DODAJ

Wrocław: Księcia Witolda – były koszary, będą mieszkania. Dom Development rusza ze sprzedażą apartamentów nad Odrą [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Księcia Witolda –
Mariusz Bartodziej
2019-02-14 13:03:13
Spółka warszawskiej grupy deweloperskiej odkupiła od miasta nieruchomość na Kępie Mieszczańskiej w 2017 roku za prawie 30 milionów złotych. Zrealizuje na niej do przyszłego roku ponad sto lokali mieszkalnych i usługowych. W ofercie są  takie z ponad czterdziestometrowym balkoem

Wrocławska spółka z grupy Dom Development S.A. wprowadził do sprzedaży apartamenty Księcia Witolda przy ul. Księcia Witolda 28 na Nadodrzu. Pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym o kubaturze 34,8 tys. metrów sześciennych otrzymał 8 grudnia ubiegłego roku. Prace mają się zakończyć w grudniu 2020 roku.

Materiały inwestora


W ofercie znalazło się 128 mieszkań o metrażach od 27,7 do 103 mkw. – od kawalerek po lokale pięciopokojowe. Większość ma dostęp do balkonów lub loggi (2,31-43,23 mkw.), a kilka do tarasów (7,69-15,19 mkw.) Na parterze pięciopiętrowego budynku będzie mieścić się dziesięć lokali usługowych. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Materiały inwestora


Wartość gruntu przebita trzykrotnie

Dom Development kupił dawne koszary policyjne w październiku 2017 roku. Do miejskiego przetargu przystąpiło 13 uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 8 mln 540 tys. zł, a warszawski deweloper zaoferował za teren o pow. 4005 mkw. 26 mln zł.

Przed sprzedażą nieruchomości miasto rozebrało obiekt tuż przy rzece. W styczniu ubiegłego roku pisaliśmy, że Dom Development wyburzy jeszcze murowany budynek bliżej ulicy oraz wiatę. Pozwolenie dostał w marcu.

Więcej wizualizacji w galerii.

Jakub Zazula


Jakub Zazula


Kępa Mieszczańska pełna nowych inwestycji

Nowi mieszkańcy wprowadzą się również w najbliższej okolicy. Choć Piekarnia od Archicomu S.A. będzie pełnić przede wszystkim funkcję Centrum Sztuki m.in. z teatrem, to znajdą się w niej także apartamenty. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.

Materiały inwestora


Za to Okre Development Sp. z o.o. prowadzi rewitalizację zabytkowego urzędu celnego według projektu Maćków Pracowni Projektowej Sp. z o.o. O Witolda 3840 pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.

Materiały inwestora


Odnowy podejmie się również Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. – zabytkowych kamienic. W marcu ubiegłego roku informowaliśmy, że urzędnicy nie zatwierdzili jego projektu. Pozwolenie na przebudowę budynków nr 42 i 44 w celu scalenia pod względem funkcjonalnym wydali przy kolejnej próbie, w październiku.

fot. Mariusz Bartodziej


Do tego nowe życie zyska zabytkowy spichlerz. O rozpoczęciu prac budowlanych pisaliśmy w marcu rok temu.

fot. Jakub Zazula


A w lutym 2018 roku przedstawialiśmy szczegóły drugiego etapu Bulwarów Książęcych. BPI Real Estate Poland S.A. buduje w ramach niego blisko 200 mieszkań.

fot. investphoto.pl


Mało tego – Agencja Mienia Wojskowego już w grudniu miała sprzedać kolejną nieruchomość z zabytkowym budynkiem na Kępie Mieszczańskiej, jednak się wstrzymała. O powodzie tej decyzji pisaliśmy w grudniu.

fot. Jakub Zazula


Ponadto w grudniu mieszkańcy rozpoczęli intensywne starania o utworzenie parku w północnej części wyspy z racji planów AMW zbycia tego terenu.

Paweł Atlachowicz