Wrocław: Emocje na miejskim przetargu. Kilkunastu chętnych i trzykrotne przebicie wartości działkiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Emocje na miejskim przetargu. Kilkunastu chętnych i trzykrotne przebicie wartości działki

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Dom Development zapłacił za nieruchomość na Nadodrzu prawie 10 mln zł. Będzie mógł wybudować na niej budynek mieszkalny, biurowiec, a nawet hotel.
Magistrat rozstrzygnął 26 kwietnia przetarg na sprzedaż nieruchomości znajdującej się przy ulicy Kurkowej 28-32. Zgłosiło się 12 uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 3 mln 150 tys. zł, a zwycięzca przebił ją ponad trzykrotnie. Spółka Dom Development Wrocław Sp. z o.o., zależna od Dom Development S.A., zaoferowała 9 mln 600 tys. zł. Deweloper nie udziela na razie żadnych informacji w związku z przejęciem terenu.
Plan miejscowy przewiduje utworzenie w tej lokalizacji m.in. zabudowy wielorodzinnej, drobnych lokali usługowych i handlu detalicznego małopowierzchniowego, obiektów hotelowych oraz biur.
Nieruchomość położona jest na obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Odrzańskiego wraz z Wyspą Mieszczańską i Wyspami Odrzańskimi, stanowiącego część Śródmieścia we Wrocławiu, ujętego obszarowo w gminnej ewidencji zabytków Wrocławia – informują urzędnicy.

Kamienicy już nie ma

REKLAMA
Powierzchnia sprzedanej działki nr 113 wynosi 1478 mkw. Znajdują się na niej będące w bardzo złym stanie trzy budynki gospodarcze: dwa dwukondygnacyjne o pow. zabudowy 155 oraz 37 mkw. i jeden parterowy o pow. 6 mkw. Miasto oszacowało stopień ich zużycia na 90 procent. Kamienicę przy ul. Kurkowej 32 zburzyło w 2014 roku. Dwa lata wcześniej doszło w niej do wybuchu gazu, przez co obiekt nie nadawał się już do użytku.
UM Wrocławia

Dom Development inwestuje na Nadodrzu

Warszawski deweloper planuje ekspansję Nadodrza zakrojoną na szeroką skalę. Do inwestycji przy ul. Kurkowej dołączy jeszcze co najmniej dwie w innych lokalizacjach.
Dom Development inwestuje także na Kępie Mieszczańskiej. Chce wyburzyć dawne koszary policyjne pod budowę apartamentów. O tej inwestycji pisaliśmy także w styczniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA