Wrocław: Okre Development rusza wkrótce z rewitalizacją zabytkowego urzędu celnego źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Okre Development rusza wkrótce z rewitalizacją zabytkowego urzędu celnego

NOWE WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inwestycja Witolda 3840 zakłada odnowę kamienicy z początku XX wieku i dobudowę dwupiętrowego budynku. Na Kępie Mieszczańskiej powstanie ponad 80 apartamentów.
Zakupiliśmy zabytkową kamienicę w ścisłym centrum Wrocławia z widokiem na rzekę. Wiedzieliśmy, że historyczny układ budynku da nam wiele ciekawych, indywidualnych rozkładów przyszłych apartamentów – mówi Agata Tomicka-Stisz, dyrektor sprzedaży Okre Development Sp. z o.o. 
Materiały inwestora

Materiały inwestora

Dodaje, że każde z mieszkań będzie posiadać jakiś wyróżnik, m.in. jadalnię w wieżyczce lub salon wysoki na osiem metrów.
Wrocławianie wracają "do miasta" – od jakiegoś czasu widać wyraźny trend powrotu z przedmieść do centrum. Mieszkania w odległości do jednego kilometra od Rynku są pożądanym miejscem do życia. Ceny ponad dziesięć tysięcy złotych za metr kwadratowy przestały być zaporowe i nikogo nie dziwią. Taki jest rynek nieruchomości na prestiżowych śródmiejskich działkach, ale nowych nabywców nie brakuje – tłumaczy deweloper.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Ekspozycja na panoramę Starego Miasta

Agata Tomicka-Stisz zapowiada, że atutem inwestycji będą reprezentacyjne części wspólne, m.in. dzięki odtworzeniu elementów wewnątrz obiektu, takich jak drewniane portale drzwiowe, ponad stuletnie kafle, czy szerokie halle z przeszkleniami. Architekci zaplanowali podział budynku na części prywatne i publiczne, z dwiema strefami wyjścia.
Materiały inwestora
Mając do czynienia z taką lokalizacją, chcemy maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Dlatego cały należący do segmentu premium projekt oprócz historycznej zabudowy zyska dodatkowo pawilon od strony rzeki – z mieszkaniami oraz częścią restauracyjno-usługową przy bulwarze, z nieskrępowanym widokiem na panoramę Starego Miasta – podkreśla Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.
Materiały inwestora
O szczegółach tego przedsięwzięcia pisaliśmy w lutym. Prace budowlane ruszą w wakacje, prawdopodobnie w lipcu, i potrwają dwa lata. Na terenie dawnego Głównego Urzędu Celnego przy ulicy Księcia Witolda 38-40 powstaną 84 apartamenty.
REKLAMA
Materiały inwestora

Materiały inwestora
Okre Development planuje także rewitalizację dawnego szpitala przy alei Wiśniowej. Deweloper zakupił nieruchomość 13 lutego od Urzędu Marszałkowskiego. Zapłacił za nią 28 mln 280 tys. zł. O planach inwestora informowaliśmy także w lutym.
fot. investphoto.pl

Kępa Mieszczańska pełna deweloperów

Przy ul. Księcia Witolda szykują się duże zmiany. Zabytkowe kamienice po sąsiedzku, pod numerami 42 i 44, chce przebudować Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o., o czym pisaliśmy w marcu.
fot. Mariusz Bartodziej
Natomiast w miejsce dawnych koszar policyjnych inwestycję planuje Dom Development S.A., o czym pisaliśmy w styczniu.
Jakub Zazula
Pierwsze prace ruszyły już na terenie zabytkowego spichlerza. Deweloper i2 Development S.A. sprzedał ostatecznie nieruchomość za prawie 40 mln zł, choć zapłacił wcześniej za nią tylko ponad 11 mln zł. O nowym właścicielu pisaliśmy w marcu.
fot. investphoto.pl
Inwestorzy planują coraz to nowe przedsięwzięcia także na pozostałej części Kępy Mieszczańskiej. O kilku z nich wspominaliśmy w kwietniu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA