Wyburzą dawne koszary policyjne na Kępie Mieszczańskiej. Będą tam mieszkaniaźródło: Jakub Zazula

Wyburzą dawne koszary policyjne na Kępie Mieszczańskiej. Będą tam mieszkania

REKLAMA
Dom Development szykuje się do rozpoczęcia inwestycji przy ulicy Księcia Witolda 28. W miejscu dawnych koszar policyjnych powstanie około 130 apartamentów.
Pod koniec grudnia zeszłego roku deweloper złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku usługowego i wiaty, znajdujących się na terenie dawnych koszar policyjnych. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Dziewoński Łukaszewicz Architekci.

Dodajmy, że miasto, przed sprzedażą nieruchomości, rozebrało już obiekt stojący nad samą rzeką. Teraz podobny los spotka znajdujący się bliżej ulicy, murowany budynek, a także wiatę.26 mln złotych za dawne koszary 

Przypomnijmy, jesienią zeszłego roku Dom Development wygrało przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28.

– Za grunt o powierzchni 4005 mkw. spółka zaproponowała miastu 26 milionów złotych. To najwyższa z zaoferowanych kwot, trzykrotnie wyższa od ceny wywoławczej. Złożona koncepcja programowo-przestrzenna zakłada wybudowanie kompleksu mieszkaniowego o śródmiejskim charakterze. Ma to być zabudowa o dużej intensywności z wykorzystaniem parterów budynków jako powierzchni usługowej – wyjaśniała portalowi InvestMap.pl Maja Wysocka z biura prasowego magistratu.

Jak podkreślali urzędnicy, zaproponowany przez Dom Development sposób zagospodarowania terenu bardzo przekonująco pokazuje potencjał tego miejsca. 

– Oferent zadeklarował opracowanie na własny koszt projektu koncepcyjno-budowlanego publicznej promenady oraz partycypację przy jej realizacji w kwocie 200 tysięcy złotych – mówiła Maja Wysocka.130 apartamentów i lokale usługowe

Jak tłumaczył nam Radosław Bieliński, dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy Dom Development, projekt osiedla przy ul. Księcia Witolda 28 zakłada budowę budynku apartamentowego z lokalami usługowymi i atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej nad rzeką.

– Patio osiedla od strony rzeki Odry będzie się łączyć z planowaną publiczną promenadą. Planowana jest architektura z dużymi przeszkleniami, tarasami wychodzącymi na południową stronę z widokiem na Odrę. Chcemy stworzyć przyjazne miejsce dla nowych mieszkańców inwestycji i okolic, które łączy w sobie aspekt użytkowy i walory estetyczne – wyjaśnia Radosław Bieliński.

Deweloper zamierza wybudować około 130 apartamentów z 6 lokalami usługowymi na parterze. Dom Development będzie też budować na Nadodrzu


Zapowiedź inwestycji pojawiła się już na stronie internetowej dewelopera, wraz ze wstępną wizualizacją.

Przedstawiciele Dom Development potwierdzają, że adres planowanej inwestycji to ulica Ptasia 16. Więcej informacji na razie jednak nie zdradzają.

– W styczniu będziemy informować o szczegółach inwestycji – wyjaśnia Beata Cioczek, reprezentująca inwestora.

O planowanej budowie w tym miejscu informowaliśmy już w marcu zeszłego roku. Wtedy wydano pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z częścią usługową. Jako inwestor we wniosku podana była spółka Ptasia 16 Projekt. To spółka Zbigniewa Maćkowa, renomowanego wrocławskiego architekta. 


– Kiedyś mieliśmy takie plany, żeby tam zbudować nasze biuro, ale ostatecznie zmieniliśmy tę decyzję. I teraz już tylko projektujemy obiekt, który tam powstanie – mówił nam Zbigniew Maćków.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
natx(gość)
Świerkowe Bielany to świetne miejsce! Wspaniała okolica otoczona przyrodą, gdzie znajdują się [url=https://www.swierkowebielany.pl/?gclid=Cj0KCQjw9MCnBhCYARIsAB1WQVUOcZTAGNXDJizR-e9_r_6Bz0UmocgBzAYgAGX4hSwrNGoCPRRafV4aAuR4EALw_wcB] przestronne szeregówki na Bielanach Wrocławskich [/url].Osobiście jestem zachwycona możliwościami, jakie oferują te nieruchomości. Ostatnio zainteresowałam się domami na sprzedaż na Bielanach Wrocławskich – naprawdę godne uwagi oferty, które warto rozważyć!
natx(gość)
Świerkowe Bielany to świetne miejsce! Wspaniała okolica otoczona przyrodą, gdzie znajdują się <a href="https://www.swierkowebielany.pl/?gclid=Cj0KCQjw9MCnBhCYARIsAB1WQVUOcZTAGNXDJizR-e9_r_6Bz0UmocgBzAYgAGX4hSwrNGoCPRRafV4aAuR4EALw_wcB" target="_blank">przestronne szeregówki na Bielanach Wrocławskich</a>. Osobiście jestem zachwycona możliwościami, jakie oferują te nieruchomości. Ostatnio zainteresowałam się domami na sprzedaż na Bielanach Wrocławskich – naprawdę godne uwagi oferty, które warto rozważyć!
REKLAMA