Nowe mieszkania na terenie dawnego szpitala źródło: mat. inwestora/lokum-deweloper.pl

Nowe mieszkania na terenie dawnego szpitala

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
Lokum Vena
adresWrocław, Poniatowskiego
inwestorLokum Deweloper S.A.
projektantLebu Sp. z o.o.
REKLAMA
Wrocławska firma Lokum Deweloper szykuje się do inwestycji przy ulicy Poniatowskiego 2-4. Na terenie dawnego szpitala ma powstać w sumie prawie 300 mieszkań.
REKLAMA
inwestycji grupy Lokum Deweloper na terenie zabytkowego szpitala przy zbiegu ulicy Poniatowskiego i Prusa informowaliśmy już w zeszłym roku. Inwestor kupił tę nieruchomość od Uniwersytetu Medycznego za 16,5 mln złotych.

Powstanie tam osiedle Lokum Vena o podwyższonym standardzie. W pierwszym etapie powstanie tam nowy budynek, a w drugim deweloper odrestauruje historyczną zabudowę.Jak zapowiadają przedstawiciele Lokum Deweloper, nowoczesna część inwestycji utrzymana będzie w minimalistycznym, eleganckim stylu, który podkreśli walory neogotyckiej zabudowy.

– W nowoczesnej zabudowie powstanie 181 mieszkań, a w zrewitalizowanej części – 89. W ofercie znalazły się wygodne kawalerki, mieszkania 2-pokojowe, kompaktowe i większe rodzinne 3 pokoje oraz 4-pokojowe mieszkania o apartamentowym charakterze o powierzchni do 97 metrów kwadratowych – wylicza inwestor.Na dziedzińcu osiedla powstanie mała architektura nawiązująca stylem do estetyki miejsca.

– Będzie to fontanna oraz stylizowane ławki i latarnie. Fontanna zostanie usytuowana przed zabytkowym budynkiem. Profesjonalnie zaaranżowane części wspólne inwestycji staną się kameralną przestrzenią relaksu, a jednocześnie podkreślą piękno i unikatowe walory architektoniczne zabudowy. Wyjątkowy charakter osiedla uzupełni starannie wyselekcjonowana roślinność, która znakomicie będzie komponować się ze starodrzewem – zapowiada deweloper.
Na terenie inwestycji znajdą się również lokale handlowo-usługowe oraz garaż podziemny. Osiedle Lokum Vena będzie monitorowane i ogrodzone odrestaurowanym stalowo-metalowym płotem.

>Zobacz więcej wizualizacji osiedla Lokum Vena

Komentarze (0)

Napisz komentarz