W Białymstoku powstanie Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych Uniwersytetu Medycznego Materiały inwestora

W Białymstoku powstanie Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych Uniwersytetu Medycznego

WIZUALIZACJE
REKLAMA

15 kwietnia 2024 roku Strabag Sp. z o.o. podpisała umowę o wartości 32,5 mln zł brutto z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku na budowę Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych. Powstanie budynek o konstrukcji monolitycznej żelbetowej, posiadający 5 kondygnacji, w tym jedną podziemną. Obiekt będzie miał powierzchnię 3 500 mkw. i kubaturę 14 735 m3.

Campus uniwerystecki znajduje się w centrum Białegostoku, a siedzibą główną uczelni jest barkowa XVIII-wieczna rezydencja Pałacu Branickich. Nowy budynek zlokalizowany będzie na ternie campusu uniwersyteckiego przy ul. Mickiewicza, obok Collegium Primum i Collegium Universum i będzie funkcjonalnie połączony z Zakładem Biofizyki i Collegium Primum.

Inwestycja realizowana jest w formule „projektuj i buduj”. Umowa obejmuje także opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz pozyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec grudnia 2025 roku.

REKLAMA

Dziękuję Władzom Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku za zaufanie i wybór STRABAG na generalnego wykonawcę tej inwestycji. Podpisanie kolejnej umowy na realizację medycznego obiektu edukacyjnego potwierdza, że osiągnęliśmy wiodącą pozycję w segmencie budownictwa obiektów medycznych w kraju. Do tej pory zrealizowaliśmy m.in. Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Szpital Południowy, Szpital Bielański oraz Oddział Okulistyki, Szpital w Legionowie i Szpital Tymczasowy dla WIM przy ul. Szaserów w Warszawie. W styczniu oddaliśmy do użytku najnowocześniejszy w kraju SOR przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, a obecnie budujemy Szpital w Krapkowicach – powiedział Tomasz Ciemiński, Dyrektor Techniczny Oddziału Podlasie STRABAG.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA