Nie ma chętnych na dawny szpital przy Wiśniowej. Mogą tam powstać mieszkaniaźródło: Wikimedia Commons

Nie ma chętnych na dawny szpital przy Wiśniowej. Mogą tam powstać mieszkania

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Do ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski przetargu na sprzedaż kompleksu dawnego szpitala przy alei Wiśniowej nie zgłosił się żaden zainteresowany.
O planach sprzedaży dawnego szpitala przy alei Wiśniowej, informowaliśmy już w marcu. W kwietniu Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. Cenę wywoławczą ustalono na 28 mln złotych.
Przetarg zaplanowano na piątek 23 czerwca, na godzinę 12.
– Z uwagi na brak chętnych na zakup nieruchomości przetarg nie został rozstrzygnięty. W ciągu najbliższych kilku tygodni Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecyduje o przyszłości nieruchomości – tłumaczą portalowi InvestMap.pl przedstawiciele biura prasowego urzędu marszałkowskiemu.
REKLAMA
W poszpitalnych budynkach powstaną mieszkania?
W kompleksie przy alei Wiśniowej przez wiele lat działał Okręgowy Szpital Kolejowy. Zlikwidowano go w 2010 roku – wówczas jego działalność przejął szpital im. Marciniaka. A od 2015 roku budynki stoją puste, bo pacjenci i lekarze przenieśli się do nowego szpitala wojewódzkiego przy ulicy Fieldorfa na Stabłowicach.
Łączna powierzchnia kompleksu pomiędzy aleją Wiśniową, ulicą Sztabową i Sudecką to 23 786 metrów kwadratowych. Na tym terenie stoi 14 poszpitalnych budynków o łącznej powierzchni użytkowej prawie 12 tys. metrów kwadratowych. Budynki wymagają remontu. Działki, na których stoją obiekty, znajdują się w zespole urbanistycznym Śródmieście Południowe.

– Dla obszaru śródmiejskich zespołów urbanistycznych, jako dominujące przeznaczenie ustalono zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Jako przeznaczenie uzupełniające wskazano zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, handel, usługi, opiekę zdrowotną i społeczną, edukację, produkcję, budownictwo, handel hurtowy, gospodarkę magazynową, logistykę wraz z obsługą transportu i telekomunikacji oraz gospodarowanie odpadami, sport, wypoczynek i parki, zieleń i rolnictwo oraz cmentarze – czytamy w wykazie.

W lipcu 2016 roku wrocławska rada miejska podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu.

Na sprzedaż ma zostać wystawiony także dawny szpital przy ulicy Traugutta. Ta placówka też przeniosła się na Stabłowice.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA