W Ustce powstaje baza operacyjno-serwisowa PGE Baltica Fot. PGE Baltica

W Ustce powstaje baza operacyjno-serwisowa PGE Baltica

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

Na terenie budowy bazy operacyjno-serwisowej w Porcie Ustka prace postępują zgodnie z harmonogramem. Generalny Wykonawca firma DORACO zakończył już prace fundamentowe dla budynku biurowo-socjalnego i części magazynowej.

Prace budowlane związane ze wznoszeniem konstrukcji żelbetowych parteru są na ukończeniu. Na budynku socjalno-biurowym rozpoczął się montaż płyt stropowych nad poziomem parteru. Wykonano także betonowanie pierwszej sekcji stropu nad poziomem 0.

W listopadzie na terenie hali magazynowej na prefabrykowanych słupach żelbetowych zamontowano dźwigary strunobetonowe wieńczące konstrukcję hali magazynowej.

Budowlańcy kontynuują roboty przy placach manewrowych, obejmujące wykonanie sieci wodociągowych, sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych, a następnie betonów podkładowych, które przygotują teren pod docelowe nawierzchnie projektowane jako płyty betonowe, zbrojone włóknami stalowymi.

Na obszarach przeznaczonych na docelowe ciągi komunikacyjne trwają prace związane z układaniem podbudowy drogowej, krawężników, obrzeży oraz kostki brukowej. Na nabrzeżu wykonano konstrukcję ścianki szczelnej, kotwionej mikropalami i zwieńczonej kleszczem stalowym. Po sprężeniu mikropali wykonano zasypy oraz platformy do pali żelbetowych wzdłuż nabrzeża. Rozpoczęto prace przygotowawcze dla prac żelbetowych w zakresie hydrotechnicznym.

Budowa bazy operacyjno-serwisowej w Ustce to nie tylko jedna z najważniejszych inwestycji w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, ale również przykład szerokiego wykorzystania potencjału polskiego przemysłu. Zarówno inwestor – PGE Baltica, jak i generalny wykonawca – firma DORACO – podkreślają, że budowa opiera się na wykorzystaniu krajowych zasobów i lokalnych kompetencji.

Z usteckiej bazy obsługiwana będzie morska farma wiatrowa Baltica 2 budowana wspólnie przez PGE i Ørsted.

REKLAMA
Fot. PGE Baltica
Fot. PGE Baltica

WIZUALIZACJE:

Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci
Bedra Cichosz Architekci

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA