Start pierwszej zabudowy mieszkaniowej w najbardziej historycznej części terenów postoczniowych staje się faktem. Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o. otrzymała pozwolenie na budowę dla pierwszych obiektów mieszkaniowo-usługowych, których budowa rozpocznie się w przyszłym roku.
W grudniu zakończy się pierwszy etap prac modernizacyjnych zabytkowego dworu Badenich. Bardzo istotnym elementem było zapewnienie stabilizacji obiektu, wykonanie izolacji termicznej i przeciwwodnej ścian fundamentowych po uprzednim ich osuszeniu oraz oczyszczenie budynku ze śmieci. Docelowo budynek będzie pełnił funkcje użyteczności publicznej.
Jedyny zachowany drewniany budynek na Starej Pradze w Warszawie zostanie wyremontowany. Oficyna Burkego jest jednym z trzech zabytków, który na wniosek m.st. Warszawy otrzymał dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Kolejna zabytkowa, przedwojenna kamienica w centrum Łodzi odzyskuje dawny blask. Tym razem jest to kamienica przy ulicy Włókienniczej 1. To kolejna architektoniczna perełka na mapie Łodzi i uzupełnienie rewitalizacji jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w centrum miasta.
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, to jedna z największych tego typu budowli w Polsce. Dziś jest w ruinie, ale mimo to robi wrażenie. W sierpniu podpisano umowę na realizację projektu „Krzyżtopór - Odkryj zamek w nowym świetle. Wartość prac wynosi 3 miliony złotych.
Bardzo dobra informacja. Kolejny zabytkowy obiekt na Dolnym Śląsku odzyska swój dawny blask. Rusza rewitalizacja zabytkowego, barokowego pałacu w Twardogórze.
Mija rok od rozpoczęcia rewitalizacji famuł przy Ogrodowej 24 w Łodzi, prace potrwają kolejne 12 miesięcy. Na jednej z najbardziej atrakcyjnych działek w Łodzi powstaje wielofunkcyjny obiekt mieszkaniowo-usługowo-biurowy.
Barokowy, zabytkowy kościół Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie od przeszło trzystu lat góruje nad Starym i Nowym Miastem. Świątynia p.w. Świętego Ducha od kilku lat jest remontowana przy udziale miejskich dotacji.
Kolejny zabytkowy, przedwojenny, okazały budynek w Łodzi odzyskał swój dawny blask! Kosztem niemałych środków oraz sześciu lat pracy spektakularną przemianę przeszedł poprzemysłowy kompleks za perłą architektoniczną ul. Rewolucji 1905 r., willą Leona Rappaporta. Vis a vis Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego powstał wielofunkcyjny obiekt, który zaczyna od nowa tętnić życiem.
Kamienica przy ul. Francuskiej 38 jest wzorcowym przykładem modnego w ostatnich latach II Rzeczypospolitej prądu architektonicznego określanego jako Styl 37. Łączył on funkcjonalizm z elementami dekoracyjnymi, takimi jak te przy Francuskiej - falująca ścianą licowaną rustykalnym kamieniem czy ozdobnymi, kutymi, stalowymi kratami okiennymi. Wieloletni brak remontów kamienicy i użyte przez budowniczych szlachetne materiały to obecnie wyzwanie dla konserwatorów zabytków.
Pofabryczny budynek został gruntownie wyremontowany. Będzie to nowa siedziba jednostek łódzkiego samorządu dostosowana do potrzeb mieszkańców, również tych z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji pojawią się też nowe połączenia z ulicą Nawrot oraz z pasażem Schillera.
Trwa rewitalizacja Łodzi. Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest trwający od ponad trzech lat remont dwóch eleganckich willi Ludwika Meyera przy ul. Moniuszki 6 i 8. Wraz ze zrewitalizowanymi przez miasto ulicą, willą mieszczącą obecnie Mediatekę MEMO oraz kamienicą pod numerem 7 przywracają okolicy historyczny, ekskluzywny charakter.
Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł przy ul. Ogrodowej 24 wkracza w kolejną fazę. Kończą się właśnie prace związane z konstrukcją obiektu. Co zostało już zrobione, a co wykonawca planuje na najbliższy czas?
W lutym br. rozpoczęły się prace nad renowacją kultowego pawilonu Cepelii u zbiegu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej. Późnomodernistyczna perła architektury znów nabierze dawnego blasku – projekt zakłada przywrócenie historycznego wyglądu budynku, znanego większości warszawiaków jedynie z archiwalnych zdjęć z lat 60. i 70.
Dwa budynki przy ulicy Wróblewskiego (numery 7 i 9) będą gruntownie wyremontowane. Uprzednio wykonano tam prace na dachach, przy fundamentach i ścianach, teraz wnętrza dawnych famuł czeka generalny remont. Historia budynków sięga Łodzi fabrykanckiej – w XIX wieku służyły robotnikom pracującym dla francuskiego potentata, Leona Allarta.
Rusza remont jednego z najcenniejszych zabytków Wrocławia, zamku w Leśnicy. Choć obiekt jest w dobrym stanie, jednak ze względu na wiek, cały czas wymaga mniejszych czy większych remontów.
Spektakularną metamorfozę przeszły stare fabryki przy pasażu Schillera. Można już podziwiać ich odnowione elewacje, ale imponujące są też zmiany w zrujnowanych wcześniej wnętrzach, gdzie trwają jeszcze prace murarskie, stolarskie i instalacyjne.
Przez ostatnie kilka lat zabytkowa kamienica straszyła, była ruderą, a teraz będzie nowoczesnym i atrakcyjnym budynkiem, w którym powstały przestrzenie biurowe. Dobiegły końca prace w kamienicy przy Sienkiewicza 22.
Trwa kolejny remont Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Prace związane z odtworzeniem historycznej kolorystyki poszczególnych elewacji tego zabytkowego kompleksu rozpoczęły się w 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa S.A.
Zakończona niedawno rewitalizacja Księżego Młyna to nie tylko odnowione budynki, miejsca dla kultury i biznesu oraz przestrzeń do relaksu. Na zabytkowym osiedlu pojawiło się także wiele nowej zieleni. Efekty tej metamorfozy zachwycają!
Stolica Małopolski wzbogaciła się o kolejny hotel 4-gwiazdkowy. Otwarty w maju ub.r. Golden Queen Aparthotel w sąsiedztwie krakowskiego Wawelu, przy ulicy Tarłowskiej, został oficjalnie skategoryzowany na cztery gwiazdki i rozpoczął działalność pod nową nazwą Hotel Golden Queen.
Kolejne zabytkowe budynki w Łodzi odzyskują swój dawny blask. Dobiega końca kompleksowy remont w kamienicach przy ul. Rewolucji 1905 r. 13, 15 i 17. Powstało tu ponad 50 mieszkań komunalnych, nowoczesne lokale dla biznesu i świetlice środowiskowe. Zmieniły się także podwórka, które wreszcie będą zielone i przyjazne mieszkańcom.
Zakończyła się modernizacja zespołu pięciu budynków na posesji przy ul. Północnej 23. Wszystkie przeszły gruntowną modernizację – mają odnowione elewacje, nowe instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne oraz windy, a cała nieruchomość została podłączona do sieci centralnego ogrzewania.
W lutym br. rozpoczęły się prace nad renowacją kultowego pawilonu Cepelii u zbiegu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej. Późnomodernistyczna perła architektury znów nabierze dawnego blasku – projekt zakłada przywrócenie historycznego wyglądu budynku, znanego większości warszawiaków jedynie z archiwalnych zdjęć z lat 60. i 70.
Przy ulicy Ogrodowej 24 trwa wielki remont zabytkowych famuł. Za 2 lata powstanie tam wielofunkcyjny obiekt z mieszkaniami na wynajem oraz lokalami usługowymi. Niedawno zaczął się kolejny etap prac – specjaliści odnawiają ceglaną elewację budynków od strony ulicy.
Wkrótce centrum Katowic wzbogaci się o kolejne wyjątkowe miejsce – wszystko za sprawą rewitalizacji zabytkowego kwartału kamienic znajdujących się naprzeciwko dawnego dworca kolejowego. Inwestycja Kwartał Dworcowa nie tylko przywróci blask historycznej zabudowie, ale też – poprzez wprowadzenie wielu nowych funkcji – wzmocni atrakcyjność centrum miasta.
Słynna, zabytkowa Twierdza Wisłoujście, jeden z największych zabytków Gdańska zostanie ponownie otwarta dla mieszkańców i turystów po trzech latach prac konserwatorskich. To najstarsza twierdza nadmorska na polskim wybrzeżu. Fortyfikacja chroniła statki w drodze do portu gdańskiego. Pełniła też rolę latarni, była miejscem cumowania polskiej floty oraz więzieniem. Znajduje się na liście Pomników Historii RP.
Na terenie rewitalizowanego od kilkunastu lat i piękniejącego Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu, przywracany jest blask kolejnym zabytkowym, przedwojennym kamienicom. Na tym położonym blisko wrocławskiego Starego Miasta i Rynku osiedlu pojawiają się też prywatne inwestycje w zabytkowe nieruchomości.
Kolejny zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku ma szansę odzyskać swój dawny blask. Tym razem chodzi o pałac położony w północnej częsci województwa dolnośląskiego, w gminie Niechlów (powiat górowski), w miejscowości Bełcz Wielki.
1
Jakub ZazulaPrzepiękny obiekt - dobrze że wróci do niego życie.