REKLAMA

Wiadomości o kamienice i zabytki

Kamienica przy ulicy Sienkiewicza 22 w remoncie [ZDJĘCIA]
Remont kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22 w Łodzi od kilku tygodni skoncentrowany jest przy budowie nowego dachu. Wykonano już pokrycie papą nawierzchniową, ponadto za wykonawcą obróbki blacharskie i montaż klapy dymowej. We wnętrzu kamienicy, w mieszkaniach, położono tynki i warstwy wykończeniowe na stropach.
Łódz: Księży Młyn na finiszu rewitalizacji
Za kilka tygodni zakończy się kompleksowa odnowa Księżego Młyna, zabytkowego osiedla, które dzięki miejskiemu programowi rewitalizacji zyskuje drugą młodość. Projekt obejmuje aż 47 obiektów – od dawnych domów robotniczych po budynki gospodarcze oraz lokale użytkowe i gastronomiczne, a także przestrzenie między nimi: podwórka, tereny zielone, ciągi komunikacyjne.
Dobiega końca rewitalizacja kamienicy przy ul. Północnej 23 w Łodzi [ZDJĘCIA]
W końcowej fazie jest rewitalizacyjny remont kamienicy przy ul. Północnej 23. Nieruchomość pochodzi z końca XIX w. i przez ponad 100 lat eksploatacji nie była poddana żadnym znaczącym remontom.
Dobiega końca remont dawnego kasyna milicyjnego w Łodzi [ZDJĘCIA]
Odnowa zabytkowej elewacji dawnego kasyna milicyjnego już na ostatniej prostej. Zobaczcie, jak zmienia się willa Maurycego Frankela.
Zaniedbana kamienica przy Kilińskiego przeradza się w prawdziwą perełkę
Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem. Ekipa jest na placu budowy, właśnie rozpoczyna prace wykończeniowe. W ostatnich tygodniach wykonawca prowadził montaż dekoracji sztukatorskiej na elewacji od strony północnej oraz układał glazurę na parterze w mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej. Ponadto prowadzone były roboty wykończeniowe. Robotników widzieliśmy przy lakierowaniu schodów i tralek w budynku frontowym.
Zabytkowy gmach dawnego Banku Wzajemnego Kredytu Przemysłowców Łódzkich już po remoncie [ZDJĘCIA]
Kamienica przy ul. Roosevelta 15 już po remoncie. Sprawdzamy, jak wyglądają odnowione wnętrza dawnego gmachu Banku Wzajemnego Kredytu Przemysłowców Łódzkich.
Łódź – Metamorfoza fabryki przy Sienkiewicza 63
Miejski program rewitalizacji jest pełen niespodzianek. To nie tylko odkrycia wyjątkowych zdobień pod warstwami farb czy panelami, czasem to całe budynki, które latami stały zapomniane, czekając na drugą szansę.
Kompleks famuł przy Ogrodowej 26/28 zostanie sprzedany. To jedyny ratunek dla tych budynków
Po uruchomieniu inwestycji przy ulicy Ogrodowej 24 (przebudowa na cele mieszkaniowo-usługowe we współpracy z Bankiem BNP Paribas Bank Polska S.A.) Łódź przystępuje do kolejnego kroku w celu uratowania pozostałych zabytkowych domów robotniczych zakładów Izraela Poznańskiego. Kompleks zostanie przeznaczony na sprzedaż za ok. 50 mln zł. Przyszły inwestor ma stworzyć przy Ogrodowej 26/28 atrakcyjną lokalizację przy jednoczesnym zachowaniu historycznego charakteru tego miejsca.
W centrum Wrocławia trwa rewitalizacja zabytkowego Bastionu Sakwowego [FILM + WIZUALIZACJE]
W centrum Wrocławia trwa remont zabytkowego, dawnego Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów). W ramach przedsięwzięcia rewitalizację przejdą m.in. kolumnady, pawilony, balustrady, nawierzchnia i zabytkowe oświetlenie. Na placu na górze znów stanie fontanna. Prace mają się zakończyć w tym roku.
Rewitalizacja zabytkowego Księżego Młyna w Łodzi na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]
Największa i najważniejsza łódzka rewitalizacja dobiega końca. Zabytkowe osiedle przemysłowo-mieszkaniowe Księży Młyn zostanie w pełni wyremontowane do końca 2023 r. To szczególne miejsce na mapie Łodzi, zabytek, który jest unikatem na skalę światową.
Są pieniądze na remont i rewitalizację zabytkowej famuły przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy obiekt w Łodzi odzyska swój dawny blask. Po latach przygotowań jeszcze w sierpniu 2023 r. rozpocznie się rewitalizacja i remont pierwszej famuły przy ul. Ogrodowej, dawnego domu robotników fabryki Poznańskiego. Łódzka Spółka Infrastrukturalna (ŁSI), będąca właścicielem nieruchomości przy ul. Ogrodowej 24, podpisała umowę z jego wykonawcą.
Nowy dom parafialny parafii św. Barbary w Warszawie otrzymał pozwolenie na budowę
Nowy dom parafialny parafii św. Barbary w Warszawie otrzymał pozwolenie na budowę. Projekt nowego domu parafialnego zakłada szereg proekologicznych rozwiązań – wody opadowe z dachów będą gromadzone w podziemnym zbiorniku retencyjnym i w okresie suchym wykorzystywane do podlewania roślin, na tarasach budynku zostaną posadzone drzewa, instalacje wentylacji i ogrzewania spełnią wysokie normy energooszczędności, instalacje elektryczną i teletechniczną zaprojektowano tak, by chronić ludzi i przyrodę przed nadmiernym oddziaływaniem elektromagnetycznym.
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej powstanie kolejny nowy apartamentowiec
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, w samym centrum stolicy Dolnego Śląska zostanie wybudowany kolejny nowy apartamentowiec. Powstanie na jednej z ostatnich niezabudowanych działek w tej prestiżowej części miasta. Chodzi o działkę przy ul. Księcia Witolda 35 (zabudowanej kamienicą) i niezabudowanej, pustej działki obok.
Wrocław wzbogacił swoją ofertę hotelarską o kolejny obiekt 5-gwiazdkowy [ZDJĘCIA]
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła swoją ofertę hotelarską o kolejny obiekt 5-gwiazdkowy. Zlokalizowany na wrocławskim Starym Mieście, w zabytkowym, XIX-wiecznym budynku przy Placu Wolności 10, hotel AC by Marriott Wrocław podwyższył kategorię do pięciu gwiazdek. Stał się tym samym pierwszym 5-gwiazdkowym hotelem tej marki na świecie.
Grupa Capital Park otrzymała pozwolenie na modernizację XIX-wiecznej zabytkowej kamienicy w centrum Szczecina
Grupa Capital Park otrzymała pozwolenie na modernizację XIX-wiecznej zabytkowej kamienicy w centrum Szczecina. Zaniedbany pustostan stanie się – zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem – prestiżowym budynkiem mieszkalnym z 62 wysokiej klasy apartamentami projektu biura architektonicznego Dedeco.
Zabytkowy budynek Starej Drukarni w Szczecinie odzyska dawny blask [WIZUALIZACJE]
Kolejny zabytkowy budynek w Szczecinie odzyska swój dawny blask. Tym razem będzie to okazała 122-letnia kamienica u zbiegu ulic Dworcowej i św. Ducha. Rewitalizację Starej Drukarni powierzono pracowni Tremend.
Secesyjna, zabytkowa willa na Białołęce odzyskuje świetność [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJA]
Trwa remont zabytkowych budynków przy ulicy Modlińskiej 257 – willi oraz dwóch oficyn, w których działać będzie centrum lokalne dla mieszkańców Białołęki. Remont całego kompleksu zakończy się jeszcze w tym roku.
Została sprzedana jedna z najdroższych kamienic we Wrocławiu
Po kilku wcześniejszych, nieudanych próbach, udało się w końcu sprzedać jedną z najdroższych kamienic w centrum stolicy Dolnego Śląska, należących do gminy Wrocław. Chodzi o okazałą kamienicę przy pl. Uniwersyteckim 7.
Zaniedbany zabytkowy pofabryczny kompleks przy Sienkiewicza 61A w Łodzi przejdzie remont i rozbudowę [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy, pofabryczny kompleks w Łodzi doczekał się remontu. Trzy budynki użytkowane przez Urząd Miasta Łodzi przy ul. Sienkiewicza 61A zostaną odnowione i przebudowane.
Kolejne zabytkowe, przedwojenne kamienice we Wrocławiu odzyskają swój dawny blask [ZDJĘCIA]
Kolejne zabytkowe, przedwojenne kamienice na Przedmieściu Oławskim przejdą kompleksowy remont i odzyskają swój dawny blask. Tym razem będą to dwie kamienice przy ulicy Kniaziewicza 36/38. Jest to jedna z dawnych nieruchomości należących do miasta, która została sprzedana na przetargu i gmina Wrocław dostała za nią bardzo dużą kwotę, w stosunku do ceny wywoławczej.
REKLAMA