REKLAMA

Wiadomości o handel

Aleja Bielany powiększa swoją ofertę o nowe sklepy oraz nowoczesną przestrzeń coworkingową
Druga połowa tego roku to dla centrum handlowego Aleja Bielany, należącego do grupy Ingka Centres intensywny czas poszerzania oraz unowocześniania oferty, zarówno o nowe marki, jak i innowacyjne miejsce do pracy i spotkań biznesowych – CoWork. Remodelingowi poddane zostały wybrane salony z ofertą fashion, jednak najważniejszym wydarzeniem tego sezonu jest otwarcie nowego operatora spożywczego – hipermarketu Carrefour.
Carrefour i Dealz nowymi najemcami Galerii Echo w Kielcach
Do Galerii Echo, należącej do EPP, dołączyło dwóch nowych, dużych najemców. Mieszkańcy Kielc i okolic mogą już zrobić zakupy w hipermarkecie Carrefour oraz sklepie sieci handlowej Dealz. Czeka tam na nich bogata oferta spożywcza i non-food.
Tezenis otworzy w CH Focus w Bydgoszczy swój pierwszy sklep w województwie kujawsko-pomorskim
Do grona najemców bydgoskiego centrum handlowego dołączy nowy najemca. Tezenis otworzy swój pierwszy sklep w województwie kujawsko-pomorskim właśnie w centrum handlowym Focus. Marka oferuje szeroki wybór bielizny oraz piżam damskich, męskich i dziecięcych, rajstop oraz akcesoriów plażowych. Otwarcie planowane jest na środę, 28 września. Marka Tezenis należy do grupy Calzedonia.
W Warszawie kończy się rewitalizacja historycznych Ogrodów Ulricha [WIZUALIZACJE]
Dawne gospodarstwo ogrodnicze rodziny Ulrichów, która wsławiła się w przedwojennej Warszawie hodowlą ananasów, odzyskuje swój blask. Dzięki inicjatywie Wola Parku, należącego do Ingka Centres, kompleks stanie się miejscem spotkań, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas, dobrze zjeść oraz odpocząć wśród miejskiej zieleni. Otwarcie Ogrodów Ulricha zaplanowano na 12 października br.
Rusza rozbudowa Sonata Park w Sochaczewie pod Warszawą
Sonata Park to nowoczesny park handlowy o powierzchni 11 000 mkw. GLA zlokalizowany w Sochaczewie przy ulicy Warszawskiej 119. Kompleks ten powstał pod koniec 2014 roku w wyniku przebudowy działającego w tym miejscu hipermarketu i galerii II generacji. W chwili obecnej Carrefour Polska przystępuje do II fazy rozbudowy tego obiektu, w wyniku, której powstanie kolejne 4300 mkw. dodatkowej powierzchni najmu.
Inwestor zadecydował o częściowej zmianie koncepcji II etapu galerii handlowej Swoja Olimpia we Wrocławiu
Będą zmiany w projekcie rozbudowy wrocławskiego centrum handlowego Swoja Olimpia. Inwestor, Womak Holding S.A. z Wrocławia zamierza zrealizować II etap tego kompleksu handlowego na wrocławskich Swojczycach. Powstanie na działce obok.
Centrum handlowe Atrium Kasztanowa w Pile z nowymi sklepami
Centrum handlowe Atrium Kasztanowa, znajdujące się przy al. Powstańców Wielkopolskich 99 w Pile, rozszerza portfolio marek. W sierpniu do grona najemców dołączyły dwa nowe brandy odzieżowe – Vila Object oraz sklep partnerski marki Regatta great outdoors, a we wrześniu otworzył się salon z naturalnymi kosmetykami – Mydlarnia u Franciszka. Natomiast w najbliższym czasie pojawi się sklep z ubraniami premium Oggy Shop.
Galeria Młociny w Warszawie pozyskała nowych najemców
Należące do EPP i Echo Investment bielańskie centrum handlowe Galeria Młociny, zmienia się i nieustannie poszerza ofertę o nowych najemców. Klienci mogą już zrobić zakupy w nowych salonach TEDi i KODANO Optyk. Natomiast Bazar Miejski, który współpracuje z obiektem handlowym już od 2020 roku przeniósł się do nowego lokalu, wzmacniając tym samym propozycję pierwszego piętra. Łączny metraż wynajętych przestrzeni to niemal 1 000 mkw.
W Warszawie powstanie nowe, duże centrum wielofunkcyjne Wilanów Park [WIZUALIZACJE]
Firma Nhood Polska dopracowuje elementy architektoniczne obiektu oraz otaczających go przestrzeni, a także intensyfikuje rozmowy z potencjalnymi najemcami zainteresowanymi obecnością swoich marek na terenie wyróżniającego się na mapie warszawskich inwestycji mixed-use projekcie. Wstępny harmonogram zakłada otwarcie projektu Wilanów Park w drugiej połowie 2026 roku.
LEGO otwiera pierwszy oficjalny sklep w Łodzi, szósty w Polsce
Już 13 października zostanie otwarty pierwszy w Łodzi oficjalny sklep marki LEGO. Sklep będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym Manufaktura przy ulicy Drewnowskiej 58. To już szósty oficjalny sklep LEGO w Polsce.
Do grona najemców centrum handlowego Westfield Arkadia dołączył ukraiński koncept modowy Kapsula
Do grona najemców centrum handlowego Westfield Arkadia dołączyła marka Kapsula, zrzeszająca ukraińskich projektantów. W przestrzeni swojego pop-up store’u, który dla klientów Westfield Arkadia dostępny będzie do 1 października, Kapsula oferuje ubrania i dodatki. Większość kolekcji to edycje limitowane.
Kompleks Handlowy Raj w Dębicy z nowym, dużym sklepem odzieżowym
Kompleks Handlowy Raj przy ul. Rzeszowskiej 114 w Dębicy wzbogaci się o nowego, dużego najemcę. W tym dębickim centrum otwarty zostanie salon marki Sinsay należącej do grupy LPP. Sklep uzupełni ofertę odzieżową Kompleksu Handlowego Raj. Zajmie powierzchnię ponad 1000 mkw.
Biedronka otworzy sklep w Galerii Bawełnianka w Bełchatowie
Najnowszy koncept marketu Biedronka otworzy się wraz z całą bełchatowską Galerią Bawełnianka w marcu przyszłego roku. Dyskont spożywczy zajmie powierzchnię ponad 1,2 tys. mkw. Razem z oddalonym od galerii o około 100 metrów marketem niemieckiej sieci Lidl – stworzą najszerszą, atrakcyjną ofertę spożywczą dla klientów z miasta i regionu.
We Wrocławiu powstaje kolejny sklep niemieckiej sieci Lidl
We Wrocławiu powstaje kolejny sklep niemieckiej sieci Lidl. Tym razem w zachodniej części stolicy Dolnego Śląska, przy ulicy Piołunowej (skrzyżowanie z aleją Ryszarda Kaczorowskiego – obwodnicą Leśnicy).
W Krakowie może powstać nowy park. Auchan zamierza sprzedać działki przy Galerii Bronowice
Tereny przy Galerii Bronowice w Krakowie mogą zostać wkrótce wystawione na sprzedaż. Ich właściciel, spółka Auchan zamierza siedem z nich odsprzedać miastu Kraków. Na tych terenach może powstać np. zielony teren użyteczności publicznej w postaci parku.
W Krakowie powstaje nowy park handlowy. Znamy pierwszych najemców [WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski powstanie nowy park handlowy. Tym razem w północnej części miasta. Przy ulicy Glogera (Prądnik Biały), pomiędzy sklepami Biedronka i Lidl, rozpoczęła się budowa lokalnego centrum handlowego Vendo Park.
W Lubinie otwarty zostanie Cuprum Park – najnowszy retail park na Dolnym Śląsku
Już najbliższy czwartek, 15 września o godzinie 9:00 otwarta zostanie nowa galeria handlowa na Dolnym Śląsku – Cuprum Park w Lubinie. Inwestycja powstała na działce o powierzchni 43 000 mkw., w centrum miasta, u zbiegu ulic Komisji Edukacji Narodowej i Paderewskiego, w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonował hipermarket sieci Tesco, która wycofała się z Polski.
W 2023 roku Primark otworzy swój pierwszy sklep we Wrocławiu
Znana, międzynarodowa marka odzieżowa Primark zamierza otworzyć swój sklep w stolicy Dolnego Śląska. Na jego lokalizację wybrała galerię handlową Magnolia Park przy ul. Legnickiej.
W Grodzisku Mazowieckim powstanie Strefa Park Grodzisk – największy obiekt handlowy w mieście i powiecie
Jeszcze w tym roku w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą ma się rozpocząć budowa największego obiektu handlowego w tym mieście i całym powiecie Grodziskim.
W Miłkowie pod Karpaczem powstanie Przystanek Karkonosze – największy regionalny park handlowy w Karkonoszach [WIZUALIZACJE]
Kolejna nowa, duża inwestycja handlowa na Dolnym Śląsku. W miejscowości Miłków pod Karpaczem powstanie Centrum Handlowe Przystanek Karkonosze. Będzie to największy regionalny park handlowy w Karkonoszach. Rozpoczęła się już jego komercjalizacja.
REKLAMA