologii HR i finansów, rozpoczęła działalność w Polsce. Dzięki usługom spółki polskie podmioty będą mogły szybko i wygodnie zatrudniać specjalistów z całego globu, zawierać z nimi umowy i rozliczać się bez zbędnej biurokracji. To pozwoli na optymalizację kosztów oraz dynamiczne powiększanie zespołów, zwłaszcza w przedsiębiorstwach budujących swoją wartość na wiedzy.
Ammega Business Services otworzyła w biurowcu .KTW nową siedzibę w Katowicach. Podwoi zatrudnienie
W poniedziałek 26 września nastąpiło oficjalne otwarcie nowego biura Ammega Business Services w Katowicach, które zlokalizowano w katowickim biurowcu .KTW II. Firma zajęła powierzchnię na 16. piętrze biurowca należącego do TDJ Estate, najwyższego budynku w Katowicach, zlokalizowanego przy al. Roździeńskiego w centrum miasta.
REKLAMA