Wrocław: Księcia Witolda – były koszary, będą mieszkania. Dom Development rusza ze sprzedażą apartamentów nad Odrą źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Księcia Witolda – były koszary, będą mieszkania. Dom Development rusza ze sprzedażą apartamentów nad Odrą

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Spółka warszawskiej grupy deweloperskiej odkupiła od miasta nieruchomość na Kępie Mieszczańskiej w 2017 roku za prawie 30 milionów złotych. Zrealizuje na niej do przyszłego roku ponad sto lokali mieszkalnych i usługowych. W ofercie są takie z ponad czterdziestometrowym balkonem.
Wrocławska spółka z grupy Dom Development S.A. wprowadził do sprzedaży apartamenty Księcia Witolda przy ul. Księcia Witolda 28 na Nadodrzu. Pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym o kubaturze 34,8 tys. metrów sześciennych otrzymał 8 grudnia ubiegłego roku. Prace mają się zakończyć w grudniu 2020 roku.
Materiały inwestora
W ofercie znalazło się 128 mieszkań o metrażach od 27,7 do 103 mkw. – od kawalerek po lokale pięciopokojowe. Większość ma dostęp do balkonów lub loggi (2,31-43,23 mkw.), a kilka do tarasów (7,69-15,19 mkw.) Na parterze pięciopiętrowego budynku będzie mieścić się dziesięć lokali usługowych. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
Materiały inwestora

Wartość gruntu przebita trzykrotnie

Dom Development kupił dawne koszary policyjne w październiku 2017 roku. Do miejskiego przetargu przystąpiło 13 uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 8 mln 540 tys. zł, a warszawski deweloper zaoferował za teren o pow. 4005 mkw. 26 mln zł.
Przed sprzedażą nieruchomości miasto rozebrało obiekt tuż przy rzece. W styczniu ubiegłego roku pisaliśmy, że Dom Development wyburzy jeszcze murowany budynek bliżej ulicy oraz wiatę. Pozwolenie dostał w marcu.
Więcej wizualizacji w galerii.
Jakub Zazula
Jakub Zazula

Kępa Mieszczańska pełna nowych inwestycji

Nowi mieszkańcy wprowadzą się również w najbliższej okolicy. Choć Piekarnia od Archicomu S.A. będzie pełnić przede wszystkim funkcję Centrum Sztuki m.in. z teatrem, to znajdą się w niej także apartamenty. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
REKLAMA
Materiały inwestora
Za to Okre Development Sp. z o.o. prowadzi rewitalizację zabytkowego urzędu celnego według projektu Maćków Pracowni Projektowej Sp. z o.o. O Witolda 3840 pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.
Materiały inwestora
Odnowy podejmie się również Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. – zabytkowych kamienic. W marcu ubiegłego roku informowaliśmy, że urzędnicy nie zatwierdzili jego projektu. Pozwolenie na przebudowę budynków nr 42 i 44 w celu scalenia pod względem funkcjonalnym wydali przy kolejnej próbie, w październiku.
fot. Mariusz Bartodziej
Do tego nowe życie zyska zabytkowy spichlerz. O rozpoczęciu prac budowlanych pisaliśmy w marcu rok temu.
fot. Jakub Zazula
w lutym 2018 roku przedstawialiśmy szczegóły drugiego etapu Bulwarów Książęcych. BPI Real Estate Poland S.A. buduje w ramach niego blisko 200 mieszkań.
fot. investphoto.pl
Mało tego – Agencja Mienia Wojskowego już w grudniu miała sprzedać kolejną nieruchomość z zabytkowym budynkiem na Kępie Mieszczańskiej, jednak się wstrzymała. O powodzie tej decyzji pisaliśmy w grudniu.
fot. Jakub Zazula
Ponadto w grudniu mieszkańcy rozpoczęli intensywne starania o utworzenie parku w północnej części wyspy z racji planów AMW zbycia tego terenu.
Paweł Atlachowicz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA