REKLAMA

Wiadomości o przemysł

Wielkie inwestycje niemieckiego koncernu BSH w rozwój fabryki lodówek we Wrocławiu
Kolejny znany, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Niemiecka firma BSH, która we Wrocławiu produkuje lodówki i piekarniki marek Bosch i Siemens, zwiększa moce swoich zakładów zlokalizowanych w północnej części miasta, przy ulicy Żmigrodzkiej. Dzięki realizacji kolejnego projektu, łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu powoli zbliża się do kwoty miliarda złotych.
Chiński koncern Minth Group otworzył w Polsce fabrykę płyt podwoziowych i komponentów do aut elektrycznych
Kolejna bardzo duża i znacząca inwestycja przemysłowa z branży automotive w Polsce. Minth Group – jeden z największych na świecie producentów części motoryzacyjnych otworzył w Wiechlicach (gmina Szprotawa) w województwie lubuskim, na terenie dawnego poradzieckiego lotniska wojskowego fabrykę płyt podwoziowych i komponentów do aut elektrycznych o powierzchni zabudowy ponad 50 tys. mkw. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów euro.
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.
W Siechnicach pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Za ponad 1,66 miliarda złotych trwa rozbudowa spalarni śmieci Warszawa Targówek [FILM]
Na warszawskim Targówku, przy ul. Zabranieckiej trwa rozbudowa Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Od kilku tygodni trwają roboty wykończeniowe i prace technologiczne.
W Pruszkowie pod Warszawą powstanie GigafactoryX, w której będą produkowane baterie do pojazdów elektrycznych i magazynów energii
Kolejna duża inwestycja z branży elektromobilności w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Polska firma Impact Clean Power Technology, będąca częścią Grupy Grenevia – lidera europejskiego rynku elektromobilności, przedstawiła wizualizacje GigafactoryX. Ta wielkoskalowa fabryka baterii dla pojazdów elektrycznych i magazynów energii zostanie uruchomiona w Pruszkowie pod Warszawą.
ARP S.A. i PAIH odpowiedzialne za przygotowanie największej bezpośredniej inwestycji zagranicznej w historii Polski
16 czerwca 2023 r. Premier RP Mateusz Morawiecki i CEO Intel Corporation Pat Gelsinger zainicjowali największą bezpośrednią inwestycję zagraniczną w historii Polski. Gigant technologiczny z Doliny Krzemowej zainwestuje blisko 20 mld zł w Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników w Miękini. Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną odpowiadały za merytoryczną obsługę inwestycji, która otwiera nowy rozdział w historii polskiego przemysłu.
W krakowskiej Ekospalarni uruchomiona została instalacja odzysku ciepła ze spalin [FILM]
W krakowskiej Ekospalarni uruchomiona została instalacja odzysku ciepła ze spalin. Dzięki tej inwestycji można wyprodukować więcej energii cieplnej, nie zwiększając przy tym ilości spalanych odpadów. To również mniejsza emisja CO2 do środowiska, niższa temperatura spalin i duża oszczędność wody.
Gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem będzie jeszcze większa? Trwają uzgodnienia kolejnej fazy
Największa inwestycja zagraniczna typu greenfield w historii Polski, budowa Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Intela w miejscowości Kadłub, w gminie Miękinia pod Wrocławiem prawdopodobnie będzie...znacznie większa, niż to oficjalnie deklarowano jeszcze kilka dni temu.
Gigantyczna inwestycja amerykańskiego Intela pod Wrocławiem
Kolejna gigantyczna inwestycja na Dolnym Śląsku, w okolicach Wrocławia. Znany, globalny koncern Intel chce zainwestować 4,6 mld dol. i zatrudnić 2 tys. osób w zakładzie integracji i testowania półprzewodników pod Wrocławiem. Intel to największy producent mikroprocesorów na świecie. Firma otworzy najnowocześniejszy zakład produkcyjny w tym rejonie Europy. To największa w historii Polski inwestycja zagraniczna.
W Piszu otwarto jedno z najnowocześniejszych centrów badawczo-rozwojowych przemysłu meblarskiego na świecie [ZDJĘCIA]
14 czerwca 2023 r. została oficjalnie otwarta nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu. Laboratorium wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia firmie przeprowadzanie badań drewna, tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych dla klientów spółek Paged oraz realizację kompletnej certyfikacji produktowej. To istotny krok firmy w dążeniu do dalszego rozwoju innowacyjnych produktów, które budują jej przewagę konkurencyjną na rynku.
Rząd przekazał 600 mln zł na dalszy rozwój i inwestycje Huty Stalowa Wola
Premier Mateusz Morawiecki odbył wizytę w Hucie Stalowa Wola, której przekazał 600 mln zł na dalszy rozwój i inwestycje. Dzięki rządowemu wsparciu, Huta Stalowa Wola będzie mogła sprawnie produkować najnowocześniejsze wozy piechoty "Borsuk", a także pracować nad produkcją polskiej wersji armatohaubic K9 Thunder. Wsparcie dla polskich przedsiębiorców to jeden z priorytetów rządu. Inwestowanie w polski przemysł zbrojeniowy wpisuje się także w modernizację i rozwój Sił Zbrojnych RP. W 2023 r. zostanie przeznaczone blisko 4% PKB na wzmocnienie potencjału obronnego Polski.
W Warszawie trwa rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel [ZDJĘCIA]
W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 trwa rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac, inwestycja zostanie zakończona rok później, w 2024 roku.
Northvolt zakończył w Gdańsku budowę największej w Europie fabryki magazynów energii [ZDJĘCIA]
Northvolt, europejski dostawca ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, zakończył budowę największej w Europie fabryki magazynów energii. Budowa zakładu produkcyjnego rozpoczęła się pod koniec 2021 roku na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego w Gdańsku.
Ponad 272 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na rozbudowę krakowskiej spalarni [ZDJĘCIA]
17 maja 2023 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na finansowanie rozbudowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów o Zakład Odzysku Energii – trzecią linię.
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Umicore rozbuduje pierwszą w Europie gigafabrykę materiałów akumulatorowych w Radzikowicach koło Nysy
Umicore Poland Sp. z o.o. w dniu 24 marca 2023 r. podpisała umowę z firmą UNIBEP S.A. na rozbudowę i przebudowę zakładu produkcji materiałów katodowych w Radzikowicach koło Nysy, w województwie opolskim. Rozpoczęcie realizacji Inwestycji zaplanowano w II kwartale 2023 r., a zakończenie w IV kwartale 2023 roku.
Za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa w Siechnicach pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + FILM]
Trwa budowa nowej elektrociepłowni Nowa Czechnica. Wyprodukuje energię dla mieszkańców gminy Siechnice i południowej części stolicy Dolnego Śląska. Będzie zasilana gazem, co oznacza odejście od węgla. Ta bardzo ważna i wielka inwestycja warta jest ponad miliard złotych.
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej, wielkiej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Kraby, Borsuki i Raki – zwiększona produkcja w Hucie Stalowa Wola
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje: W 2023 r. przeznaczamy blisko 4 proc. PKB na rozwój naszej armii. Ogromne zamówienia na nowy sprzęt dla wojska wymagają sprawnego przemysłu na najwyższym poziomie. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas wizyty w Hucie Stalowa Wola, decyzję o zainwestowaniu 600 mln zł w jej rozwój. W dalszym planie jest kolejne 1,2 mld zł, które również trafi do polskich zakładów i fabryk broni. Dodatkowe środki dla przemysłu zbrojeniowego pozwolą zwiększyć produkcję nowoczesnych pojazdów wojskowych dla Wojska Polskiego. Dofinansowanie konsorcjum Huta Stalowa Wola Ponad 600 mln zł – tyle wyniesie pierwsza rata na rozbudowę Huty Stalowa Wola.
REKLAMA